muzika kao kriterijum?

Lucky Luck

Aktivan član
Poruka
1.251
Podnaslov bi bio "lep/a si al' te gadno slushati".
Interesuje me koliko je svakom od nas muzicki ukus, kao jedan od kriterijuma vazan pri izboru partnera, i pitanje nije upuceno petnestogodishnjacima. Konkretno, meni je vazna i uvek sam, skoro uvek partnere nalazio koji su se kretali u okviru iste ili vrlo srodne muzichke scene. Samo par puta sam napravio izlet, i to je vrlo brzo zavrshilo fijaskom. Ne samo zbog muzke u pozadini, nego i zbog drugachijeg emotivnog sklopa partnera. Da pojasnim, muzika izaziva u svakom od nas odredjena, vishe ili manje intenzivna osecanja, ali kod svakog ponaosob drugachija muzika. Shto ce reci mene nervira shto se tebi svidja, a da sedimo tu bez ikakve muzike, tek to necu. Kako vi usaglashavate eventualne razlike, ili se i ne upushtate u takve veze?
 
Funkcionisem na slican nacin, kao ti Lucky...
Nije u pitanju samo muzicki ukus, nego drugaciji mentalni sklop, pogledi na zivot...
Nakon par katastroficnih iskustava, odustala sam od pokusaja da se intimno konektujem sa ljudima drugacijih muzickih afiniteta...
Prihvatila sam cinjenicu da se sustinski ne razumijemo...
Ma, ako cemo posteno, od pocetka mi je to smetalo, ali sam sebe uvjeravala kako ne treba da budem tako djetinjsta i sitnicava... Kakva glupost!! :roll:
 
Gazdarica:
Funkcionisem na slican nacin, kao ti Lucky...
Nije u pitanju samo muzicki ukus, nego drugaciji mentalni sklop, pogledi na zivot...
Nakon par katastroficnih iskustava, odustala sam od pokusaja da se intimno konektujem sa ljudima drugacijih muzickih afiniteta...
Prihvatila sam cinjenicu da se sustinski ne razumijemo...
Ma, ako cemo posteno, od pocetka mi je to smetalo, ali sam sebe uvjeravala kako ne treba da budem tako djetinjsta i sitnicava... Kakva glupost!! :roll:
za divno chudo tema je prezivela, bice mi drago da poprichamo o njoj.
 
Lucky Luck:
Podnaslov bi bio "lep/a si al' te gadno slushati".
Interesuje me koliko je svakom od nas muzicki ukus, kao jedan od kriterijuma vazan pri izboru partnera, i pitanje nije upuceno petnestogodishnjacima. Konkretno, meni je vazna i uvek sam, skoro uvek partnere nalazio koji su se kretali u okviru iste ili vrlo srodne muzichke scene. Samo par puta sam napravio izlet, i to je vrlo brzo zavrshilo fijaskom. Ne samo zbog muzke u pozadini, nego i zbog drugachijeg emotivnog sklopa partnera. Da pojasnim, muzika izaziva u svakom od nas odredjena, vishe ili manje intenzivna osecanja, ali kod svakog ponaosob drugachija muzika. Shto ce reci mene nervira shto se tebi svidja, a da sedimo tu bez ikakve muzike, tek to necu. Kako vi usaglashavate eventualne razlike, ili se i ne upushtate u takve veze?

to je sasvim normalno da se nalaze isti partneri
jer ako se ti kreces samo po odredjenim mestima gde svira samo jedan zanr muzike i uglavom istii tip ljudi
i ona ili on ce da budu tu zbog istog
znaci ja isto ako i ti
uglavnom biram partnera koji je u istom bubnju
 
..jako mi je bitna muzika u zivotu uopste...s tim naravno da mi je bitno da se slozim sa svojim partnerom u tome....posto sam ja stvarno extrem sto se tice muzickih pravaca...posle ovoliko vremena provedenih sa mojim deckom mogu reci da sam izuzetno zadovoljna,...on je prihvatio mnogooo stvari koje ja volim i ja takodje one koje on voli....
...inace ne delim ljude po muzici koju slusaju kada su u pitanju prijateljstva...ali kada je u pitanju veza...to mi je stvarno jako bitno...
 
