Svrha verovanja u boga

Pa kakve su to sad kontradikcije ?

Jel Isus propovedao da se siri vera ili nije ?

Ako jeste onda kakvi ste Vi to vernici koji se ne pridrzavate njegovih propovedanja, ako ga ignorisete [kao sto si sad rekla] onda stvarno mislim o cemu diskutujemo ?

Ides kontra sama sebi......

Cleaner ako već pitaš nešto sto puta sam ti rekla onda moraš i prihvatiti odgovor koji dobiješ.
Ako od vernika pravoslavca ne prihvataš odgovor onda njih nemoj ni pitati.
i ne piši ti u moje ime.
Ne idem ja uopšte kontra same sebe
 
Vera u Boga daje odredjenu emotivnu sigurnost verniku.

Vernikova potreba da svima namece veru/verovanje je odraz njegove nesigurnosti.
Чега је одраз потреба атеисте да свима намеће своје мишљење да Бог не постоји?

- - - - - - - - - -

Pa kakve su to sad kontradikcije ?

Jel Isus propovedao da se siri vera ili nije ?

Ako jeste onda kakvi ste Vi to vernici koji se ne pridrzavate njegovih propovedanja, ako ga ignorisete [kao sto si sad rekla] onda stvarno mislim o cemu diskutujemo ?

Ides kontra sama sebi......

Православни верници углавном уче да се вера шири личним примером а много мање речима.
Речима се користимо кад нас неко пита.

Дела, са друге стране, имају прави, исправан ефекат који траје.
 
Чега је одраз потреба атеисте да свима намеће своје мишљење да Бог не постоји?
.
Odgovorio sam bar deset puta.

Kada ljudi donese odluke, koje uticu na celu zajednicu, na osnovu vere u bice koje niko ne vidi i nicemu ne sluzi, malo kritike je korisno za sve.

- - - - - - - - - -

kome je nameće?
da li je neko rekao da moraš verovati?
ti se nalaziš na pdf religija naravno da se priča o veri a ne o svirci u kafani

Da, juce mi jedan slican tebi rekao da sam vernik i kad sam mu rekao da provocira, on me jos castio nizom uvreda.
 
Cleaner ako već pitaš nešto sto puta sam ti rekla onda moraš i prihvatiti odgovor koji dobiješ.
Ako od vernika pravoslavca ne prihvataš odgovor onda njih nemoj ni pitati.
i ne piši ti u moje ime.
Ne idem ja uopšte kontra same sebe

Pa ti si sama rekla u jednom od prethodnih postova da vernici ne sire veru i da je to zabranjeno a Isus propagira da se siri vera, zar to nije malo kontradiktorno ?
Ne prozivam tebe, samo citiram tvoje reci kao sto svi ovde na forumu citiraju nekoga i nesto, nije nista licno, opusti se :)
I koji odgovor si mi dala konkretno, jel zabranjeno siriti veru ili je treba po Isusu siriti, da ili ne ?
Konkretno a ne filozofski, hvala unapred :worth:
 
Kome je to rekao ?

Apostolima ili "obicnim" vernicima tog vremena ...?

Ako je "obicnim" , to se nama ne preporucuje iz vise razloga , a jedan od nesto snaznijih je da se ne prelestimo , jer je malo ko od nas "obicnijih" duhovno spreman za iskusenja koja ga tu ocekuju i ta "zabrana" je u tom smislu ...


Znas za ono " da se deci daje meksa hrana dok im zubi ne ojacaju" , e tako nekako ti je i sa tim da "obicni" vernici "idu od vrata do vrata" ili da na ulici "hvataju prolaznike za rukav i da ih ..."....

Ne , nama u Pravoslavlju je mesto na Liturgijskom sabranju i tamo se u zajednickoj molitvi duhovno izgradjuejmo .
 
Poslednja izmena:
Zamisli da neko slucajno procita neku knjigu ili deo iz nje, iz medicine i uobrazi da je Dr , Mr i da krene da leci ...

