ABORTUS

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moram da koristim velika slova da bi neki skapirali.
ABORTUS SE NE RADI POSLE TRECEG MESECA ZBOG PREVELIKOG RIZIKA. ONE SLIKE KOJE STE VIDELI SU SVE POSLE TRECEG MESECA. ZAVRSIO SAM MEDICINSKU, SESTRA MI JE ZAVRSILA ZA BABICU, IMAM DRUGARICE BABICE, PREMA TOME......TO JE TO.
 
Убиство је!!!! Срећом нисам претерано гадљив, али су слике стварно....
ада би ми жена родила четврто дете ја бих јој најрађе подигао цркву или нешто слично!!! Нема већег дара од детета и жене требају да буду пресрећне што могу да подаре живот једном малом створењу. То је ствар коју мушкарци никада неће моћи да урад и на којој ћемо вам увек завидети... Уопште, жене су за мене светиња, тако да немојте лупати...
А да нестајем је чињеница... Па сврха нашег постојања је продужетак врсте и ви ако абортирате прекидате врсту... А наравно да постоје изузеци, нпр. силовање, али то је мали порценат... Сада сам хтео још нешто, аи шта... Сетићу се већ
 
ma abortus je ubistvo! u nekim zemljama je zabranjeno (kao ovde na primer) i to potpuno podrzavam! Ko zatrudni sa 15,16 godina je kreten je bar sada postoje i kondomi,pilule... Abortus jedino ako su i majka i beba u opasnosti!
 
tanja_cudo:
ma abortus je ubistvo! u nekim zemljama je zabranjeno (kao ovde na primer) i to potpuno podrzavam! Ko zatrudni sa 15,16 godina je kreten je bar sada postoje i kondomi,pilule... Abortus jedino ako su i majka i beba u opasnosti!
Opet iz pocetka. Sta ako pukne kondom?
 
fizio:
tanja_cudo:
ma abortus je ubistvo! u nekim zemljama je zabranjeno (kao ovde na primer) i to potpuno podrzavam! Ko zatrudni sa 15,16 godina je kreten je bar sada postoje i kondomi,pilule... Abortus jedino ako su i majka i beba u opasnosti!
Opet iz pocetka. Sta ako pukne kondom?

O tome treba da razmisljas pre nego sto spavas sa nekim! Ako si spreman da preduzmes odrogovornost ako se kondom pukne onda ok, radi sta hoces!
 
tanja_cudo:
ma abortus je ubistvo! u nekim zemljama je zabranjeno (kao ovde na primer) i to potpuno podrzavam! Ko zatrudni sa 15,16 godina je kreten je bar sada postoje i kondomi,pilule... Abortus jedino ako su i majka i beba u opasnosti!

to sto je neko "kreten" ne resava problem nezeljenje trudnoce...a ni pilule ni kondomi nisu 100 % sigurni.i zasto bi neko rodio dete sa 15-16 godina,ako ne mora?!!
ako neko ne moze detetu da pruzi ono sto mu je u zivotu potrebno,bolje da abortira...nego da ga napusti,baci u kontejner,baru,pored puta,ili ugusi...i sada,jel bolje abortirati na pocetku trudnoce i ubiti ono sto za mene predstavlja vise skupinu celija nego dete , ili tek rodjenu bebu,sto ljudi po selendrama imaju obicaj da rade kada se osveste i shvate da nemaju pojma sta ce sa detetom. :roll:
 
Banshee:
ako neko ne moze detetu da pruzi ono sto mu je u zivotu potrebno,bolje da abortira...nego da ga napusti,baci u kontejner,baru,pored puta,ili ugusi...i sada,jel bolje abortirati na pocetku trudoce i ubiti ono sto za mene predstavlja vise skupinu celija nego dete , ili tek rodjenu bebu,sto ljudi po selendrama imaju obicaj da rade kada se osveste i shvate da nemaju pojma sta ce sa detetom. :roll:

ovo mi je najgore. i nije to samo po selendrama (mada je cesto jer su tu ljudi konzervativniji, pa kad se desi vanbracna trudnoca, bude svaaasta).
pre par godina ceo svet je bio okrenut ka ono dvoje srednjoskolaca iz amerike koji su ubili tek rodjeno dete, i bacili ga u kontejner (mislim da se ona zvala ejmi, a on - ne secam se). elem, ceo svet se zgrazavao, jer niko nije ni znao za tu trudnocu, devojka je do kraja krila. i onda-sta se desilo. e, desilo se to da ona iz nekog razloga nije abortirala.
 
