Quantcast

A.C. Milan

Proud Rossonero

Obećava
Poruka
53
Samo cu reci HVALA TI NA SVEMU!
57865318d0b8a3ad0c19169ef03282ef.jpg

Seedof,Nesta,Inzaghi,Bommel

.pissbottleman

Iskusan
Poruka
6.367
Pippo je legenda !!! U pocetku ga nisam cenio ali sada ce mi mnogo nedostajati, covek je legenda fudbala ! Tolika strast za igrom i tolika radost za svaki gol , zasluzio je karijeru kakvu je imao.

A Alegri se jos jednom pokazao kakav je.... Pippa je uveo tek 15 minuta pred kraj a Nestu 10...Van Bomel nije ni igrao......i Flamini (kome je ostanak neizvestan) je usao samo jer se Boaeng povredio (poceo je kao Pato :roll: ).....

I sad da ga covek pita zasto Pippo i Flamini nisu igrali (obojica dali golove) ........

.pissbottleman

Iskusan
Poruka
6.367
Yaya Toure zeli da ide iz Sitija, treba mu novi izazov, kaze on, a agent dodaje da nece kostati puno jer ima jos dve godine ugovora i sledece godine bi mogao da iskoristi Websterovo pravilo i otkupi svoj ugovor za sitne pare jer ima 29 godina..... Galijani ako Boga znas daj da vidimo tvoju magiju :mrgreen:

Johnny_taraba_9

Domaćin
Poruka
4.582
Yaya Toure zeli da ide iz Sitija, treba mu novi izazov, kaze on, a agent dodaje da nece kostati puno jer ima jos dve godine ugovora i sledece godine bi mogao da iskoristi Websterovo pravilo i otkupi svoj ugovor za sitne pare jer ima 29 godina..... Galijani ako Boga znas daj da vidimo tvoju magiju :mrgreen:

Auuuuu, auuuu, auuuu...najbolji defanzivni veznu na svetu i to bez prave konkurencije. Pravi lider, najbolji kad je najpotrebnije...ne gubi duel na zemlji, u vazduhu ljudi i ne pokusavaju da udju sa njim u duel :lol: Pregled igre, sut...ma sve. Samo tesko da mogu da ga zamislim u Milanu. Covek je osvojio titulu, navijaci se kunu u njega, ne znam zasto bi otisao.

Johnny_taraba_9

Domaćin
Poruka
4.582
E konacno je doslo vreme da se rekonstruise ekipa od temelja, kad nismo bili pametni pa postepeno da pravimo tim sad cemo morati do sklepamo u jednom prelaznom roku. To je uvek rizik, narocito kad se uzme u obzir da mi to ne mozemo uraditi kao Celzi ili Siti jer necemo imati budzet od 200 milione te necemo ni moci da dovedemo recimo 4,5 vrhunskih igraca nego cemo morati da radimo na osecaj. Ili cemo pogoditi kao sa Kakom, Seedorfom, Pirlom...ili cemo promasiti kao sa Oliveirom, Djilardinom, Bonerom (:dash:), Taivom...

Za sad imamo igrace za prvu postavu:

golman: Abiati, ok

levi bek: nek igra Emanuelson, igrao je i u Ajaxu, a ja volim ofanzivne bekove, podseca me malo na Serzinja

desni bek: nijedan od ponudjenih nema prelaznu ocenu, al ajde neka ga Abate posto je italijan moze da prodje

stoperi: Tijago Silva naravno, njemu dati kapitensku traku jer je vreme a i zasluzio je. Boneru i Meksesa ne bih voleo da gledam u startnoj zaista, neophodno nam je jedno dobro pojacanje. Ivanovic bi nam legao kao buddali samar al je nerealno. Treba pokusati sa nekim iz Kalca. Valjda tu imamo skaute ako vec nemamo nigde drugde.

def. vezni: Za sada Montolivo ce pokusati da glumi Pirla i ima sanse da to odradi uspesno isto koliko i Bonera da imitira Nestu. Yaya Ture ko buddali samar nam treba, al nerealno je.

sredina: na sredini katastrofa bukvalno, nemam predstavu sta cemo da radimo. Imamo 2 solidna igraca Boatenga i Nocerina. Jedan se cesto povredjuje, drugi jednostavno nije klasa iako je veoma koristan, mogu da prodju ajde. Fale nam 2 igraca, jedan neka bude Merkel, decko obecava. Drugog izkesirati, inace cemo se boriti za LE. Mada mozda bi bilo ok resenja da Kasano igra AMF, iza napadaca. A da Boa i Nocerino igraju po strani a Montolivo zadnji vezni. Znam da nije to tim sampionskih ambicija al izborili bi LS valjda.

napadaci: Ibra ok, Robinjo...ajde ok, Pata prodati dok jos moze da se uzme za njega preko 20 miliona, inace ce da nam satrune ko Perica Ognjenovic. Tu je i Kasano al njega bih pre stavio na AMF jer nam nedostaje krativnost a to je njegova glavna karakteristika.

