Rusija - zemlja bogatih oligarha i sirotinje

Ti ces meni da pricas!? :eek:

Strasno.....

Prvi put sam maznuo njihovog vodica, lepu mladu Ruskinju, ali nismo imali gde da se kresnemo....

Sva u panici mi je govorila dok smo setali: "Nemoj nista da pricas, da po naglasku ne primete da si stranac!"

Pa znam te price koje prodaju pojedini drugosrbijaneri, ali blajbi nije lepo da ovde lazes po forumu. Nikad to u Rusiji nije bilo...

Jos ako si isao sa SFRJ pasosom, a srpskom milicijunaskom vizom unutra, mogao si da picis po celoj Rusiji koliko ti volja. Mozda nisi mogao u Arzamaz16 ili nesto slicno, ali nisi imao drugih ogranicanja.

Jos jednom, nije lepo lagati...

Nemoj da ides u Norvesku, tamo ce te zaklati psihopate ko zeca, bar prema najnovijem "crime Index-u":

crime.jpg


https://www.numbeo.com/crime/region_rankings.jsp?title=2018&region=150

Jbt! Dva norveska grada u top ten po kriminalu...:roll:
A Moskva? Pa ako se ne plasis Novog Sada, to ti je taj nivo...
 
Poslednja izmena:
Pa znam te price koje prodaju pojedini drugosrbijaneri, ali blajbi nije lepo da ovde lazes po forumu. Nikad to u Rusiji nije bilo...

Jos ako si isao sa SFRJ pasosom, a srpskom milicijunaskom vizom unutra, mogao si da picis po celoj Rusiji koliko ti volja. Mozda nisi mogao u Arzamaz16 ili nesto slicno, ali nisi imao drugih ogranicanja.

Jos jednom, nije lepo lagati...

Nema nikakvih lazi.

Nisi smeo da se izdvajas iz grupe.

Grupa je bila iz Secnja, iz kombinata u kome sam tada radio.

Ja sam se osmelio, pa sam preizeo rizik i uzeo taksi da me nosi da vidim Zoo vrt u Moskvi.

Istina niko me nije dirao, ali sam pomalo strepio dok se nisam vratio u hotel.
 
Nema nikakvih lazi.

Nisi smeo da se izdvajas iz grupe.

Grupa je bila iz Secnja, iz kombinata u kome sam tada radio.

Ja sam se osmelio, pa sam preizeo rizik i uzeo taksi da me nosi da vidim Zoo vrt u Moskvi.

Istina niko me nije dirao, ali sam pomalo strepio dok se nisam vratio u hotel.

To jedino znaci da si picckica. Mozes tako da strepis i u tvom kombinatu.
 
Ruski gradovi se umivaju za Svetsko prvenstvo u fudbalu...

Gosti koji dodju ce videti samo sjaj tamo gde budu odseli.


Ali nece moci od tog mesta da putuju ni 50 km.

Da ne vide drugu stranu medalje: bedu i 19. vek....


ma sve znamo Blajbi........................al ima i goreg ...AMERIKA............tamo cak i ne postoje siromasni...........ta klasa se prelila u ROBLJE..

zato , bolje da molimo Boga za RUSKO SIROMASTVO nego za AMERICKO ROBLJE..................ipak ima neka razlika.............kuzis?

- - - - - - - - - -

Šta očekuješ od tolike zemlje. Da vidiš Švajcarcku.

ma RUSIJA je totalno propala. Pogledaj samo MONACO.......tako mala drzava, siromasna sirovinama, rudama, energijom, industrijom.................a BNP 80 000 DOLARA po glavi.................a rusi nemaju ni 15000
 
Ruski gradovi se umivaju za Svetsko prvenstvo u fudbalu...

Gosti koji dodju ce videti samo sjaj tamo gde budu odseli.


Ali nece moci od tog mesta da putuju ni 50 km.

Da ne vide drugu stranu medalje: bedu i 19. vek....
u tvojoj lijepoj sve cvjeta jel... namckan maskimir a okolo zagreba pustos... kako dobise pasose eu svi zdipili preko trbuhom za hlebom...


jer od lijepe njihove ni *****...
 
I šta ovo treba da pokaže? Svi znamo da Rusija nije Švajcarska. Nakon dolaska Putina situacija se dosta popravila u poredjenju s Rusijom kakvu je zapa želeo da vidi: siromašnu i obespravljenu..uzgred, silnim sankcijama, zapad potvrdjuje da je to ono što želi...

