ABORTUS

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
fizio:
gresis. po nasem zakonu abortus se moze izvrsiti do 3.meseca. upravo zbog toga.

Zakon nema veze sa tim jer tek u cetvrtom mesecu se moze izvrsiti abortus a da se odstani ceo fetus. Pre toga je nemoguce odstaniti, a da "deo" ne ostane koji moze da stvara komplikacije zeni...

Jos jedan podatak 40% zena posle abortusa ostane sterilno :!: :!:
 
Au bre, ala vi mudrujete... Svi vi vec imate cvrste stavove kojih se drzite, a 90% vas koji su ovde najglasniji su jos nevini... Pitacu vas kada stvarno dodjete do tako neke situacije da li cete da budete tako pametni...

Prvo, pola vas i nece koristiti kondom prilikom odnosa, to vam ja garantujem... Drugo, ako se nekom slucajno i omakne, pa zatrudni, sve se plasim da necete abortirati, nego cete se drzati price "abortus je ubistvo, ja cu ipak roditi"... ma da :?


Ovde svi mahom iznose samo spekulacije...
 
kalliope:

ili da decko nece kondom.

Као што рече неко, имаш своје ЈА и зашто би девојка била роб свом дечку... Па ја први не бих ступио у незаштићен однос са својом девојком, све и да она инсистира...
А то да ли је плод жив пре4 месеца је дискутабилно... Ја мислим да је плод жив чим дође до спајања, али то је већ више питање за филозофе...
 
Mare ovde se uglavnom ne radi abortusu mladih vec onih koji su vec zreli(i mentalno i fizicki) za dete a abortiraju iz glupavih razloga. Npr. zena i muz imaju dvoje dece i kao nece trece jer se plase da nece moci da ga izdrzavaju. Pa ako vec imas i izdrzavas dva zdrava i prava deteta mozes i trece. Ili sto je jos banalnije zena nece da rodi jer se plasi da ce se ugojiti :!: :?:
 
Чупи НС:
kalliope:

ili da decko nece kondom.

Као што рече неко, имаш своје ЈА и зашто би девојка била роб свом дечку... Па ја први не бих ступио у незаштићен однос са својом девојком, све и да она инсистира...
А то да ли је плод жив пре4 месеца је дискутабилно... Ја мислим да је плод жив чим дође до спајања, али то је већ више питање за филозофе...

Ja isto mislim da je živ čim se spoje muška&ženska polna ćelija.
 
UrosWasHere:
Pa ako vec imas i izdrzavas dva zdrava i prava deteta mozes i trece.
To je glupost... Nisu tri deteta isto sto i dva... Ne pricas ti o tri automobila, pa u fazonu "ako vec vozimo dva, skupicemo i za treci"...

Ako ljudi u braku sa dvoje dece (ili koja god da je prica), ne zele trece, onda bi svakako i trebali da abortiraju...

Abortus uopste nije losa stvar... Jedino sto stvarno ostavlja posledice steriliteta, i to je najveci problem mladim devojkama sa nezeljenom trudnocom... Ali ebiga, sto ne paze... I da, znam, ponekad i kada pazis, opet moze da se dogodi; Ali sto je najvaznije, kada se dogodi, dogodilo se zbog OBOSTRANE nepaznje... Zato, batalite tu pricu ~muskarci su svinje~... Pa devojke, ako vam se yebe, prica se ne zavrsava samo tako sto cete da legnete i da rasirite noge... Ista prica vazi i za muski deo populacije...

Plus, savet... Sigurnije je spavati bez kondoma, pa vaditi na vreme, nego sa kondomom... naravno, prica vazi samo za parove u vezi...
 
UrosWasHere:
Mare ovde se uglavnom ne radi abortusu mladih vec onih koji su vec zreli(i mentalno i fizicki) za dete a abortiraju iz glupavih razloga. Npr. zena i muz imaju dvoje dece i kao nece trece jer se plase da nece moci da ga izdrzavaju. Pa ako vec imas i izdrzavas dva zdrava i prava deteta mozes i trece. Ili sto je jos banalnije zena nece da rodi jer se plasi da ce se ugojiti :!: :?:

Баш тако... А људи данас желе да детету обезбеде све, али и много више него што му је довољно... Многи родитељи желе да исте године сву децу пошаљу на Азурну обалу, у *.... А ово за гојеље још нисам чуо...
 
