zasto je doveden LIDL kod nas?

Hoćeš li ti da budeš moj prijatelj sa sela koji ima pun novčanik? :heart:

- - - - - - - - - -



Ti pazi šta pišeš, nemoj da te sad odvedem u Lidl na otrovane pogačice iz Njemačke. :rtfm:

- - - - - - - - - -



Neka su potonuli, naka njih u Aziji, Evropa pripada nekim mal... mnogo kvalitetnijim ljudima.

У то име једна наша стара личанска, бунџијска...

 
ШТА КУПУЈЕМО: Балкан пун шкарт робе из Европе – У Србији се никад не ради паралелна контрола квалитета увозних производа

Код нас никад нису рађене паралелне контроле квалитета увозних артикала. И Мађари, иако чланови ЕУ, купују лошије верзије брендираних производа

Није тајна да велики европски произвођачи имају две линије производа – једну за западно и богато тржиште и другу за све остале. Изгледају идентично и нуде се под истим именом, али су разлике у квалитету велике.

То је недавно потврдило и истраживање Агенције за безбедност хране Мађарске, где је утврђено да су 24 артикла „мађарске верзије“ била лошијег квалитета него исти у Аустрији. Резултати су показали, примера ради, да је мађарска верзија наполитанки „манер“ мање хрскава а да се „нутела“ теже маже од оне из аустријских радњи.
У Србији, међутим, никада нису рађене паралелне контроле квалитета производа са рафова западних земаља са онима који се нуде српском купцу. Таква поређења квалитета и састава долазила су једино од – потрошача.
– Искуство домаћих купаца показује да су увозни производи знатно неквалитетнији у Србији, него у земљама одакле потичу – каже Петар Богосављевић, председник Покрета потрошача. – Наш део Европе велике компаније користе да на уштрб квалитета додатно профитирају. Није то само случај код хране, већ и средстава за личну и хигијену домаћинстава, али и код одеће и обуће, чак и код аутомобила. То што се нама нуди, они не би смели да понуде својим суграђанима. Покрет потрошача је неколико пута радио контролу квалитета увозних производа, а занимљиви су били разултати испитивања сирева. Прва контрола сирева из Холандије показала је изванредне резултате – готово сви су били у зони екстра квалитета. Већ друга контрола након годину дана открила је да је квалитет истих холандских сирева „пао“ на добар или задовољавајући ниво.
И словачка агенција за квалитет хране упозорава да је утврдила разлике у укусу, изгледу и саставу код десетак производа који се под истом марком продају у Словачкој, Немачкој и Аустрији. Нове анализе надлежне државне службе словачког министарства пољопривреде откриле су да код половине тестираних прехрамбених производа постоје значајне разлике у саставу.

СЛОБОДА ТРЖИШТА

Европска комисија одговорила је да су оптужбе да се производи разликују по квалитету неосноване наводећи да мултинационалне компаније могу слободно да прилагођавају своје производе различитим тржиштима.
– Углавном је, када се ради о производима продатим у Словачкој, садржај меса био мањи а масти већи, садржај вештачких заслађивача и конзерванса био је такође већи, а грамажа производа мања – рекла је словачка министарка пољопривреде Габријела Матечна.

ПРОПУСТИ У ПРОПИСИМА

ПРВИ човек Покрета потрошача Петар Богосављевић каже да неквалитет пролази наше границе захваљујући и многим пропустима у законима.
– Преписују се прописи из Европе, али остају пропусти који се касније злоупотребљавају – каже Богосављевић. – Европски закони о декларисању кажу да на етикетама мора да стоји рецептура производа. Србија је преузела те прописе, али тај део о рецептури недостаје. Код нас је довољно да се истакне количина протеина, али се не зна да ли су они биљног или животињског порекла
.

ИЗВОР: НОВОСТИ

Европа забрањује „шкарт” робу за источно тржиште

Аутор: Ј.А.-И.А.четвртак, 13.09.2018.

Европски парламент је данас великом већином од чак 464 гласа „за” изгласао извештај о различитом квалитету производа за источно и западно тржиште. Како је за Политику речено у Одбору за унутрашње тржиште и заштиту потрошача Европског парламента, ово подразумева промену Директиве о непоштеној пословној пракси, али и оснивање посебног европског тела које би се бавило додатним регулисањем и контролом тржишта.
– Ово је била неправда за грађане великог дела ЕУ. С правом се осећамо као грађани другог реда. Ово је прилика да покажемо да Европски парламент представља све, да нема истока и запада и да смо сви једна Европа. Можда нисмо сви исти, али смо сви равноправни”, изјавила је Биљана Борзан, хрватска европарламентарка и известилац за различит квалитет прехрамбених производа.
Истраживања су показала да се наизглед исти производи слабијег квалитета често пласирају у земље источне Европе. Реч је о различитим производима, од детерџената до дечје хране који су били неквалитетнији и нездравији, а продавали су се по вишим ценама од оних који се продају на западу. Борзан је иначе доказала да се у Хрватској продавала дечја храна ХИПП лошијег квалитета од оне на западном тржишту, после чега је овај познати произвођач повукао те производе и изједначио квалитет дечије хране.
 
Poslednja izmena:
Oпиши нам своје искуство.

