1 brz 1 spor

MrGiovanni

Primećen član
Poruka
642
Dakle, imam 2 laptopa.

Jedan kvad kor, 1 terabajt, i sva ta ludila od specifikacija. (placen Boga oca)

Drugi, malo jaci od prosecnog, i3 procesor, 320 gigabajta i neka dobra specifikacija.


Oba su stara godinu dana. Toshibe u pitanju.
Moj problem je taj sto se ovaj pretplacen laptop se relativno sporo podize, a ovaj
drugi prosto nestvarno brzo.
Oba laptopa imaju instalirane neke 'bejzik' programe, avg, word, winrar, winamp, skype..
Jedino sto ovaj jaci ima GTA4 i oko 20GB slika, i oko 100GB bekapa. To je otprilike razlika.

Kako da resim taj problem dugog paljenja i dovedem ovaj laptop u red??
 
E, ljudi. Zaboravio sam da napisem za prvi laptop. On ima i7 kvad kore. A koliko znam to je jace od i3.
Nego, proverio sam to u task menadzeru i sve one nepotrebne iskljucio. Cak sam i instalirao jedan program,
zove se Soluto, gde namestas koji ce da ti se pale programi i kada. Ma znate vi to vec, da ne objasnjavam.

Program mi se cini ok, oba laptopa ga imaju i kao malo pomaze jer skracuje vreme paljenja.

Bas sam se iznervirao, jer razmislajm... Zamisli da se bavim nekim komplikovanijim radnjama na tom laptopu
kao napr profi montaza, obrada, audio/video.. a on se i ovako kad nema nista spec sporo dize.

Razmisljao sam da mu uradim recovery, to bi verovatno pomoglo u pocetku. Ali osecam cim bih instalirao
te iste programcice opet bi podivljao.


Ajde posavetujte me malo


Ziveli
 
OS ti je predpostavljam Windows i nebitno koji.
Sto si uopste instalirao taj program kad imas Simple Nacin.

START
RUN
MSCONFIG
STARTUP
I skines sve programe osim antivirusa.

Ali ovakve stvari meni nisu jasne.
Kako se moj upali za 5 sec a tvoj sto godina a moj sada ima 865 MHz na 512 MB RAM-a i to na Windows XP SP2.
Kako ja nemam takvih problema na mom sporom sranj.etu :3 ?

EDIT: Imam i DDR3 1333MHz xD
 

Back
Top