Quantcast

Adaptacija stana od poda do plafona

aetherius obscuritas

Ističe se
Banovan
Poruka
2.917
Значи да сам ја имао среће са дрвеним прозорима који се, ево, осма година, нису нити извитоперили, нити осушили, нити им се фарба скинула, као да су јуче уграђени?
Јеееее....
pa ko te hebe druze...sta ti kazem....

BGHighlander

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.418
uz redovno farbanje su vecni.
u prodaji gotovo da ne moz naci.

a i ako nadjes to su danas prozori a do juce su ptice pevale na grani. krene da se susi pa se cela izvitoperi.

ja imao srece sto mi je drugar namestio i to posteno, kao sebi
Hahahaha, dobar opis.

Kad je trebalo menjati prozore, ja sam prvo pitao novog komšiju koji je renovirao i stavio prelepe drvene, Ali odmah sa vrata se uhvatio za glavu i "Ne, čim padne kišica sve nabubri, curi , zjapi itd"

Posle sam zvao i Šumarski fakultet i jednog arhitektu koji ima svoj biznis ...i niko nije imao proizvođača drvenih prozora za preporuku. I hbg, šta mi ostlao nego PVC

Bila je varijanta Drvo-Aluminijum ( unutra drvo, spolja Al) ali je cena bila stravična - 400e/ kvm ( pvc 80-90)

- - - - - - - - - -

4 prozora, roloplast profili, otprilike velicine 1,5x1,5m, mrzi me da ih merim, sa roletnama i podprozorskim daskama me kostalo oko 1500-600 evra, sa ugradnjom,
Od njih sam i ja uzeo prozore.
Vrlo dobro su radili ( jedino su majstori za montažu - katastrofa), samo mi se čini da više ne rade prozore

aetherius obscuritas

Ističe se
Banovan
Poruka
2.917
Od njih sam i ja uzeo prozore.
Vrlo dobro su radili ( jedino su majstori za montažu - katastrofa), samo mi se čini da više ne rade prozore

ako su roloplastovi monteri bili pa to sve pijanci teski :D (doduse ne piju na poslu,samo pre i posle)

a sto se prozora tice sklapaju. sada uvezli neke nemacke masine od grdnih miliona koji menjaju 40-oro ljudi
za roloplast profile LICNO znam da su na testiranju imali jedva prolaznu ocenu
nemacki i austriski prozori su i po 4 puta duze trpeli testiranje
jbg kada skrtari na komponentama

.i niko nije imao proizvođača drvenih prozora za preporuku. I hbg, šta mi ostlao nego PVC
stvarno ne kapiram zasto se neko time ne bavi ozbiljno. msm ako uspes da nabavljas dobro drvo i ako drzis do kvaliteta mozes opstati.
moj drugar sto mi pravio prozore imao daske iz firme koja je vec 12 godina zatvorena.
on nema para za neku susaru ili sl. ali da ima para kao sto nema mogao bi se tu lep posao napraviti. al sta ces kad obican posteni covek nema kapitala

Poslednja izmena:

BGHighlander

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.418
ako su roloplastovi monteri bili pa to sve pijanci teski :D (doduse ne piju na poslu,samo pre i posle)
Roloplast je fabrika, monteri su iz salona koji nema veze sa Roloplastom nego radi za sebe...Roloplast je samo jedna od firmi čije stvari prodaje

a sto se prozora tice sklapaju. sada uvezli neke nemacke masine od grdnih miliona koji menjaju 40-oro ljudi
za roloplast profile LICNO znam da su na testiranju imali jedva prolaznu ocenu

nemacki i austriski prozori su i po 4 puta duze trpeli testiranje

Zanimljivo, ali meni Roloplast stoji kao nov a komšiji se švapska balkon vrata iskrivila nakon 2-3 godine.
Mislim da sam baš na ovoj temi pisao o tome.

Plastika nije skupa a ni komad U profila gvožđda za unutrašnje ojačanje. Nema tu neke filozofije

aetherius obscuritas

Ističe se
Banovan
Poruka
2.917
Plastika nije skupa a ni komad U profila gvožđda za unutrašnje ojačanje. Nema tu neke filozofije
plastika i plastika nije isto ;)

praskasti materijal se mesa u velikim ciklonima. dodaje se preko 7-8 vrsti
kada se iskrtari na kvalitetu praskova ondak dobijes to sto dobijes

pre 6-7 godina se testiralo u nekim komorama koje su oponasale vremenske uslove i godisnja doba. jedva su 15 minuta izdrzali prozori dok ovi iz uvoza su od 30-50 minuta
nego sigurno se i uvozi svakojaki odpad, zato je i jeftinije i nekvalitetno.

BGHighlander

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.418
plastika i plastika nije isto ;)

praskasti materijal se mesa u velikim ciklonima. dodaje se preko 7-8 vrsti
kada se iskrtari na kvalitetu praskova ondak dobijes to sto dobijes

pre 6-7 godina se testiralo u nekim komorama koje su oponasale vremenske uslove i godisnja doba. jedva su 15 minuta izdrzali prozori dok ovi iz uvoza su od 30-50 minuta
nego sigurno se i uvozi svakojaki odpad, zato je i jeftinije i nekvalitetno.
Naravno, vole ljudi da se preganjaju po sudovima, da gube posao i renome ...da bi uštedeli 5e po kilogramu plastičnog peleta.

