Postojanje boga?

Tvorac dozvoljava svojoj tvorevini da sama odlucuje o sopstvenom ponasanju , a ako bi je programirao da bude "savrsena i bezgresna" od pocetka do kraja , danas bi se ta tvorevina nazvala robot ...


A , po neki od nas to , bas i ne zele da budu , medjutim , poznato nam je da ima primeraka tvorevine koji bi vrlo rado da se odreknu toga , pa cak i da uskrate prava drugima da ne budu robotizovani .

Postoji jedna knjiga koju je pripremio Stanko Stojiljkovic "Mozak na cipu" , a i film "Ex masina" koji su to "lepo" obradili i po meni , u onom realnom svetu , nije ni malo za igranje sa takvim idejama , a sto se tice religioznog pogleda , reklo bi se da su to ideje i ceznje nekog nepomenika .
 
To što je tvorac dozvolio da odlučujemo o našem ponašanju ne diskredituje moju zamisao da je mogao drugačije uslove da stvori koji bi daleko interesantniji bili. Zašto stvoriti podlogu za kreiranje nuklearnog oružja, kad mogu stvoriti podlogu gde neće momći da se ubijaju u tako kolosalnoj meri. Upravo zato dovodim u pitanje postojanja tvorca. Ne vidim nikakvo savršenstvo, ni ideju kako da napravi svet. Totalni promašaj u njegovoj zamisli.

Budimo realni, ako je stvorio podlogu za mogućnost stvaranja nuklearnog oružja jer tako fizika funkcioniše, zašto nije stvorio nešto još zanimljivije. Da se ne ponavljam o čemu govorim (pogledati moj prvi post).
 
Ne vidim da sam ja bilo čime izostavio postojanje ljubavi, vere i nade. To je neosporivo. Ono što osporavam je podloga koju je Tvorac sačinio. Mogao je to bolje da skroji. Nismo mašine, postoji ljubav , vera i nada. Jedino dovodim u pitanje postojanje Boga kad već može da oomgući fiziku koja dovodi do nuklearne moći. Ne vidim razlog tome. Neko će reći: Pa da, on nam je dao slobodu da činimo kako želimo. Okej. A što nije stvorio podlogu o kojoj govorim? Smanjiti mogućnost genocida. Kako neko magijom može da počini genocid? To nalikuje veštini borbe između dva viteza. Ali čak i u manjim razmerama. Gde će se skupitit 1000 časobnjaka da napadaju druge. Hipotetički može se i to desiti. Ali postoje i drugi koji im mogu uzvratiti. Eto, manji broj žrtava.
 
:)

Mozda se u drugom delu Tvoje poruke i nalazi deo odgovora ...

...Gde će se skupitit 1000 časobnjaka da napadaju druge. Hipotetički može se i to desiti. Ali postoje i drugi koji im mogu uzvratiti. Eto, manji broj žrtava.


Sta kada gordi Adam napravi super robota koji ima veci % IQ od njega i kada taj "bezgresni i premudri robotenko" pocne da se otima kontroli nesavrsenoga Adama ?

Da procitamo po nesto iz nerelegioznih knjiga , tipa : "Mozak na cipu" ("Covek bez buducnosti i buducnost bez coveka" ) od Stanka Stojiljkovica , cisto u edukativne svrhe ...ili onaj film "Ex masina" ...pa se uverimo ili razuverimo u Tolstojevskog :) i ono njegovo "Covek , kako to gordo zvuci" ...
 
Živiš u svetu gde vlada magija, gde ne postoji podloga za stvaranje tako nečega i kako može neko kreirati veštačku inteligenciju? Samo dajem primere. Moja tendencija je magični svet koji je daleko interesantniji nego postojeći. I samim tim dovodim u pitanje postojanje Boga. Što bi se reklo, svako ima svoju ideju onoga što bi bilo adekvatno, idealno. Tačno. Ali uzmimo u obzir raspon genocida. To je a priori.
 