Mrzim da se ponavljam al ajde zbog Mareta...

U Srbiji(bez Kosova i Metohije) se godisnje izvrsi 250.000 abortusa sto znaci da svake godine istrebimo jedan grad velicine Nisa. Procenjeno je da ce za 20 godina Srbi biti manjina u Srbiji a za 50 da ih nece biti!(Ko ne veruje moze da proveri u statistickom zavodu SCG)
 
Sta znaci bedan zivot da nece moci tatica da ga posalje u spaniju na more? Uvek ce se pronaci nacin da se detetu obezbedi sve sto mu treba i mnogo je vaznija ljubav izmedju roditelja i dece nego novac. Jeste gledali "Klopku" na BK pre jedno 3,4 nedelje kada je gostovao izmedju ostalih i Ljubivoje Rsumovic i bilo je dosta price bas na ovu temu?
 
Ebote nece nas biti za 100 god tako kazu kao neki istrazivaci i naucnici lol jeste da sam 80% srbin a 20 % islamske veroispovesti ali lol naci bicemo manjina u sbiji ako nismo i sada manjina lol znaci neznam ta prorekanja me sve vise plase .....
 
Bedan zivot:Zivot na ivici egzistencije...nije sve u Spaniji,sta ako neko ne moze da pruzi svom detetu potrebnu negu,da priusti lekara...verujem da se rodjeno dete voli najvise na svetu,ali sva ljubav ne moze da izleci.I samohrane majke...one jesu hrabre zene,ali u Srbiji i nije bas tako lako odgajati dete kad si sama.U svom bliskom okruzenju imam zenu koja je samohrana majka...dobro je da uspevaju da prezive zimu.Da znam da mom detetu necu moci da pruzim ono sto mu treba...abortirala bih odmah,ma koliko mi bilo tesko.
 
A sta naprimr covek i zena ne zele vise od jednog deteta da se ne bi delilo imanje(takvih slucajeva je u vojvodini koliko hocete). Stopa prirodnog prirastaja tamo je -0.5 posto, sto je mnogo, ali sto je jos alarmantnije ta stopa je nerealna jer proteklih godina mnogo izbeglica doselilo u vojvodinu iz bosne i hrvatske tako da je ova razlika izmedju nataliteta i mortaliteta samo prikrivena.
 
Shto se tiche toga da je velika stopa steriliteta posle abortusa- da, ali pre 100 godina. Danas je to minimalno, ne nemoguce, ali minimalno. I nemoj da mi neko soli pamet poshto sam oko toga bash dosta informisana. Ko shto rekoh, treba da nam ljubite noge shto uopshte mozemo da vam radjamo decu.
 
Tinar:
Shto se tiche toga da je velika stopa steriliteta posle abortusa- da, ali pre 100 godina. Danas je to minimalno, ne nemoguce, ali minimalno. I nemoj da mi neko soli pamet poshto sam oko toga bash dosta informisana. Ko shto rekoh, treba da nam ljubite noge shto uopshte mozemo da vam radjamo decu.

1. Slažem se sa tobom-žene treba poštovati, a ne diskriminizovati ih kao što je slučaj u svetu (osim u Švedskoj, Norveškoj i na Islandu).
2. Informisanost, informisanost, informisanost :roll: -nije sve u informisanosti, nešto je i u glavi :wink: .
 
UrosWasHere:
Mrzim da se ponavljam al ajde zbog Mareta...

U Srbiji(bez Kosova i Metohije) se godisnje izvrsi 250.000 abortusa sto znaci da svake godine istrebimo jedan grad velicine Nisa. Procenjeno je da ce za 20 godina Srbi biti manjina u Srbiji a za 50 da ih nece biti!(Ko ne veruje moze da proveri u statistickom zavodu SCG)
Pitacu te ja da li ce da ti bude do statistike kada tvoja zena bude bila trudna sa trecim ili cetvrtim detetom...

