Ако је знање моћ, зашто су наставници немоћни?

Znas ti koji je najludji zahtev u prosveti koji sam ja imao?
Da nadoknadim 4 meseca nastave za 2 nedelje po odelenju , djaci nisu imali nastavu do pola decembra pa da im napunim fond casova za nekoliko odelenja.......moj fond radnih sati je bio preko 320....plus mora da ga ja zavrsim na svoj nacin , tj da odrade stvarno I da znaju.
Plata ti bude preko 1000e po mesecu.
 
Znas ti koji je najludji zahtev u prosveti koji sam ja imao?
Da nadoknadim 4 meseca nastave za 2 nedelje po odelenju , djaci nisu imali nastavu do pola decembra pa da im napunim fond casova za nekoliko odelenja.......moj fond radnih sati je bio preko 320....plus mora da ga ja zavrsim na svoj nacin , tj da odrade stvarno I da znaju.
Plata ti bude preko 1000e po mesecu.
Nadoknađivala sam sve i svašta i nikada ,nikadaa mi plata nije bila uvećana ni za jedan bedni dinar.
.
 
a staresinstvo?
sa sestog odes na sedmi stepen strucne spreme
ekskurzije

:rotf:
Zamisli ,ekskurziju imaš jednom godišnje ,o sreće i radosti,uvećana plata tog jednog meseca od svih 12 :mrgreen: onu umanjenu za godišnji odmor nećemo pominjati ;) i ja stalno imam starešinstvo sada :mrgreen: i ne idem sa svim tim usavršavanjima preko 100% o čemu je ovde reč, trenutno.
 
Jedini slučaj kada možeš uvećati platu je da menjaš nekog kolegu u suprotnoj smeni i da radiš svoju smenu i samim tim prebaciš fond preko 100%
Skola je kao I svaka firma u srbiji.
Zato kad ti dodju sa jakim zahtevom trazis jake pare. Uopste ne razmisljas kako ce ti to isplatiti ako hoces da im ucinis onda trazis u keshu.
Zato profani u vecini nisu pogodni za realno obrazovanje dece. Nisu u kontaktu sa realnoscu.
 
Skola je kao I svaka firma u srbiji.
Zato kad ti dodju sa jakim zahtevom trazis jake pare. Uopste ne razmisljas kako ce ti to isplatiti ako hoces da im ucinis onda trazis u keshu.
Zato profani u vecini nisu pogodni za realno obrazovanje dece. Nisu u kontaktu sa realnoscu.
Kakvi bre jaki zahtevi?!Misliš na situacije, ima 2, hoće 5 ? :mrgreen:
 
skola je drzavna firma, finansira se iz budzeta
ko zeli veca primanja neka ide u privatni sektor koji je neizvesniji.

ovde je izbor jednostavan ..biras izmedju sigurice i manjih primanja ili neizveznosti i vecih.
Jedna sitnica ,biraš ono što voliš da radiš i u čemu si uspešan, a neplaćen, problem velikog broja prosvetnih radnika.Misliš da,konkretno meni, bitna državna sigurica?
 
Jedna sitnica ,biraš ono što voliš da radiš i u čemu si uspešan, a neplaćen, problem velikog broja prosvetnih radnika.Misliš da,konkretno meni, bitna državna sigurica?
Hajdemo ovako ostro.
Od 180 profana jedne skole valja njih 20.
Od tih 20 , nek 10 voli svoj posao , ako bude dugo natezana bice nervozna , ali bez promena cinjenica.
Ostali vole autoritet , laganicu raspuste , bleju , ko zna sta jos , tu siguricu , drzavne jasle za porodiljsko.
160 losih profana.
 
