Abadon je suprotnost dobrom Bogu

Ja nisam rekla da anđeli i ljudi nisu od Boga, već da pad nije od Boga.
Bog nije stvorio ni pale anđele, ni palog čoveka.
Ne znam kako me ne razumeš. Šta je za tebe pad?
kada se sapleteš pa padneš (šalim se)

nisam ni ja rekla da je pad andjela od Boga vec da su i pali andjeli Boziji
sto je logicno je je Bog tvorac svega pocevši od prvog čoveka i prve žene
 
Najpoznatiji crni anđeli

U različitim kulturama postoje neki crni anđeli poznati po imenu, koji su u različito vreme živeli s čovečanstvom i ispunjavali različite funkcije.
Mnogi od njih su imenovani u svetim spisima različitih religija.

Abaddon

Jedan od njih je Abaddon, čije ime na hebrejskom znači uništenje. Abaddon to je deo podzemlja gde, prema nekim legendama, izgubljene duše leže između vatre i snega.Mesto na kojem ovaj crni anđeo boravi u paklu jedno je od onih koje je Mojsije posetio.Tada je bio anđeo tipa Seraph.

Leviathan

Takođe je i Leviathan. Njegovo ime na hebrejskom znači morsko čudovište, nešto što bi se moglo protumačiti kao kit. Smatra se da je Leviathan čudovište izniklo iz prirode koje predstavlja haos.Izuzetno je velike veličine, a legenda kaže da dnevno pojede barem jednog kita. U priči o Joni i kitu, kit jedva izbegne da ga pojede Leviathan. Takođe je bio Seraf u raju.

Beelzebub

Beelzebub, ili prema nekim prevodima njegovog imena, Gospodar muva, još je jedan crni anđeo koji je na slikama ponekad prikazan kao muva. Smatra se vrhovnim zapovednikom Luciferove vojske i uživa jedan od najviših činova u paklenoj hijerarhiji.Beelzebub odgovoran je za mnoge od sedam smrtnih greha, posebno taštinu i proždrljivost. Kad je boravio u raju, Belzebub je bio kerubin.

Gresil i Florón

Ostali pali crni anđeli jesu Gresil i Floron. Gresil se smatra crnim anđelom nečistoće i prljavštine. U međuvremenu, Florón, morsko čudovište, veliki je markiz Pakla i zapovieda dvadeset i devet legija tamnih anđela.

Lilith

Istaknuta ličnost u redovima Crnih anđela je Lilith. U jevrejskoj mitologiji se veruje da je ovaj lik nastao kao deo drevne klase ženskih demona u mesopotamskoj religiji.
Pojavljuje se u drevnim hebrejskim spisima u kojima se spominje kao prva Adamova žena koja je stvorena u isto vreme i od iste gline. To se razlikuje od hršćanske tradicije koja kaže da je Eva bila Adamova žena i stvorena iz jednog od njegovih rebara.
Napustila je Adama ne želeći da mu se potčini i napustila je rajski vrt nakon susreta sa Samuelom, jednom od demona i da mu je rodila dete,pretvarajući se u crnog anđela. Legenda o Lilith nastavlja biti tema u zapadnoj književnosti, okultizmu, fantaziji i hororu do našeg doba, čak i postajući simbol feminizma.

Azrael

Posebno priznanje zaslužuje Azrael, takođe pozvan Ezrael, Izra’il, Abu-Jahia Y. Abou-jaria, u islamizmu. Takođe je poznat kao Anđeo smrti, koji uživa u kategoriji arhanđela u raju.
Arhanđeo je anđeo vrlo visokog hijerarhijskog ranga. Bića slična arhanđelu nalaze se u velikom broju religijskih tradicija, međutim određeni pojam obično se odnosi na abrahamske religije. Ime dolazi iz grčkog i doslovno znači glavni anđeo.

Različite religije smatraju Anđela smrti delom Božije vojske. Zadužen za vođenje duša u raj nakon njihove zemaljske smrti, uloga Azrael mračna je i stoga ga neke legende uzimaju za crnog anđela.

Međutim, njegovo prisustvo u paklu je zbog činjenice da bi spasao duše upućene prema tom mestu da ih konačno izvede pred Boga. Stoga je u određenim mitologijama u srodstvu s Luciferom i ostatkom crnih anđela.

