Da li saobracajna policija sme da alkotestira pesaka?

Poruka
19.457
evo price koju sam cuo. Od mog ortaka, rodjak je vozio pripit prema stanu (fakat je da je napravio prekrsaj). sa stotonjak metara je primetio saobracajnu patrolu na putu tacno preko njegove kuce. naravno on odmah se uparkira 50m od njih i krene kuci. Oni su valjda videli ili nanjusili da nesto nije ok i kad je prolazio pored njih alkotestirali ga i kaznili. rekli su mu da su ga videli kako izlazi iz kola i da je vozio pijan. da li je to moguce ili je suplja prica?
 
evo price koju sam cuo. Od mog ortaka, rodjak je vozio pripit prema stanu (fakat je da je napravio prekrsaj). sa stotonjak metara je primetio saobracajnu patrolu na putu tacno preko njegove kuce. naravno on odmah se uparkira 50m od njih i krene kuci. Oni su valjda videli ili nanjusili da nesto nije ok i kad je prolazio pored njih alkotestirali ga i kaznili. rekli su mu da su ga videli kako izlazi iz kola i da je vozio pijan. da li je to moguce ili je suplja prica?

Mog bivseg sefa su tako zaustavili i uzeli mu dozvolu na 3 meseca.
Jos je imao srece jer je vozio sluzbeno vozilo pod gasom a u firmi je alkohol 100% zabranjen pa je mogao i otkaz da dobije.
 
Neka ga oleshe. Sto vozi pijan...Posle deca i zene ginu po ulicama.

nisam rekao da nije napravio tezak prekrsaj. samo sam pitao da li oni bez ikakvih dokaza mogu samo na osnovu toga da mu napisu kaznu. zato sto su videli da je izasao 50 m od njih pripit. ja sam video svadju zene i policajca kod narodnog pozorista gde je preletela na njeno crveno i on joj kompaktnim aparatom pokazao da jeste... ovi su ga samo zaustavili i rekli otprilike- '' vozili ste pripiti, videli ste nas, naglo skrenuli i uparkirali ste se... alko tes- kazna. cao - zdravo.
 
evo price koju sam cuo. Od mog ortaka, rodjak je vozio pripit prema stanu (fakat je da je napravio prekrsaj). sa stotonjak metara je primetio saobracajnu patrolu na putu tacno preko njegove kuce. naravno on odmah se uparkira 50m od njih i krene kuci. Oni su valjda videli ili nanjusili da nesto nije ok i kad je prolazio pored njih alkotestirali ga i kaznili. rekli su mu da su ga videli kako izlazi iz kola i da je vozio pijan. da li je to moguce ili je suplja prica?

mišljenja sam da je sasvim ok kazniti pijanog pešaka
 
uz dobrog advokata bi moglo - vozio sam trezan a kad sam parkirao nategao sam gutalj rakije, u krvi nisam imao ni toliko.

jer je on nevin a oni treba da dokazu da se on nije napio u tih 50 metara


mada je i pesak ucesnik u saobracaju , trotoar je takodje deo saobracaja,

tako da se i pesaci trebaju pridrzavati propisa .

- - - - - - - - - -

a gomila prelazi ulicu drzeci telefon
 
Neka se žali.
Oni nemaju dokaza da je on uopšte vozio,
tj, reč protiv reči.
Sudija ga mora osloboditi

Kao onaj vic:
Osudili čoveka jer je u podrumu
imao svu potrebnu opremu za proizvodnju rakije.
A on kaže: Pa, osudite me i za silovanje.
Kako ???
Pa, imam svu potrebnu opremu.

Zatim (to me jedan advokat naučio)
dvaput je sudija morao da me pusti.
Ako alkotest pokaže, kažeš da si pre 5 min. popio dve.
On to zapiše., a sudija mora da te pusti jer
alkohol u želucu nije alkohol u krvi.

