SPC PROTIV BISTE BOGA PERUNA

Samo pozdrav zemo? A iskanje blagoslova? A pominjanje na liturgiji za zdravlje? :) :) :) Evo samo za tebe, sve besplatno. Danas ja castim a ti kad nam dodjes castis pivo! :pivce: :D

Doduse... donekle si u pravu. Hteo sam neko vreme da upisem Teologiju, ali se nije dalo. Odvedose me zivotne prilike na druga mesta. Nema veze. Mi plitkopamesti se ne bunimo mnogo :).

A ovo za istoriju koju pokazujete... sta reci? Ko da citam ``Istoriju Talibanizma kroz vekove``. A sto je najgore....i sami znate da je izmisljena. Nego eto... propagirate neistine ``zadovoljstva svega rad...``

A sto bih ja pokusavao da nekog preobratim? Nad R4 je izvrsena Sveta Tajna Krstenja. On sam ima zalog Duha Svetoga u srcu i njegovo izvlacenje iz ove zablude je u njegovim i u Bozjim rukama. Mocan je Bog jos danas da ga izvede iz mreza u koje se zapleo i to u jednom trenutku. I izvadice onog trenutka kad Mu se R4 obrati za pomoc. Robija je teska, narocito kad se misli da se zivi u slobodi.

Da, da, neko od nas dvojice zaista živi u Matriksu sinak, neko ima slobodnu volju, a nečiji um je zarobljen u kavezu semitsko-pastirskih bajki ?
 
Da li sad treba svi da tapsemo rukicama na tom skolovanju za pljackase i ubice sirom otomanije i da li zaista smatras "da su svi postajali pase , begovi , veliki veziri , oficiri , drz. sluzbenici , imami , drugim recima gospoda i gospodari" ili su po neki zavrsavali obezglavljeni , ubijani prilikom "prava prve bracne noci" ...?

To li je taj tvoj "san" ...?

A sto se tice onih koji su imali "nesrecu da ih ne izaberu za janicare" i ostali na Balkanu , cisto sumnjam da su uzivali u dobrobitima argatisanja pod otomanskom okupacijom ...

Da jesu , da li bi se bunili i dizali manje vise uspesne ustanke ili bi senili od srece k`o neki koji su "postajali pase i subase krvavih ruku do lakata" ...?


Ne pada , Hogare , uvek sneg da bi pokrio breg ...
 
Da li sad treba svi da tapsemo rukicama na tom skolovanju za pljackase i ubice sirom otomanije i da li zaista smatras "da su svi postajali pase , begovi , veliki veziri , oficiri , drz. sluzbenici , imami , drugim recima gospoda i gospodari" ili su po neki zavrsavali obezglavljeni , ubijani prilikom "prava prve bracne noci" ...?

To li je taj tvoj "san" ...?

A sto se tice onih koji su imali "nesrecu da ih ne izaberu za janicare" i ostali na Balkanu , cisto sumnjam da su uzivali u dobrobitima argatisanja pod otomanskom okupacijom ...

Da jesu , da li bi se bunili i dizali manje vise uspesne ustanke ili bi senili od srece k`o neki koji su "postajali pase i subase krvavih ruku do lakata" ...?


Ne pada , Hogare , uvek sneg da bi pokrio breg ...

Man se tih Turaka breee.

Ne spamuj temu o Perunu. Nego daj predlog gde bi sve bilo dobro da mu postavimo bistu ?

Možda bi dobro bilo na tom novom trgu dole kraj Save u sred "Beograda na vodi" .

Naspram KULE, da napravimo paralelu, Peruna ispred nove semitske simbolike ?
 
Da li sad treba svi da tapsemo rukicama na tom skolovanju za pljackase i ubice sirom otomanije i da li zaista smatras "da su svi postajali pase , begovi , veliki veziri , oficiri , drz. sluzbenici , imami , drugim recima gospoda i gospodari" ili su po neki zavrsavali obezglavljeni , ubijani prilikom "prava prve bracne noci" ...?

To li je taj tvoj "san" ...?

A sto se tice onih koji su imali "nesrecu da ih ne izaberu za janicare" i ostali na Balkanu , cisto sumnjam da su uzivali u dobrobitima argatisanja pod otomanskom okupacijom ...

Da jesu , da li bi se bunili i dizali manje vise uspesne ustanke ili bi senili od srece k`o neki koji su "postajali pase i subase krvavih ruku do lakata" ...?


