Adaptacija stana od poda do plafona

Da
Nasla sam dve firme koje rade i 4cm...pa cu da vidim
Ako znas neku javi
Dvoumim se izmedju zazidavanja, pa prozori gore, i ovih panela u kombinaciji sa prozorima
Zidanje bi bilo zeznuto zbog menjanja fasade mogu da me kazne
...ja sam radila prosle godine, ali ne znam dimenzije, nije ni vazno ne bih ti te majstore preporucila ni luda ni tebi ni nikom....daleko im lepa kuca...
 
Videla sam u jednom kaficu zalepljeni delici ogledala na zidu uz stepeniste.super izgleda. Zna li neko kako se to radi?

izlomis ogledalo na parcice i na sveze nanesen lepak uguravas.dal nasumiscno ili kao mozaik na tvojoj je kreativnosti
taj lepak moze biti onaj za plocice.


a mozes taj deo lepka koji se vidi i da ofarbas.

ali sve sa tim ogledalima i staklima je za mene jeftin kiceraj :kafa:
 
Poslednja izmena:
Evo.pa vidi da li je kiceraj.naravno da sve moze biti kic ako nema mere.i ako ga je previse. Narodna kaze,da je i otrov lek u malim dozama. Ovde su ovako uradjene samo stepenice.
 

Prilozi

  • 1448194450321.jpg
    1448194450321.jpg
    45 KB · Pregleda: 25
  • 1448194483139.jpg
    1448194483139.jpg
    49,2 KB · Pregleda: 25
nije lose , lepo uklopljeno sa stepenistem , majstorski uradjeno .

mislim da bi se moglo lepiti kao plocice sa sve fugovanjem

ali se mora dobro uraditi da bi se slika nastavljala na vise plocica , inace ako je svaka plocica po malo okrenuta na drugu strau dobije se katastrofa
 
A zavisi.Nekako kada imas neko cudo ,u kuci,kao zid sa polomljenim ogledalima,onda je toliko to sljastece i lepo,da jednostavno dozvoljava ostatku kuce da bude jednolicno namesteno.A sa druge strane,stepenice su najdosadniji i najmracniji deo kuce, tako da mislim da bi bas bilo zanimljivo da se ovako nesto ima u stanu. Eto. Bas cu slikati jedne unakazene stepenice u stanu mog komsije ,pa cemo ih zajedno ,bar teoriski, srediti
 
Ljudi,

Nisam bas sigurna koliko je tema blisko povezana, ali kao dugogodišnji korisnik moram da ovim putem iskažem svoje zadovoljstvo sistemom kućne automatike. U današnjim uslovima ubrzanog života, kada nam je svaki trenutak bitan i želimo da ga podelimo sa porodicom i prijateljima sistem pametnog stana u mnogome pojednostavlje život, omogućavajući da ne trošimo energiju i dragoceno vreme na svakodnevne aktivnosti i obaveze vezane za naš dom. Da ne pričam o tome koliko ćete se osećati sigurnije kada u svakom trenutku, gde god da se nalazite možete znati šta se trenutno dešava u vašem domu. Za sve one koji nisu upućeni o kakvom sistemu se radi u nastavku možete pročitati nešoot o bazičnim stvarima sistema pametan stan.

Volela bih da čujem neka vaša mišljenja ili možda iskustva.

Pozdrav.z:lol:

ŠTA JE PAMETAN STAN ?
„Pametan stan” nije tačno definisan jednom rečenicom, ali možemo reći da je to stan koji svojom infrastrukturom omogućava različitim sistemima koji su postavljeni ili ugrađeni u stan da međusobno komuniciraju i razmenjuju podatke, kao i da na osnovu podataka izvršavaju unapred definisane radnje.
Svaka današnji dom poseduje centralno grejanje, alarmni sistem, protivpožarni sistem, kućni bioskop i mnoge druge uređaje koji obavljaju funkciju kojoj su namenjeni. “Povezivanjem” više takvih sistema u jedan centralni dobijamo više mogućnosti nego što su sami sistemi do tada nudili. Primera radi od alarmnog sistema možemo dobiti informaciju da li je neko prisutan u nekim prostorijama u stanu i na osnovu te informacije podešavati sistem centralnog grejanja, ili ventilacije.

