A šta vidite ovde?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
e da, ne volim zapecena jela, pogotovo tjesteninu u bilo kom obliku :((((
mslim pojedem, al ne volim :(
jer se kod nas sve zapece sa sirom i pavlakom, znam znam sve se secam sta si reko! :mrgreen: ima odlicnih zapecenih jela samo treba da se odvoji covek od "tradicionalnih" sprskih nacina. ja volim rernu, generalno u njoj mozes zdrava i ukusna jela da spremas. ribu najvise volim iz rerne, a i sta mozes sa povrcem da uradis je isto super.
 
Araone , ako već nije kasno ...poslušaj još i ovaj savet.
Ako si obratio pažnju na pakovanje onda ćeš videti da li je testenina domaće proizvodnje (ako nisi, još ima vremena da baciš pogled u kantu za smeće: ))
dakle, ako su domaće, ta preporuka oko minutaže kuvanja koja je naznačena na kesici je zakujac: ))
Dakle, malo soli u vodu, čekaš da provri, ubaciš te fosile, pustiš nekih 4, 5 min da se kuvaju (promuljaš malo varjačom i smanjiš ako počne da kipi i kad prođe tih četripet minuta, skloniš sa ringle, poklopiš i ostaviš još tri, četiri minuta tako poklopljeno, ali da se ne kuva više. Posle ih procediš, ispereš u mlakoj vodi, opet procediš i to je to.
Ne budu ljigave, stvrdnute, škrobaste...ne budu doduše ni kao talijanske oriđinale, al ybga,
makar su jestive.
:cmok2:

Komšija me zvao da mu popravim nešto po kući i oko interneta, tako da nisam ni počeo još uvek, ne može čovek ni jesti :D

Dakle kuva se 4 i onda stoji 4? A ovi kažu ne treba prati i poklapati, ovi kažu topla i hladna voda... Ljudi, pa neće to sve odjedared :D

:cmok:
 
_sp-recept-za-makarone.jpg


Makarone, naravno da su makarone, nećemo im raditi psihološki profil, interesuje me koliko se kuva ovo dugo na ringli, jačina 9 - na najjače? Ko će to čekati milion godina na slabije...

Našao sam recept za sve, sve ima dodaj ovo i ono, ali nigde nema vremenski koliko se kuva... Miiiiislim, nema smisla...

Sta ti ja znam nisam ti ja kuvar,,,
 
Komšija me zvao da mu popravim nešto po kući i oko interneta, tako da nisam ni počeo još uvek, ne može čovek ni jesti :D

Dakle kuva se 4 i onda stoji 4? A ovi kažu ne treba prati i poklapati, ovi kažu topla i hladna voda... Ljudi, pa neće to sve odjedared :D

:cmok:

Oni uglavnom govore onako kako bi za neku normalnu durum testeninu i trebalo da bude, ali veruj mi, ove naše su takvog kvaliteta da im je 11 minuta kuvanja previše.
Probaj ovako, ako omane, ja ću doći da pojedem: ))
 
Jeste , pa će sada moju majku da uče oni koji nisu skuvali tri ručka u životu .

Ja sam skuvao četiri, od toga dva ni sam nisam mogao da jedem. :D

- - - - - - - - - -

Oni uglavnom govore onako kako bi za neku normalnu durum testeninu i trebalo da bude, ali veruj mi, ove naše su takvog kvaliteta da im je 11 minuta kuvanja previše.
Probaj ovako, ako omane, ja ću doći da pojedem: ))

Nadam se da ti je jasno da ću sad namerno da omanem : )))
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top