Jooooooooj, ja sam se rasplakala kad sam gledala tad CNN...
Buhuhu... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Muka mi je od ove teme, jadna ta dečica. Ali mislim da treba da imate svesti o tome da čak i ta 'mala skupina ćelija' ima dušu. :cry:
 
Vi se svi ponashate kao da bi mi volele da abortiramo (one koje su za). To je neshto najgore shto moze da zadesi zenu i nije ni malo lako. Potrebna je velika hrabrost za to, kao i da se rodi dete. Treba ceo zivot da nosim na dushi dete koje rodim a nisam sposobna da ga npr. dobro vaspitam, obucem, shkolujem...
 
Tinar:
Vi se svi ponashate kao da bi mi volele da abortiramo (one koje su za). To je neshto najgore shto moze da zadesi zenu i nije ni malo lako. Potrebna je velika hrabrost za to, kao i da se rodi dete. Treba ceo zivot da nosim na dushi dete koje rodim a nisam sposobna da ga npr. dobro vaspitam, obucem, shkolujem...

E, napokon da se ja jednom slažem sa tobom.
Ali ipak ne bih NIKAD abortirala, NIKAD...
 
why not smile:
nista licno,ali tesko da mozes sada da kazes sta ces 'jednog dana' (mada se nadam da se neces naci u situaciji da ces morati o tome da razmisljas)misliti.
Definitivno!! Otkud znas u kakvoj bi situaciji mogla biti... Ja ne znam sta bih uradila u takvoj situaciji, ne mogu da zamislim!! :shock:
 
meni to strashno zvuchi...zaista..da, neko vecj reche, ne znam kako bih razmishljala da se stvarno nadjem u takvoj situaciji, al' teshko da bih imala ~hrabrosti...? da uradim tako neshto..
nou..ipak je to jedan mali zhivot...osoba...zvuchi okrutno ne dopustiti malom bicju da raste, dishe, voli...blah..
 
Чупи НС:
Убиство је!!!! Срећом нисам претерано гадљив, али су слике стварно....
ада би ми жена родила четврто дете ја бих јој најрађе подигао цркву или нешто слично!!! Нема већег дара од детета и жене требају да буду пресрећне што могу да подаре живот једном малом створењу. То је ствар коју мушкарци никада неће моћи да урад и на којој ћемо вам увек завидети... Уопште, жене су за мене светиња, тако да немојте лупати...
А да нестајем је чињеница... Па сврха нашег постојања је продужетак врсте и ви ако абортирате прекидате врсту... А наравно да постоје изузеци, нпр. силовање, али то је мали порценат... Сада сам хтео још нешто, аи шта... Сетићу се већ

Pa pazi Chupi sve sto si ti rekao stoji ako su i momak i devojka spremni na odgajanje deteta....ali vecina mladica danas ce jednostavno da nestane u vidu magle...
I znaci da rezimiramo.
Momak i devojka,neka budi i mladji,oboje su bili neodgovorni iz ovih ili onih razloga...on ce nakon toga jednostavno da nestane ( naprimer ) a ona i njena porodica nek snose sve posledice?
Ona nek prekine skolovanje,nek odgaja to dete...jer boze moj ona je zena,to je njena privilegija,njena duznost???
Nek postane mama u 16-oj....sta ako njeni roditelji nemaju para da omoguce i skolovanje i odgoj tog deteta.Da ne kazem da je ona obicno dete,dete koje nije iskusilo svet...dete nek odgaja dete?
A sta bi sa frajerom....u najboljem slucaju imace malu griznju savesti.
Vi kazete da je abortus ubistvo i samo cmizdrite za tim " ubijenim" detetom...
a sta je sa majkom....mislite da od takvog cina ne ostaje psihicke i fizicke posledice?
E pa varate se....
I svi vi koji niste iskusili i bili u toj situaciji nemojte molim vas govoriti o nekom vasem izopacenom moralu i o tome sta nas dragi pop misli o tome....
Kad popova cerka zatrudni neplanirano onda nek prica o tome....
Pricate o tome da treba da radimo na podizanju nataliteta....pa da.....znaci rodite dete i sutnite ga u kontejner....sigurno ce uraditi nesto od svog zivota da da uzdici ce se pa 100%
Kazete da biste dozvolili abortus samo u slucaju da ima sanse da dete bude rodjeno sa nekim nedostatkom>A ZASTO>ZAR I TO NIJE DETE.....PA STA AKO JE RETARDIRANO..JEL TO ZNACI DA JE MANJE VREDNO...ILI MOZDA DA ZEMLJI SRBIJI TREBAJU SAMO SAVRSENI PRIMERCI
KAKO VAS NIJE SRAMOTA DA PRICATE O MORALU I ETICI KAD NE ZNATE STA JE STVARAN ZIVOT.
JA bih radije abortirala nego odgajala to dete u jadnim uslovima ...ne zelim da me se moje dete stidi u svakom slucaju....
 
