Kad čovjek voli ženu...

Ma neka je i laž, neka je i na pet minuta

Bora Pub , Dobrica Ćosić :

"Eh, kakva je vrlina - dobra laž ! Ubedljiva, prijatna, lepa laž! Bez kolebanja, kažem vam: ako i ne volite nekog, slažite da ga volite. Za tu neistinu, za taj greh, nijedan vas Bog i nijedan ljudski zakon neće okriviti ni strpati u pakao. U ovom sumraku, i buncanju od kojeg ječi bolnica, ja beznadežno želim: da me neko , bilo ko u bolnici, slaže da me malo voli ! Neka se pretvara. Neka me obmane kako zna i čim god hoće. O, zašto su ljudi tako pošteni i tako iskreni, i tako smeli, pa neće da slažu da im je malo stalo do mene? Ja žudim da mi se neko osmehne, da mi nešto dobro šapne, da mi nežno dodirne ruku. Kako da umrem bez ljubavne prevare, bez lažne dobrote, bez ljudskog dodira? Ta je smrt, verujte, najnepravednija od svih smrti. Najsvirepija. Zašto se onda postojalo i toliko trpelo?"
 
To ne bi bio loš potez, šta tačno može loše da se desi kad spojiš osobu koja se nikad nije zaljubila i osobu koja mora imati provodadžiju da bi u 21. veku našla nekoga? :D
Eeeeee ne znaš ti koliko ljubavnih priča je započeto na forumima. Možda su ljudi stidljivi pa malko da ih poguram, šta fali🤷‍♀️
 
Eeeeee ne znaš ti koliko ljubavnih priča je započeto na forumima. Možda su ljudi stidljivi pa malko da ih poguram, šta fali🤷‍♀️

Nisam u toku, to moram priznati jer nisam upoznavao ljude preko mreža, ali ako ti kažeš da je tako onda baci žišku :D

Mislim da je to veliki tabu, značajno veći od npr. nevinosti u kasnijim godinama. Ljudi prosto kriju da nikad nisu bili zaljubljeni da ne bi bili posmatrani kao čudaci.

Nisam stekao takav utisak, pošto sam u mom okruženju imao ljude koji su vidno bili zaljubljeni, što naravno ne znači da nema i onih koji nisu bili nikad.

I ne posmatram ih kao čudake, prosto, nisu se zaljubili, šta da se radi. Imaš i one koje vodi samo strast, pa to mešaju sa zaljubljenošću. Ima svega.
 
Problem danas je sto mnogo nas shvata to sve kao neki rat za drugu osobu...
kao da treba da se bijem s nekim za neciju paznju.
Samo treba znati kad je dosta.
Mozes da pravis budalu od sebe da ignorises druge zene koje te gledaju i trepcu...
a da sve bude uzalud jer te ona koju volis ne konstatuje...a mozda nikada i nije.
Nije lako prepoznati to.
Ali ako ti Bog vec daruje ljubav...onda se bori za nju.
Svakog dana.
Mozda i padne sa neba ali ne ostaje tu tek tako...
 

Back
Top