Šta hoće Hrvati od nas?

Od tebe će se ovajditi jako :hahaha:

Pa da, ja ne kupujem robu koju prave robovi ili dolazi iz otvoreno nacističkih zemalja poput hrvatske.

- - - - - - - - - -

не иде се код њих масовно, иду хрвати који живе у Србији и пајтић и слични педери, дебела мањина. него новинари обавезно сваке године објаве пар чланака како је тамо супер, плаћени огласи...

Tako i ja nešto kontam.
 
Pa da, ja ne kupujem robu koju prave robovi ili dolazi iz otvoreno nacističkih zemalja poput hrvatske.

- - - - - - - - - -



Tako i ja nešto kontam.
Pa ne kupujem ni ja , al i kad bi je kupovao recimo genocidna Kraš čokolada košta 90 ili 100 dinara , ja ako dam po svojoj slobodnoj volji tih 100 dinara i zauzvrat dobijem proizvod koji sam planirao da kupim- srboždersku Dorinu , onda nema mesta kmečanju kako si opljačkan jer si za svoje pare dobio ono što si i planirao da dobiješ . Nisu te pare nestale kao zajam za preporod Srbije i stara devizna štednja , već si za njih dobio zauzvrat proizvod kome je tržište odredilo tu vrednost .
 
Mnogo loše glumataš naivca. Poenta je što niko ne želi hrvatsko smeće na rafovima već mu je DOS-ovska korumpirana vlast utrla put momopola na silu.
Da ga ne žele ne bi se prodavalo , konkretno za tu čokoladu koju sam naveo imaš u svakoj radnji ,uključujući i hrvatsku (sadašnju rusku ) Ideu ,pored Kraša i Pionir ,Štark ,Simka ,SL Banat(moj favorit lično ) , Milka ,Nestle,sad i neke rumunske ,poljske , one fancy belgijske ,a moš i za manje love da kupiš još bolje nemačke od švercera na pijaci.Tako da te ne tera DOS da kupiš bilo šta ,jednostavno da niko ne kupuje hr. proizvode ne bi ih bilo na rafovima , tim pre što je već 7 godina na vlasti vaša slobodarska domoljubna ekipa iz devedesedih umesto mrskog izdajničkog DOS-a , al opet se ti proizvodi i dalje prodaju ,čim ih ima u ponudi .
 
Pa retko koja firma je srpska ili hrvatska , recimo Osiječo pivo se puni u Čelarevu , Eva Sardine u Kovinu ,a Imlekovo mleko i jogurt pre neki dan videh pravi mlekara u Kozarskoj Dubici ,a sir neka u Bitolju ili Velesu,somborski sir u truglićima prave Veliki Zdenci ... primer Agrokora je lepo pokazao da je boravište i nacionalnost zvaničnog vlasnika prilično relativna stvar kada su takve kompanije u pitanju .
 
Pa retko koja firma je srpska ili hrvatska , recimo Osiječo pivo se puni u Čelarevu , Eva Sardine u Kovinu ,a Imlekovo mleko i jogurt pre neki dan videh pravi mlekara u Kozarskoj Dubici ,a sir neka u Bitolju ili Velesu,somborski sir u truglićima prave Veliki Zdenci ... primer Agrokora je lepo pokazao da je boravište i nacionalnost zvaničnog vlasnika prilično relativna stvar kada su takve kompanije u pitanju .

On misli da će Hrvatska propasti ako on ne bude kupovao hrvatsku čokoladu... :hahaha:
 
Isto pitanje sam svojevremeno postavio i kada je reč o muslimanima, ali recimo da nije bilo pravog odgovora. U njihovom slučaju je takvo pitanje i imalo mesta, jer je jedan deo našeg naroda i dalje prisiljen da živi prekoputa njih bez zidova koji ih razdvajaju. Međutim, u slučaju Hrvata taj zid, odnosno formalna granica postoji, a takođe i potpuno drugačiji put kojim su oni krenuli. Pa i pored toga, svako malo se tamo dešavaju incidenti upereni protiv Srba, bilo onih malobrojnih koji žive tamo, bilo onih koji nekom mukom svrate. E sad, gotovo tri decenije je prošlo od rata, Srba u Hrvatskoj skoro i da nema, odnosno u zanemarljivom broju kako za Hrvate, tako i za nas koji živimo u drugim krajevima. Moreover, Hrvati funkcionišu po drugačijim principima od nas, budući da su član EU i NATO, što automatski eliminiše i uglavnom imaginarnu pretnju sa naše strane.

