Buducnost Republike Srpske- vase misljenje

Da li Republiku Srpsku treba ponovo ujediniti sa Srbijom?

  • Da svakako!

  • Ne. Treba je integrisati u BIH


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
S' obzirom na prosečnu inteligenciju i način rezonovanja činjenice jednog prosečnog dobrobošnjanina, te na sve okolnosti i kulturološki nivo istog, lagano bih mogao da kažem da bi Borat mogao da vam bude predsednik akademije nauka i nacionalni guru.

(Čak mislim da je prosečan dobrobošnjanin odbacivao gledanje tog filma, Borat, zbog prenaprednih, suviše modernih tendecija Kazahstanskog življa prikazanog u istom)

Pazi kad ima inicijativa da se u Šapcu ulica Avde Karabegovića preimenuje u Šabana Šaulića ..

'"Ime Avde Karabegovića već je bilo poznato među nama iz književnih listova. U vremenu kada je Avdo došao u Srbiju rađa se i pokret u Bosni za zbližavanje trovjerske braće. I budući da je Avdo bio nosilac te ideje brat je mio ma koje vjere bio- ubrzo stiče bezbroj prijatelja, a njegova pojava u uniformi carigradskog licejca sa visokim carigradskim fesom na glavi svuda je praćena sa neobičnom ljubavlju i simpatijama".

Država Srbija je jako cijenila Karabegovićevu prvrženost srpskom narodu, kulturi, tradiciji, vjeri, i na tom mu se zahvalila i odužila financirajući njegovo školovanje, objavjaljivanjem i distribuiranjem knjiga, pogotovo u Bosnu i Hercegovinu, gdje je bio nepoželjan. Svjedoci tvrde da je bio boem i bonvivan, zaljubljnik u dobru kapljicu i lijepe djevojke. "U svakoj varošici u kojoj je živio slomio je srce nekoj devojčici", govorili su njegovi kafanski i literarni suputnici. O trošku Srbije Avdo Karabegović je posljednje mjesece svog života proveo na liječenju u Italiji i Crnoj Gori, gdje je i umro 1908. godine.

U Beogradu mu je klanjana dženaza, a od njega se oprostio dramski pisac Branislav Nušić, koji je kazao: "Avdo, brate...ti nemaš majke da za tobom zaplače, a majka otadžbina, tvoja tužna Bosna, drugačije suze lije danas. Ona nema suza za tebe samoga; nema ih danas kada joj valja plakati za svom decom svojom". '

https://www.slobodna-bosna.ba/vijes...ojeg_bi_ulicu_trebao_dobiti_saban_saulic.html

Valjda đe je Avdo Karabegović samo tvorac krilatice - Brat je mio koje vjere bio - dok je Šaban , sin Husov, sinu dao ime Mihajlo ..
Šaban i slavu slavio , čudi me da mu pop nije pojao na "dženazi" ..


Šabac i Loznica - sultan mitio Serbe bosanskom zemljom ..
 
Poslednja izmena:
Pazi kad ima inicijativa da se u Šapcu ulica Avde Karabegovića preimenuje u Šabana Šaulića
..

'"Ime Avde Karabegovića već je bilo poznato među nama iz književnih listova. U vremenu kada je Avdo došao u Srbiju rađa se i pokret u Bosni za zbližavanje trovjerske braće. I budući da je Avdo bio nosilac te ideje brat je mio ma koje vjere bio- ubrzo stiče bezbroj prijatelja, a njegova pojava u uniformi carigradskog licejca sa visokim carigradskim fesom na glavi svuda je praćena sa neobičnom ljubavlju i simpatijama".

Država Srbija je jako cijenila Karabegovićevu prvrženost srpskom narodu, kulturi, tradiciji, vjeri, i na tom mu se zahvalila i odužila financirajući njegovo školovanje, objavjaljivanjem i distribuiranjem knjiga, pogotovo u Bosnu i Hercegovinu, gdje je bio nepoželjan. Svjedoci tvrde da je bio boem i bonvivan, zaljubljnik u dobru kapljicu i lijepe djevojke. "U svakoj varošici u kojoj je živio slomio je srce nekoj devojčici", govorili su njegovi kafanski i literarni suputnici. O trošku Srbije Avdo Karabegović je posljednje mjesece svog života proveo na liječenju u Italiji i Crnoj Gori, gdje je i umro 1908. godine.

