Quantcast

Postojanje boga?

Alatorus

Početnik
Poruka
34
Prošla mi je jedna , barem po meni, interesantna misao. Sagledavši trenutni svet, trenutno oružje, postojanje nukleranih bombi, mogućnost upotrebe tenkova, aviona, pešadije sa oružjem, zapitam se, da li je tvorac stvorio svet da čovek može ovo usavršiti? Onda sam došao do druge misli. Pretpostavimo da živimo u svetu Harry Potter sage. Zapazimo jednu važnu činjenicu. Ne postoji mogućnost da jedna nuklearna bomba uništi na milione ljudi. Ne može se puškom ubiti čovek jer u takvom svetu to ne postoji. Mogućnost destrukcije je vrlo ograničena. Šta više, otšrilike podseća na srednji vek kada pogledamo mogućnost duela , odnosno sposobnost borbe jedan na jedan. Takav svet bi bio daleko zanimljiviji i daleko bolji od ovog koji danas postoji.U svakom pogledu bi postao zanimljiv.

Ne znam kakvo je Vaše mišljenje o tome. Voleo bih da znam.

Bole__Ser

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.356
Ako bi čovek bio vodjem na odrdjen način i to na idelana način. Zapravo ako bi čoveka neko vodio, kao što čovek vodi robota. Da li bi u tom slučaju čovek bio svestan sospstvenog postojanja?

Alatorus

Početnik
Poruka
34
Adaptacija životinja treba biti drugačija. Kao iz nekih mitologija. Međutim, poenta teme je fokus na to zašto ne postoji ovakav svet nego ovakav gde momžemo ubijati i mmučiti milione ljudi? Magijom postižeš izvesna ograničenjna. Možeš sad ti masakrirati i 500 ljudi, ali to je ništavno

Glasnik.

Elita
Poruka
21.074
Pa Bog nije stvorio ovakav svet kakav je danas.
Niti svet gde ce biti smrti, patnje, unistavanja.

Ili zasto nacije koje imaju atomke be uniste svet i same vladaju?

Sta ih to tadrzava?

Zadrzava ih prvenstveno moral.
Ono sto je id morala jos ostalo.
A i Bog.

- - - - - - - - - -

Bog ce vratiti svet u prvobitno stanje.
To je cilj i svrha.
Nema raja negde tamo.
Vec zivot na ovoj zemlji kao na pocetku.

- - - - - - - - - -

Na obnovljenoj zemlji.

Bole__Ser

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.356
Adaptacija životinja treba biti drugačija. Kao iz nekih mitologija. Međutim, poenta teme je fokus na to zašto ne postoji ovakav svet nego ovakav gde momžemo ubijati i mmučiti milione ljudi? Magijom postižeš izvesna ograničenjna. Možeš sad ti masakrirati i 500 ljudi, ali to je ništavno
Pa krenuo sam putem kojim ti mogu ponuditi pojašnjenje. Čovek je danas svestan sosptvenog postojanja. Ukoliko bi bio na neki način dirigovan. Pitanje je kliko bi bio svestan sosptvenog postojanja. Svrha čovekovog postojanja bi bila ista kao i kod životinja. Regovanje na sosptvene instikte, tipa glad i strah. A da nije ni svestan šta je to glad i strah. Čovek bi samo bio rekacija na ono što oseća.

Medjutim, čovek je svestna sopstvenog postojanja. On odlično poznaje šta je to glad, strah, ljubav, milosrdje.....itd. Dakle, čovek je u stanju da sam rukovodi sa svojim insitktima, sa svojim postupcima. Dakle, čovek ima sasvest sa kojom odlučuje šta će dalje da učini. Dakle čovek ima slobodu izbora. Životinje nemaju tu mogućnost izbora, one su gladne i tragaju za svojom lovinom. Dok čovek kada je gladan može da sam kreira hranu i pronalazi drugačija rešenja.

Ako čovek nije direktno dirigovan od strane drugog inteligentog bića. I ako ima slobodu izbora. Onda čovek ima i odgovornost nad svojim postupcima. Životinja nema osećaj odgovornosti nad svojim postupcima. Dok čovek ima.

Tako da potšo ječovek definitivno slobodno biće u odnosu na druga živa bića. On bira i donosi odluke kako će postupati. On nije dirigovan kako da postupa.

Tako da odgovornost za ljduske postupke, ne možemo pripisivati nekom drugom ili uzvišenom intelignetnom biću. Jer odluku da napravimo atomsku bombu, da ubijamo ljude i da stradaju nevini nije donelo neko drugo biće, već sam čovek. Čovek je krivac i odgovan za svoje postupke bilo oni dobri ili loši :)

Glasnik.

Elita
Poruka
21.074
Otkrivenje 21,1I vidjeh nebo novo i zemlju novu; jer prvo nebo i prva zemlja prođoše, i mora više nema.