A, ako ste jeli šljive ili groždje alkotest će pokazati alkohol
 
Poslednja izmena:
Neka se žali.
Oni nemaju dokaza da je on uopšte vozio,
tj, reč protiv reči.
Sudija ga mora osloboditi

samo naprave iskaz i to kao validno.

''videli smo coveka kako parkira kola 50 m od nas teturao je i ....

rec policije je uvek protiv tvoje.

ima negde dokumentarac na you tube gde je nastavnik iz nisa odlezao robiju jedno 4 godine jer je satro uvatio ucenicu za dupe a njena drugarica potvrdila. a on ih samo nije primio na cas jer su debelo kasnile. i ta mala kao svedok se posle 4 godine pokajala i priznala da je lagala...
 
da, ali su mu objasnili da su ga videli kako izlazi iz kola koja je to pre 5 minuta vozio...

tog trenutka kada je alkotestiran nije upravljao motornim vozilom


- - - - - - - - - -

samo naprave iskaz i to kao validno.

''videli smo coveka kako parkira kola 50 m od nas teturao je i ....

rec policije je uvek protiv tvoje.

ima negde dokumentarac na you tube gde je nastavnik iz nisa odlezao robiju jedno 4 godine jer je satro uvatio ucenicu za dupe a njena drugarica potvrdila. a on ih samo nije primio na cas jer su debelo kasnile. i ta mala kao svedok se posle 4 godine pokajala i priznala da je lagala...

isto tako policajac vrši svoj posao i ološi ga nalupaju, a kasnije na sudu gore navedeni lažno izjave kako je on njih napao a oni jadni složili uši i trpeli, posvedoče jedan u korist drugog i policajac izgubi posao
 
uz dobrog advokata bi moglo - vozio sam trezan a kad sam parkirao nategao sam gutalj rakije, u krvi nisam imao ni toliko.

jer je on nevin a oni treba da dokazu da se on nije napio u tih 50 metara


mada je i pesak ucesnik u saobracaju , trotoar je takodje deo saobracaja,

tako da se i pesaci trebaju pridrzavati propisa .

- - - - - - - - - -

a gomila prelazi ulicu drzeci telefon

naduvao je 0.9 promila,vidjen kako vozi i eto...
 
evo price koju sam cuo. Od mog ortaka, rodjak je vozio pripit prema stanu (fakat je da je napravio prekrsaj). sa stotonjak metara je primetio saobracajnu patrolu na putu tacno preko njegove kuce. naravno on odmah se uparkira 50m od njih i krene kuci. Oni su valjda videli ili nanjusili da nesto nije ok i kad je prolazio pored njih alkotestirali ga i kaznili. rekli su mu da su ga videli kako izlazi iz kola i da je vozio pijan. da li je to moguce ili je suplja prica?

Ako ga nisu snimili da izlazi iz kola.Koliko njihovo jeste,toliko njegovo nije.Sto kaze dlugomir,dobar advokat i oni ce njemu da plate ostetu za uznemiravanje.
 
uz dobrog advokata bi moglo - vozio sam trezan a kad sam parkirao nategao sam gutalj rakije, u krvi nisam imao ni toliko.

jer je on nevin a oni treba da dokazu da se on nije napio u tih 50 metara


mada je i pesak ucesnik u saobracaju , trotoar je takodje deo saobracaja,

tako da se i pesaci trebaju pridrzavati propisa .

- - - - - - - - - -

a gomila prelazi ulicu drzeci telefon

Зато те увек питају да ли си нешто пио у последњих 15 минута, ако потврдиш иде два пута мерење.

Не заборавите да је овде питање праведности а не права.

Правно гледано, могли су и да му сниме број таблица и да напишу да је прошао кроз црвено, два полицајца, он сам. Може двеста адвоката да доведе на суђење, има да плати казну.
Не знам зашто мислите да полиција има терет доказивања у оваквим случајевима кад нема ни код убистава?

Можда верујете у исправност судова? Судијска одлука је субјективна одлука у законским границама. И то је све.

