Vredjanje ateista i agnostika od strane vernika

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je potpuno irelevantno.

I dalje postavljas stvari na besmislen nacin i opet pokazujes da si rob svojih kategorija.

Stav ateiste nije formiran na veri ili neveri, vec na nedostatku dokaza da Bog postoji.

:hahaha: I taj nedostatak dokaza za tebe,šta god to bilo podupire tvoju veru u nepostojanje Boga, i ne znam zašto se koprcaš sad ovde ko riba na suvom,budi čovek,priznaj da si vernik svoje dogme pa da idemo da spavamo...

- - - - - - - - - -

Ja lično nemam problem sa tim da nekakav bog postoji,možda postoji možda ne činjenica je da se đavolski dobro skriva ako postoji ali dobro nebitno,ja imam problem sa avramskim bogom sa bogom Biblije i
Kur'ana,ja sam više nego ubeđen da je izmišljen bog i da ne postoji,izmislili su ga pustinjski džabalebaroši,pastiri i nepismeni probisveti koji su krvavi bili do ramena,o da!

Moguće.To niko ne može da ospori,to je tvoja vera spram tog pitanja...
 
:hahaha: I taj nedostatak dokaza za tebe,šta god to bilo podupire tvoju veru u nepostojanje Boga, i ne znam zašto se koprcaš sad ovde ko riba na suvom,budi čovek,priznaj da si vernik svoje dogme pa da idemo da spavamo...
To je tvoja projeckija. Posto si rob svoje dogme, smatras da svako mora imati neku dogumu ili zasnivati svoj stav na veri.

Dokazi da sve sto nazivas verom, religijom ili sta god, nije proizvod tvog mozga?
 
To je tvoja projeckija. Posto si rob svoje dogme, smatras da svako mora imati neku dogumu ili zasnivati svoj stav na veri.

Dokazi da sve sto nazivas verom, religijom ili sta god, nije proizvod tvog mozga?

Već se gušiš na suvom...a evolucija je ipak proces koji mora da se odvija malo dužu period.
Ali ajde daću ti neke male indicije,šta god da veruješ nemaš potrebe bilo kome da dokazuješ jer ako imaš potrebe da dokazuješ znači da sumnjaš pa ti je potrebna afirmacija od nekog trećeg....znači tebra ako si ti ubeđen da je majmun doživeo erekciju kičnemog stuba zato što su neki predatori u oblasti visokih trava hteli da ga smažu pa on da bi ih vido rešio malko da mu ga da po visiini,to je tvoja vera..i uopšte nemaš potrebe da je bilo kome dokazuješ...to ti je dogamtizovan um..naučni um je otvoren um i nikada ne isključuje bilo kakavu mogućnost ma koliko ona neverovatna bila ako postoji i najmanja mogućnost ...
S druge strane imaš nekog fanatika koji veruje Bog ćirubu ćiriba,izvajao čoveka od zemlje etc..
The same shit....

Ja ne robujem nikakavim dogmama sve što si gore naveo ti je odlična autosugestija....;)
I još nešto sve o čemu pričamo,ali bukvalno sve je proizvod ljudskog mozga jer pričamo o pojmovima a pojam ljudska apstrakcija ...
 
Ne zasnivam na jednom svesteniku. Pre svega zasnivam na posledicama cele price oko peticije za ukidanje TE, jer tu su isplivali stavovi vladika, a ne obicnog svestenstva.

Od obicnog svestenstva imas izjave oca Joila i poneke intervuje manje poznatih svestenika. Oni nisu dosli do tih ideja u vakumu, posebno kad ih brane svojim teoloskim stavovima.

Nadam se da znas nekoga sa kim mozes otvoreno da razgovaras, da ti kaze i licne i teoloske stavove. Ako pitas nasumicnog svestenika, onda bolje pitaj za teoloske stavove. npr. "Da li je Bog stvorio coveka? " , a potom pitaj za detalje kako je to izveo. Na taj nacin bice ti jasnije koliko dato objasnjenje prihvata ili odbacuje naucne teorije.