U Beogradu mu je klanjana dženaza, a od njega se oprostio dramski pisac Branislav Nušić, koji je kazao: "Avdo, brate...ti nemaš majke da za tobom zaplače, a majka otadžbina, tvoja tužna Bosna, drugačije suze lije danas. Ona nema suza za tebe samoga; nema ih danas kada joj valja plakati za svom decom svojom". '

https://www.slobodna-bosna.ba/vijes...ojeg_bi_ulicu_trebao_dobiti_saban_saulic.html

Valjda đe je Avdo Karabegović samo tvorac krilatice - Brat je mio koje vjere bio - dok je Šaban , sin Husov, sinu dao ime Mihajlo ..
Šaban i slavu slavio , čudi me da mu pop nije pojao na "dženazi" ..


Šabac i Loznica - sultan mitio Serbe bosanskom zemljom ..

и кажеш, има везе са тим што нам Турци убише и Шабана :think:
 
Da, turske granice su veoma relevatntn (al' na šta će turci da se pozivaju, nego na sopstvenu administrativnu podelu) Verujem da su zato Bijeljina, Zvornik i Srebrenica bili deo Karađorđeve slobodne teritorije. :hahaha:

Karađorđe je 'popio' poraz i pobjegao , nejma to a to veze sa sultanovnim mićenjem svoje vazalne knjaževine .. nije to dobijeno mačem , nego se pogađali , ko na pijaci ..

- - - - - - - - - -

Kako, kad vaša istorija počinje 1992/3. Aa kultura se svodi na "sve ima svoj kraj, a kobasica dva". :per:

Naša država BiH ima mnogo dublji istorijski temelj od susjednih nacionalnih projekata , koji su sad već dobro načeti , jerbo - Ko drugom jamu kopa, sam u nju pada ..
Ne znam šta ti se ne sviđa u tvrdnji - Sve ima kraj , samo kobasica dva :)
 
Naša država BiH ima mnogo dublji istorijski temelj od susjednih nacionalnih projekata , koji su sad već dobro načeti , jerbo - Ko drugom jamu kopa, sam u nju pada ..
Ne znam šta ti se ne sviđa u tvrdnji - Sve ima kraj , samo kobasica dva :)

Pa, ako zaboravimo da je pre '92. postojalo vreme, istorija i narodi, onda svakako ima dobrobošnjanski narod jednaku istoriju kao drugi.
Ako, pak, gledamo realno... Hmmm... Onda neko ko je od Tvrtka pristao da postane Tefik ne može više biti Tvrtko, nego samo to što je postao.
 
Sta mislite sta ce se desiti sa Republikom Srpskom za 10 godina?
Da li ce nestati ili opstati?
Da li je treba reujediniti sa Srbijom?

Opstati hoce , ujediniti ili reujediniti se sa Srbijom nece nikad osim ako ne izbije WWIII i Rusi i ili Kinezi pobede, sto je malo(ne)verovatno.Ostace krizno zariste koje tinja u srcu Evrope sto savrseno odgovara USA.
 
Pa, ako zaboravimo da je pre '92. postojalo vreme, istorija i narodi, onda svakako ima dobrobošnjanski narod jednaku istoriju kao drugi.
Ako, pak, gledamo realno... Hmmm... Onda neko ko je od Tvrtka pristao da postane Tefik ne može više biti Tvrtko, nego samo to što je postao.

Prilikom proglašenja dokumenta kojim mu je sultan priznao nasljednu vlast u vazalnoj kneževini, u decembru 1830., Miloš Obrenović je okupljenim uglednicima rekao "Tako braćo, postadosmo i mi od jučer narodom.".

Negdje u to vrijeme Vuk Karadžić piše - "Srblji svi i svuda" .. ali Vuk je pisao o 3 konfesije , a ne o progonu i pokrštavanju nepravoslavaca ..

Nego , kod Šaulića u korijenu prezimena ime prvog izraelskog kralja Šaula, da nije bio Jevrej :)
 
Prilikom proglašenja dokumenta kojim mu je sultan priznao nasljednu vlast u vazalnoj kneževini, u decembru 1830., Miloš Obrenović je okupljenim uglednicima rekao "Tako braćo, postadosmo i mi od jučer narodom.".