Dakle, ako se sve to uzme u obzir, onda nije jasno zbog čega i dalje ima tih incidenata, čak se njihov broj uopšte ne smanjuje iz godine u godinu, a takođe nije jasno ni, što je doduše manje bitno, odakle njihovo prisustvo na ovom forumu. Pa, da se poslužim terminologijom našeg velikog pesnika Jovana Dučića, striktno radi metaforičkog prikaza mojih emocija prema njima, šta to zakržljala rasa još hoće od nas da bi konačno prestala sa svim tim antisrpskim ispadima i zauzela pun put nezavisnosti koji je oduvek želela, ali daleko od nas?

Mislim da postavljas pogresna pitanja zato sto si zaboravio staru narodnu: "Napad je najbolja obrana"!
 
Što više taksi uvodite to siromašniji postajete...

To nema veze sa taksama već sa izolacijom u kojoj se nalazi Srbija.

Ako neko misli da je 'šiptarska taksa' velika šteta za Srbiju očito ne razume koliku štetu Srbiji nanosi Zapad držeći je pod nemuštim sankcijama jer odbija da glorifikuje monstruozne zločine koje su ovde počinili NATO, Klinton, Bler, Solana, krvava baba Madlen, Holbruk, Voker i ostali službenici vojnoindustrijskog kompleksa.
 
Nije to nikakav rasizam, ako želim da naša Vlada ima što manje kontakata sa vama. To je legitimna politička želja. Također, istakao sam da ne bih diskriminirao srpske turiste. To bi bio rasizam da diskriminiram. Razlog zašto mislim da nas nikad ekonomski nećete stići bi možda u argumentaciji vama bio rasistički. Sličnu argumentaciju mogu upotrijebiti Slovenci za nas i to meni ne bi bio rasizam.

A ti sad nastavi pisati o je.avanju Hrvatica, to vam i je razina .


Ono sta danas vredi u Hrvatskoj su hrvatice...... kao i srpkinje u Srbiji.
 
не пожели ништа туђе па тако ни жене туђинке попе, на уснама јој је мед ал путеви њени у пропаст воде, избегавај хрватице, све ће урадити али кад им прође време вијаће те ножом око стола
 
Ono sta danas vredi u Hrvatskoj su hrvatice...... kao i srpkinje u Srbiji.
не пожели ништа туђе па тако ни жене туђинке попе, на уснама јој је мед ал путеви њени у пропаст воде, избегавај хрватице, све ће урадити али кад им прође време вијаће те ножом око стола

:D

IMG_6478.jpg
 
Poslednja izmena:
не пожели ништа туђе па тако ни жене туђинке попе, на уснама јој је мед ал путеви њени у пропаст воде, избегавај хрватице, све ће урадити али кад им прође време вијаће те ножом око стола

Ne otimam ja nista tudje..hoces-neces aufiderzzen......ima koja hoce.

- - - - - - - - - -


lena-bogdanovic-hello_360_1-novo.jpg
 
Isto pitanje sam svojevremeno postavio i kada je reč o muslimanima, ali recimo da nije bilo pravog odgovora. U njihovom slučaju je takvo pitanje i imalo mesta, jer je jedan deo našeg naroda i dalje prisiljen da živi prekoputa njih bez zidova koji ih razdvajaju. Međutim, u slučaju Hrvata taj zid, odnosno formalna granica postoji, a takođe i potpuno drugačiji put kojim su oni krenuli. Pa i pored toga, svako malo se tamo dešavaju incidenti upereni protiv Srba, bilo onih malobrojnih koji žive tamo, bilo onih koji nekom mukom svrate. E sad, gotovo tri decenije je prošlo od rata, Srba u Hrvatskoj skoro i da nema, odnosno u zanemarljivom broju kako za Hrvate, tako i za nas koji živimo u drugim krajevima. Moreover, Hrvati funkcionišu po drugačijim principima od nas, budući da su član EU i NATO, što automatski eliminiše i uglavnom imaginarnu pretnju sa naše strane.

Dakle, ako se sve to uzme u obzir, onda nije jasno zbog čega i dalje ima tih incidenata, čak se njihov broj uopšte ne smanjuje iz godine u godinu, a takođe nije jasno ni, što je doduše manje bitno, odakle njihovo prisustvo na ovom forumu. Pa, da se poslužim terminologijom našeg velikog pesnika Jovana Dučića, striktno radi metaforičkog prikaza mojih emocija prema njima, šta to zakržljala rasa još hoće od nas da bi konačno prestala sa svim tim antisrpskim ispadima i zauzela pun put nezavisnosti koji je oduvek želela, ali daleko od nas?

Да нестанемо. То би их задовољило.
 