Dakle moguce je da nam predstoji susan period, sve zavisi od Berluskonija i toga koliko mu je zaista stalo do kluba. Sve to moze da se promeci recimo ako se on otvoti i dovede recimo Turea, Kagavu, Gansa :lol:

Franco Zarezi

Iskusan
Poruka
5.508
Auuuuu, auuuu, auuuu...najbolji defanzivni veznu na svetu i to bez prave konkurencije. Pravi lider, najbolji kad je najpotrebnije...ne gubi duel na zemlji, u vazduhu ljudi i ne pokusavaju da udju sa njim u duel :lol: Pregled igre, sut...ma sve. Samo tesko da mogu da ga zamislim u Milanu. Covek je osvojio titulu, navijaci se kunu u njega, ne znam zasto bi otisao.
Ture bi pocepao kad bi došao u Milan, čovek fantastično igra i štopera, i defanzivnog i ofanzivnog veznog :worth: ... Po meni daleko najbolji def. vezni u proteklih 20 godina ...

Johnny_taraba_9

Domaćin
Poruka
4.582
Ture bi pocepao kad bi došao u Milan, čovek fantastično igra i štopera, i defanzivnog i ofanzivnog veznog :worth: ... Po meni daleko najbolji def. vezni u proteklih 20 godina ...
Jos bi u ovako mrtvoj ligi kakav je Kalco trenutno, bio i medju najboljim strelcima :lol:

Inace Walken, nikako da te pitam, sta mislis da li je Pirlov transfer direktno odlucio sampiona? Covek je imao sjajnu sezonu, ne verujem da bi bez njega kidali ovako. Sa druge strane Milan je ostao bez kreativca i osvajali smo bodove bukvalno na silu. Jos kad sam procitao izjavu kako je napustio Milan zbog Alegrija, nije mi bilo dobro. Ej prodajes najboljeg igraca u ligi na toj poziciji glavnom rivalu...veliki kiks.

Franco Zarezi

Iskusan
Poruka
5.508
Inace Walken, nikako da te pitam, sta mislis da li je Pirlov transfer direktno odlucio sampiona? Covek je imao sjajnu sezonu, ne verujem da bi bez njega kidali ovako. Sa druge strane Milan je ostao bez kreativca i osvajali smo bodove bukvalno na silu. Jos kad sam procitao izjavu kako je napustio Milan zbog Alegrija, nije mi bilo dobro. Ej prodajes najboljeg igraca u ligi na toj poziciji glavnom rivalu...veliki kiks.
Ne verujem da je direktno u oba smera, jer Pirlo prošle godine nije baš briljirao u Milanu, ne verujem da su zbog njegovog odsustva izgubili titulu ... Sa druge strane, baš dosta je doneo Juventusu, bio je jedna od glavnih karika, i sa te strane pun pogodak Juventusa, jer još i ranije sam ja mislio da Pirlu treba promena, da se zasitio Milana i MIlan njega, i da će promenom vratiti deo stare forme ... Nije to stari Pirlo, ali i ovakav je najbolji veznjak u kalču i jedan od boljih na svetu ...

.pissbottleman

Iskusan
Poruka
6.367
Bravo, majstore!

Igrao je 81 minut, tri puta ušao u šansu, dao dva gola, a loptu je "carinio" celih 15 sekundi!? Tako to rade majstori...

Neverovatno!

Andrij Ševčenko postigao je oba gola u istorijskoj pobedi Ukrajine nad Švedskom u prvom kolu Grupe D na Evropskom prvenstvu, a da je loptu držao svega 15 sekundi u svom posedu!?

E, tako igra napadač!

Ugledna agencija "Prozonesports" izračunala je da je kultni ukrajinski napadač, za 81 minut na terenu, "carinio" loptu svega 15 sekundi. S obzirom na to da je Ševčenko za to vreme odigrao 18 pasova i u 66 odsto slučajeva bio uspešan u tome, jasno je da je držao loptu u posedu samo i isključivo kada je to bilo neophodno.

Poređenja radi, najbolji fudbaler i kapiten švedske reprezentacije, Zlatan Ibrahimović, držao je loptu u nogama minut i dve sekunde, a postigao jedan gol.

Obojica su imala četiri šuta ka golu protivnika, dva u metu. Ševčenko je pogodio oba puta (glavom), Ibrahimović jednom (nogom). Ibra je imao više pasova (34) i bio uspešniji u dodavanjima (73%), ali je i najveći deo utakmice igrao dosta povučenije, iza Ole Toivonena i Markusa Rozenberga, pa je lopta i češće išla ka njemu kao improvizovanom plejmejkeru.

Ševčenko je tri puta ušao u šansu, jednu je propustio u prvom delu igre nogom, a potom dve realizovao glavom.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.