Da li ste u toku?

petunija_love

Veoma poznat
Poruka
11.791
ako izuzmemo ono sa čim naša ženska populacija jeste u toku / modni trendovi na svim nivoima i u svim sferama, od šminke do lokomotive ((: recepti sa čia bobicama i egzotičnim smutijima, te piletinama sa kokosom i kikirikijem../ zanima me,
šta mislite o Barnevernet Norveškom nacionalnom sistemu za zaštitu dece?
da li podržavate isti ili imate strahove da ćemo postati moderno skandinavni u tom smislu?
ima li tu mesta humanizmu ili je ustvari paravan za zlodela?
 
e pa nema vise forumasica koje su sve to pratile

volim da pitam, eto ako nema, neka se malo informišu, pa neka mi podignu temu sa neke 3.strane kada rokne tamo
ipak, verujem da ima bar neka kojoj pojam nije nepoznanica, a ostale će valjda izguglati, ako ih ne mrzi..ako h mrzi, jer ipak je kompleksno, treba malo dublje pročačakati po tematici, onda ništa (:
šta ti misliš o pitanju u temi?
 
Јао, боље да нисам гуглала...

Па, Хитлер је био маљи деца за ове :eek:

bar u početku, trudiću se da budem neutralna, jer želim da čujem vaša mišljenja, temu naravno možemo proširiti u smislu-koliko ste u toku šta socijalne službe po tom pitanju/ zaštita dece/ preduzimaju kod nas, a šta ne preduzimaju?
Infantilni odgovori me ne zanimaju, tipa: nemam iskustva sa tematikom, pa koliko smo videli različte teme na različitim pTfovima ovde, nema veze ko šta zna, ljudi vole da pišu..I onda dolazim do osnovnog problema: zašto se svi žale na neozbiljnost tema ili npr zašto su svi stručnjaci u sferama u kojima bi trebalo da iznesu mišljenje kao laici/npr kritikuju Nolet, reket nisu uzeli u ruke/, a ipak dele savete, prže, pišu, nipodaštavaju, skrnave, veličaju, bilo šta..Ovo jeste konkretna tema, traži se konkretan odgovor, ali lepo je da napravimo paralelu sa trenutnim stanjem u Srbiji npr..
Može i drugačije, samo sam dala smernice.
 
Norveška, Švedska, Finska i Danska su početak kraja sveta. Koliko god njihove zemlje bile ekonomski razvijene, kao takvi, oni su prvi na meti za uništenje Evrope kao poslednjeg uporišta zdravog razuma u svetu. Skandinavci su bolesni, izgubljeni, izopačeni i uskoro će nestati.
 
generalno sam protiv oduzimnja dece roditeljima ali ako su roditelji psihopate, narkomani, psihicki bolesnici ili zlostavljaju svoju decu onda je to ok

Да, али су и велике золупотребе...

Одузети родитељима дете због шамара је тотално лудило, то је неки Камијевски свет од кога ме стварно хвата страх.

Најмање дирају децу наркомана, њима су потребни здрави гени.
 
volim da pitam, eto ako nema, neka se malo informišu, pa neka mi podignu temu sa neke 3.strane kada rokne tamo
ipak, verujem da ima bar neka kojoj pojam nije nepoznanica, a ostale će valjda izguglati, ako ih ne mrzi..ako h mrzi, jer ipak je kompleksno, treba malo dublje pročačakati po tematici, onda ništa (:
šta ti misliš o pitanju u temi?

potrazi me godinama nazad imo sam dobrijeh momenata
inace na zapadu godisnje nestane stotine hiljada dece pa povezuj
 
nit pratim sminku i modu nit norveski skolski sistem
totalno sam aut :aha:

Не ради се о школском систему, него (бар онолико колико сам и сама изгуглала) о врло разрађеном систему за отимање деце од родитеља.

Све под изговором да их штите од злих, злих родитеља.

Ми се приближавамо оваквим законима, јер што би Европљани били гори од нас, јел' те...

За разлику од здравих породица којима се одузимају деца због будалаштина, постоје и породице насилника, наркомана, злостављача чију децу нико не узима, нити родитеље неко дира.

Наши Центри за социјални рад имају масу пропуста, никада се неће качити са криминалцима и злостављачима, али ће зато по кратком поступку одузети дете сиромашним здравим родитељима.

Овде се говори и о чистој купопродаји деце са добрим генима, при чему би наша деца, као и деца странаца у Норвешкој, завршавала у (не)подобним породицама, које их злостављају, силују, и из којих ће израсти неки нови Брејвик ( и Дајв је помињала тај случај као најпознатији из читавог низа отете злостављане деце по овом програму).
 
ako izuzmemo ono sa čim naša ženska populacija jeste u toku / modni trendovi na svim nivoima i u svim sferama, od šminke do lokomotive ((: recepti sa čia bobicama i egzotičnim smutijima, te piletinama sa kokosom i kikirikijem..