Jedino što sam našao jeftinije nego u svom seoskom dućanu su makedonska vina i sumnjivo meso koje ne bih baš rado kupio s obzirom na to da imam da koljem svoje .

Kupio sam jednu kesicu nekakvog biskvit keksa, neki čoko krem za skoverce deci i kutiju crnog čaja po sto i koji dinar, a koji sam probao i bacio ostatak jer to što sam kupio ko čaj, čaj nije vidlo.

Makedonska vina su otprilike vredna toliko koliko koštaju, da ne ulazim sad u filozofiju vina oko koje uglavnom nailazim na neslaganje sa mudrosercima koji poju manje od pet litara na veče, al zato umeju da drže predavanja o bukeima i mirisnim notama vanile i ljubičice.

Teško da će me opet videti tamo.

- - - - - - - - - -

Lidlu predviđam Mekdolanc sudbinu što se mene i mog buđelara tiče.

Dođoh, videh, aukurac.
 
spagete solidne kao bilo koje italijanske, cena je niska jer masina ih ne sece idealno ravno... svapska pita od jabuka sa suvim grozdjem iod lisnatog testa je vrh, ali bas... cena 130 za 600 gr... akcija do srede

- - - - - - - - - -

Ima, upravo pregledam reklamni katalog.

Ništa mi se nije učinilo dramatično povoljnije nego u drugim dućanima, da ih ne nabrajam sad.


ne pricaj bezveze, sve je povoljnije... pena za brijanje sensitive 300ml 100 kinti... ako negde nadjes taku ispod 300 kinti javi :lol:

- - - - - - - - - -

Питање је колико уопште има ДОМАЋИХ ПРОИЗВОДА од хиљада изложених..............


poprilicno... yuhor ima ugovor sa lidlom i sve njegove stvari su jeftinije tamo
 
Лидл у УК, нека обична понуда, без попуста...

Стилтон, 220г, фунту и по.

5200759_31.jpg


Свињски каре (Шкотска), 400г, две и по фунте

5208023_99.jpg


Кајзерица, бело брашно, 17 пенија

92781_01.jpg
 
Slabo.

Prijatelju, alat se ne kupuje u bakalnicama.

- - - - - - - - - -



Ništa nije jeftinije nego u seoskim dućanima .

Upravo listam katalog.

U pravu si ali ima izuzetaka veruj.Naprimer Hilti je jako dobra bušalica i nju je jedan ni Gložana kupio za 900 franaka u to vreme.
Ja sam kupio oko 50 franaka u Aldi i mogu ti reći da sam beton bušio ko sira sa njom.
 
U pravu si ali ima izuzetaka veruj.Naprimer Hilti je jako dobra bušalica i nju je jedan ni Gložana kupio za 900 franaka u to vreme.
Ja sam kupio oko 50 franaka u Aldi i mogu ti reći da sam beton bušio ko sira sa njom.

Све што Шваба направи од АЛАТА - то је непревазиђено и најбоље.......... али за ово друго нисам баш сигуран..........
 
Jedino što sam našao jeftinije nego u svom seoskom dućanu su makedonska vina i sumnjivo meso koje ne bih baš rado kupio s obzirom na to da imam da koljem svoje .

Kupio sam jednu kesicu nekakvog biskvit keksa, neki čoko krem za skoverce deci i kutiju crnog čaja po sto i koji dinar, a koji sam probao i bacio ostatak jer to što sam kupio ko čaj, čaj nije vidlo.

Makedonska vina su otprilike vredna toliko koliko koštaju, da ne ulazim sad u filozofiju vina oko koje uglavnom nailazim na neslaganje sa mudrosercima koji poju manje od pet litara na veče, al zato umeju da drže predavanja o bukeima i mirisnim notama vanile i ljubičice.

Teško da će me opet videti tamo.

- - - - - - - - - -

Lidlu predviđam Mekdolanc sudbinu što se mene i mog buđelara tiče.

Dođoh, videh, aukurac.

Analiza tržišta je urađena sa njihove strane i jako dobro znaju sta kupujete i koliko plaćate... Makedonska vina su odlična.. Ovde je jedno proglašeno i vino godine 2015-2016...Chateau Kamnik Pinot Noir 2015 npr ali je ta flaša 20€ :)..
 
Analiza tržišta je urađena sa njihove strane i jako dobro znaju sta kupujete i koliko plaćate... Makedonska vina su odlična.. Ovde je jedno proglašeno i vino godine 2015-2016...Chateau Kamnik Pinot Noir 2015 npr ali je ta flaša 20€ :)..

Верујем да јесте.
Што се тиче вина , споменута су искључиво због тога што су ми једино она привукла нешто пажње.

За дваес евра узимам само канистер од десет литара.

Сваког ко вино плати скупље од вечере, сматрам овчурином снобовском коју и треба шишати.
 
Верујем да јесте.
Што се тиче вина , споменута су искључиво због тога што су ми једино она привукла нешто пажње.

За дваес евра узимам само канистер од десет литара.

Сваког ко вино плати скупље од вечере, сматрам овчурином снобовском коју и треба шишати.

Неких 5 евра је цена коју могу да поднесем за бутељку.
 

Back
Top