Pitao sam danas svestenika kojeg dugo poznajem. Ispalo je zgodno sto je bas on mene nesto potrazio za jednu sitnu uslugu koja nema veze sa verom. Elem, pitao sam ga da li je istina da u crkvi jos pricaju kako smo centar svega i da se sve planete okrecu oko nas. Rece mi da je to bilo nekad, a sad se zna za Suncev sistem i ostalo. Za TE ga nisam pitao jer se secam da je pre par godina u jednoj prici usputno pomenuo postajanje od majmuna, odnosno da je to budalastina, tako da ... mislim, to logicno je sa stanovista vernika.
Inace moram reci da u nekih vise od sat vremena razgovora smo veru ovlas dotakli samo onim mojim pitanjem, dok smo ostalo vreme pricali o skroz drugim stvarima koje s tim nemaju veze. I inace ne pricamo o veri, a tako je i s jednim drugim kojeg znam. Generalno nisu napadni s te strane. Mislim na ove iz SPC, a od katolickih ne znam licno nikog, pa ne mogu da pricam za njih.
Sasvim je drugacija situacija s nekim malim verskim zajednicama. Jednom su mi prve komsije bili neki mormoni. Oni bi samo o veri pricali i nema sanse da ih skrenes na nesto drugo.
 
Pitao sam danas svestenika kojeg dugo poznajem. Ispalo je zgodno sto je bas on mene nesto potrazio za jednu sitnu uslugu koja nema veze sa verom. Elem, pitao sam ga da li je istina da u crkvi jos pricaju kako smo centar svega i da se sve planete okrecu oko nas. Rece mi da je to bilo nekad, a sad se zna za Suncev sistem i ostalo. Za TE ga nisam pitao jer se secam da je pre par godina u jednoj prici usputno pomenuo postajanje od majmuna, odnosno da je to budalastina, tako da ... mislim, to logicno je sa stanovista vernika.
Inace moram reci da u nekih vise od sat vremena razgovora smo veru ovlas dotakli samo onim mojim pitanjem, dok smo ostalo vreme pricali o skroz drugim stvarima koje s tim nemaju veze. I inace ne pricamo o veri, a tako je i s jednim drugim kojeg znam. Generalno nisu napadni s te strane. Mislim na ove iz SPC, a od katolickih ne znam licno nikog, pa ne mogu da pricam za njih.
Sasvim je drugacija situacija s nekim malim verskim zajednicama. Jednom su mi prve komsije bili neki mormoni. Oni bi samo o veri pricali i nema sanse da ih skrenes na nesto drugo.

Za TE ga nisam pitao jer se secam da je pre par godina u jednoj prici usputno pomenuo postajanje od majmuna, odnosno da je to budalastina

Evolucija nije komplikovana stvar, ona samo govori da zivi oblici menjaju svoju formu i funkciju kroz vreme. Ona se uklapa i u druge teorije o nastanku svemira i Zemlje.

Kada kaze da covek nije nastao od majmuna, u najmanju ruku implicira da je covek stvoren nekim natprirodnim cinom van toka evolucije, a moze da implicira i nesto ekstremnije.
 
I Barak Obama je dobio noblesa za mir...al pošto ti je to merilo ti pokazuješ da su ti sive ćelije nestale ili pak još ima nade...Srbi sad obožavaju i Vučića,i viđa se sa svim državnicima sveta,dobro jes da ga duno malo ispred bele kućice ko kuče neko,al biće i to...samo da se plati....
A Draža što dobio odlikovanje od Amera posthumno to ništa m?
a tito je bio srbomrzac i ubica,član vražije divizije koja je činila najgora zlodela nad srpskim narodom....
Tito i Vucic kao bog i opancar. Neuporedivo, osim za tebe i...Naravno, koljaci su vam merilo vrednosti, pa ih proglasavate srpskim svecima. Nije ni cudo sto nas svi nazivaju cetnicima. Poruka je vise nego jasna. Jadna je to religija koja ima svece koljace svojih "bliznjih", i sluge okupatora, a Vucicev rezim rehabiloituje najogavnijeg koljaca Srba i slugu okupatora.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Tito i Vucic kao bog i opancar. Neuporedivo, osim za tebe i...Naravno, koljaci su vam merilo vrednosti, pa ih proglasavate srpskim svecima. Nije ni cudo sto nas svi nazivaju cetnicima. Poruka je vise nego jasna. Jadna je to religija koja ima svece koljace svojih "bliznjih", i sluge okupatora, a Vucicev rezim rehabiloituje najogavnijeg koljaca Srba i slugu okupatora.

Draža nije svetac. Niti koliko znam postoji prijedlog za to. A tebi bi trebalo biti sramota. Naravno neće te biti.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top