Чињенице које су изложене у овом случају су мало нејасне.
Дали је полиција затражила саобраћајну па су утврдили да се ради о његовом возилу?
Ако јесте, зашто им је дао саобраћајну? Обавеза је давање ЛК ако си пешак, све остало је вишак.
Ако није, како су установили да је његово возило? Могли су да провере преко јмбг-а, али не верујем да су то радили.

Саобраћајне патроле углавном чуче на истим местима у заседи. Навика, шта ли је. Дакле, претпостављам да је "ортак" или знао полицајце и они њега или је толико утицао алкохол да је све одмах признао.
По моме, треба да плати казну и да је урами (као један мој "ортак") или пластифицира и носи у колима, на видном месту.
Да следећи пут узме такси или сигурног возача и мирно одспава до куће.
 
Зато те увек питају да ли си нешто пио у последњих 15 минута, ако потврдиш иде два пута мерење.

Не заборавите да је овде питање праведности а не права.

Правно гледано, могли су и да му сниме број таблица и да напишу да је прошао кроз црвено, два полицајца, он сам. Може двеста адвоката да доведе на суђење, има да плати казну.
Не знам зашто мислите да полиција има терет доказивања у оваквим случајевима кад нема ни код убистава?

Можда верујете у исправност судова? Судијска одлука је субјективна одлука у законским границама. И то је све.

Чињенице које су изложене у овом случају су мало нејасне.
Дали је полиција затражила саобраћајну па су утврдили да се ради о његовом возилу?
Ако јесте, зашто им је дао саобраћајну? Обавеза је давање ЛК ако си пешак, све остало је вишак.
Ако није, како су установили да је његово возило? Могли су да провере преко јмбг-а, али не верујем да су то радили.

Саобраћајне патроле углавном чуче на истим местима у заседи. Навика, шта ли је. Дакле, претпостављам да је "ортак" или знао полицајце и они њега или је толико утицао алкохол да је све одмах признао.
По моме, треба да плати казну и да је урами (као један мој "ортак") или пластифицира и носи у колима, на видном месту.
Да следећи пут узме такси или сигурног возача и мирно одспава до куће.

Da nisi hteo da potvrdis da su ta dva policajca posteni?
 
Не заборавите да је овде питање праведности а не права.
Hoces da kazes da su panduri uvek i svi ispravni.

Погрешно си разумео.
Подсетио сам на основну тему пдф-а. А разлика између права и правде свакако постоји. Једно је регулисано законом а друго је често субјективни осећај.

Закон, тј. право је увек на страни извршне власти, у овом случају полиције и 99,9% судија ће, у одмеравању пресуде, већу тежину дати полицији него прекршиоцу.
Ту постоји основ за сумњу у праведност, поготово познајући људе у Србији, али право каже то што каже.

Иначе, погледај још једном уводну поруку. Стао на 50 метара од њих. Дошао до њих. Што није кренуо на супротну страну и обишао блок па дошао с друге стране?

Да видимо шта каже закон:

"5. Psihofizički uslovi za upravljanje vozilomČlan 187
Vozač koji je nesposoban za bezbedno upravljanje vozilom, odnosno u tolikoj meri umoran, odnosno bolestan ili je u takvom psihičkom stanju da nije sposoban da bezbedno upravlja vozilom, ne sme da upravlja vozilom u saobraćaju.
Vozač ne sme da upravlja vozilom u saobraćaju na putu niti da počne da upravlja vozilom ako je pod dejstvom alkohola i /ili psihoaktivnih supstanci.
Pod dejstvom alkohola je vozač, odnosno lice za koje se analizom odgovarajućeg uzorka krvi utvrdi sadržaj alkohola veći od 0,20 mg/ml ili ako je prisustvo alkohola u organizmu utvrđeno odgovarajućim sredstvima ili aparatima za merenje alkoholisanosti (alkometrom i dr.), što odgovara sadržini alkohola u krvi većoj od 0,20 mg/ml.
Izuzetno od odredbi stava 3. ovog člana kada učestvuje u saobraćaju ne sme da ima u organizmu psihoaktivnih supstanci ili alkohola ili da pokazuje znake poremećaja, koje su posledica konzumiranja alkohola i/ili psihoaktivnih supstanci:
1) vozač motornog vozila koje je registrovano za prevoz više od osam lica, osim vozača, odnosno čija je najveća dozvoljena masa veća od 3.500 kg,
2) vozač motornog vozila koji obavlja javni prevoz lica, odnosno stvari,
3) vozač vozila kojim se prevoze opasne materije, odnosno vrši vanredni prevoz,
4) vozač vozila kategorije A1, A2, AM i A,
5) instruktor vožnje kada obavlja praktičnu obuku kandidata za vozače,
6) kandidat za vozača tokom praktične obuke i polaganja praktičnog ispita,
7) vozač sa probnom vozačkom dozvolom,
8) lice koje nadzire vozača sa probnom vozačkom dozvolom,
9) ispitivač na praktičnom ispitu,
10) vozač vozila sa pravom prvenstva prolaza i vozač vozila pod pratnjom.
Prema utvrđenom sadržaju alkohola u krvi stepeni alkoholisanosti vozača, instruktora vožnje i kandidata za vozača su:
1) do 0,20 mg/ml - blaga alkoholisanost,
2) više od 0,20 mg/ml do 0,50 mg/ml - umerena alkoholisanost,
3) više od 0,50 mg/ml do 0,80 mg/ml - srednja alkoholisanost,
4) više od 0,80 mg/ml do 1,20 mg/ml - visoka alkoholisanost,
5) više od 1,20 mg/ml do 1,60 mg/ml - teška alkoholisanost,
6) više od 1,60 mg/ml do 2,00 mg/ml - veoma teška alkoholisanost,
7) više od 2,00 mg/ml - potpuna alkoholisanost.
Pod dejstvom psihoaktivnih supstanci je lice za koje se ispitivanjem pomoću odgovarajućih sredstava i metoda (test za utvrđivanje prisustva psihoaktivnih supstanci i dr.) utvrdi prisustvo ovih supstanci u organizmu.
Vozač je nesposoban za bezbedno upravljanje vozilom kada se stručnim pregledom utvrdi da je u tolikoj meri umoran, bolestan ili je u takvom psihofizičkom stanju da nije sposoban da bezbedno upravlja vozilom.
Smatraće se da vozač upravlja vozilom u saobraćaju kada je pokrenuo vozilo sa mesta na putu.
Odredbe ovog člana primenjuju se i na vozače tramvaja."


Дакле, ако су га видели да је паркирао возило, прешао 50 метара пешке до њих, све је по закону. Постоји континуитет радњи.
 
Ma on jeste kriv cim je seo za volan posle ko zna koliko popijenih pica.I ne branim ja takve,nego ni neverujem vise nimalo policajcima,ako nesto nije snimljeno,jer svako ko uzme dobrog advokata ima da obori to njihovo"Videli su ga",jer jos ima pandura koji ce za 1000 - 2000 din.da propuste nekoga i sa mozda vecim prekrsajem.Mada mislim da nema veceg prekrsaja nego pijan vozac za volanom.nego sam hteo reci koliko je on kao mangup izasao iz kola da ih zeza i da prodje peske pored njih,tako i oni objasnjavaju pijanom coveku,kako su ga videli.Misli,prljavo je i s jedne i druge strane.Nikako ne opravdavam pijanog vozaca,a jos manje volim da vidim ili cujem nesto tako za te maco pandure.da im je pokazao karticu clanstva SNS-a,ne bi ga dirali sigurno.To mene vise boli.zakon treba da bude na obe strane.Znas kako advokati kazu."Niko nije kriv dok se ne dokaze".
 

Back
Top