Pušači, bivši pušači i nepušači

Sama kao pusac ne mogu bahate pusace. Ne samo kod mene kad dodju, kad dodjemo kod nekog, vidim ni ne pita samo zapali.. ni ne interesuje ga sta ce ovaj reci, da li dozvoljava tu pusenje. Kod mene se ne pusi pa mi zapale po sred stana. Doduse dobro sam ih prevaspitala. Samo na terasi kao i ja. Nepodnosim ni kad mi se opusteno duva dim u facu. Okej ono necu sklanjati glavu za ne znam kolko stepeni da ne ide na tebe, ali ono..

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Ja dozvoljavam u kući jer je prostor veliki. Znam od gostiju ko puši i stavim na sto pepeljaru. Kad je slava tu nema dileme, može da se puši i nema napolje kao kod nekih kad odem.
Ja znam kod koga se ne puši pa ni ne nosim cigarete. To neko vreme izdržim tj o tome ni ne mislim.
 
Kod mene je uvek bilo dozvoljeno da se zapali, cak i godinama pre nego sta sam sama produvanila, nikada nikoga nisam ni pitala da li pali ili ne, kako ko dodje ja pikslu na sto pa ko voli nek izvoli, i dan danas tako radim. Prvo necu umreti ako neko zapali cigaretu dve a drugo nemam ni prava i sto sama iako smanjujem jos uvek pripalim koju ne samo kod svoje kuce nego i kada odem negde. Doduse tamo gde su deca iako ti ljudi pitaju i nude sami pikslu ja nikada ne zapalim niti idem ulicom sa upaljenom cigaretom koliko god da je otvoren prostor prosto mi ne deluje zenstveno. A sad kad dodatno razmislim nije samo da se oseti miris dima kad covek dugo ne zapali nego je vise i ta muka sto ti prestajes a onaj dim ti to ne dozvoljava tako lako i brzo kad zapali neko drugi. Obrni okreni pusenje je tu pa je tu samo ucesnici iz aktivnog prelaze u pasivni mod.
 
Kod mene je uvek bilo dozvoljeno da se zapali, cak i godinama pre nego sta sam sama produvanila, nikada nikoga nisam ni pitala da li pali ili ne, kako ko dodje ja pikslu na sto pa ko voli nek izvoli, i dan danas tako radim. Prvo necu umreti ako neko zapali cigaretu dve a drugo nemam ni prava i sto sama iako smanjujem jos uvek pripalim koju ne samo kod svoje kuce nego i kada odem negde. Doduse tamo gde su deca iako ti ljudi pitaju i nude sami pikslu ja nikada ne zapalim niti idem ulicom sa upaljenom cigaretom koliko god da je otvoren prostor prosto mi ne deluje zenstveno. A sad kad dodatno razmislim nije samo da se oseti miris dima kad covek dugo ne zapali nego je vise i ta muka sto ti prestajes a onaj dim ti to ne dozvoljava tako lako i brzo kad zapali neko drugi. Obrni okreni pusenje je tu pa je tu samo ucesnici iz aktivnog prelaze u pasivni mod.

To je tačno. I da ostavimo cigarete uvek u našoj okolini ima neko ko puši. Ja nisam bivši pušač pa ne znam kako je to ali verujem da njima nije lako. Čovek zaista mora imati čvrst karakter da ga takve situacije ne nateruju da zapali.

Kod nas to nije tako rigorozno kao u nekim zemljama EU, gde bukvalno ne možeš da zapališ cigaretu.
Evo primera. Ja sam bila na letovanju GR, gde su bili da nazovem Evropljani, jer se nalaze u EU. Niko ne puši. Ja sam bila jedina izrod što bi rekli. Bilo je tu i naših ljudi, ali niko ne pali.
 
Pa od zdravstvenih, oce pluca da crknu :D najcesce, gotovo uvek kad je od cigareta sto se slucajeva sto ja znam tice. Bude i da se zapuse krvni sudovi, i hop, onaj glavni kod srca.. ne pise dzabe ono na pakli :D
Izgled takodje. Zazute ti se zubi, imas onaj ,,pusacki kamenac" na donjim prednjim zubima obicno.. koza navodno stari, sasusuje se..
Samo nastavi da se motivises ovakvih stvarima, ili pre traumiras.. sta znam ugh.
 
znam više njih kojima smeta cena , manje onih koji su zbog zdravlja ostavili.

Ko ima za cigarete ima i za sve ostalo. Tu kuknjavu o skupoci i nemanju svega i svacega tipa leba da se jede ne tolerisem. Ok propusi covek, iz radoznalosti, od muke, zbog zadovoljstva, al bre ne mora da trosi 2-3 kutije dnevno. Ma nek i trosi al nek ne kuka kako nema za struju. Dve kutije dnevno i dve kutije nedeljno nisu ista stvar bar po tom pitanju. Dve kutije dnevno jesu jedan racun za struju u odnosu na dve kutije nedeljno. Znaci ima neceg i u (ne)umerenosti.
 
Ko ima za cigarete ima i za sve ostalo. Tu kuknjavu o skupoci i nemanju svega i svacega tipa leba da se jede ne tolerisem. Ok propusi covek, iz radoznalosti, od muke, zbog zadovoljstva, al bre ne mora da trosi 2-3 kutije dnevno. Ma nek i trosi al nek ne kuka kako nema za struju. Dve kutije dnevno i dve kutije nedeljno nisu ista stvar bar po tom pitanju. Dve kutije dnevno jesu jedan racun za struju u odnosu na dve kutije nedeljno. Znaci ima neceg i u (ne)umerenosti.
Nek ne kuka. Mada pusaci su u stanju da ne jedu i ne piju samo da bi imali da zapale. Al sto se kuka onda. Ja pusim nesto vise od 2 pakle dnevno. Ne kukam, doduse ja jedva jedem i nista sem hrane i cigara i ne kupujem hahah
 
Hahahahahahahaha niko se ne javlja :D Al nije sve crno, ako imaju za sebe nacice se i za tebe :D Ja cigaretu uvek ponudim u drustvu a ponekad i ostavim tako kutiju sa tri-cetiri cigarete.
Ugh. Takodje. A na putu od kuce do kuce, na stanici vamo tamo, obavezno zapalim bar jednu. Al svakom ko trazi dam, al nedam tu jednu-dve! A sto ne mogu skrtih pusaca. Neki i kad ti daju sve vidis da bi te polomili jer si im uzeo ebenu jednu cigaru, zato ja uvek imam svoje.
 
A možete li da pijete kafu bez cigare

Ma moze bre sve, ni ja nisam mogao da zamislim ni u ludilu kafu bez cigarete pogotovo sto sam i kafenisao i pusio kao Turcin. Presao sam na elektronske i ono nakon mesec dva upecam sebe kako pijem kafu na suvo :lol: Samo mi je krivo sto nisam odmah ostavio cigarete vec presao na baterije no verujem da kada resim (cuvena rec) da se skroz skinem bice visestruko lakse posto je najgora agonija prosla, jer definitivno nije bila samo nikotinska zavisnost vec i psiholoska navika.

ps.

Najgore od svega je sto mi elektronske ne smetaju uopste, ne guse me, ne kasljem, povecana kondicija ... niti gusim druge, to je lose zbog toga sto mi takva situacija ne daje nikakav razlog koji bi me naterao da ih ostavim, jer iako su one visestruko manje stetne od "analognih" ja sam svestan da je i to jedno vrlo ozbiljno zlo.
 
Poslednja izmena:

Back
Top