Ahtisari: Nezavisnost Kosova, pa članstvo u EU

Karakteristican pozdrav..

U100P200T1D203943F12DT20081210172702.jpg


sotona nesto balavi, a zivi svetac se smeska jer ne moze da veruje kakve gluposti mora da slusa..

Martti-Ahtisaari-with-Patriarch_Pavle.jpg


sotona izbegava da gleda u krst, da mu se jabucice ne bi spalile.
 
Kako da se ubede Kosovski Albanci naravno milom ( posto opcija sile ne dolazi u obzir ni pod razno ) da se vrate pod okrilje Srbije ?

Nema sta da se oni ubedjuju i da se vracaju...moraju da shvate da je teritorija na kojoj zive srpska i da se nikad ni Srbi ni Srbija ni pod kakvim uslovima nece odreci te zemlje.Niko Albancima ne preti da ce ih pobiti ili raseliti,nije vise ovo vreme Milosevica.Samo se plasim da ce onda veliki broj da prelazi Pastrik,jer je veliki broj iz Albanije okupirao srpske kuce na celom Kosovu.
 
Činjenica je da smo ga realno izgubili 1999., na 610 godina od poraza od turaka.
Iskustvo govori da ćemo opet vladati na Kosovu.
Isto tako, realno je da smo slabi i da nemamo pravog saveznika. Da smo imali, Kosovo bi bilo naše ali bez šiptara koji su došli iz Albanije. Svi oni su trebali biti proterani jer nisu naši državljani i tačka. Zemlju vratiti SPC.
Sad samo malo sačekajmo, naići će već prilika.
Samo Sloga, Srbiju Spašava
 
Drugo su zelje a drugo realnost...Ima mnogo razlika koje se nemogu izmeniti. Bolje je da svako za sebe jurisa prema EU tada ce granice,teritorije itd. biti nebitne.

Што ми је смешан овај "аргумент" - "тада ће границе бити небитне".

Онда најмање потребе има да се мењају, кад ће бити небитне.
 
Karakteristican pozdrav..

U100P200T1D203943F12DT20081210172702.jpg


sotona nesto balavi, a zivi svetac se smeska jer ne moze da veruje kakve gluposti mora da slusa..

Martti-Ahtisaari-with-Patriarch_Pavle.jpg


sotona izbegava da gleda u krst, da mu se jabucice ne bi spalile.


На првој слици стварно изгледа као сотонин следбеник. :eek:


А на другој наш драги "мајстор Паја" - мислиш да га слуша уопште? :lol:

Вероватно се као најбољи православац у себи молио Богу за спасење Ахтисаријеве душе док је овај трабуњао и трабуњао... :lol:

Осим тога деведестих кад сам први пут и чула за Ахтисарија, знам да сам прочитала да је за нас рекао да смо "прљави православци", само што то не могу да нађем на интернету. Било би добро да то још неко потражи, да видимо шта је тачно рекла та багра!
 
Ahtisari: Nezavisnost Kosova, pa članstvo u EU
Blic - Pre 59 minuta
Bivši evropski pregovarač o statusu Kosova Marti Ahtisari izjavio je španskom listu "Mundo" da "sve zemlje koje žele da postanu članice Evropske unije, a posebno one na Balkanu, moraju priznati da je Kosovo nezavisno".



Španski list piše da je Ahtisari "otac kosovske nezavisnosti" i dodaje da je bivši finski predsednik "zadovoljan napretkom svoje kreature skoro dve godine pošto ju je on na papiru dao na svet uz srpski veto i posle mučnih pregovora". Ahtisari "čupa za uši Španiju i Grčku" koje nisu priznale nezavisnost Kosova, kako to navodi madridski dnevnik, i smatra da je "to veoma za žaljenje i da se nada da će se taj stav promeniti".

"I Srbi moraju shvatiti takvu neopozivu činjenicu, jer smo u 21. veku i ako se neka vlada ponaša kao ona Miloševićeva u '90-im godinama, gubi pravo na vladavinu", navodi bivši pregovarač o statusu Kosova.

Ahtisari tvrdi da je "Kosovo jedinstven slučaj" i dodaje da je "Milošević izbacio Albance s posla, poslao na njih vojsku, što je izazvalo vojni otpor Albanaca i međunarodnu intervenciju".