KAKO PAMETAN STAN RADI ?
Kada u svom stanu pritisnete prekidač za svetlo on zatvori strujno kolo i upali sijalicu (ukoliko je sijalica ispravna, a jedini način da to saznate je da pokušate da je upalite). Menjanje funkcije tog prekidače je praktično nemoguće. Kada govorimo o pametnom stanu pritisak prekidača koji je povezan na centralni kontroler šalje informaciju kontroleru da je prekidač promenio stanje, a kontroler na osnovu predhodno definisanih funkcija obavlja jednu ili niz radnji (pali svetlo-menja temperaturu u toj prostoriji ..). Takođe ukoliko dodje do kvara na nekom od uređaja u sistemu (primera radi na sijalici) pametan stan će vas o tome obavestiti slanjem SMS poruke ili e-maila.

KOJE SU PREDNOSTI PAMETNOG STANA?

Kao prvu prednost možemo navesti pojednostavljenje svakodnevnih radnji koje obavljate. Neke stvari se same po sebi podrazumevaju, ali Vam je potreban sistem koji će to znati da zapamti i ponovi. Svaki put kada uđete u svoj stan sa posla morate podesiti klima uređaj na određenu temperaturu, upaliti svetlo u prostorijama u koje ulazite, preslušati telefonsku sekretaricu, pustiti vodu u kadu, podići roletne i tako dalje. Kada uđete u pametan stan, ukoliko ste ulazna vrata otvorili karticom ili otiskom prsta, stan “zna” da ste to vi i počinje da izvršava unapred definisane i određene funkcije. Redosled obavljanja funkcija i broj funkcija koje se izvršavaju definiše sam korisnik pametne kuće, odnosno sistema. Takođe u toku korišćenja moguće je dodavati funkcije ili cele nove sisteme, kao i menjati “ponašanje” stana u određenim situacijama.
 
pre neki dan stanem da pumpu da sipam gorivo
na suprotnoj strani jednoj gospodji japanki sleper kupi najnoviji bmw xtx6
gospodja unezverena
placam gorivo i pitam momka za kasom - neki gadan kvar?
a on kaze - ma nije, sipala je verovatno obican umesto super benzin u automatik, pa je blokirao auto..ne moze ni da ga upali

toliko o automatizmu
ne volim da masine meni kontrolisu zivot, volim da ga kontrolisem sama
 
Imam veliki, uzi akvarijum i kad je napunjen vodom poprilicno je tezak. U stanu sam, pa mi nije dozvoljeno da busim zidove. Zanima me kako mogu akvarijum da postavim da bude na zidu, onako kao slika. Da li ima neko iskustva i ideje kako to postici? Da li postoji neka vrsta nosaca, police pricvrscena na plafon ili zid koja moze izdrzati tezinu akvarijuma?
 
Imam veliki, uzi akvarijum i kad je napunjen vodom poprilicno je tezak. U stanu sam, pa mi nije dozvoljeno da busim zidove. Zanima me kako mogu akvarijum da postavim da bude na zidu, onako kao slika. Da li ima neko iskustva i ideje kako to postici? Da li postoji neka vrsta nosaca, police pricvrscena na plafon ili zid koja moze izdrzati tezinu akvarijuma?

daj sliku akvarijuma i zida, pa da predlozimo
 
Imam veliki, uzi akvarijum i kad je napunjen vodom poprilicno je tezak. U stanu sam, pa mi nije dozvoljeno da busim zidove. Zanima me kako mogu akvarijum da postavim da bude na zidu, onako kao slika. Da li ima neko iskustva i ideje kako to postici? Da li postoji neka vrsta nosaca, police pricvrscena na plafon ili zid koja moze izdrzati tezinu akvarijuma?

kosto dajv kaze, daj sliku da vidimo

i oces reci da si podstanar?
 

Back
Top