Ниночка, шта мислиш да је био разлог пада највећег међу анђелима?
moc, vlast, rivalstvo, sujeta
 
па то је већ имао, славу, част, моћ, свест да је највећи од свих. шта може да поколеба неког ко је на врху свега што је Бог створио, некога ко је обдарен даровима већим од свих?
nemam osecaj takvog poriva pa bih mogla da nagadjam.. reci mi
 
Ајде не измишљај, Кроули је био наркоман, а да свако ради како му се прохте то је сатанизам. Размисли мало.
А пентаграм и бафомет ? Како нема сатанистичких симбола ? Ајде Максо, ти си се баш прешао.
Gde si vido bafomet kod Krolija? Pentagram imas i kod skoro svake drzave i predstvalja isusa (bez ucrtane koze).
No pentagram je daleko od jedinog simbola, imas i jevrejsku zvezdu i ovo moje :P Svako
radi sta hoce uz Ljubav, zaboravio si drugi zakon. Dakle samo prvi zakon je izrazena jaka Volja, uz drugi,
Ljubav. Dakle Volja sa Ljubavlju. Gde si video da je to satanizam?
Sta je moj Avatar? Jel bafomet ili Sunce? E to sam pokupio od Krolija :P
 
kada se sapleteš pa padneš (šalim se)

nisam ni ja rekla da je pad andjela od Boga vec da su i pali andjeli Boziji
sto je logicno je je Bog tvorac svega pocevši od prvog čoveka i prve žene
Rekla sam da je traženje uzroka zla izvan sebe besmisleno, pa da objasnim.
Đavo kakvim god ga imenom u raznim tradicijama zvali, nema pojavni oblik,
kao ni njegova vojska. Njegova vojska, demoni, su samo negativne emocije.
Kada boraviš u bilo kojoj od negativnih emocija, možeš reći da te je obuzeo
demon. Emociju je nekada teško primetiti, ali se može odrediti pomoću misli
koje nam dolaze. Kada primetiš da su ti misli negativno usmerene bilo ka sebi
ili ka drugima, znači da je prisutna negativna emocija koja ih privlači. Recimo
strah privlači sećanja na zastrašujuće događaje i stvara projekcije budućih
strašnih događaja, a telo je u grču kao da se to strašno upravo dešava bez
obzira što smo tog trenutka sasvim bezbedni. Tu je obavezna i potreba za
kontrolom, što imamo prilike danas da vidimo svuda u svetu. Dovoljno je reći
ne takvim mislima, opustiti telo i setiti se bilo kakvog lepog događaja i demon
tog trenutka nestaje.

Mi nismo nemoćni. Uvek, u svakom trenutku možemo izabrati misli i emocije u
kojima ćemo boraviti i iz kojih ćemo delovati. Zato razmišljanje o tome ko je tog
demina psoalao, i da li je to pravedno i kako je on nastao, nema nikakvog smisla.
On neće otići dok ga mi ne primetimo i dok mu ne kazemo ne. A mi smo skloniji
tome da negativne emocije opravdavamo i da druge krivimo za to, pa čak i
samog Boga.

Demoni mogu da vladaju samo nad nesvesnim čovekom. I oni ne mogu da učine
u materijalnom svetu nikakvo zlo. Potpuno su nemoćni onda kada čovek ne
posluša njihove predloge, jer jedino kroz čoveka mogu da deluju.
Čemu bi onda služila Božija intervencija po tom pitanju? Ona bi bila samo
nepoverenje u čoveka.
 
nemam osecaj takvog poriva pa i ne znam. reci mi
ја сам о томе доста размишљао, јер нигде нам у Библији није дат јасан одговор. зашто би једно узвишено и величанствено биће, које је сасвим сигурно горело од љубави према Творцу, кога је гледао и у чијем присуству је боравио, тако страшно пао? шта се то десило у њему што га је потпуно сломило, до те мере да у њему завлада таква тама и зло? то је морало бити неко страшно разочарење, нека спознаја која је љубав окренула у мржњу и пакост. занимљиво је да је та његова мржња још у већој мери усмерена према човеку него према Богу. због чега би највећи међу анђелима мрзео човека? на чему он може да завиди једном слабом и крхком створењу, тако малом и безначајном у односу на славу највећег анђела? зашто је толико жудео да човек пропадне? јер човек, сам по себи, није вредан толико снажне емоције врховног анђела. јер шта то човек има, а он нема? шта је човеку дато, а њему није?
 