"U svakom slučaju je to jedinstven slučaj koji ne treba da brine Špance i ne predstavlja nikakav presedan", navodi "Mundo" reči Ahtisarija koji odmah naglašava da "se to ne može primenjivati u drugim situacijama u svetu".

Po oceni Ahtisarija, "nije legitimno ono što je Moskva učinila kad je u pitanju Osetija".

Beta | Foto:Reuters

:hahaha: On nesto da prica! :hahaha: :rtfm:
Oce u eu,evo odma',pogotovu sada kada dolazi era rusije :per:
Nemaju vise zastitnika kao svetsku silu,sada ga mi imamo :per: Polako,ima cela albanija da nestane sa sve kosovom kada krenemo na dole :per:

.................................. :hahaha:
 
Srbi mogu uraditi samo jednu stvar... a to je napasti na Kosovo i Metohiju i tako uspostaviti vlast silom.Nemojte me krivo shvatiti ali tesko mi je kada govorim o ratu.

Мислим да је тај сценаријо неминован.Косово ћемо повратити на исти начин на који нам је одузето,али прво што морамо да урадимо је да обезбедимо подршку великих сила.
 
Мислим да је тај сценаријо неминован.Косово ћемо повратити на исти начин на који нам је одузето,
али прво што морамо да урадимо је да обезбедимо подршку великих сила.

Чини ми се да ни то баш неће бити неопходно ...
Чим Америка изгуби интерес за Бондстил,
а то ће се догодити чим формира базе у Бугарској и Румунији (мада онај бугарски мафиоза нешто затеже),
престаће и тако непримерена подршка Шиптарима ...

Довољно је сетити се када је затворена Америчка база у Атини (након што је направљена база у Турској из које су нас бомбардовали) какав је однос био према Грчкој ...

Руси се неће бунити, Кинезе баш брига,
е, једино ако нам Холандија не приговори,
али ми смо се и за то припремили, јел ...

http://forum.krstarica.com/group.php?groupid=654
 
Чини ми се да ни то баш неће бити неопходно ...
Чим Америка изгуби интерес за Бондстил,
а то ће се догодити чим формира базе у Бугарској и Румунији (мада онај бугарски мафиоза нешто затеже),
престаће и тако непримерена подршка Шиптарима ...

http://forum.krstarica.com/group.php?groupid=654
...
Слажем се.Проблем је што до тада на подручју јужне српске покрајне Срба неће бити,а да би се тамо поново населили биће неопходно протерати шиптаре тамо одакле су дошли !
 
...
Слажем се.Проблем је што до тада на подручју јужне српске покрајне Срба неће бити,
а да би се тамо поново населили
биће неопходно протерати шиптаре тамо одакле су дошли !

Не бркај појмове, само Албанце
само оне који су илегално дошли преко Проклетија
и који немају важеће документе Републике Србије ...

А што се Срба тиче, не секирај се ...
Има их и биће их више него довољно ...
 
Ahtisari: Nezavisnost Kosova, pa članstvo u EU
Blic - Pre 59 minuta
Bivši evropski pregovarač o statusu Kosova Marti Ahtisari izjavio je španskom listu "Mundo" da "sve zemlje koje žele da postanu članice Evropske unije, a posebno one na Balkanu, moraju priznati da je Kosovo nezavisno".



Španski list piše da je Ahtisari "otac kosovske nezavisnosti" i dodaje da je bivši finski predsednik "zadovoljan napretkom svoje kreature skoro dve godine pošto ju je on na papiru dao na svet uz srpski veto i posle mučnih pregovora". Ahtisari "čupa za uši Španiju i Grčku" koje nisu priznale nezavisnost Kosova, kako to navodi madridski dnevnik, i smatra da je "to veoma za žaljenje i da se nada da će se taj stav promeniti".

"I Srbi moraju shvatiti takvu neopozivu činjenicu, jer smo u 21. veku i ako se neka vlada ponaša kao ona Miloševićeva u '90-im godinama, gubi pravo na vladavinu", navodi bivši pregovarač o statusu Kosova.

Ahtisari tvrdi da je "Kosovo jedinstven slučaj" i dodaje da je "Milošević izbacio Albance s posla, poslao na njih vojsku, što je izazvalo vojni otpor Albanaca i međunarodnu intervenciju".