Lucky Luck:
Podnaslov bi bio "lep/a si al' te gadno slushati".
Interesuje me koliko je svakom od nas muzicki ukus, kao jedan od kriterijuma vazan pri izboru partnera, i pitanje nije upuceno petnestogodishnjacima. Konkretno, meni je vazna i uvek sam, skoro uvek partnere nalazio koji su se kretali u okviru iste ili vrlo srodne muzichke scene. Samo par puta sam napravio izlet, i to je vrlo brzo zavrshilo fijaskom. Ne samo zbog muzke u pozadini, nego i zbog drugachijeg emotivnog sklopa partnera. Da pojasnim, muzika izaziva u svakom od nas odredjena, vishe ili manje intenzivna osecanja, ali kod svakog ponaosob drugachija muzika. Shto ce reci mene nervira shto se tebi svidja, a da sedimo tu bez ikakve muzike, tek to necu. Kako vi usaglashavate eventualne razlike, ili se i ne upushtate u takve veze?


Strasno ali, primetila sam da me neslaganje u muzickom ukusu neverovatno odbijalo kod nekih potencijalnih partnera..zato su i ostali samo potencijalni. Mozda je cudno, ali meni muzika mnogo znaci i taj kriterijum mora da bude bar iole zadovoljen, ako ne bas potpuno.
 
bobba:
to je sasvim normalno da se nalaze isti partneri
jer ako se ti kreces samo po odredjenim mestima gde svira samo jedan zanr muzike i uglavom istii tip ljudi
i ona ili on ce da budu tu zbog istog
znaci ja isto ako i ti
uglavnom biram partnera koji je u istom bubnju
Dobro, ali chovek upoznaje razne ljude na raznim mestima, i to nije uvek diskoteka, ustvari veze iz diskoteke su ionako bez veze. Meni je vazno da se realan zivot poklopi, tj da je kompaktibilan ;), ali definitivno i muzichki ukus . U njemu je sadrzano toliko toga da je to nisam u stanju da odvojim i kao nebitno posmatram. Shta je sve sadrzano, pa mozda i to stigne na dnevni red.
 
pa ja nisam mogla da budem sa nekim ko slusa mnogo drugaciju muziku
imala sam recimo decka koji uopste nije mario za muziku, samo sam ponekad mogla da zainteresujem sa nekim plesom ili nesto... tek je kasnije poceo da se zanima i uvek je slusao samo ono sto mu ja dam... tako posle par godina ja jos uvek u njegovim kolima nalazim svoje stare kasete
:lol:
i jos uvek nosi moje rukavice :)
slatko :D

ali ne... nema sanse da budem sa nekim ko je daleko od mene muzicki
na srecu, moj dragi i ja imamo veoma slican senzibilitet, logicno... i cak su nam isti omiljeni albumi i pesme onih poznatijih izvodjaca

cak i kada zalutamo u neki drugi muzicki pravac i onda se kapiramo
da
vazno je
 
U muzickom smislu sve mogu da progutam sem narodnjaka...cak i rep.Normalno je da kad zivis u drustvu u kom od muzike osim par izuzetaka nema niceg do narodnjaka ne zelis da ti TO drnda na uvo i od osobe s kojom si..naravno ako mrzis narodnjacku muziku,sto jeste moj slucaj.
 
e vidis ovo je interesantno pitanje........ja recimo uvek trazim devojku slicnog ako ne i istog muzickog ukusa-za divno cudo usplelo mi je....... mislim da je veza ljudi razlicitih muzickih ukusa moguca ali opet ZAVISI KOLIKO RAZLICITIH...danas kod omladine muzika vise NIJE samo zabava vec bitno UTICE NA MENTALITET I STIL ZIVOTA...recimo :
1.)rejveri- 99% rejvera koje znam su narkomani
2.)rokeri-samo ja nazalost,alkos
3.)metalci-uglavnom ih ljudi vezuju za sekte iako oni to nisu,uglavnom se pozerisu sa satanizmom
4.)narodnjaci-uglavnom glupi balkanci koji ni ne znaju da citaju a ribe nacickane sljokicama koje cekaju da sednu u BMW
5.)strana POP muzika- ovo je ono tipa britni i madona,ovakve ljude ne znam
e sad pokusajte da spojite neke od ovih....
 
