Adaptacija stana od poda do plafona

Plafon 400 evra sa sve podprozorskom daskom, roletnom, i komarnikom.

Pa da, samo sto ja u sve to racunam i ruke, noge, odnosenje starih prozora itd.

Hvala na informaciji!

- - - - - - - - - -

E da: zna li neko da li se isplati da se ugrade prozori sa onom automatskom ventilacijom? Kapiram ja da to smanjuje pojavu budji i kondenzacije, ali sve se nesto tripujem da ce kroz to da duva u stan. Pa valjda budj i kondenzacija mogu da se sprece tako sto se otvori prozor jednom dnevno? Da/ne? :think:
 
sta ima da mi ne verujes kad kazem da imam dva dupla prozora u svakoj sobi? kad kazem dupla mislim na dvokrilni

ne mogu sad da merim nisam u tom stanu...i sveska sa dimenzijama je tamo...kroz maglu mi se cini da bese 2,70 x 1,40 al nemoj da me drzis za rec
sad tu duzinu treba podeliti na jedan centralni dvokrilni i dva sa strane lazna

idiot od proektanta je tako napravio sve stanove u zgradi, svi maju po dva spojena dvokrilna prozora, pa nemas mogucnost menjanja parcijalno, nego kad cupas u jednoj sobi cupas oba zajedno...nije mi jasno zasto jednostvao nisu stavili po jedan dvokrilnu na sredini zida, cemu ovoliko prozora...... jeste lepo i svetlo to stoji ali je zaebano za izolaciju i vise nam je muka....zato cu i da stavim lazne sa strane a samo sredina da se otvara, da smanjim broj otvora kroz koje moze da duva, a i funkcionalnost

Mozes i u shupu da se preselis, tamo su mali prozori a mozes i da se zakopash, onda ti ne trebaju prozori.
 
Interesuje me PVC vrata, glavna vrata za ulaz kako podnosi zimu zbog unutrašnje temperature da li se znoje, da li lako otvara.

Na primer ovakav tip vrata sa dva krila.

131891209058alipvcstolar-1.jpg
 
Planiram da delimicno renoviram stan.

Izmedju ostalih radova, planiram hoblovanje i lakiranje parketa.

Video sam da su neki clanovi na ovom forumu pisali da se prvo radi moleraj, pa potom parket na samom kraju svih radova. Da li neko moze da objasni razloge za ovakav redosled?

Meni je logicnije da prvo ide parket pa onda krecenje, posto cenim da se prilikom hoblovanja dize prasina koja ce se zalepiti za zidove. Znaci logicno mi je da se prvo uradi hoblovanje i lakiranje, posto mi je to prvljaviji posao, pa onda moleraj, na kraju, kada se lak osusi.

Jel moze neko da prokomentarise ovo?
 
Кад хоблују имају одмах и усисивач, али мањи део прашине наравно буде по просторији, лако се скине сувом крпом или усисивачем. Да се ја питам прво бих молерај јер и ако капне нећеш под брисати.

- - - - - - - - - -

Mali savjet, dobro je imat verandu, da "upije toplinu" ili zimi da imas međuprostor kad je vani hladno.
Мени се то свиђа ко има могућности, макар и у облику настрешнице у крајњем случају.
 
da li je iko ovde zarvorio terasu, ali u kombinaciji staklo i pvc paneli?
o ovome pricam
(slika sa neta)
zastakljene-terase-balkoni-staklo-pvc-1-e1422409050388.jpg


zasto pitam? pa zato jer dobijam ponudu jedne firme i ne odgovara mi debljina profila, prave samo 24 mm, drugu opciju nemaju pa otpadaju
ubih se trazeci drugu firmu koja to pravi deblje i ne mogu da nadjem, sve prave samo 24, ili samo staklo bez panela
treba mi firma koja to pravi, ako neko zna neka javi
 
Poslednja izmena:
Planiram da delimicno renoviram stan.

Izmedju ostalih radova, planiram hoblovanje i lakiranje parketa.

Video sam da su neki clanovi na ovom forumu pisali da se prvo radi moleraj, pa potom parket na samom kraju svih radova. Da li neko moze da objasni razloge za ovakav redosled?

Meni je logicnije da prvo ide parket pa onda krecenje, posto cenim da se prilikom hoblovanja dize prasina koja ce se zalepiti za zidove. Znaci logicno mi je da se prvo uradi hoblovanje i lakiranje, posto mi je to prvljaviji posao, pa onda moleraj, na kraju, kada se lak osusi.