Опет је некако Запад крив, иако је Русија била бедна управо играјући против Запада и притом ускликујући како су совхози и колхози пут у светлу будућност.

Ти и кад се посечеш приликом бријања вероватно уздахнеш и кажеш "Запад, запад. Запад."
 
Ruski gradovi se umivaju za Svetsko prvenstvo u fudbalu...

Gosti koji dodju ce videti samo sjaj tamo gde budu odseli.


Ali nece moci od tog mesta da putuju ni 50 km.

Da ne vide drugu stranu medalje: bedu i 19. vek....

:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
Samo da nema te Rusije, svet bi cvetao u blagostanju.
Bas kao sto Srbija, Irak, Sirija, Vijetnam,...uzivaju blagodeti razvijenog sveta. :zper:
 
У сред Мосве нестају људи које онда руска мафија сецка и продаје органе, како руским олигарсима, тако и богатим Арапима. Нема џабе онај главни Путинов бајкер надимак "Хирург". Први не-руски мотор је купио када је продао десетак кила бубрега и шест кила јетре.

- - - - - - - - - -

Kum, iz BG živi u Moskvi.
Nema nameru da se vraća.
Inače, radi kao programer.
(...)

За програмере има посла свуда, а Београд је чак и овако девастиран под Вучићевом влашћу неупоредиво лепши за живот од мрачне ледаре Москве.
 
У сред Мосве нестају људи које онда руска мафије сече на комаде и продаје органе, како руским олигарсима, тако и богатим Арапима. Нема џабе онај главни Путинов бајкер надимак "Хирург". Први добар мотор је купио када је продао десетак кила бубрега, шест кила јетре и пет кила срца.

A tek belih bubrega koliko je prodao onamocalim strakeljama na Zapadu!
 
NIGDE nisi mogao da putujes sto nije u turistickom planu.

Ako samo izadjes iz hotela - vec imas pratnju agenata.

Kad je ovo bilo ? Bio sam u Rusiji 3 puta u prethodnih 13 godina i ovo se nije desilo.

Ne žive Rusi kao stoka, ali ne žive ni kao stanovnici Hong Konga, srednja klasa uglavnom ima novca za ono što joj je potrebno, hranu, gorivo, pristojno izgledaju (mada je ukus Rusa za oblačenje izuzetno diskutabilan) ali nekog raskalašnog života nema. Ne letuju gotovo nigde (Malo imućniji se zapute na Kipar, Tursku, CG) i to je to.
 
Poslednja izmena:
Kad je ovo bilo ? Bio sam u Rusiji 3 puta u prethodnih 13 godina i ovo se nije desilo.

Ne žive Rusi kao stoka, ali ne žive ni kao stanovnici Hong Konga, srednja klasa uglavnom ima novca za ono što joj je potrebno, hranu, gorivo, pristojno izgledaju (mada je ukus Rusa za oblačenje izuzetno diskutabilan) ali nekog raskalašnog života nema. Ne letuju gotovo nigde (Malo imućniji se zapute na Kipar, Tursku, CG) i to je to.

Било је у време СССР-а. Сваки хотел је имао једну бабу на сваком спрату која је глумила чистачицу, а која је заправо прислушкивала шта ко прича и ко се с ким ј-ебе. То се звало Дежурњаја.

Данас није тако. Русија је углавном... пристојна.

Ја бих волео православну царство које је богатије од Сингапура, али није тако.

Што је неко занимање више у државном монополу, то је корумпираније и у њему је слабија зарада. Пример је медицина. Није тајна да се као лекар нећеш обогатити у Русији, али нећеш ни живети комотно, већ ћеш бити нижа средња класа. То је због "бесплатног" здравства, па је и рад лекара де факто бесплатан.

Други проблем је слаба контрола Москве над провинцијама. Што се дубље залази у перфиерију, утолико су градићи и села власништво локалног моћника.

Ако му плаћаш рекет, животарићеш. Ако не, налетећеш на проблем. Филм Левијатан је то брутално реално објаснио.

Зато, баш као у времену феудализма, сви беже у метрополе, јер су тамо слободни.

Али великим приливом у велике градове смањује се квалитет живота у истима.
 
Било је у време СССР-а. Сваки хотел је имао једну бабу на сваком спрату која је глумила чистачицу, а која је заправо прислушкивала шта ко прича и ко се с ким ј-ебе. То се звало Дежурњаја.

.

I ja se secam tih zena.

Dugo nisam bio u Rusiji.

Ali ne mogu da se otmem utisku da se nisu promenuli.
 

Back
Top