Jedna napomena, taj takozvani tvorac na nebesima je, navodno, coveku dao slobodnu volju da cini kako mu je volja. Medjutim, ni jedan vernik ne moze da objasni zasto je onda taj isti tvorac Adamu, Evi i zmiji (koja govori Adamovim jezikom), odredio drasticne kazne. Pa, gde vernik u tom gestu idi slobodnu volju. Postoji jasna, nedvosmislena naredba prasnjavom Adamu da ni slucajnu ne kusa tu vocku znanja, jer ce ostati na mestu mrtav. Adam nije umro, ali je navodno izbacen iz Edemskog vrta, a koji se, gle cuda, nalazi na zemlji I to na muslimanskoj zemlji, a ne hriscanskoj.
 
Mnogo je religija što je vrlo smešno. Ali ta smrt kada govorimo o Adamu tiče se spoznaje i znanja. Dok smo kao deca nevini, srećni smo. A pošto je iskusio i video svet oko sebe. Umro je. Nije se mogao vratiti nazad. Ali to su sve priče :D
 
Ateisti - veruju u nepostojanje boga (znači da su vernici ) XDD
Da li bi sledeca recenica imala isti smisao kao i prethodna: Äteisti - ne veruju u postojanje boga (znaci da nisu vernici).


Uzgred, zasto su vernici opsednuti postojanje boga, kreatora svega vidljivog i nevidljivo, osim samog sebe, svoga sina, svoga svetog duha, svojih andjela i svojih sotona?

- - - - - - - - - -

:)

Eto vidis , jos jedan od razloga njihovog "boravka" na ovom pdf - u ...

:)

Samo su u "posebnom , specificnom odeljenju"...

Nisam rekao u "specijalnom" ..!
Kladim se da ne znas u cemu ee razlikuju ta dva pojma?
 
Jedna napomena, taj takozvani tvorac na nebesima je, navodno, coveku dao slobodnu volju da cini kako mu je volja. Medjutim, ni jedan vernik ne moze da objasni zasto je onda taj isti tvorac Adamu, Evi i zmiji (koja govori Adamovim jezikom), odredio drasticne kazne. Pa, gde vernik u tom gestu idi slobodnu volju. Postoji jasna, nedvosmislena naredba prasnjavom Adamu da ni slucajnu ne kusa tu vocku znanja, jer ce ostati na mestu mrtav. Adam nije umro, ali je navodno izbacen iz Edemskog vrta, a koji se, gle cuda, nalazi na zemlji I to na muslimanskoj zemlji, a ne hriscanskoj.

Pogresno si povezao. Kazna dolazi iz nistavila.Bog samo upozorava na to.

Dakle vladajmo se Bozanskim zakonima a ne zakonima nistavila.
 
Sl
Pogresno si povezao. Kazna dolazi iz nistavila.Bog samo upozorava na to.

Dakle vladajmo se Bozanskim zakonima a ne zakonima nistavila.
Slazem se , kazna je dosla od Nistavila zvanog kreator svega vidljivog i nevidljivo, kao i prasnjavog Adama.
\

Ovo licno za tvoju informaciju, u poverenju - mozes mirne duse da prekrsis bozje zakone, nista ti se nece desiti, ali ako se ne ponasas po srpskim zakonima, a narocito kada su u pitanju finansije, nastradaces.
 
SlSlazem se , kazna je dosla od Nistavila zvanog kreator svega vidljivog i nevidljivo, kao i prasnjavog Adama.
\

Ovo licno za tvoju informaciju, u poverenju - mozes mirne duse da prekrsis bozje zakone, nista ti se nece desiti, ali ako se ne ponasas po srpskim zakonima, a narocito kada su u pitanju finansije, nastradaces.

Prostor se deli na kreaciju i nekreaciju (nistavilo).

Na tebi je da se opredelis da poverujes; da li je kreator slucaj ili Bog?
 
Prostor se deli na kreaciju i nekreaciju (nistavilo).

