Agape

Luka_Bgd_

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.906
Svake druge nedelje od 20:00.
Autor i voditelj - Aleksandar Gajsek
Stalan gost - Prof.Dr.Vladeta Jerotic.
To je jedina stvar koju pratim na televiziji.
Da li ste gledali,kakvi su vasi utisci i da li vas zanima uopste?

Globalna tema je „Savremeno društvo i religija“, a podteme su bile smisao, vera, brak, porodica, vaspitanje, mediji, ljubav, narkomanija, samoubistvo, vera i bolest, vera i nacija, žena i muškarac, snovi, život i smrt, magija i mistika, stvaralaštvo...

Želja je da se pokaže da hrišćanstvo nije zastarelo i da itekako može pomoći modernom čoveku koji prati od krize identiteta da pronađe smisao i istinu. Emisija nije posvećena samo visokoobrazovanim ljudima već svakome ko je zainteresovan da postavi sebi osnovna filozofska, religiozna i egzistencijalna pitanja: ko sam ja, šta je smisao mog života, kuda idem...
 
Moj otac to redovno prati,pa i ja uhvatim s vremena na vreme...ne bih nikad gledala na svoju inicijativu,ovako mogu da kazhem da je stvarno jako zanimljiva emisija....
 
Prof.Jerotic je sam po sebi jako zanimljiv covek.Jedan od retkih pametnih i obrazovanih ljudi sa nasih prostora,covek je kulturan i veoma nacitan.
Verovatno nas najveci mislilac u ovom trenutku.

Zaista vredi pratiti tu emisiju,otvara vidike.
 
:) odlicna emisija, mada je ne pratim u zadnje vreme
Prof.Jerotic je sam po sebi jako zanimljiv covek.Jedan od retkih pametnih i obrazovanih ljudi sa nasih prostora,covek je kulturan i veoma nacitan.
Verovatno nas najveci mislilac u ovom trenutku.
slazem se, a i gajsek je dobar voditelj
 
Emisija je donekle zanimljiva. Medjutim, voditelj je dosta los, iako solidno informisan. I jeste osvezenje za nasu TV scenu, ali...

Prof.Jerotic je sam po sebi jako zanimljiv covek.Jedan od retkih pametnih i obrazovanih ljudi sa nasih prostora,covek je kulturan i veoma nacitan.
Verovatno nas najveci mislilac u ovom trenutku.
Daleko od toga da je Jerotic nas najveci mislilac u ovom trenutku. Stavise, ne verujem ni da je u prvih stotinu. Medjutim, valjalo bi ispostovati njegov angazman, to sto se pojavljuje na TV-u, i sto ima zelju da svoje znanje podeli sa nekim (sa drugim ljudima).
 
Ni ja ne mislim baš da je najveći mislilac, ali je blago , to ne sporim....

On daruje ovom narodu ono što mu fali ovog trenutka, a to je kutlura komunikacije.
On je kao i svaki čovek , manje ili više zarobljen u neku svoju viziju i svoj okvir, ali njegovi okviri su blago jer su praćeni sa autoritetom koji nije došao samo medijima , kao ostali autoriteti....već i znanjem i širinom tog znanja.

I širi poštovanje oko sebe, te i gosti iako drugačijeg i šireg mišljenja imaju obzir i poštovanje , ali ne i snishodjenje....
A za voditelja samo hvale imam...To je možda nekima skrivena tajna tako uskladjenog i uspešnog vodjenja emisije....

Meni je samo žao što nije STB stao kao produkcija iza njih i napokon objavio dvd sa emisijama....
Ali ako se zna da je direktor STB trenutno Aleksandar Timofejev , onda dosta stvari postaje jasnije....
A stvarno mi je žao što je tako.....
STB jeste i može da bude najgradjanskija tv u srbiji....

I Agape i Istorija -učiteljica života , i razne emisije za decu , pa kvark, pa ima tu još bisera...

Doduše kad se ne radi nešto se i gubi , pa je noćni život beograda izgubio svoju čar , jer se voditeljka istrošila....postala pinkovka.....
 
Dr. Vladeta Jerotic je zaista posebna licnost. Njegovo znanje, njegova sposobnost komunikacije (sto rece patak), ali najvise vera kako u Boga- tako i u Coveka, je ono sto cini moje divljenje prema njemu. On razume, uvek razmislja zdravo, i pokusava da nadje prave odgovore; nema nista usiljeno, nista vestacko. Ta njegova prirodnost mi se zaista dopada.
 
Bese zanimljiva poslednja emisija,
sad odgledah reprizu na Studio B,
o konzervatizmu pravoslavne crkve,
o tome kako smo radi nekih obicaja izostavili sustinu praznika;
Da uvek treba teziti ka boljem i da covek ne sme stati ni na koji nacin,
jer su iskusenja ono sto ga cini covekom.
 
Bese zanimljiva poslednja emisija,
sad odgledah reprizu na Studio B,
o konzervatizmu pravoslavne crkve,
o tome kako smo radi nekih obicaja izostavili sustinu praznika;
Da uvek treba teziti ka boljem i da covek ne sme stati ni na koji nacin,
jer su iskusenja ono sto ga cini covekom.
Pa da,mnogi imaju strah od Crkve,Boga...Ponasaju se uzorno jer se plase kazne.
 

Back
Top