Aikido i Realni Aikido reopen

Ovo je prvi i zadnji put da prozivas, evo ti video iz Denvera CO USA, tekvando je u pitanju, i ucestvovao sam na jednom od njihovih takmicenja, jer je otvoreno za sve.Kada budes gledao obrati paznju od 0:58 sekunde gde se vidi ring u jednoj od njegovih sala.

Pričao si o takmičenju u fulkontakt Karateu gde si se navodno borio u ringu. Ja sam te pitao na kom takmičenju si se ti tamo borio u ringu u fulkontakt Karate-u kada oni svi tamo to rade na strunjačama. Da li iz tradicije ili ko zna čega nemam pojma. I taj klub čiji snimak pokazuješ, a koji inače nema veze sa ovim što sam te ja pitao, radi i kikboks i to predpostavljam da za to služi ring. A ovde su radili samo prezentaciju a ne borbe u ringu. Toliko o tome. I ne palamudi o "prozivanju" molim te, ja sam te lepo pitao a ti ne daješ odgovor iz ko zna kog banalnog razloga.
 
Ti si Cist teoretik,ka i tvoj brat Igyboj.
Idi pa ih izblamiraj, :)
Pa otici i reci Dzakicu da je iskoplesiran siledzija.
A vidi tek sta kaze Vaso Bakocevic i za Aikido i R.aikido u komplet, :)

Izblamiraju oni sebe svaki put kada stanu na strunjače ali ajde. Inače bili su beše prozvali navodno Džakića da dođe u RA glavni štab i da im pokaže koliko je dobar što je on odbio. Zanimljive stvari.
 
Ti si Cist teoretik,ka i tvoj brat Igyboj.
Idi pa ih izblamiraj, :)
Pa otici i reci Dzakicu da je iskoplesiran siledzija.
A vidi tek sta kaze Vaso Bakocevic i za Aikido i R.aikido u komplet, :)

Pa kao sto sam rekao, a za razliku od tebe Dzakica, Bakocevica i slicnih ne nalazim nikakvo zadovoljstvo da nekog isprozivam i ponizim da bih mu dokazao kako to nesto njegovo ne valja. Cak naprotiv, kome se sta svidja neka radi i neka uziva. Ali malo je glupo komentarisati nesto sto ne razumes...

Mnogo je bolji primer recimo Bas Ruten, ako hoces nesto da navedes, a da ne ispadnes smesan kao sa ovim nasim nazovi MMA borcima. Ima video gde on (Bas Ruten) objasnjava kako Aikido ne radi, zasto? jer kaze ne mozes ti covek uhvatiti za ruku kada izvodi udarac i uraditi mu polugu... To je odlican primer kako on to vidi, ali pogresno - jer naravno i ne treba da hvatas za ruku, to je potpuno pogresno, ali on to tako dozivljava i onda normalno da to ne moze da radi u njegovoj glavi...

Borba na bilo kom takmicenju je specificna i ne moze se porediti sa realnom borbom jer su borci ograniceni pravilima. Na ulici tuca izgleda skroz drugacije, ne znam jel neko ikad video tucu na ulici koja izgleda kao borba MMA, ja nisam.
 
Pričao si o takmičenju u fulkontakt Karateu gde si se navodno borio u ringu. Ja sam te pitao na kom takmičenju si se ti tamo borio u ringu u fulkontakt Karate-u kada oni svi tamo to rade na strunjačama. Da li iz tradicije ili ko zna čega nemam pojma. I taj klub čiji snimak pokazuješ, a koji inače nema veze sa ovim što sam te ja pitao, radi i kikboks i to predpostavljam da za to služi ring. A ovde su radili samo prezentaciju a ne borbe u ringu. Toliko o tome. I ne palamudi o "prozivanju" molim te, ja sam te lepo pitao a ti ne daješ odgovor iz ko zna kog banalnog razloga.
Prevazisao si samoga sebe, :)
Napisao sam da sam radio borbe u ringu, na tatamiju i na parketu,a sad cu da dodam jos jedno i na materijalu koji je slican ciradi.
Taj ring iz Tiger Kim je upravo za takmicenja u tekvandou, i tu sam se takmicio.
Video je prezentacija upravo tog Koreanca, i Nikada nije radio nista drugo do Tekvandoa, a ti imas pogresne informacije,a to su u stvari pretpostavke samo, :)
I na kraju , kakve ti koristi imas od toga, sto se tice mojih borbi, :?:
Ovde je problem sto ti, Nemas nikakve sportske borbe.
 