Šovinistički komentar.

zanima me,
šta mislite o Barnevernet Norveškom nacionalnom sistemu za zaštitu dece?
da li podržavate isti ili imate strahove da ćemo postati moderno skandinavni u tom smislu?
ima li tu mesta humanizmu ili je ustvari paravan za zlodela?

Ne mislim o tome - tema je previše neprijatna da bih je tretirala kao puki intelektualni problem, a uopšte me se ne tiče. Mi nikada nećemo biti kao te zemlje, ja tamo ne nameravam da živim, ne znam kontekst, verujem da je strašno, ali više sam recimo čitala o uslovima u kojima rade ljudi koji šiju našu odeću. To je nešto na šta mogu da utičem (šta kupujem, a šta ne).
 
ako izuzmemo ono sa čim naša ženska populacija jeste u toku / modni trendovi na svim nivoima i u svim sferama, od šminke do lokomotive ((: recepti sa čia bobicama i egzotičnim smutijima, te piletinama sa kokosom i kikirikijem../ zanima me,
šta mislite o Barnevernet Norveškom nacionalnom sistemu za zaštitu dece?
da li podržavate isti ili imate strahove da ćemo postati moderno skandinavni u tom smislu?
ima li tu mesta humanizmu ili je ustvari paravan za zlodela?

Loš pokušaj da se naprave ljudi bez mozga. Ali, kao i uvek i u slučaju novih softvera veštačke inteligencije, proći će bez uspeha.
Zato što se zadovoljavaju politički stavovi, a ljudima oduzima ono najvažnije - sloboda.
 
Nemam iskustva sa tematikom.

el%2Btrol%2Bbailarin.gif
 
Šovinistički komentar.



Ne mislim o tome - tema je previše neprijatna da bih je tretirala kao puki intelektualni problem, a uopšte me se ne tiče. Mi nikada nećemo biti kao te zemlje, ja tamo ne nameravam da živim, ne znam kontekst, verujem da je strašno, ali više sam recimo čitala o uslovima u kojima rade ljudi koji šiju našu odeću. To je nešto na šta mogu da utičem (šta kupujem, a šta ne).
nije mi namera, niti u svemu vidim šovinizam, ali šta sad da se pravdam i onako nema smisla..to je samo moj smisao za humor, a s druge strane čak nije ni humor-nego realnost sa mrvom ili i bez te mrve karikiranja.
 
Šovinistički komentar.



Ne mislim o tome - tema je previše neprijatna da bih je tretirala kao puki intelektualni problem, a uopšte me se ne tiče. Mi nikada nećemo biti kao te zemlje, ja tamo ne nameravam da živim, ne znam kontekst, verujem da je strašno, ali više sam recimo čitala o uslovima u kojima rade ljudi koji šiju našu odeću. To je nešto na šta mogu da utičem (šta kupujem, a šta ne).

takoe, žifeo govornik...
 
potrazi me godinama nazad imo sam dobrijeh momenata
inace na zapadu godisnje nestane stotine hiljada dece pa povezuj

ma, mrzi te da napišeš 2 prosto proširene rečenice, a mene neće mrzeti da tražim tvoje postove pre xz godina jeeeeeee :roll:
i sad vidim da ti je nik iz 2017, znači čitava strategija bi mi trebala, takoreći istraživački rad, što stvarno nije moj hobi
nego, mogao si ostaviti link ili citirati samog sebe, eto.

- - - - - - - - - -

Nemam iskustva sa tematikom.

el%2Btrol%2Bbailarin.gif

niti saznanja, niti želje da se informišeš, ali to je oket..dobar si sa gifovima i tako tim pezdarijama (:
bar nisi došao na temu i napisao: glupa tema, kako već ima nekih grdobina koje se bave takvim stvarima :lol:
 
Norveška, Švedska, Finska i Danska su početak kraja sveta. Koliko god njihove zemlje bile ekonomski razvijene, kao takvi, oni su prvi na meti za uništenje Evrope kao poslednjeg uporišta zdravog razuma u svetu. Skandinavci su bolesni, izgubljeni, izopačeni i uskoro će nestati.

To već otvara neka nova pitanja, uglavnom ljudi sa našeg podnebja ili veličaju te neke skandinavske vrednosti, ili imaju strah od istih u smislu propagiranja načina života, mišljenja sam da ako nešto ima kvalitetno-treba preslikati/selektivno preslikavanje/, ne izmišljati rupu na saksiji /ako se kroz vreme pokazalo kao kvalitetno/ , a s druge strane ne gutati sva srranja koja se mogu servirati..
I što je zanimljivo, Evropa nije Evropa, nego eu unija-tako se danas tretira, ne po geografskom podneblju, nego po nekim skaradnim načelima, takođe često se evropski sistemi ugedaju na države koje nisu eu članice, kao npr pomenuta Norveška..Eto, njima ne smeta što nisu u eu, a nama je tu svuda i uvek tačka spoticanja i kompleks, ako uopšteno posmatramo.
 

Back
Top