E stvarno se svaceg nacitah ovde.
Izgleda cu ja biti prvi koji ce reci da je muzika totalno nebitna. Muzika ne cini coveka. Da li je covek dobar ili los nimalo ne zavisi od muzike i da li ti se svidja ili ne. Istina je da se mozda pojedni muzicki ukusi slicno oblace ili ponasaju... ali opet je cist primitivizam procenjivati nekog na osnovu toga. Cinjenica jeste da u startu nekog gledamo sa jednim plusom ili minusom u zavisnosti jel slusa isto kao i mi, ali je to toliko nebitno naspram gomile drugih vise bitnih stvari.

Imao sam veze i seme sa osobama totalno suprotnog muzickog opredeljenja i sasvim su super funkcionisale. Jedino ne moze da funkcionise kod ljudi koji nisu sposobni da naprave kompromise pa se posvadjaju oko radija u kolima na krv i noz pa onda raskinu zbog toga... sto je morate priznati debilana. Bacati anatemu na suprotne ukuse nije pametno jer time i sebe ogranicavate za sirok spektar raznih osoba.

I onda ljudi pricaju kako nisu rasisti, sovinisti, nacisti.... a ovamo zbog muzickog ukusa satanizuju nekog. Cista diskriminacija.... po muzickom pitanju... Uvodite nove termine u danasnjicu... :lol:
 
Evo, ja se slazem sa tobom. Meni muzika nikada nije bio kriterijum pri izboru partnera. Mala sam momke koji su slusali potpuno razlicitu muziku od mene, pa opet smo se super kapirali. Uvek sam bila spremna na kompromise ako je on ok covek. I udala sam se za nekog ko slusa sasvim drugaciju muziku.I to nam ne predstavlja nikakav problem.
 
Petar_Pan:
E stvarno se svaceg nacitah ovde.
Izgleda cu ja biti prvi koji ce reci da je muzika totalno nebitna. Muzika ne cini coveka. Da li je covek dobar ili los nimalo ne zavisi od muzike i da li ti se svidja ili ne. Istina je da se mozda pojedni muzicki ukusi slicno oblace ili ponasaju... ali opet je cist primitivizam procenjivati nekog na osnovu toga. Cinjenica jeste da u startu nekog gledamo sa jednim plusom ili minusom u zavisnosti jel slusa isto kao i mi, ali je to toliko nebitno naspram gomile drugih vise bitnih stvari.

Imao sam veze i seme sa osobama totalno suprotnog muzickog opredeljenja i sasvim su super funkcionisale. Jedino ne moze da funkcionise kod ljudi koji nisu sposobni da naprave kompromise pa se posvadjaju oko radija u kolima na krv i noz pa onda raskinu zbog toga... sto je morate priznati debilana. Bacati anatemu na suprotne ukuse nije pametno jer time i sebe ogranicavate za sirok spektar raznih osoba.

I onda ljudi pricaju kako nisu rasisti, sovinisti, nacisti.... a ovamo zbog muzickog ukusa satanizuju nekog. Cista diskriminacija.... po muzickom pitanju... Uvodite nove termine u danasnjicu... :lol:

hocesh reci da su gistro(nazovi) kosmopliti i humanisti konachno pokazali svoje pravo lice?
 
Lucky Luck:
jbt, Pero, pa ne dele se ulaznice za bioskop nego osecanja. Nema tu diskriminacije, ali ima iskustava, znash sa kim je to bilo OK a sa kim ni pod razno.
Pa tacno isto ti iskustvo govori da ti ne odgovaruju albanke ili odgovaraju kineskinje...
Inace ne bi se ja mnogo smarao sa ovom temom ja sam svoje rekao po tom pitanju... ko se ne slaze ne mora...
 
Petar_Pan:
E stvarno se svaceg nacitah ovde.
Izgleda cu ja biti prvi koji ce reci da je muzika totalno nebitna. Muzika ne cini coveka. Da li je covek dobar ili los nimalo ne zavisi od muzike i da li ti se svidja ili ne. Istina je da se mozda pojedni muzicki ukusi slicno oblace ili ponasaju... ali opet je cist primitivizam procenjivati nekog na osnovu toga. Cinjenica jeste da u startu nekog gledamo sa jednim plusom ili minusom u zavisnosti jel slusa isto kao i mi, ali je to toliko nebitno naspram gomile drugih vise bitnih stvari.