Pa kao sto sam rekao, a za razliku od tebe Dzakica, Bakocevica i slicnih ne nalazim nikakvo zadovoljstvo da nekog isprozivam i ponizim da bih mu dokazao kako to nesto njegovo ne valja. Cak naprotiv, kome se sta svidja neka radi i neka uziva. Ali malo je glupo komentarisati nesto sto ne razumes...

Mnogo je bolji primer recimo Bas Ruten, ako hoces nesto da navedes, a da ne ispadnes smesan kao sa ovim nasim nazovi MMA borcima. Ima video gde on (Bas Ruten) objasnjava kako Aikido ne radi, zasto? jer kaze ne mozes ti covek uhvatiti za ruku kada izvodi udarac i uraditi mu polugu... To je odlican primer kako on to vidi, ali pogresno - jer naravno i ne treba da hvatas za ruku, to je potpuno pogresno, ali on to tako dozivljava i onda normalno da to ne moze da radi u njegovoj glavi...

Borba na bilo kom takmicenju je specificna i ne moze se porediti sa realnom borbom jer su borci ograniceni pravilima. Na ulici tuca izgleda skroz drugacije, ne znam jel neko ikad video tucu na ulici koja izgleda kao borba MMA, ja nisam.
Eto, imas sanse da izaoves i Dzakica i Bakocevica i odmeris snage sa njima,po pravilima o kojima se dogovorite i vidis kako bi se proveo, :)
 
Evo, kako je prosao aikidoka sa karate majstorom, u sportskoj borbi :

Aikido nije sport sa pravilima, pa prema tome ne moze da se po tome vrednuje.
Ali ovaj snimak uopste nije los, covek je pokazao solidnu tehniku onoliko koliko se to moze u ovakvim uslovima. Jako je nezgodno ovako raditi kada onaj koji napada zna sta ga ceka, zato i stoji ovako pola sata pa tek onda napada, toga nema u realnoj tuci na ulici. Pa onda sudija ih razdvaja da se jednom ukaze pomoc, pa da drugi namesti kimono. Plus ogranicenja koja postoje, verujem da nisu imali sve dozvoljeno.

Eto, imas sanse da izaoves i Dzakica i Bakocevica i odmeris snage sa njima,po pravilima o kojima se dogovorite i vidis kako bi se proveo, :)

Takvim likovima je svejedno, ali meni nije ako bih odgovarao sto sam nekom izbio zub ili oko, a imao bih i grizu savesti ako bih nekom polomio lakat ili nesto drugo i napravio ga invalidom do kraja zivota.
 
Prevazisao si samoga sebe, :)
Napisao sam da sam radio borbe u ringu, na tatamiju i na parketu,a sad cu da dodam jos jedno i na materijalu koji je slican ciradi.
Taj ring iz Tiger Kim je upravo za takmicenja u tekvandou, i tu sam se takmicio.
Video je prezentacija upravo tog Koreanca, i Nikada nije radio nista drugo do Tekvandoa, a ti imas pogresne informacije,a to su u stvari pretpostavke samo, :)
I na kraju , kakve ti koristi imas od toga, sto se tice mojih borbi, :?:
Ovde je problem sto ti, Nemas nikakve sportske borbe.

Razumem ja da je tebi sada lakše da lažeš ali nemoj biti baš toliko *****. :D Pričao si o fullkontakt Karate-u u ringu, ja te pitam kad i gde a ti onda skrećeš temu na Taekvondo i kako si tu radio takmičenje u ringu, u šta ti i dalje ne verujem ali ajde. :D Nego, na kom takmičenju si ti radio fulkontakt Karate u ringu?
 
Aikido nije sport sa pravilima, pa prema tome ne moze da se po tome vrednuje.
Ali ovaj snimak uopste nije los, covek je pokazao solidnu tehniku onoliko koliko se to moze u ovakvim uslovima. Jako je nezgodno ovako raditi kada onaj koji napada zna sta ga ceka, zato i stoji ovako pola sata pa tek onda napada, toga nema u realnoj tuci na ulici. Pa onda sudija ih razdvaja da se jednom ukaze pomoc, pa da drugi namesti kimono. Plus ogranicenja koja postoje, verujem da nisu imali sve dozvoljeno.