To je u rangu onih priča ala "Bolje 15 godina star VW iz ploplave u Nemačkoj nego nov Fiat Punto". Sindrom Istočne Evrope...slađi je tuđ otpad nego bakin kolač

Metla na vestici

Zaslužan član
Poruka
103.285
To nije zato što su drveni, nego jer su loše urađeni. Svi su ranije imali drvene prozore i trajali su po 50 godina. Ako su od sibirskog ariša ili kanadskog kedra, mogu da nadžive i zidanu kuću

Problem je što je skoro nemoguće naći ( ja nisam uspeo, pa je pao PVC )
ne mogu da se bakcem sa odrzavanjem drvenih, zato moram pvc...da stavim i ne mislim
tako da cupam drvene da bi stavila drvene ne dolazi u obzir, da iscupam ovo djubre i da ne mislim vise

Metla na vestici

Zaslužan član
Poruka
103.285
Ja sam pre 2-3 godine postavio PVC prozore na celoj kuci, as roletnama, sve komplet. Moraces da se raspitas po komsiluku, medju prijateljima, itd., jer s tom garancijom od 30 godina mozes da uradis znas vec sta, a ti ne vidis taj celik koji je unutra, pa je stvarno pitanje da li je unutra, tako da ni ta prica ne vredi. Bitno je da se mera uzme lepo, da se pedantno ugrade, bez preteranog razvaljivanja zidova, i da se usrafe, dovoljno je i 4 srafa. Izbegavaj garaza majstore, sigurno ima i medju njima dobrih, vidjao sam dosta lose radove, ali nista bez preporuke.

Mislim da je najbolja varijanta neka manja firma, velike su izvikane, imaju neku reputaciju, a na osnovu nje deru.

4 prozora, roloplast profili, otprilike velicine 1,5x1,5m, mrzi me da ih merim, sa roletnama i podprozorskim daskama me kostalo oko 1500-600 evra, sa ugradnjom,

Jedan prozor, 100x100 sa roletnom, rolo komarnikom, daskama i ugradnjom je bio tacno 200 evra.
joj to onda meni dodje 1500 za jednu sobu :dash:
ja imam po dva dvokrilna u svakoj sobi
sad bih stavila na sredinu dvokrilno a sa strane one lazne (ono sto se ne otvara) jer ovaj sistem sad glupav ne mozes uz zid kod prozora nista da stavis jer onda ne mozes da otvoris prozor, gubis prostor....ovako cu dobiti prostor oko prozora a samo sredina se otvara....roletne i komarnici obavezno
plus na sve to moram i terasu da sredim
ima da mi ogule kozu sa ledja :sad2:

jos nisam nasla dobru firmu
ako neko ima preporuku neka salje pp, ne sme javno da se reklamira firma ovde na temi

Metla na vestici

Zaslužan član
Poruka
103.285
Upravo sam ih izmerio, 160x180 su, ne verujem da u jednoj sobi imas dva duplo veca prozora. Premeri prozore, pa mogu otprilike da ti kazem koja je realna cena.
sta ima da mi ne verujes kad kazem da imam dva dupla prozora u svakoj sobi? kad kazem dupla mislim na dvokrilni

ne mogu sad da merim nisam u tom stanu...i sveska sa dimenzijama je tamo...kroz maglu mi se cini da bese 2,70 x 1,40 al nemoj da me drzis za rec
sad tu duzinu treba podeliti na jedan centralni dvokrilni i dva sa strane lazna

idiot od proektanta je tako napravio sve stanove u zgradi, svi maju po dva spojena dvokrilna prozora, pa nemas mogucnost menjanja parcijalno, nego kad cupas u jednoj sobi cupas oba zajedno...nije mi jasno zasto jednostvao nisu stavili po jedan dvokrilnu na sredini zida, cemu ovoliko prozora...... jeste lepo i svetlo to stoji ali je zaebano za izolaciju i vise nam je muka....zato cu i da stavim lazne sa strane a samo sredina da se otvara, da smanjim broj otvora kroz koje moze da duva, a i funkcionalnost

Metla na vestici

Zaslužan član
Poruka
103.285
Fiksni delovi su ti 45 evra po kvadratu, s tim da je sve sto je manje od kvadrata kosta 45 evra. Imas i opciju da zazidas deo prozora i tako smanjis otvor. Mozes po sredini, da dobijes dva manja prozora, mozes sa strane, pa da tako smanjis otvor..
ne mozes da menjas fasadu
to ne smem da uradim bez dozvola koju mi ne pada na pamet da jurim....sto bi se drndala sa tim kad cu umesto da zazidam staviti lazne prozore, te fiksne kako kazes

R.Žiskar

Elita
Poruka
15.646
Kako ovo divno zvuči. Je l to u Srbiji ?

Neka stoka u komšiluku je lepila stiropor na eksterijer zgrade od lepe fasadne cigle i napravila opšti ciganluk. Trebao bi da postoji zakon za takve stvari
Постоји закон.
Закон каже да за сваку промену спољног изгледа објекта мораш имати дозволу пројектанта, за почетак.
Па онда каже да застакљивање може да се уради по систему "или сви или нико".
Па кад се у све умеша и Завод за заштиту споменика (или како се већ зове ових дана), нигде краја.
Па свашта даље каже, али као и мноштво других закона, тако се и овај примењује веома селективно и по слободном нахођењу одговорних институција.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.