Imao sam veze i seme sa osobama totalno suprotnog muzickog opredeljenja i sasvim su super funkcionisale. Jedino ne moze da funkcionise kod ljudi koji nisu sposobni da naprave kompromise pa se posvadjaju oko radija u kolima na krv i noz pa onda raskinu zbog toga... sto je morate priznati debilana. Bacati anatemu na suprotne ukuse nije pametno jer time i sebe ogranicavate za sirok spektar raznih osoba.

I onda ljudi pricaju kako nisu rasisti, sovinisti, nacisti.... a ovamo zbog muzickog ukusa satanizuju nekog. Cista diskriminacija.... po muzickom pitanju... Uvodite nove termine u danasnjicu... :lol:


e pa ovako...sve bi bilo lepo kad bi u stvarnosti bilo tako kako ti kazes...jer je to najbolja kombinacija...ja verujem da na pocetku veze u kojoj su dvoje ljudi zaljubljeni stvarno sve moze funkcionisati...ali vremenom postaju bitne neke druge stvari...
... ne prihvatam da se ljudi trebaju etiketirati po pravcu muzike koji slusaju...to bi bilo vec stvarno detinjasto,ali dajem ti primer...zamisli da si sa devojkom par godina koja slusa vrstu muzike koja se tebi jakooo ne svidja...cak te cini nervoznim...ti to tolerises...jer naravno vi ne zivite zajedno...i ni u jednom momentu ti nije palo na pamet kako bi to izgledalo da delite stan....i jednog dana dodjete na ideju da pocnete da zivite zajedno...a ona pritom ne da slusa ono sto se tebi ne svidja vec voli to da slusa jako cesto i glasno.... :) ...kapiras?
...nije ovde niko iskljuciv za muzicke pravce...postoje ljudi kojima muzika nije bitan deo zivota i svejedno im je da li ce imati stub sa nekom muzikicom u pozadini...i postoje ljudi koji ustanu ujutru i prvo sto urade je da upale muziku....
...licno izmedju ostalog ne podnosim narodnjake i pink fazon...ali na faxu znam par ljudi koji su mi super ortaci koji su bas u tom fazonu...i mislim da su bas ok...ali je jedno sigurno - nikada necemo izaci zajedno ad a se lepo provedemo...
...a u vezi je ipak malo vise stvari bitno...
 
alexandrra:
Evo, ja se slazem sa tobom. Meni muzika nikada nije bio kriterijum pri izboru partnera. Mala sam momke koji su slusali potpuno razlicitu muziku od mene, pa opet smo se super kapirali. Uvek sam bila spremna na kompromise ako je on ok covek. I udala sam se za nekog ko slusa sasvim drugaciju muziku.I to nam ne predstavlja nikakav problem.

Tebi vjerovatno muzika ne znaci mnogo u zivotu...Odnosno, ne dozivljavas je previse intenzivno i intimno...
 
Bliss:
e pa ovako...sve bi bilo lepo kad bi u stvarnosti bilo tako kako ti kazes...jer je to najbolja kombinacija...ja verujem da na pocetku veze u kojoj su dvoje ljudi zaljubljeni stvarno sve moze funkcionisati...ali vremenom postaju bitne neke druge stvari...
... ne prihvatam da se ljudi trebaju etiketirati po pravcu muzike koji slusaju...to bi bilo vec stvarno detinjasto,ali dajem ti primer...zamisli da si sa devojkom par godina koja slusa vrstu muzike koja se tebi jakooo ne svidja...cak te cini nervoznim...ti to tolerises...jer naravno vi ne zivite zajedno...i ni u jednom momentu ti nije palo na pamet kako bi to izgledalo da delite stan....i jednog dana dodjete na ideju da pocnete da zivite zajedno...a ona pritom ne da slusa ono sto se tebi ne svidja vec voli to da slusa jako cesto i glasno.... :) ...kapiras?
Bio sam 3 god u vezi sa takvom devojkom i cak smo par meseci i ziveli zajedno... i ko sto vec i ranije napisah da nam to uopste nije bio nikakav problem... uvek smo se dogovarali koju cemo stanicu okrenuti (nekad moju nekad njenu) bez i najmanjeg problema...
 
