Ljubav nije dovoljna

Jednome su slabosti sto je drugome iskrenost. Ja sam nekako prirodno iskren, pa samim time i nemam veci problem da se menjam ako mi je to u interesu. Ali to mnogi nisu. Razumem. Nemaju svi istu potrebu da budu bliski.

Šta je po tebi veća bliskost: menjati nekog da nam odgovara ili prihvatiti da postoji i nešto što ne odgovara ali je deo osobe koju volimo? Ili uopšte, šta je bliskost za tebe?
 
Šta je po tebi veća bliskost: menjati nekog da nam odgovara ili prihvatiti da postoji i nešto što ne odgovara ali je deo osobe koju volimo? Ili uopšte, šta je bliskost za tebe?
Menjati dok nam ne odgovara, u svakom slucaju. U najboljem slucaju, ne ulaziti u vezu ako toj osobi bliskost ne znaci biti obostrano neograniceno bliski. To je mi najvaznija slicnost, preduslov za sve daljnje slicnosti. Iskrenost, emotivnost, obzirnost, nesibicnost i moralnost su samo neke od temelnjih slicnosti koje moraju da postoje i da se preklapaju.
 
Menjati dok nam ne odgovara, u svakom slucaju. U najboljem slucaju, ne ulaziti u vezu ako toj osobi bliskost ne znaci biti obostrano neograniceno bliski. To je mi najvaznija slicnost, preduslov za sve daljnje slicnosti. Iskrenost, emotivnost, obzirnost, nesibicnost i moralnost su samo neke od temelnjih slicnosti koje moraju da postoje i da se preklapaju.

Pa, po meni je obzirnost prihvatiti i ponešto što nam ne odgovara, jer mislim da ne postoji osoba koja nam stoprocentno odgovara. Meni je bliskost da mogu pred partnerom da pokažem i svoje mane i nesavršenosti bez straha, da pred njim mogu da budem to što jesam. Nije mi bliskost da hoće da me menja, bliskost mi je kad mi kaže da ne valjam ali da sam njemu najbolja.
 
Pa, po meni je obzirnost prihvatiti i ponešto što nam ne odgovara, jer mislim da ne postoji osoba koja nam stoprocentno odgovara. Meni je bliskost da mogu pred partnerom da pokažem i svoje mane i nesavršenosti bez straha, da pred njim mogu da budem to što jesam. Nije mi bliskost da hoće da me menja, bliskost mi je kad mi kaže da ne valjam ali da sam njemu najbolja.
Naravno, bliskost znaci i poverenje. Ali kad imas problem, a ne menjas se, ne resavas ga, e to je onda jos veci problem.
 
Perpetum mobile , ali zanimljivo je kako to sagledavate...


Bukvalno se postavlja pitanje da li kod osoba koje nisu naucnog tipa, veza mora da pocinje nasiljem.
Jer ako osoba ne prihvata ono sto ne razume, jedini nacin je da joj se nametne nesto preko neceg pa onda tek kad voli , nekako ce prihvatiti ono sto ne razume...

Sa druge strane su oni koji prihvataju ono sto ne razumeju bez da moraju da vole....
Moglo bi se reci da oni imaju veci kapacitet za vezu , za brak, po vasem, jer mi se cini da izjednacavate ta dva...vasa stvar...
 

Back
Top