Hrvatska od nastanka nije imala uslova da bude uspešna država. Prvo njena konfiguracija, ako u dogledno vreme ne "prisvoje " deo Bosne ( a to je deo Krajine koji im predat bez ikakve veze i potrebe ) neće biti održivi.

Turizam nije dovoljan za opstanak, takođe Hr nema neki strateški položaj, progonom Srba narušena je demografija, a time su ostali ispražnjeni prostori koji "ničemu ne služe"

Progonom Srba izgubili su jedan deo vrednije populacije koja je značajno doprinosila , jer Srbi kao autohtoni stanovnici bili su vlasnici zemlje , a doseljeni Hrvati su uglavnom radili u fabrikama ( primer Slavonija i Baranja) i zato im je poljoprivreda propala.

No bolesne ambicije i na silu napravljena nacija bolje ni ne zaslužuje

Eno ih šlihtaju se Kinezima... ni spoljnu politiku ne znaju da vode, a da na kraju ne počnu se trpati tamo gde su Srbi otvorili vrata

Njena konfiguracija jeste malo kiflasta,ali ima odlican geografski polozaj.Ima izlaz na otvoreno more za razliku od Srbije kojoj je pristup moru zatvoren.Sa druge strane Srbija je na dobrom geografskom polozaju jer je na pola puta izmedju Turske i Njemacke.Sva roba i ljudi sa Bliskog Istoka koji idu u Evropu ili iz Evrope za Aziju prolaze kroz Srbiju i tu se ne samo ostvaruje naplata u putarini vec i proizvodni i distrubitvni kapaciteti.

Hrvatska moze da ostvaruje trgovinu sa citavim svijetom,ali ona to minimalno koristi gotovo nikako.Izgleda su oni pod cvrstom kontrolom Brisela.
Sjever Hrvatske ima potencijal za agrar i proizvodnju kontinentalnog voca,povca i zitnica ali tu su tanki.Gotovo nista.Madjarski agrar je daleko ispred njih,ali srpski naravno.
Mediterenski dio Hrvatske idealne prilike za uzgoj mediteranskoh voca i povrca,ali ona jedva podmiri svoje potrebe i koju tonu prebaci za izvoz.
Idealan za uzgoj masline i maslinovog uljja.Posla oko maslina gotovo i nema,a Hrvatska tu nije ni u prvih 10 zemalja svijeta.
Idealna klima za uzgoj vinove loze i proizvodnju kvalietnog vina Hrvatska na 32 mjestu:eek: Srbija koja ima manje suncanih dana na 19 mjestu u svijetu.Pa to je blam stvarno :dash: Prvi susjed/komsija Italija trziste za 60 miliona stanovnika i sa jakom kupovnom moci,njihov izvoz tamo jedva 2 $ milijarde.
Imaju eto taj turizam ali i tu kasne za jednom Turskom,Grckom,pa hajde i da razumijem da kasne za Grckom,ali Turska koja prije 30 godinaa nije imala pojma o hotiliejerstvu danas moze da bude profesor Hrvatskoj.

Sta uspijeva u Hrvatskoj? Izgleda vojni veterani,invalidnine,boracki dodatak,HDZ glasacko tijelo,mrznja prema Srbima koja svaki danom gubi smisao.Pored onakve ljepote od zemlje oni nagrnuli masovno u Njemacku,Irsku,Holandiju,Da se razumijemo,sve je to dobra zarada i mogu ljudi mozda vratiti kredite ,ali ko dogura znanje njemackog jezika B1 ili evo sad traze B2 ja mu skidam kapu.Oni koji idu u Njemacku a trazim im se znanje njemackog jezika znaci da im gori pod nogama.Njemacki nije ni malo lako nauciti.

Hrvatska ima vece plate od Srbije,Slovacke,Madjarske ali su one dignute cisto iz nekog prkosa.Nimalo nije realna osnova tih plata.Ne mogu dostici Sloveniju jer im je mentaliet vise balkanski,dok su Slovenci dobro germanizovani i potpuno prihvataju njemacku/austrijsku radnu etiku i poslovanje.

Dao im je Tito sve,pa i kralj im je bio siroke ruke, dobili su vecu banovinu od srpskog kralja nego od njihovog Hrvata Tita,pa opet nista.Evo zadnje tri godine Srbija ima veci izvoz od Hrvatske,ali opet to nije velika razlika dve tri milijarde vise. Moze i Srbija podici plate,ali onda ti raste dug.
Nikako taj susjed europskih shvatanja da bude u pravom smislu europljanin :mrgreen:
 

Back
Top