Ko voli pivo?

naravno,brdo stvari mi nije jasno,ali to ću da te ispitujem u narednim danima,moram sada ići da crkavam
asam se napalila,baš sam se napalilla
XAxaxaxaxa :D

Inače ovo sam degustirao pre neki dan i dobro je. Indian Pale Ale :)



photo.php

51105759_2004939772893776_3304193532805251072_n.jpg
 
Ko voli pivo?








U Srbiji u zadnje tri godine i više, pojavile su se male Craft pivare koje prave odlično pivo. Pri tome napravili su svetski hit. Ali zaista, naše srpsko pivo postaje sve popularnije u svetu. Te naše mini pivare nikako ne mogu da se porede sa ustaljenim lager pivima koje se na veliko reklamiraju i konzumiraju kod nas. Ovo su piva od ječma ili pšenice i naravno hmelja. Nema pasterizacije, nema dodavanje konzervanasa i raznih adativa.



8a14d67b7fc7584c6f05c2824766b12b.jpg




Postoje dva stila u pravljenju piva. Lager i Ale stilovi. Lično preferiram Ale piva, gode mi aromatičnija piva više mi leže, mada se ne bunim ni protiv Lagera al da je od ječma a ne od kukuruzne krupice :D


Razlika izmedju Lager i Ale piva je u koriištenju ječma. Verovali ili ne Ale piva koje se kod nas manje piju, su zapravo najstarija piva. Dok se Lager piva tek od pre par stotina godina počinju praviti. Švabe, Česi i Belgijanci su majstori za Lager piva-


IPA, PALE ALE. Meni omiljena piva, nastalu su u Engleskoj, pravljena su tako da bi mogla da se dopremaju Engleskoj vojsci u Idniji. . U pitanju je pivo prekrasnih mirisa citrusa koje ostavlja snažan, gorak ukus u ustima. Kada ga jednom probaš, teško se vraćaš na piva sa umerenim hmeljom. Meni omiljeno Dogmin Hoptopod :)



Ja volim pivo ...jedno ili dva da popijem ...crno ,psenicno ......

Meni bolje legne hladno pivo kada sam gladan :D
Zato sto malko opije ..haha opasan si ko ja
 

Back
Top