wild_child:
Чупи НС:
Убиство је!!!! Срећом нисам претерано гадљив, али су слике стварно....
ада би ми жена родила четврто дете ја бих јој најрађе подигао цркву или нешто слично!!! Нема већег дара од детета и жене требају да буду пресрећне што могу да подаре живот једном малом створењу. То је ствар коју мушкарци никада неће моћи да урад и на којој ћемо вам увек завидети... Уопште, жене су за мене светиња, тако да немојте лупати...
А да нестајем је чињеница... Па сврха нашег постојања је продужетак врсте и ви ако абортирате прекидате врсту... А наравно да постоје изузеци, нпр. силовање, али то је мали порценат... Сада сам хтео још нешто, аи шта... Сетићу се већ

Pa pazi Chupi sve sto si ti rekao stoji ako su i momak i devojka spremni na odgajanje deteta....ali vecina mladica danas ce jednostavno da nestane u vidu magle...
I znaci da rezimiramo.
Momak i devojka,neka budi i mladji,oboje su bili neodgovorni iz ovih ili onih razloga...on ce nakon toga jednostavno da nestane ( naprimer ) a ona i njena porodica nek snose sve posledice?
Ona nek prekine skolovanje,nek odgaja to dete...jer boze moj ona je zena,to je njena privilegija,njena duznost???
Nek postane mama u 16-oj....sta ako njeni roditelji nemaju para da omoguce i skolovanje i odgoj tog deteta.Da ne kazem da je ona obicno dete,dete koje nije iskusilo svet...dete nek odgaja dete?
A sta bi sa frajerom....u najboljem slucaju imace malu griznju savesti.
Vi kazete da je abortus ubistvo i samo cmizdrite za tim " ubijenim" detetom...
a sta je sa majkom....mislite da od takvog cina ne ostaje psihicke i fizicke posledice?
E pa varate se....
I svi vi koji niste iskusili i bili u toj situaciji nemojte molim vas govoriti o nekom vasem izopacenom moralu i o tome sta nas dragi pop misli o tome....
Kad popova cerka zatrudni neplanirano onda nek prica o tome....
Pricate o tome da treba da radimo na podizanju nataliteta....pa da.....znaci rodite dete i sutnite ga u kontejner....sigurno ce uraditi nesto od svog zivota da da uzdici ce se pa 100%
Kazete da biste dozvolili abortus samo u slucaju da ima sanse da dete bude rodjeno sa nekim nedostatkom>A ZASTO>ZAR I TO NIJE DETE.....PA STA AKO JE RETARDIRANO..JEL TO ZNACI DA JE MANJE VREDNO...ILI MOZDA DA ZEMLJI SRBIJI TREBAJU SAMO SAVRSENI PRIMERCI
KAKO VAS NIJE SRAMOTA DA PRICATE O MORALU I ETICI KAD NE ZNATE STA JE STVARAN ZIVOT.
JA bih radije abortirala nego odgajala to dete u jadnim uslovima ...ne zelim da me se moje dete stidi u svakom slucaju....
Bice od tebe politicar jednog dana...slazem se s time da se preduzme abortus ako dete nece imati detinjstvo kao i sva druga deca...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top