To jeste striktno zabranjeno po vazecim zakonima i ove nase Srbije , a ovo sa " ...idite i naucite druge narode ..." se ne odnosi na "obicne" vernike , vec na Apostole i one koji su obuceniji i pripremljeniji od nas , "obicnijih" .

Osim ako neko zaista ne umisli da je "Bogom dan" za sve , pa i za to i krene "glavom kroz zid" ili kao "onaj u staklarskoj radnji" ...:)
 
Ne znam......ali ako je zabranjeno onda je zabranjeno i ne znam gde to pise da je zabranjeno a gde dozvoljeno :confused:

" Браћо и оци! Преблаги Бог, Који усхтједе и приведе нас из небитија у битије, поставио нас је у овоме свијету, као у школу, да научимо да испуњавамо Његове заповијести. Господ наш Исус Христос, када је послао у свијет свете Своје ученике и Апостоле на проповијед Јеванђеља Царства Својега, заповиједио им је:

Идите, дакле, и научите све народе крстећи их у име Оца и Сина и Светога Духа, учећи их да држе све што сам вам заповједио (Мт. 28:19,20).

А какве нам је заповијести Он завјештао?..."...

http://www.pravoslavie.ru/110263.html
 
Zasto ljudi ginu u kataklizmama, saobracajnim nesrecama [pogotovo oni koji nisu krivi pa jos su i vernici], zasto to kad je tj ako je bog svemoguc, ako moze da spreci....

I zasto taj bog za kojeg kazes da moze da dovede do savrsenstva ne uradi nesto, zasto ne resi probleme covecanstva, sta ceka, ljudi ginu.....

I kad ce ih resiti, jel jednog lepog dana, pa prolazi vreme, prolaze vekovi......

- - - - - - - - - -



Ne postoje ni babaroga ni bog a ni patak daca, sve je to nista dragi prijatelju

Ti postavljas pitanja u vezi Boga a ne verujes da postoji.
A posto i ti vidis da ljudi ginu jel to taj srecan zivot o kojem pricas?

Takodje ja realno gledam na stvari a ti neces da se suocis sa time da si nesavrsen,
a nesavrsenstvo podrazumeva bolest, smrt, patnju bol...
osvesti se ti :)
ti nemas resenje tvojih problema a
ja imam vecnost od Boga :)
 
Ti postavljas pitanja u vezi Boga a ne verujes da postoji.
A posto i ti vidis da ljudi ginu jel to taj srecan zivot o kojem pricas?
Moj niko nije ginuo i zato sam srecan a to sto drugi ginu je znak da svemoguci bog [ako i postoji] ne cini nista da to spreci sto znaci da ili ga nema ili nije bas tako svemocan ili ga boli uvo

- - - - - - - - - -

ti nemas resenje tvojih problema a
ja imam vecnost od Boga :)
Rekoh ti da ja nemam bas nikakvih problema a na tebi je da mi verujes ili ne a to da ti imas vecnost od boga.......necu da lajem da me ne banuju :D
 
Moj niko nije ginuo i zato sam srecan a to sto drugi ginu je znak da svemoguci bog [ako i postoji] ne cini nista da to spreci sto znaci da ili ga nema ili nije bas tako svemocan ili ga boli uvo

- - - - - - - - - -


Rekoh ti da ja nemam bas nikakvih problema a na tebi je da mi verujes ili ne a to da ti imas vecnost od boga.......necu da lajem da me ne banuju :D

Covece osvesti se, ti sve iz sebicnog ugla moj moji...
Ljudi oko tebe umiru oboljevaju ginu...
A ti se pitas sto Bog ne spreci katastrofe?
Znaci pitas Boga.
Sto ako ne postoji.
Sto se ne pitas sta ces jer ces umreti?

Sve to Biblija objasnjava.
Bog ce u bliskoj buducnosti otkloniti posledice greha i smrt ce unistiti i zivecemo vecno.
P{retovice Zemlju u raj.
Dovesce coveka do savrsenstva - sto znaci da nece umirati niti oboljevati.
Vec ce ziveti vecno.
Takve stvari ne moze covek da ukloni ni bolest ni smrt.
Samo Bog.
 