Gde si vido bafomet kod Krolija? Pentagram imas i kod skoro svake drzave i predstvalja isusa (bez ucrtane koze).
No pentagram je daleko od jedinog simbola, imas i jevrejsku zvezdu i ovo moje :P Svako
radi sta hoce uz Ljubav, zaboravio si drugi zakon. Dakle samo prvi zakon je izrazena jaka Volja, uz drugi,
Ljubav. Dakle Volja sa Ljubavlju. Gde si video da je to satanizam?
Sta je moj Avatar? Jel bafomet ili Sunce? E to sam pokupio od Krolija :P
Пентаграм нема везе са Христом, то што причаш су измишљотине.
Свако ради шта хоће, то је анархија и сатанизам, то везе нема са нормалношћу.
In Magick (Book 4), Crowley asserted that Baphomet was a divine androgyne and "the hieroglyph of arcane perfection"
For Crowley, Baphomet is further a representative of the spiritual nature of the spermatozoa while also being symbolic of the "magical child" produced as a result of sex magic. As such, Baphomet represents the Union of Opposites, especially as mystically personified in Chaos and Babalon combined and biologically manifested with the sperm and egg united in the zygote.
Crowley proposed that Baphomet was derived from "Father Mithras". In his Confessions he describes the circumstances that led to this etymology:

U vreme Krolija droga se koristila da se vezba Volja i za inhibiranje alternativnog stanja svesti.
Koристио је и кокаин и хеорин, па не вреди да га правдаш, био је наркоман.
 
Пентаграм нема везе са Христом, то што причаш су измишљотине.
Свако ради шта хоће, то је анархија и сатанизам, то везе нема са нормалношћу.




Koристио је и кокаин и хеорин, па не вреди да га правдаш, био је наркоман.
Znas kako ja prucavam Krolija od 2009 i sledim Telemu, ti ces da ovde poducavas o tome :p
edit:
evo citata iz knjige
Screenshot 2022-01-10 at 21.09.34.png
 
Значи слажеш се да је био наркоман и да је помињао Бафомета.

Oво је чист сатанизам јер свако може да ради шта хоће.
Ima esej o drogama, koji necu sad ovde da postam gde se upravo govori o koriscenju droga za vezbanje Volje
i dostizanja viseg stanja svesti. No sa tobom ne vredi, ja sam svoje rekao nek publika odluci, da ne spamujem
temu vise... ne slazem se sa tobom uopste.
 
ја сам о томе доста размишљао, јер нигде нам у Библији није дат јасан одговор. зашто би једно узвишено и величанствено биће, које је сасвим сигурно горело од љубави према Творцу, кога је гледао и у чијем присуству је боравио, тако страшно пао? шта се то десило у њему што га је потпуно сломило, до те мере да у њему завлада таква тама и зло? то је морало бити неко страшно разочарење, нека спознаја која је љубав окренула у мржњу и пакост. занимљиво је да је та његова мржња још у већој мери усмерена према човеку него према Богу. због чега би највећи међу анђелима мрзео човека? на чему он може да завиди једном слабом и крхком створењу, тако малом и безначајном у односу на славу највећег анђела? зашто је толико жудео да човек пропадне? јер човек, сам по себи, није вредан толико снажне емоције врховног анђела. јер шта то човек има, а он нема? шта је човеку дато, а њему није?
sada ti mene kao pali andjeo dododis u iskusenje jer kao sto si rekao u bibliji nije dat jasan odgvoor..zasto nije ? verovatno da bi svako od nas mogao da tumaci na nacin koji mu odgovara a da je u prilog bogu.verovatno je to sto covek ima veru u boga
 