Takvim likovima je svejedno, ali meni nije ako bih odgovarao sto sam nekom izbio zub ili oko, a imao bih i grizu savesti ako bih nekom polomio lakat ili nesto drugo i napravio ga invalidom do kraja zivota.
Da, tako je lako nekome izbiti zub, ili polomiti lakata, ma to jr maciji kasalj, aikidoke su pravi "majstoti" za takve situacije, :lol:
 
Da jako je lako. Za to ti i ne treba neka vestina. Aikido obicno privlaci nenasilne ljude pa samim tim i neces naci njih u takvim situacijama.
Лако је када ти се партнер препусти, кад се не брани, или уплаши тога да је његов противник "мајстор"... На жалост некако се испостави да није тако лако повредити неког када преко пута имаш противника који не жели да се повинује и при том има и мало знања и искуства...
Није тако лако ући у позицију за извођење технике када имаш противника а не партнера... Пробај на тренингу добићеш довољно искуства да разумеш...
Проверено...
 
Него, разумео би да упоређујете рад у разним вештинама / спортовима али ово препуцавање на нивоу деце у вртићу баш не води ничему...

Ок, вас двојца сте се ухватили приче "Реални Аикидо" против Аикидоа и зашто онда не покушавате да упоређујете рад, шта се где на који начин изводи, метод учења, теоретске елементе обе вештине, циљеве једне и друге вештине али и објективне могућности увежбаних вежбача?

Нпр у клубу где сам прво вежбао систему ради сеи Аикидо, преко лета смо често имали заједничке тренинге а било је и доста аикидиста који су упоредо долазили и на тренинге Системе. У тој аикидо групи било је доста момака који су пре тога вежбали "Реални Аикидо" и по више година и то баш код Љубе. Разлог зашто су одустали од Љубиног учења био је између осталог и боље разумевање техника али и употребљивост !?
Наравно да сам био зачуђен да неко са "Реалног" пређе на "традиционални " и то ради употребљивости...

С друге стране имао сам прилике да радим и са момком који је мајстор реалног аикидоа (више од 10 година активно тренирао код Љубе) а који је дошао да ради Систему, на првом заједничком тренингу при лакшем спарингу добио је по носу и то не зато што сам желео да му разбијем нос већ што је сам налетео на шаку услед погрешне процене личне безбедности тј недовољно искуства у том моменту (сада већ зна да се системашу не залази иза леђа у току спаринга)...

Дакле хајде мало цивилизујте ту вашу причу кроз нека лична искуства за и против, дајте личне примере а не неке јутјуб снимке ко зна чега...
 
Лако је када ти се партнер препусти, кад се не брани, или уплаши тога да је његов противник "мајстор"... На жалост некако се испостави да није тако лако повредити неког када преко пута имаш противника који не жели да се повинује и при том има и мало знања и искуства...
Није тако лако ући у позицију за извођење технике када имаш противника а не партнера... Пробај на тренингу добићеш довољно искуства да разумеш...
Проверено...

Hvala ti na savetu, nisam do sada znao, prosveltio si me.
 
Svako ko prati borilacke sportove zna da je pola borilacki sportova ustvari aikido koji je vremenom dobijao realan oblik za napad i odbranu...


Svako zna da su borilacki sportovi nastali od borilacki vestina...

Оно што се подразумева под називом Аикидо није старије од Другог светског рата.
Стилови чијом синтезом и прилагођавању је настао Аикидо јесу старији али не представљају основу за данашње борилачке спортове...
Иначе, увек су постојале и борилачке вештине и борилачки спортови као упоредне категорије али са различитим циљевима...
Борилачке вештине су у нека ранија доба била сва она знања и вештине које су била неопходна борцу - ратник, оном који се борио у строју или на челу строја.
Борилачки спортови су увек имали оријентацију ка "дуел" борби пред посматрачима који нису узимали активног учествовања у борби између такмичара...
То што данас гледамо како се разни забављачи ките титулама "ратника" а у ствари су борци пред публиком - забављачи јесте степен деградације...
 

Back
Top