Na tebi je da se opredelis da poverujes; da li je kreator slucaj ili Bog?
Odavno sam se ja, uvazeni Milance, opredelio za razum i istinu. Tesko je provesti ceo zivot, bio dug ili kratak, u mitovima i illuzijama. Zivot koji nije krativan nije zivot vec prezivljavanje u polusnu.

- - - - - - - - - -

Pitanje je glalsilo, zasto je bog kaznio Adama, Evu i zmiju (koja je razgovarala na bozijem jeziku sa Evom, kada im je dao slobodnu volju, tj. slobodan izbor? Umes li bar ti da objasnis. Vidim svi se ;prave Englezi na to pitanje:whistling:
 
Odavno sam se ja, uvazeni Milance, opredelio za razum i istinu. Tesko je provesti ceo zivot, bio dug ili kratak, u mitovima i illuzijama. Zivot koji nije krativan nije zivot vec prezivljavanje u polusnu.

Nemas odgovor.

- - - - - - - - - -

Odavno sam se ja, uvazeni Milance, opredelio za razum i istinu. Tesko je provesti ceo zivot, bio dug ili kratak, u mitovima i illuzijama. Zivot koji nije krativan nije zivot vec prezivljavanje u polusnu.

- - - - - - - - - -

Pitanje je glalsilo, zasto je bog kaznio Adama, Evu i zmiju (koja je razgovarala na bozijem jeziku sa Evom, kada im je dao slobodnu volju, tj. slobodan izbor? Umes li bar ti da objasnis. Vidim svi se ;prave Englezi na to pitanje:whistling:

Vec sam o tome pisao.Rekao im je ako odete iz raja u nistavilo, umrecete.
Izvan Raja je nistavilo.
Ako odete iz ovog sveta (svet dobra) u svet zla, nastradacete.
Znaci nije ih kaznio nego upozorio.
 
Adaptacija životinja treba biti drugačija. Kao iz nekih mitologija. Međutim, poenta teme je fokus na to zašto ne postoji ovakav svet nego ovakav gde momžemo ubijati i mmučiti milione ljudi? Magijom postižeš izvesna ograničenjna. Možeš sad ti masakrirati i 500 ljudi, ali to je ništavno

Bog zatvori sve u nevesrstvo,a Pismo u greh.
Eto, zato milioni ljudi stradaju, ne samo u ratu, vec i u saobracajnim nesrecama, kada kriminalci rade svoje poslove.
 
Pitanje je glalsilo, zasto je bog kaznio Adama, Evu i zmiju (koja je razgovarala na bozijem jeziku sa Evom, kada im je dao slobodnu volju, tj. slobodan izbor? Umes li bar ti da objasnis. Vidim svi se ;prave Englezi na to pitanje:whistling:

Evo ovo cu ja objasniti.

Da, Bog je stvorio ljude sa slobodnom voljom jer su stvoreni da odrazavaju Bozanske osobine, a i Bog ima slobodnu volju...
Nilko ne moze da odrazava ljubav bez slobodne volje.
Jer je ljubav nesto sto ne moze pod moranje.

dalje prvi ljudi su znali da njihov zivot zavisi od Boga
i da bi grehom dobili smrt.
Dakle Bog im je dao zakon.

Zato su i odgovorni Bogu za taj greh.

Bog je rekao ovo prvim Ljudima:

Tada je Jehova Bog dao čoveku ovu zapovest: „Sa svakog drveta u vrtu slobodno jedi dok se ne nasitiš.
17 Ali s drveta spoznanja dobra i zla ne smeš jesti, jer onog dana kada budeš jeo s njega, sigurno ćeš umreti.

Dakle to im je bilo jasno.
Zgresivsi to im se i desilo.

Dakle to je bio namerni greh koj ima za posledicu smrt.

Takodje i greh Satanin je za unistenje, jer kao savrseno bice potpuno se suprostavio Bogu.
 

Back
Top