Da li ste za bildovanje i da li volite nabildovane.

Pa ni meni nije jasno, ali mi drug kaze da pije proteine ... :neutral::neutral::neutral:

Evo pokusacu da ti objasnim... ;)

U bb-u je protein osnovna supstanca kada je u pitanju ishrana i suplementacija...Oni u principu unose proteine i na jedan i na drugi nacin...Mnogo je bolje piti whey ili neki drugi protein (uz kvalitetnu ishranu naravno) nego jesti kg mesa,nekoliko litara mleka itd na dan...
I taj protein koji on pije je potpuno zdrav i proteine mogu svi da piju,od male dece pa do starijih osoba....protein je osnovni gradivni element ljudskog tela... Nadam se da si me skapirala... :D ukoliko nisi u bb i fitnessu (kao sto nisi) jasno mi je da ne mozes da znas,ali neke osnovne stvari nije lose znati... ;)
 
Da li sam za nabildovane?

Yes...Ali u normalnoj meri. K'o sto rece neko od gore, body building je sport,postujem ga ali ne preferiram. Ne volim jako nabildovane vec..Taman. Volim i kad decko ide u teretanu,samo da je u normali mada,ne shavatm kako bi visak fizicke aktivnosti bilo los.. Ukoliko ga radi zbog sebe,da brine o svom zdravlju....Nema u tome niceg loseg. The more the better :)
 
Da li sam za nabildovane?

Yes...Ali u normalnoj meri. K'o sto rece neko od gore, body building je sport,postujem ga ali ne preferiram. Ne volim jako nabildovane vec..Taman. Volim i kad decko ide u teretanu,samo da je u normali mada,ne shavatm kako bi visak fizicke aktivnosti bilo los.. Ukoliko ga radi zbog sebe,da brine o svom zdravlju....Nema u tome niceg loseg. The more the better :)

profesionalni body building i zdravlje - teško :D
to znam zato što dok treniram, trenira i jedan od naših najboljih bodybuildera, inače sedmostruki prvak Balkana, vice šampion Evrope (da se pohvalim kakvog čoveka poznajem :cool:)
stalno je na nekim preparatima, suplementima, a i povrede su neizbežne... sport, kao i svaki drugi traži dosta odricanja i dosta rada. Jetra je malte ne propala, to je ono, spolja gladac, unutra jadac :P
 
profesionalni body building i zdravlje - teško :D
to znam zato što dok treniram, trenira i jedan od naših najboljih bodybuildera, inače sedmostruki prvak Balkana, vice šampion Evrope (da se pohvalim kakvog čoveka poznajem :cool:)
stalno je na nekim preparatima, suplementima, a i povrede su neizbežne... sport, kao i svaki drugi traži dosta odricanja i dosta rada. Jetra je malte ne propala, to je ono, spolja gladac, unutra jadac :P

Znam,verujem ti..Nego sam ja mislila na one koji idu cetiri-pet puta nedeljno u teretanu ,ne da bi se profesionalno bavili time vec cisto...Tako :) U mojm ocima je to kao neki vid...''Extremnog'' sporta. Pretpostavljam da je tesko biti medju najboljima ukoliko ne uzimas nesto,no opet,oni znaju u sta se upustaju i svesni su rizika,rizika koji je postao prihvacena stavr u ocima onih koji ga treniraju..No volim da verujem da je moguce da budes dosta dobar bez toga..Ali to opet mozda podrazumeva samo stroziju dijetu i rezim treniranja,dupla zrtvovanja, koji neki ne mogu da izdrze..

To sto kazes spolja gladac iznutra jadac...U pravu si. Moj bivsi je uzimao steroide ali iz ovaj...Drugih razloga
 
Evo pokusacu da ti objasnim... ;)

U bb-u je protein osnovna supstanca kada je u pitanju ishrana i suplementacija...Oni u principu unose proteine i na jedan i na drugi nacin...Mnogo je bolje piti whey ili neki drugi protein (uz kvalitetnu ishranu naravno) nego jesti kg mesa,nekoliko litara mleka itd na dan...
I taj protein koji on pije je potpuno zdrav i proteine mogu svi da piju,od male dece pa do starijih osoba....protein je osnovni gradivni element ljudskog tela... Nadam se da si me skapirala... :D ukoliko nisi u bb i fitnessu (kao sto nisi) jasno mi je da ne mozes da znas,ali neke osnovne stvari nije lose znati... ;)

Па тај фазон... Проетин није ништа штетан (у нормалним количинама), даје ти масу... Мој ортак је пио креатин, сад пије нешто што се зове генер (сад нисам упознат у те трипове тачно, то је ваљда нешто слично креатину) са укусом чоколаде и баш фино напредује. Полако али сигурно... Иде неких 6 месеци у теретану, угојио се10-ак кила, правилно вежба, правилно пије и то је то...