Bog ce u bliskoj buducnosti otkloniti posledice greha i smrt ce unistiti i zivecemo vecno.
P{retovice Zemlju u raj.
Dovesce coveka do savrsenstva - sto znaci da nece umirati niti oboljevati.
Vec ce ziveti vecno.
Takve stvari ne moze covek da ukloni ni bolest ni smrt.
Samo Bog.

Ne lipsi magarce do zelene trave [stara izreka].
Pa sta ceka taj tvoj bog, vekovi prolaze, ljudi umiru, ginu......
Mislim da su te slagali :per:
 
Niko ti nikada od pravoslavaca nije nametao veru.
Nama je to i zabranjeno.

Ali roditeljima nije. Oni ti nameću "veru" šalju te na veronauku pa eto sada je uvode u školu gde kršćani propovedaju bajke. Ti veruješ da je zemlja stara 6000 iljada godina a Svemir koliko 10000 iljada godina? Da li je to samo tvoja "vera" ili činjenica. Moguli kršćani išta dokazati od onoga šta tvrde? Ako kažu da samo vjera spasava e pa ja verujem da sam pravednik kome pokajanje nije potrebno pa me samim tim nemaju od čega spasavati i više od toga da svaki "greh" koji počinim on mi se automatski oprašta jer ja verujem u reči apostola Paje koji veli: "Grnčar ima vlast nad grnčarskim kalom da nekoga napravi na čast a nekoga na sramotu. Ko si ti čovječe da grnčaru kažeš: "Zašto si me takvim načinio?"". Upravo te njegove reči mi daju moć da me nema on od čega spasavati.
Kada bi se to objasnilo ljudima sva kršćanska religija bi pala ko kuća od karata jer ne bi bilo potrebe za popovima i ostalim propovednicima niti bilo kakvim kajanjem jer su svi ljudi koji veruju u Pajine reči kao ja automatski spašeni i to bez spasitelja.....
 
Poslednja izmena:
Ali roditeljima nije. Oni ti nameću "veru" šalju te na veronauku pa eto sada je uvode u školu gde kršćani propovedaju bajke. Ti veruješ da je zemlja stara 6000 iljada godina a Svemir koliko 10000 iljada godina? Da li je to samo tvoja "vera" ili činjenica. Moguli kršćani išta dokazati od onoga šta tvrde? Ako kažu da samo vjera spasava e pa ja verujem da sam pravednik kome pokajanje nije potrebno pa me samim tim nemaju od čega spasavati i više od toga da svaki "greh" koji počinim on mi se automatski oprašta jer ja verujem u reči apostola Paje koji veli: "Grnčar ima vlast nad grnčarskim kalom da nekoga napravi na čast a nekoga na sramotu. Ko si ti čovječe da grnčaru kažeš: "Zašto si me takvim načinio?"". Upravo te njegove reči mi daju moć da me nema on od čega spasavati.
Kada bi se to objasnilo ljudima sva kršćanska religija bi pala ko kuća od karata jer ne bi bilo potrebe za popovima i ostalim propovednicima niti bilo kakvim kajanjem jer su svi ljudi koji veruju u Pajine reči kao ja automatski spašeni i to bez spasitelja.....

Kao što i ateisti nameću svojoj deci da ne veruju u boga ..... ni oni ne daju deci neki izbor zar ne ....

Inače veruj ti da si pravednik kome ne treba pokajanje.
Sada o ovome mogu pričati samo kao čovek bez onog da li sam vernik ili ne.
Vidiš ja ne smatzram da sam baš toliko savršena.
Verovatno ima trenutaka kada sam nenamerno nekog povredila a verovatno kada sam i namerno to učinila.
Ima kada sam se možda ogrešila o svoju decu i povisila ton a da uopšte za to nije bilo potrebe.
Ma hiljadu stvari mogu sebi pronaći jer nisam savršena i to mogu sebi priznati.

Svaka tebi čast što si uspeo za svo vreme svog dosadašnjeg života da budeš savršen, ja eto priznajem nisam.
 

Back
Top