Quantcast

Agape

Luka_Bgd_

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.904
Svake druge nedelje od 20:00.
Autor i voditelj - Aleksandar Gajsek
Stalan gost - Prof.Dr.Vladeta Jerotic.
To je jedina stvar koju pratim na televiziji.
Da li ste gledali,kakvi su vasi utisci i da li vas zanima uopste?

Globalna tema je „Savremeno društvo i religija“, a podteme su bile smisao, vera, brak, porodica, vaspitanje, mediji, ljubav, narkomanija, samoubistvo, vera i bolest, vera i nacija, žena i muškarac, snovi, život i smrt, magija i mistika, stvaralaštvo...

Želja je da se pokaže da hrišćanstvo nije zastarelo i da itekako može pomoći modernom čoveku koji prati od krize identiteta da pronađe smisao i istinu. Emisija nije posvećena samo visokoobrazovanim ljudima već svakome ko je zainteresovan da postavi sebi osnovna filozofska, religiozna i egzistencijalna pitanja: ko sam ja, šta je smisao mog života, kuda idem...

milicaanchy

Veoma poznat
Poruka
14.844
Moj otac to redovno prati,pa i ja uhvatim s vremena na vreme...ne bih nikad gledala na svoju inicijativu,ovako mogu da kazhem da je stvarno jako zanimljiva emisija....

Luka_Bgd_

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.904
Prof.Jerotic je sam po sebi jako zanimljiv covek.Jedan od retkih pametnih i obrazovanih ljudi sa nasih prostora,covek je kulturan i veoma nacitan.
Verovatno nas najveci mislilac u ovom trenutku.

Zaista vredi pratiti tu emisiju,otvara vidike.

tix

Ističe se
Poruka
2.129
:) odlicna emisija, mada je ne pratim u zadnje vreme
Prof.Jerotic je sam po sebi jako zanimljiv covek.Jedan od retkih pametnih i obrazovanih ljudi sa nasih prostora,covek je kulturan i veoma nacitan.
slazem se, a i gajsek je dobar voditelj

vrkveni krokodil

Zainteresovan član
Poruka
236
Emisija je donekle zanimljiva. Medjutim, voditelj je dosta los, iako solidno informisan. I jeste osvezenje za nasu TV scenu, ali...

Daleko od toga da je Jerotic nas najveci mislilac u ovom trenutku. Stavise, ne verujem ni da je u prvih stotinu. Medjutim, valjalo bi ispostovati njegov angazman, to sto se pojavljuje na TV-u, i sto ima zelju da svoje znanje podeli sa nekim (sa drugim ljudima).

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
Ni ja ne mislim baš da je najveći mislilac, ali je blago , to ne sporim....

On daruje ovom narodu ono što mu fali ovog trenutka, a to je kutlura komunikacije.
On je kao i svaki čovek , manje ili više zarobljen u neku svoju viziju i svoj okvir, ali njegovi okviri su blago jer su praćeni sa autoritetom koji nije došao samo medijima , kao ostali autoriteti....već i znanjem i širinom tog znanja.

I širi poštovanje oko sebe, te i gosti iako drugačijeg i šireg mišljenja imaju obzir i poštovanje , ali ne i snishodjenje....
A za voditelja samo hvale imam...To je možda nekima skrivena tajna tako uskladjenog i uspešnog vodjenja emisije....

Meni je samo žao što nije STB stao kao produkcija iza njih i napokon objavio dvd sa emisijama....
Ali ako se zna da je direktor STB trenutno Aleksandar Timofejev , onda dosta stvari postaje jasnije....
A stvarno mi je žao što je tako.....
STB jeste i može da bude najgradjanskija tv u srbiji....

I Agape i Istorija -učiteljica života , i razne emisije za decu , pa kvark, pa ima tu još bisera...

Doduše kad se ne radi nešto se i gubi , pa je noćni život beograda izgubio svoju čar , jer se voditeljka istrošila....postala pinkovka.....

Karamazov

Ističe se
Poruka
2.450
Dr. Vladeta Jerotic je zaista posebna licnost. Njegovo znanje, njegova sposobnost komunikacije (sto rece patak), ali najvise vera kako u Boga- tako i u Coveka, je ono sto cini moje divljenje prema njemu. On razume, uvek razmislja zdravo, i pokusava da nadje prave odgovore; nema nista usiljeno, nista vestacko. Ta njegova prirodnost mi se zaista dopada.

- - - - - - -

Iskusan
Banovan
Poruka
5.797
Bese zanimljiva poslednja emisija,
sad odgledah reprizu na Studio B,
o konzervatizmu pravoslavne crkve,
o tome kako smo radi nekih obicaja izostavili sustinu praznika;
Da uvek treba teziti ka boljem i da covek ne sme stati ni na koji nacin,
jer su iskusenja ono sto ga cini covekom.

>NiNa<

Poznat
Poruka
9.783
Bese zanimljiva poslednja emisija,
sad odgledah reprizu na Studio B,
o konzervatizmu pravoslavne crkve,
o tome kako smo radi nekih obicaja izostavili sustinu praznika;
Da uvek treba teziti ka boljem i da covek ne sme stati ni na koji nacin,
jer su iskusenja ono sto ga cini covekom.
Pa da,mnogi imaju strah od Crkve,Boga...Ponasaju se uzorno jer se plase kazne.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.