Hajdemo ovako ostro.
Od 180 profana jedne skole valja njih 20.
Od tih 20 , nek 10 voli svoj posao , ako bude dugo natezana bice nervozna , ali bez promena cinjenica.
Ostali vole autoritet , laganicu raspuste , bleju , ko zna sta jos , tu siguricu , drzavne jasle za porodiljsko.
160 losih profana.
Opet mnogo proizvoljnih podataka.Kojom metodom i na koji način si procenio da ne valja više od 90% prosvetnih radnika?Ko voli autoritete, posebno u profesiji gde je potrebna kreativnost, individualnost i slično?Opet pominješ bleje ,prosto mi dođe da se zapitam radim li ja to u pogrešnoj školi, pa samo mi nemamo bleje i školski raspust ,već samo godišnji odmor. Porodiljsko? Niko više nema prava na porodiljsko samo prosvetne radnice?
 
Necu da te ubedjujem. Rekoh da necu vise ulaziti u skole profesionalno , a ni decu nisam ubedjivao , real je tu , samo otvoris oci.
Ne verujem da ti se skola razlikuje od drugih , nego je ti gledas ocima profanke koja se drzi plana rada kao da je istina zivota.
Retke su urnebes skole , njih ne pominjem.
Dakle skola ti je klasika , ako se ti pretvaras da si glupa videces samo one stvari koje si zamisljala kao devojcica. I meni se isto tako cini kad iskljucim sve skola postanu rasejane opterecene kolege , ambiciozne razrednice , flerti koleginice , malo kasnimo na pocetak casa , deca fina , sve mirno I ugodno.
 
a staresinstvo?
sa sestog odes na sedmi stepen strucne spreme
Шести степен је понижавање, ко је завршио по болоњском систему и ко нема мастер, за казну нема седми степен. Толико о томе како просвета цени нове кадрове. У ствари то и више нису нови кадрови јер болоњски систем постоји скоро 20 година, само што већина тих људи не ради у школи.

Hajdemo ovako ostro.
Od 180 profana jedne skole valja njih 20.
Да смо живи и здрави за пет година, па да видимо колико ће просветара ваљати тад.
Бојим се да ће тада ово време бити златно време просветара.
 
Toliko nabedjenih nesposobnih ljudi kojima je politika jedini nacin da opstanu kao kadrovi u masi takvih, pravi ljudi se nalaze u masini za mlevenje, isto je u svim drzavnim insitutcijama gde su "kadrovi" instalirani i zanavljani svakih 30 godina. Nevazno koja je vlast u pitanju duboka drzava vlada tim nesposobnim, nepismenim, neljudskim likovima koji unistavaju skolovanje dece.
 
zato sto nemaju znanje nit barataju znanjem
znaju taman onoliko koliko se od njih trazi da prenesu dalje
indoktrinirani kadar zapravo je najveci neprijatelj znanja.

znanje znaci znati a za znati treba pitati

onaj koji dozivljava svoje znanje apsolutnim ne pita se nista nit se pita dalje o bilo cemu od onoga sto zna ili misli da zna
stoga mu se sve zavrsava tackom i tu nema upitnika

kraaj
 
Jeste , od sistema zavisi da li ce biti 40 + 120 onih sto mogu da sluze koliko toliko , indoktriniran kadar kako ga nazva.
Danas su oni bleja , pa iz ugla Djaka su vise losi.
Ovih 40 imaju vestine da budu odlicni profani.
Ovih 120 ce po naredjenju cak I progutati ovih 40....ili linchovati.
Dovoljan je mig da proglase pedofila (ne u skoli) ali u nekoj grupi.
Osobina naroda.
 
Jeste , od sistema zavisi da li ce biti 40 + 120 onih sto mogu da sluze koliko toliko , indoktriniran kadar kako ga nazva.
Danas su oni bleja , pa iz ugla Djaka su vise losi.
Ovih 40 imaju vestine da budu odlicni profani.
Ovih 120 ce po naredjenju cak I progutati ovih 40....ili linchovati.
Dovoljan je mig da proglase pedofila (ne u skoli) ali u nekoj grupi.
Osobina naroda.
Tako je, osobina engleskog naroda koja tamo pali, a u Srbiji se rodi deset ajduka da ih zajebu.
 

Back
Top