Ne pada , Hogare , uvek sneg da bi pokrio breg ...

Da si ucio i naucio Istoriju Srbije Srednjeg veka, ne bi na ovakav nacin samog sebe dezavusiao. Ti ne shvatas da je arhaican nacin zivota i mentaliteta srpskog kmeta koji je sedam dana u nedelji argatovao za svog velmozu, placao mu danak, ziveo u zemunici i besplatno ratovao za tog istog eksploatatora. To izigravanje sa emocijama i rucicama je vise za podsmeh tvom nepoznavanje uloge i polozaja srpskog kmeta u odnosu na njegovog gospodara - srpskog velmozu. Zaboravljas da su nasi knezovi, konkretno kraljevic Marko, sveti despod Stefan Lazarevic, i potonji Brankovici, sa srpskim vojnicima ratovila za Osmanlije, a da za to nisu bili placani. Ti ne pravis razliku o danasnjim uslovima zivota od arhaicnih uslova zivota u srpskim zemljama pre i posle Kosovske bitke.

Drugo, navedi mi bar jedan uspesan ustank koji su Srbi dizali. Osim onog, u Takovu pod Obrenovicem.Po meni, svi do jednog su bili katastrofalni za srpski zivalj.
 
Da si ostavio ovu tvoju poruku na koju se odnosi to na sta sada replikujes , neke bi stvari bile malo jasnije :

07.06.2018., 15:40 #0
hogarius :

"Nema hipotetisanja, oni koji nisu uzeti kao "danak u krvi"ostali su svojim kucama kao kmetovi i do kraja zivota argatovali za svoje gospodare. Oni koji su otisli postigli su velike uspehe poput brojnih pasa, begova, aga, vezira, velikih vezira, oficira, drzavnih sluzbenika, verskih imama, drkugim recima ondasnja goospoda i gospodari.

Kakvo je tio pitanje: "sta ce Turci u toj Bosni?" Mogao si da pita sta ce Srbi u Raskoj? To je bilo vreme osvajanja. Turci su dosli iz centralne Azije, a Srbi iz i istocne i srednje Evrope.

I sta bi bilo da su tebe Ameri, Nemci, ecc "angazovali na dobrovoljnoj bazi"?

Moze da se zagine i kad srpski velmoza ratuje i osvaja, a plate nema. Rinta i ratuje za badava. Kod Turaka Osmanlija je bio skolovan, uvazavan, uvezban za ratovanje, dobijao platu i ono sto opljacka. Kapiras, ili ti i dalje nije jasno?. Da li treba dodatno da obrazlazem?"

- - - - - - - - - -

Da li sad treba svi da tapsemo rukicama na tom skolovanju za pljackase i ubice sirom otomanije i da li zaista smatras "da su svi postajali pase , begovi , veliki veziri , oficiri , drz. sluzbenici , imami , drugim recima gospoda i gospodari" ili su po neki zavrsavali obezglavljeni , ubijani prilikom "prava prve bracne noci" ...?

To li je taj tvoj "san" ...?

A sto se tice onih koji su imali "nesrecu da ih ne izaberu za janicare" i ostali na Balkanu , cisto sumnjam da su uzivali u dobrobitima argatisanja pod otomanskom okupacijom ...

Da jesu , da li bi se bunili i dizali manje vise uspesne ustanke ili bi senili od srece k`o neki koji su "postajali pase i subase krvavih ruku do lakata" ...?


Ne pada , Hogare , uvek sneg da bi pokrio breg ...



Gde se u ovoj mojoj poruci navode konkretni "uspesni srpski ustanci" ?



Da li znas sta je Napolon rekao za Karadjordja Petrovica , u vreme kada su Napoleona u Evropi slavili kao najveceg vojskovodju i osvajaca (naravno , do fijaska u Rusiji) ...?
 
Poslednja izmena:
Mogli bi smo i našeg Svetovida ponovo da postavimo na neki od trgova u Srbiji ?

I on je ostavio dubokog traga u našoj kolektivnoj svesti mora se priznati.

Njegov dan Vidov dan , 28 juni važan je datum u nas Srba, to je činjenica. To nam semitski bog morerastavitelj nije mogao oduzeti ? ? ?

Svetovid-slika-Konstantina-Vasiljeva-iz-1971-670x895.jpg
 

Back
Top