Strah od Pakla

Hoces da kazes da na kraju posle svega, samo nestanes, kao da nikad nisi postojao... Pa onda je tek sve besmisleno. Ako cu na kraju samo nestati cemu onda bilo kakav trud ?

Zavisi od tradicije. Mislim da u Teravadi, bi trebalo samo da se nestane, ali u Mahajana tradiciji Buda podseca na indijskog univerzalnog boga.

Postoji mogucnost i da Buda nikad nije govorio sta se tacno desava posle. Zaboravio sam.

"koja je svrha toga" - pa mozda vecni zivot i nije tako bajan kako ga zamisljas. :mrgreen:
 
Prosečan stanovnik pakla
fake-smile.jpg

Kada osmeh pređe u trajni grč mogu se skinuti štipaljke.

Al kravata ostaje čvrsto vezana.
 
Poslednja izmena:
mora to istinsko ja da izraste odnekle..da li iz licnosti a ona se formira s vana ili iz sustine bica ,ono sto stvarno jesi..:D

Ne postoji istinsko ili lazno ja. To si sto si, nema nista drugo.

Jedino, ako ljudi ne misle na ono sto vide u drugim ljudima, ali to je sasvim druga prica.

- - - - - - - - - -

Prosečan stanovnik pakla
fake-smile.jpg

Kada osmeh pređe u trajni grč mogu se skinuti štipaljke.

Al kravata ostaje čvrsto vezana.

SNS konvencija? :lol:
 
Ne postoji istinsko ili lazno ja. To si sto si, nema nista drugo.

Jedino, ako ljudi ne misle na ono sto vide u drugim ljudima, ali to je sasvim druga prica.

- - - - - - - - - -



SNS konvencija? :lol:

to sto jesi samo mislis da jesi i tako prolaze dani.lazes sebe lazes okolinu a u u sustini si sasvim neko drugi..,bogom dan..i za vecinu to vazi..e treba ono tvoje ja da ispravi gresku..
 
to sto jesi samo mislis da jesi i tako prolaze dani.lazes sebe lazes okolinu a u u sustini si sasvim neko drugi..,bogom dan..i za vecinu to vazi..e treba ono tvoje ja da ispravi gresku..

Gradjom naseg mozga i razlicitim funkcijama koje moze da obavlja, bave se mnogi, ali nema niceg "istinskog".

Oko 90% naseg mozga je posveceno telu. Regulaciji funkcija, kontroli pokreta, obradi senzornih informacija iz tela.
Znacajni delovi su posveceni obradi informacija koje dolaze iz ociju i usiju.

U frontalnom delu imamo jedan deo, gde ljudi najcesce lociraju sebe, koji je sposoban za kompleksniju obradu informacija.

Traze :zeek: ali sve je podredjeno funkcionisanju tela.
 
.,.da se pobuni :ok:

:dontunderstand:

O kakvoj pobuni govoris?

Sve sto znas o dusi, neko drugi ti je rekao, ko je to isto cuo od nekog drugog.

Retki su imali nesto sto lici na misticno iskustvo, ali se sve desilo u njihovoj glavi, pod dejstvom supstanci ili padanjem u trans.

bef804379e5c16fa2b446ac92824992a.jpg


- - - - - - - - - -

nema ko da digne pobunu...mrtav je..:rotf:

Zato i postoje popovi, da uzmu pare za opelo :pop:
 
:dontunderstand:

O kakvoj pobuni govoris?

Sve sto znas o dusi, neko drugi ti je rekao, ko je to isto cuo od nekog drugog.

Retki su imali nesto sto lici na misticno iskustvo, ali se sve desilo u njihovoj glavi, pod dejstvom supstanci ili padanjem u trans.

Pogledajte prilog 499745

ti bre tvoju licnost studiras i menjas je na bolje jer istinsko ja odlicno sudi sebi ..problem je stvarno ako je ja mrtvo..mozes posati tako i hanibal i bice ti jedenje noseva i usiju okej..:rotf:
 

Back
Top