sada ti mene kao pali andjeo dododis u iskusenje jer kao sto si rekao u bibliji nije dat jasan odgvoor..zasto nije ? verovatno da bi svako od nas mogao da tumaci na nacin koji mu odgovara a da je u prilog bogu.verovatno je to sto covek ima veru u boga
покушао сам да то гледам из угла палог анђела. каква се то страшна драма у њему догодила да је потпуно променила његов однос према Творцу и свему створеном, истовремено рађајући ужасну мржњу према човеку, да је његов једини циљ постао то да човек пропадне. сматрам да је то била спознаја да ће Бог узети не себе људску природу, природу једног слабог и несавршеног створења, скоро безвредног и потпуно небитног у целокупном делу стварања. то сазнање је било поражавајуће за анђела који је толико волео Бога. јер то је била издаја очекивања, осећај да је љубав неузвраћена, да Бог више воли човека, једно мизерно и бедно створење који ту љубав ничим не заслужује. а опет је добија, јер Бог ће постати човек. Творац је изабрао човека, а не анђела. може ли веће разочарење од тога, огорченост из које се родила горчина и мржња. јер само из великих емоција рађају се њихове мрачне супротности.
 
мислим на човека у целости и по свему што га чини човеком.
Mene često zbuni kada neko iz pravoslavnog sveta kaže recimo ''pala priroda''
ili ''ljudska priroda''.
Jer upravo ono što u celoj kreaciji čoveka izdvaja jeste to što je po Božijem
liku stvoren i što je toliko savršen da mu i anđeli zavide, a ne nekakva manjkava
priroda.
 
покушао сам да то гледам из угла палог анђела. каква се то страшна драма у њему догодила да је потпуно променила његов однос према Творцу и свему створеном, истовремено рађајући ужасну мржњу према човеку, да је његов једини циљ постао то да човек пропадне. сматрам да је то била спознаја да ће Бог узети не себе људску природу, природу једног слабог и несавршеног створења, скоро безвредног и потпуно небитног у целокупном делу стварања. то сазнање је било поражавајуће за анђела који је толико волео Бога. јер то је била издаја очекивања, осећај да је љубав неузвраћена, да Бог више воли човека, једно мизерно и бедно створење који ту љубав ничим не заслужује. а опет је добија, јер Бог ће постати човек. Творац је изабрао човека, а не анђела. може ли веће разочарење од тога, огорченост из које се родила горчина и мржња. јер само из великих емоција рађају се њихове мрачне супротности.
Sve ti se pomesalo, teorija kaze da se mesija pojavio da bi iskupio palog coveka, dakle sa jasnim razlogom a ne zato sto je covek primer bezvrednosti.

Inace to o cemu pises je naravno fikcija, i tebi je to jasno zar ne? Ali i u fikciji mora da postoji logika...
Mene često zbuni kada neko iz pravoslavnog sveta kaže recimo ''pala priroda''
ili ''ljudska priroda''.
Jer upravo ono što u celoj kreaciji čoveka izdvaja jeste to što je po Božijem
liku stvoren i što je toliko savršen da mu i anđeli zavide, a ne nekakva manjkava
priroda.
Pala zato sto je pao kao i andjeo, vidis da te andjele kad padnu predstavljaju kao karakondzule a pre toga su bili lepotani

Pravi razlog hipotetickog andjeskog pada, pa i ljudskog, moze biti recimo dosada! Ne kaze se slucajno da je dokon um djavolje igraliste. Samim tim u idilicnim uslovima raja pojavi se potreba za avanturom i neizvesnoscu, koju mogu doneti samo brojni i tesko resivi problemi :deda:
 
Poslednja izmena:
Sve ti se pomesalo, teorija kaze da se mesija pojavio da bi iskupio palog coveka, dakle sa jasnim razlogom a ne zato sto je covek primer bezvrednosti.
човек није безвредан из нашег угла, али из угла врховног анђела свакако је деловао као мизерно створење.

Mene često zbuni kada neko iz pravoslavnog sveta kaže recimo ''pala priroda''
ili ''ljudska priroda''.
Jer upravo ono što u celoj kreaciji čoveka izdvaja jeste to što je po Božijem
liku stvoren i što je toliko savršen da mu i anđeli zavide, a ne nekakva manjkava
priroda.
не завиде анђели човеку на савршенству, јер је очигледно да то нисмо. завиде му на Христу.
 

Back
Top