"U svakom slučaju je to jedinstven slučaj koji ne treba da brine Špance i ne predstavlja nikakav presedan", navodi "Mundo" reči Ahtisarija koji odmah naglašava da "se to ne može primenjivati u drugim situacijama u svetu".

Po oceni Ahtisarija, "nije legitimno ono što je Moskva učinila kad je u pitanju Osetija".

Ahtisari je u intervjuu španskom listu rekao i da je Kosovo "napredovalo, ušlo u međunarodne ekonomske institucije i moglo bi da se pretvori u snabdevača regiona energijom, mada će biti potrebne godine da se vide plodovi tamošnjih ulaganja".

Rodonačelnik kosovarske nezavisnosti, ističe "Mundo", priznaje da na Kosovu postoji korupcija, ali kaže da, da bi se to kritikovalo, "mora se priznati da ni naša (zapadna) društva nisu čista".


Beta | Foto:Reuters

Глупко Ахтисари оће из пензије изгледа

:hahaha:

Али ме ипак страх БоТа је идиот..можда стврано потпише нешта тако

:confused:
 
Не бркај појмове, само Албанце
само оне који су илегално дошли преко Проклетија
и који немају важеће документе Републике Србије ...

А што се Срба тиче, не секирај се ...
Има их и биће их више него довољно ...

Управо на њих сам и мислио.
Проблем је што ће тим Албанцима који су на магарцима прешли Проклетије косовске власти издати лажна документа која ће тврдити да су рођени на територији Јужне српске покрајне.
А што се тиче Срба на подручју покрајне
...
 

Prilozi

  • 1999.jpg
    1999.jpg
    20,3 KB · Pregleda: 4
  • 2004.jpg
    2004.jpg
    29,8 KB · Pregleda: 4
Тако је шиптаре, само је проблем што већина не размишља на тај начин. Да је памет приоритет, ова планета би била утопија.

Ti nisi taj koji moze da uzdise zbog tudje pameti, izmedju ostalog i zbog ove nebuloze da su granice nebitne u EU.
 
Управо на њих сам и мислио.
Проблем је што ће тим Албанцима који су на магарцима прешли Проклетије косовске власти издати лажна документа која ће тврдити да су рођени на територији Јужне српске покрајне.
А што се тиче Срба на подручју покрајне
...

И то је врло лако решиво ...
Сва документа издата након окупације 1999 су неважећа јер нису издата од стране званичних органа Републике Србије ...
Ко поседује валидна документа или траг о њима може захтевати издавање нових,
а ко нема, кече на главу, на магаре, па назад у демократску матицу ...
Подсетићу те да су углавном све архиве, све матичне књиге, катастарска документа, резултати пописа становништва ... сачуване и пренешене ван окупупиране територије ...
 
И то је врло лако решиво ...
Сва документа издата након окупације 1999 су неважећа јер нису издата од стране званичних органа Републике Србије ...
Ко поседује валидна документа или траг о њима може захтевати издавање нових,
а ко нема, кече на главу, на магаре, па назад у демократску матицу ...
Подсетићу те да су углавном све архиве, све матичне књиге, катастарска документа, резултати пописа становништва ... сачуване и пренешене ван окупупиране територије ...
...
Управо због тога избиће конфликт,јер дођоши ни за живу главу неће добровољно напустити територију јужне српске покрајне.
Тако да је по мом мишљењу сукоб врло могућ,али би се могао избећи када би нам у депортацији илегалних досељеника помогле јаке земљеи међународне институције.
 
Poslednja izmena:
...
Управо због тога избиће конфликт,јер дођоши ни за живу главу неће добровољно напустити територију јужне српске покрајне.
Тако да је по мом мишљењу сукоб врло могућ,али би се могао избећи када би нам у депортацији илегалних досељеника помогле јаке земљеи међународне организације.

Какав сукоб ???
Па зар Французи, Немци, Италијани, Швајцарци, Американци ...
деценијама већ депортују илегалне имигранте, па никоме ништа ...
Уосталом, на то нас обавезује и Уговор о ступању у безвизни режим преласка границе са земљама ЕУРОпске уније ...

:per::per::per:
 

Back
Top