Jel moze neko da prokomentarise ovo?

radicu isto ali prvo moleraj pa parket
jer se parket kod moleraja ostecuje, kane boja, kanu kiseline pri pranju zida ako se to radi, usljapa se nogama tamo gde se mrdne najlon, merdevine grebu, i sl situacije

recimo primer
pre neki dan su mi bili moleri da srede zidove oko prozora posle ugradnje, ceo stan su prekrili najlonom po podu, kad su digli ima sta da vidim, haos, usljapkano, kanulo tamo gde se mrdnulo, ma haos, sreca pa sam hoblovanje ostavila za kraj, inace komotno sam mogla da se besim, da sam odradila prvo hoblovanje, kad su otisli i kad sam videla parket

prvo moleraj, kad se osuse zidovi onda hoblovanj, zovi i pitaj te sto ce da ti rade videces reci ce ti isto, sad se to radi sa novim masinama koje odmah i usisavaju prasinu
primer opet, moja komsinica hoblovala ceo stan dok je ona bila u njemu, nije imala problema sa prasinom
 
prvo moleraj, kad se osuse zidovi onda hoblovanj, zovi i pitaj te sto ce da ti rade videces reci ce ti isto, sad se to radi sa novim masinama koje odmah i usisavaju prasinu
primer opet, moja komsinica hoblovala ceo stan dok je ona bila u njemu, nije imala problema sa prasinom

teoretski da. ali postoji ono ali...

a sto se tice molera to su ti bili neki bahati.
ovi sa kojima mi saradjujemo ti zastite parket 100%
nema tu sta da kapne ili da se pojebbe najlon

a i sve zavisi. jeftini majstori po pravilu izadju skuplji na kraju

aj nam leba ti javi dal su parketari naprasili. ;)
 
Malo sam se zainteresovao za problem koji pravi kapilarna vlaga u zidovima, to je ono kada izbija vlaga pri dnu zidova. Imam jedan sličan problem pa me zanima šta i kako srediti. Ima dosta toga na netu, ali se u tekstovima ponavljaju opšte stvari, pa da vidim na forumu kakva su iskustva.

Najčešće se preporukuje hidroizolacija podsecanjem i ubacivanjem kondora. Ovo je dosta dokazana metoda, sad kako vidim krajnji rezultat dosta zavisi od iskustva majstora.

3.jpg


Gledao sam za ubrizgavanje tečnosti u rupe koje se izbuše u zidu, ali među tekstivma se preporučuje. na forumima ima i nekih lošijih komentara, mada ne verujem da su iz prve ruke, nekako kao da su plod predrasuda prema novijim metodama.
 
Из личног искуства, батали хемију, механичко пресецање влаге је једино дуготрајно и ефикасно решење.
Решења базирана на хемији имају проблем што су потребни претходни услови да би се добио резултат који ће трајно решити влагу. Једна реагују на ваздуху, другима треба учвршћивач, трећа могу у циглу, четврта само у бетон.
Физичко пресецање влаге (ако нема могућности да се ради темељ) изолационим тракама или, још боље, алуминијумским плочама је једино решење.
 
teoretski da. ali postoji ono ali...

a sto se tice molera to su ti bili neki bahati.
ovi sa kojima mi saradjujemo ti zastite parket 100%
nema tu sta da kapne ili da se pojebbe najlon

a i sve zavisi. jeftini majstori po pravilu izadju skuplji na kraju

aj nam leba ti javi dal su parketari naprasili. ;)
Ja nigde nisam rekla da su bili jeftini
Bili su jako skupi na moju veliku zalost, ali saradjivali sa firmom za prozore, pa je bilo ili ces njih pa ako se desi neki problem resavamo, ili ces neke svoje pa ako bude frke ne pokriva garancija
Nisu mi se rizikovali jako skupi prozori zbog par e razlike po duznom metru...hebi ga
Da su bahati jesu, da sam frktala za parket jesam, postavljali najlone ali lose, ali ajde ionako ce na hoblovanje pa istrpis ....
 
Za tu opciju sa aluminijumskim pločama nisam nešto baš informisan, ovde kod nas se radi uglavnom sa kondorom. Prepostavljam da je i to sa aluminijumom debljine kao kondor, i da se postavlja na sličan način.
Ради се са плочама алуминијума на којима се налазе мала ребра, реда 5мм. Приликом пресецања ове плоче се укуцају дрвеним чекићем у настали прорез. Имају преклоп тако да се врши потпуно пресецање, без размака.
Разлика је што за кондор мораш да направиш мало већи прорез, али у основи је исто.
 

Back
Top