Bliss:
e pa ovako...sve bi bilo lepo kad bi u stvarnosti bilo tako kako ti kazes...jer je to najbolja kombinacija...ja verujem da na pocetku veze u kojoj su dvoje ljudi zaljubljeni stvarno sve moze funkcionisati...ali vremenom postaju bitne neke druge stvari...
... ne prihvatam da se ljudi trebaju etiketirati po pravcu muzike koji slusaju...to bi bilo vec stvarno detinjasto,ali dajem ti primer...zamisli da si sa devojkom par godina koja slusa vrstu muzike koja se tebi jakooo ne svidja...cak te cini nervoznim...ti to tolerises...jer naravno vi ne zivite zajedno...i ni u jednom momentu ti nije palo na pamet kako bi to izgledalo da delite stan....i jednog dana dodjete na ideju da pocnete da zivite zajedno...a ona pritom ne da slusa ono sto se tebi ne svidja vec voli to da slusa jako cesto i glasno.... :) ...kapiras?
...nije ovde niko iskljuciv za muzicke pravce...postoje ljudi kojima muzika nije bitan deo zivota i svejedno im je da li ce imati stub sa nekom muzikicom u pozadini...i postoje ljudi koji ustanu ujutru i prvo sto urade je da upale muziku....
...licno izmedju ostalog ne podnosim narodnjake i pink fazon...ali na faxu znam par ljudi koji su mi super ortaci koji su bas u tom fazonu...i mislim da su bas ok...ali je jedno sigurno - nikada necemo izaci zajedno ad a se lepo provedemo...
...a u vezi je ipak malo vise stvari bitno...

he, he, pa nije pisano za petnestogodishnjake koji se dele na pankere i shminkere, nego za malo odraslije (koji se josh uvek dele na pankere i shminkere, zezam se naravno)
 
Mislim da bez muzike ne bih mogla da zivim. Obozavam muziku i za svaki trenutak imam omiljenu. Slusam razlicite vrste, obozavam da pevam. A on pak uglavnom metal i alternativu, rok moze da prodje. Ali i to mi je ok. Subotom od 10 do 1 uvece i utorkom su njiegove omiljene muzicke emisije na radiju i tada slusamo metal. Imamo 2 omiljene stanice- jedna sa pravom rok muzikom i jedna sa pop muzikom i to slusamo zajedno svakog dana.On nema problema sa tim. A kada sam sama ponekad slusam nasu muziku jer je za M. to nezanimljivo- on kao stranac ne razume text koji je npr. kod Balasevica veoma vazan.
Jedino kada moramo da odemo na "mrsnu pravoslavnu svadbi" ili neku drugu svecanost nadjem se u problemu :) , ali kod nas je drugacija situacija nego kod vecine drugih parova.
 
Lucky Luck:
Podnaslov bi bio "lep/a si al' te gadno slushati".
Interesuje me koliko je svakom od nas muzicki ukus, kao jedan od kriterijuma vazan pri izboru partnera, i pitanje nije upuceno petnestogodishnjacima. Konkretno, meni je vazna i uvek sam, skoro uvek partnere nalazio koji su se kretali u okviru iste ili vrlo srodne muzichke scene. Samo par puta sam napravio izlet, i to je vrlo brzo zavrshilo fijaskom. Ne samo zbog muzke u pozadini, nego i zbog drugachijeg emotivnog sklopa partnera. Da pojasnim, muzika izaziva u svakom od nas odredjena, vishe ili manje intenzivna osecanja, ali kod svakog ponaosob drugachija muzika. Shto ce reci mene nervira shto se tebi svidja, a da sedimo tu bez ikakve muzike, tek to necu. Kako vi usaglashavate eventualne razlike, ili se i ne upushtate u takve veze?

pazi ima ljudi koji ne dozhivljavaju muziq poput tebe...ima ljudi kojima muzika ne igra neq previshe bitnu ulogu u zhivotu...jednostavno slushaju ono shto se slusha na svakom koraq...ne qpuju diskove ne gomilaju gigabajte muzike itd...mogu da budem s nekim ko slusha neshto shto je meni gadno...al ne mogu da budem s nekim ko voli neshto shto je meni gadno...znachi ok ne volish fnm ne volish mislim ako je ostatak tebe na mestu ne smeta mi shto slushash gocu trzhan il neq taq stoq...ali ako krenesh da mi prichash da su to chupavci koji samo urlaju na mikrofon ne da ne mogu da budem s tobom...nego mogu da ti se ispovratjam u krilo i pljunem u lice...
 

Back
Top