- - - - - - - - - -

Otkrivenje 21,3I čuh glas veliki s neba gdje govori: evo skinije Božije među ljudima, i življeće s njima, i oni će biti narod njegov, i sam Bog biće s njima Bog njihov.
Otkrivenje 21,4I Bog će otrti svaku suzu od očiju njihovijeh, i smrti neće biti više, ni plača, ni vike, ni bolesti neće biti više; jer prvo prođe.
Otkrivenje 21,5I reče onaj što sjeđaše na prijestolu: evo sve novo tvorim. I reče mi: napiši, jer su ove riječi istinite i vjerne.

louiskrstic

Ističe se
Poruka
2.446
Možda je moglo krenuti i od pitanja koliko je čovek svestan svog postojanja a koliko su životinje.

Mimo toga moj komentar bi bio ovakav:

Doveo Bog Duše na jednoj velikoj poljani, dao im tela i rekao, "Na ovoj livadi imate prava raditi šta hoćete, bez ograničenja i iz vaših iskustava da otkrijete koja je svrha vašeg života.
Oni među vama koji budu otkrili i ostzvarili cilj, otvoriću im put nazad kući. Ostali nastavljaju igru ovde na livadi dok ne otkriju sami. Izvolite, vi ste na potezu."

Ode On kući a mi ostasmo da otkrijemo.
I eto nas ovde na ovoj 'livadi' tj. planeti Zemlji činimo sve ne bi li otkrili.
Ako neko jeste blizu može pričati (samo molim bez citata bilo kojih knjiga).

Glasnik.

Elita
Poruka
21.074
Ja mislim da ti i kolega postavljac tene, mnogooo mnogooo gledade te Holivudske fiömove, jer po tom fazonu razmisljate.
Oni ti formiraju misao kako izgledaju na primer vanzemaljci i zivot izvan nase dimenzije.
Potpuno izvan realnosti.
Tu samo pomaze ako batalite te filmove i krenete iz pocetka da ucite citajuci Bibliju i trazeci istinu.
Jer je ona pravo bozje otkrivenje za nas ljude.
Inace nema povratka iz ambisa virtualnog laznog sveta..

Poslednja izmena:

Arianna

Buduća legenda
Poruka
43.473
Prošla mi je jedna , barem po meni, interesantna misao. Sagledavši trenutni svet, trenutno oružje, postojanje nukleranih bombi, mogućnost upotrebe tenkova, aviona, pešadije sa oružjem, zapitam se, da li je tvorac stvorio svet da čovek može ovo usavršiti? Onda sam došao do druge misli. Pretpostavimo da živimo u svetu Harry Potter sage. Zapazimo jednu važnu činjenicu. Ne postoji mogućnost da jedna nuklearna bomba uništi na milione ljudi. Ne može se puškom ubiti čovek jer u takvom svetu to ne postoji. Mogućnost destrukcije je vrlo ograničena. Šta više, otšrilike podseća na srednji vek kada pogledamo mogućnost duela , odnosno sposobnost borbe jedan na jedan. Takav svet bi bio daleko zanimljiviji i daleko bolji od ovog koji danas postoji.U svakom pogledu bi postao zanimljiv.

Ne znam kakvo je Vaše mišljenje o tome. Voleo bih da znam.
Ovo sada je Satanin nepravedni Svet jer zlo vlada.
Bog je pravedan i Bozja vladavina mora da je pravedna.
Tek kada Bog unisti zlo uspostavice svoju vladavinu i na Zemlji
da bi pravda vladala vecno...

Bog ce stvoriti novi svet u kojem ce sve biti savrseno, pa i ljudi....
i zlo nece postojati, niti ikakvo nasilje, zloupotrebe i tome slicno...

To je Bozja rec, bozja namera koja je zapisana U Bibliji.

Poslednja izmena:

Alatorus

Početnik
Poruka
34
To što gledam "holivudske filmove" ne znači da se dešava nešto loše. Dalje, aludiram na to da je sama mogućnost postojanja mogućnosti korišćenja sposobnosti nalik magiji, daleko korisnija od sadašnje realnosti gde ćovek samo otkriva i otkriva i pravi nešto destruktivno. Kako bi čovek koji zna da poseduje "magiju" , kao što je i sam čovek znao kada je proteran iz Edenskog vrta. Dakle pričamo o spoznaji. Ako je Bog načinio zemlju i PRAVILA kojima se može vladati a kojima ne, onda je isto tako mogao učiniti svet po modelu o kojem ja govorim. Ako je Bog navodno stvorio sve savršeno, kako to da čovek može dostići destrukciju u takvoj meri? Da je Bog drugačije formirao mogućnosti na zemlji, onda ne bi bilo klanice kao što postoje danas.