Znas koliko ce da te boli za 250.000 abortusa na Kosovu kada ti se jedno dete bude dralo u sobi, a ti previjas drugo u drugoj, i za to vreme kukas i psujes drzavu sto ti ne da vecu platu, jer jedva i ovo dvoje prehranjujes... Na letovanju nisi bio godinama, a o zimovanju i da ne pricamo... Po ceo dan se gusis u pelenama ili cemu vec, zavcisno od uzrasta tvoje dece... I pritom ti dolazi zena i kaze ti da je opet, po treci/cetvrti put trudna... E, znas koliko ce da te boli **** u tom trenutku i za Kosovo i za istrebljenje velicine Nisha... Gledaces samo kako da je sto pre odvedes da abortira... :?
 
Imati decu je nesto najlepse na svetu ne smes da gledas na to samo kao teret! Naravno da nije lako odgajati decu ali dobiti dete je najlepsi dar koji covek(ili zena) moze da dobije a gledati ih kako rastu najvece uzivanje.

Nije 250000 abortusa na Kosovu vec u Srbiji, siptarke ne abortiraju kao ni ciganke vec srpkinje.
 
UrosWasHere:
Sta znaci bedan zivot da nece moci tatica da ga posalje u spaniju na more? Uvek ce se pronaci nacin da se detetu obezbedi sve sto mu treba i mnogo je vaznija ljubav izmedju roditelja i dece nego novac. Jeste gledali "Klopku" na BK pre jedno 3,4 nedelje kada je gostovao izmedju ostalih i Ljubivoje Rsumovic i bilo je dosta price bas na ovu temu?

ne znam za tebe, ali ja zelim svom (buducem. . . ) detetu vise od pukog skolovanja i hrane.
i da, zelim da budem u mogucnosti da ga posaljem leti na kurs jezika u englesku, francusku, zimi na planinu sa skolom, na ekskurzije, onda tu su i izlasci...
ajde mi reci da je sve to nepotrebno! nije. to je vise nego korisno.
a tesko da bih ikada mogla da platim to za 4-oro dece.
 
*Lenja_Pita*:
Tinar:
Shto se tiche toga da je velika stopa steriliteta posle abortusa- da, ali pre 100 godina. Danas je to minimalno, ne nemoguce, ali minimalno. I nemoj da mi neko soli pamet poshto sam oko toga bash dosta informisana. Ko shto rekoh, treba da nam ljubite noge shto uopshte mozemo da vam radjamo decu.

1. Slažem se sa tobom-žene treba poštovati, a ne diskriminizovati ih kao što je slučaj u svetu (osim u Švedskoj, Norveškoj i na Islandu).
2. Informisanost, informisanost, informisanost :roll: -nije sve u informisanosti, nešto je i u glavi :wink: .
Vidish, da bi imao neshto u glavi to morash nekakoda steknesh. Kako? Tako shto cesh se informisati... Duh!! :roll:
 
e, sto mi se smuci kad se prica o tom podizanju prirodnog prirastaja! :x
naravno, pricaju muskarci, i to sve preko grbace zena...
ko sto rece mare, da je vama devojka trudna, videli bismo koliko bi mislili na natalitet, i na opste dobro.
 
Ajd da i ja kazem nesto

Ja sam za abortus.
Zasto? Zato sto je to licni izbor svake zene. I posebno me nervira kad muskarci krenu da se k*u*r*c*e pricama o tome kako bi ga trebalo zabraniti,prvo nek sami prodju kroz to a onda nek pricaju.
Jos vise mrzim pozivanje na boga i religiju.
Neko rece da je abortus ubistvo. Prakticno i nije jer je to jos uvek zametak....
Iskreno ja bih radije " ubila " svoje dete nego ga ostavila u nekom kontejneru ili sirotistu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top