Negdje u to vrijeme Vuk Karadžić piše - "Srblji svi i svuda" .. ali Vuk je pisao o 3 konfesije , a ne o progonu i pokrštavanju nepravoslavaca ..

Nego , kod Šaulića u korijenu prezimena ime prvog izraelskog kralja Šaula, da nije bio Jevrej :)

A ti imaš audio snimak Miloševog govora iz 1830. :hahaha:
Srbi (lat: Sorbai, nem: Serbien) se pominju daleko pre te 1830. (tako da, vidi se da pojma nemaš, da pokušavaš da na laži i mitovima koje si sama izmislila formiraš nacionalnu svest , što je jednako smešno i patetično)
 
Opstati hoce , ujediniti ili reujediniti se sa Srbijom nece nikad osim ako ne izbije WWIII i Rusi i ili Kinezi pobede, sto je malo(ne)verovatno.Ostace krizno zariste koje tinja u srcu Evrope sto savrseno odgovara USA.

To nomadi maštaju o teritorijama dok se koncentrišu , da ne kažem nabijaju, u centre, veće gradove .. tako da će većina teritorija biti prazna ..
 
To nomadi maštaju o teritorijama dok se koncentrišu , da ne kažem nabijaju, u centre, veće gradove .. tako da će većina teritorija biti prazna ..

Па добро сад, није да није ништа урађено :p,
а што се тиче "набијања" .... (па изгледа мало као .:per:..)

Pogledajte prilog 535301

а ево га и Комшић објаснио :cool:

WEBSA-COVIC-CVIJECE-280219-20190228-134959886-.Still009.jpg


кажем опет аМеричка је телевизија није им за вјеровати :lol:

- - - - - - - - - -

Nema problema za RS. Ceo svet je potpisao te granice izmegju RS I Federacije, Od toga manje ne mogu. A vise je neka nezavisnost a to ce biti nesto kasnije mozda i deceniju , Pre toga ce se resavati pitanje Hrvata ,oni su sami pristali da budu u federaciji,tako da ce i to tesko da se menja,

то ће Хрвати сами ријешити .... само кокица навући довољно
 
A ti imaš audio snimak Miloševog govora iz 1830. :hahaha:
Srbi (lat: Sorbai, nem: Serbien) se pominju daleko pre te 1830. (tako da, vidi se da pojma nemaš, da pokušavaš da na laži i mitovima koje si sama izmislila formiraš nacionalnu svest , što je jednako smešno i patetično)

Mora da se spominju u Bečkoj kuhinji :) i "Srblji svi i svuda" je spis u "Kovčežić za istoriju, jezik i običaje Srba sva tri zakona" štampano u Beču .. ali sultan je bio babo :)
 
Па добро сад, није да није ништа урађено :p,
а што се тиче "набијања" .... (па изгледа мало као .:per:..)

Pogledajte prilog 535301

а ево га и Комшић објаснио :cool:

Pogledajte prilog 535302

кажем опет аМеричка је телевизија није им за вјеровати :lol:

- - - - - - - - - -



то ће Хрвати сами ријешити .... само кокица навући довољно

Kako niste , postigli ste genocid , progone , urušavanje privrede , školstva , zdravstva, itd. ..

Nisdam gledala , hajde mi reci ukratko šta je Komšić objasnio ?

Možda nisi nešto shvatio , Komšić redovno istakne da brani suverenitet i teritorijalni integritet BiH ..
 
Poslednja izmena:
Па добро сад, није да није ништа урађено :p,
а што се тиче "набијања" .... (па изгледа мало као .:per:..)