А с друге стране има људи што само узимају хемију па се развију ко орангутан... Напосим, стероиди, тестостерон, метан и шта већ... То је хемуџа, а протеин је ништа...

пс. мало си ми ти млада, да се тако озбиљно бавиш теретаном ;) Немој само да изгледаш ко она Шипка, то је баш критично :?
 
ne volim nabildovane, ne volim ni mrshave...
volim punije. volim stomachic kod dechka. mnogo su mi sladji puniji momci od onih "zgodnih". ok je, svidi mi se mozda neki takav, plochice i sl. (ne nabildovan, to mi je odvratno), ali mi nije to- to.
i da ponovim, iako sam vec negde rekla: shta je lepshe nego kad te zagrli neki puniji dechko, pa mu bukvalno utonesh u zagrljaj? nabildovan bi te zgnjechio, zagrli te, a ti osecash mishice...bljax :confused: mrshavko ne bi mogao ni da te zagrli tako :lol:


stomachic rules :cool:

bildovanje :thumbdown:
 
Па тај фазон... Проетин није ништа штетан (у нормалним количинама), даје ти масу... Мој ортак је пио креатин, сад пије нешто што се зове генjер (сад нисам упознат у те трипове тачно, то је ваљда нешто слично креатину) са укусом чоколаде и баш фино напредује. Полако али сигурно... Иде неких 6 месеци у теретану, угојио се10-ак кила, правилно вежба, правилно пије и то је то...

А с друге стране има људи што само узимају хемију па се развију ко орангутан... Напосим, стероиди, тестостерон, метан и шта већ... То је хемуџа, а протеин је ништа...

пс. мало си ми ти млада, да се тако озбиљно бавиш теретаном ;) Немој само да изгледаш ко она Шипка, то је баш критично :?

Necu,necu...nije mi cilj bb,vise sam za neki fitness,body fitness,body figure,fitness model...cisto zbog zenstvenosti.. ;) to je ipak najbitnije..uostalom bb & fitness i postoji da bi se telo oblikovalo onako kako to zelis... u zdravom telu zdrav duh.. :D

Gejner je ok do odredjene granice,dok se ne predje onaj mrsavi izgled,posle ga treba izbaciti posto nije bas dobar za bf% ,dosta sala zna da nabaci... tako da bolje neka uzme whey protein..dobar trening,sredjena ishrana i suplementacija (protein i glutamin po mom misljenju su za jednog rekreativca sasvim dovoljni) i extra... ;) steroide nikako...ako pomisli da ih uzme nabroj mu samo neke od posledica koriscenja AAS (androgeno anabolicki steroidi) a to su npr: ginekomastija (pojava "zenskih grudi" kod muskaraca,nakupljanje sala preko pektoralisa),akne,celavost,sterilnost....za nekoga ko je rekreativac nije vredno rizika...
 
Poslednja izmena:
ne volim nabildovane, ne volim ni mrshave...
volim punije. volim stomachic kod dechka. mnogo su mi sladji puniji momci od onih "zgodnih". ok je, svidi mi se mozda neki takav, plochice i sl. (ne nabildovan, to mi je odvratno), ali mi nije to- to.
i da ponovim, iako sam vec negde rekla: shta je lepshe nego kad te zagrli neki puniji dechko, pa mu bukvalno utonesh u zagrljaj? nabildovan bi te zgnjechio, zagrli te, a ti osecash mishice...bljax :confused: mrshavko ne bi mogao ni da te zagrli tako :lol:


stomachic rules :cool:

bildovanje :thumbdown:

Како онда мене волиш!? :mrgreen:

А ово у вези загрљаја је глупост...
 

Back
Top