Šta je to za njega? Samo preformuliše ideju o pravilima po kojima zemlja funkcioniše i eto magije. I? kako će taj pojedinac da stvori nuklearnu bombu? Dobar deo vas aludira na bibliju i neke tekstove. I ako je kako kažeš bog doveo ljude i rekao im da možemo činiti šta hoćemo, pa kako to da ja nemam neke trenutno naučno gledano paranolmalne sposobnosti? Kako ljudi to nikada nisu imali? Kako je to Bog nama omogućio da činimo šta hoćemo? Po meni je sama ideja postojanja istog komedija. Nije stvorio savršenstvo. Sama priča o Adamu i Evi i zmiji je kao nešto iz crtaća. I sve u bibliji pise po postanku "I bi dobro i bi dobro". Pa kad je dobro što ne valja.

Bole__Ser

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.356
To što gledam "holivudske filmove" ne znači da se dešava nešto loše. Dalje, aludiram na to da je sama mogućnost postojanja mogućnosti korišćenja sposobnosti nalik magiji, daleko korisnija od sadašnje realnosti gde ćovek samo otkriva i otkriva i pravi nešto destruktivno. Kako bi čovek koji zna da poseduje "magiju" , kao što je i sam čovek znao kada je proteran iz Edenskog vrta. Dakle pričamo o spoznaji. Ako je Bog načinio zemlju i PRAVILA kojima se može vladati a kojima ne, onda je isto tako mogao učiniti svet po modelu o kojem ja govorim. Ako je Bog navodno stvorio sve savršeno, kako to da čovek može dostići destrukciju u takvoj meri? Da je Bog drugačije formirao mogućnosti na zemlji, onda ne bi bilo klanice kao što postoje danas.

Šta je to za njega? Samo preformuliše ideju o pravilima po kojima zemlja funkcioniše i eto magije. I? kako će taj pojedinac da stvori nuklearnu bombu? Dobar deo vas aludira na bibliju i neke tekstove. I ako je kako kažeš bog doveo ljude i rekao im da možemo činiti šta hoćemo, pa kako to da ja nemam neke trenutno naučno gledano paranolmalne sposobnosti? Kako ljudi to nikada nisu imali? Kako je to Bog nama omogućio da činimo šta hoćemo? Po meni je sama ideja postojanja istog komedija. Nije stvorio savršenstvo. Sama priča o Adamu i Evi i zmiji je kao nešto iz crtaća. I sve u bibliji pise po postanku "I bi dobro i bi dobro". Pa kad je dobro što ne valja.
A ko ili šta je to što ne valja?

bakonja

Buduća legenda
Moderator
Poruka
42.486
Dao mu slobodnu volju , koju , na zalost , covek ne koristi "sebi na dusevnu korist" , vec naprotiv ...

A , onaj koji bi da je coveku uskrati i sam preuzme sve za sebe , zna se od kojeg je "zapisa"...

Alatorus

Početnik
Poruka
34
Mislim da se svi mi ne razumemo od samog starta diskusije. Moja zamisao je , to jest pitanje: Zašto Bog nije omogućio da čovek može koristiti magiju (kako to danas nazivamo u filmovima i serijama). Zašto? Istraživanje bi išlo u drugom pravcu. Zato sam podelio mišljenje da je mogao postojati alternativniji , daleko lepši i prijemčljiviji svet. I naravno sa velikom prednošću, da se maksimalno smanji tizik genocida

Bole__Ser

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.356
Mislim da se svi mi ne razumemo od samog starta diskusije. Moja zamisao je , to jest pitanje: Zašto Bog nije omogućio da čovek može koristiti magiju (kako to danas nazivamo u filmovima i serijama). Zašto? Istraživanje bi išlo u drugom pravcu. Zato sam podelio mišljenje da je mogao postojati alternativniji , daleko lepši i prijemčljiviji svet. I naravno sa velikom prednošću, da se maksimalno smanji tizik genocida
Pa zar nije dovoljno magično negovati vrline u sebi i suzibijati negatovnosti koje proizvode destrukciju. Kažeš sebi, danas neću prekršiti niti jednu Božiju zapovest, biću dobar. I tim činom za trunku učiniš svet boljim. Manje zla, manje patnje. A kada bi mnogi ljudi tako radili manje bi bilo i genocida. Dakle, relano, jednostavno i magično :)

Alatorus

Početnik
Poruka
34
Želim reći, po koji zna koji put da svi vi formulišete u vešoj glavi viziju sveta koji biste vi kao Bog stvorili i dali ljudima da čine šta žele. O tome govorim. To što ja volim Harry potter agu i što mi se dopada takva zamisao, ne znači da i vi morate da se pridržavate takvom koncepta. Po mojoj zamisli, sama ideja jeste da uz postojanje magije, ljudima je toliko zabavno i lepo da ne bi ni došli do kreiranja nuklearne bombe. A čak i da sam tvorac, onemogućio bih takvu mogućnost. To je kao da sam otac detetu i znam da sve nešto loše desiti unapred, mogu predvieti, i ja dozvoljavam to da se desi.