Pogledajte prilog 535301

а ево га и Комшић објаснио :cool:

Pogledajte prilog 535302

кажем опет аМеричка је телевизија није им за вјеровати :lol:

- - - - - - - - - -



то ће Хрвати сами ријешити .... само кокица навући довољно

Sta ce sami resiti? Odselice se.Inace od sva tri naroda za njih se sve zna . Veze s vezom oni nemaju sa Hrvatima osim vere koju su primili najvise za vreme Tomasa Kotromanica pred sam dolazak Turaka kada su masovno katoliceni, Zna se kada su i misionari dosli u Bosnu da sire katolicanstvo. Odluceno je da svi koji govore nas jezik a katolici su budu proglaseni za Hrvate na svekatolicansko saboru 1900 godine u Zagrebu ,Biskup bio Nemac a Srbija nadirala i bila realna opasnost. Sve manjine su pretvorili preko noci u Hrvate i Bunjevce i Sokce ,Dalmatince ,Dubrovcane pa i ove Bosance iz srednje Bosne i iz Hercegovine,
 
Sta ce sami resiti? Odselice se.Inace od sva tri naroda za njih se sve zna . Veze s vezom oni nemaju sa Hrvatima osim vere koju su primili najvise za vreme Tomasa Kotromanica pred sam dolazak Turaka kada su masovno katoliceni, Zna se kada su i misionari dosli u Bosnu da sire katolicanstvo. Odluceno je da svi koji govore nas jezik a katolici su budu proglaseni za Hrvate na svekatolicansko saboru 1900 godine u Zagrebu ,Biskup bio Nemac a Srbija nadirala i bila realna opasnost. Sve manjine su pretvorili preko noci u Hrvate i Bunjevce i Sokce ,Dalmatince ,Dubrovcane pa i ove Bosance iz srednje Bosne i iz Hercegovine,

Свој дио што су унели у фБиХ тј. у блиској будућности своју изборну јединицу. Сад у ком облику
idontnow.gif
.
Немој мислити да ће икога нестати а ко је како настао и како се изјашњава .... д(р)уга прича јбг.
 
Kako niste , postigli ste genocid , progone , urušavanje privrede , školstva , zdravstva, itd. ..

Nisdam gledala , hajde mi reci ukratko šta je Komšić objasnio ?

Možda nisi nešto shvatio , Komšić redovno istakne da brani suverenitet i teritorijalni integritet BiH ..

о чему ти и који МИ (ми, ви они ... опет)?
Само си спомињала "набијање" у ситне сате а ја приложио слике (мало визуелизације није на одмет)
Ниси ти мени Босне видила, аман :lol:

Mora da se spominju u Bečkoj kuhinji :) i "Srblji svi i svuda" je spis u "Kovčežić za istoriju, jezik i običaje Srba sva tri zakona" štampano u Beču .. ali sultan je bio babo :)

Бечки дечки а :mrgreen:, тако ти је са свим великим силама
дође њихових пет минута .... просто човјеку буде непријатно :rumenko:

 
Poslednja izmena:
Свој дио што су унели у фБиХ тј. у блиској будућности своју изборну јединицу. Сад у ком облику Pogledajte prilog 535305.
Немој мислити да ће икога нестати а ко је како настао и како се изјашњава .... д(р)уга прича јбг.

Mene i interesuje ta druga prica. Imam drugara u Jablanici ,vatreni Bosnjak ali znam ga dugo jos iz vojske i znam da je ok dobar nije nikoga maltretirao bio preko pa se vratio.,Pazi njegova cerka radi u Hrvatskoj ,Zavrsila faks devojka ,Znaci Bosnjaci idu u Hrvatsku da rade ,narociti preko leta,nemaju dovoljno svojih ni za Hrvatsku ? Sta ce sa izbornom jedinicom ,jel to neka izvrsna vlast?.A ko ce im dati tu izbornu jedinicu i sto bi im dao ako nije dogovorena u Dejtonu?
 
о чему ти и који МИ (ми, ви они ... опет)?
Само си спомињала "набијање" у ситне сате а ја приложио слике (мало визуелизације није на одмет)
Ниси ти мени Босне видила, аман :lol:



Бечки дечки а :mrgreen:, тако ти је са свим великим силама
дође њихових пет минута .... просто човјеку буде непријатно :rumenko:


Vi ste oni koji ste unizili svoju naciju, maštajući da niste mala balkanska nacija ..
I džaba što vam je projekat propao , još uvijek naglas fantazirate .. pa kome ste vi još od koristi , samo malom broju lopova ..

Mislim, postaviti sliku Komšića koji uvijek ističe da mu je BiH iznad svega ..da nisi pobrljavio od neostvarene nacionalno-nacionalističke ambicije :)
 

Back
Top