Zurof uputio pismo Kitarovićevoj: Zar se ponosite Pavelićem?

Poruka
18.895
Efraim Zurof, lovac na naciste i direktor jerusalimskog centra „Simon Vizental“, poslao je pismo hrvatskoj predsednici Kolindi Grabar-Kitarović, u kojem navodi da je zgrožen i da protestuje zbog njenih izjava tokom posete Argentini, objavio je portal 24sata.hr.

kolinda.jpg


„Prema hrvatskom portalu Index.hr, rekli ste da ste “ponosni na sve generacije Hrvata koje su došle u Argentinu“. Ako je to tačno, očito ste ponosni i na zloglasne ustaške ratne zločince poput Ante Pavelića, Eugena Dide Kvaternika, Dinka Šakića, Nade Šakić, Ive Rojnice, Vinka Nikolića i Franje Nevistića, da samo nabrojimo neke od ustaša koji su pobegli u Argentinu da bi izbegli kaznu i koji su „delili sudbinu svog naroda tokom bivšeg jugoslovenskog komunističkog režima“, naveo je Zurof.

Takva izjava je, kako je dodao, „obično prikrivanje jezivih zločina ustaškog režima u NDH i strašna uvreda žrtvama, njihovim porodicama i onima koji su se borili protiv njega“, napisao je Zurof.


Ceo svet to vidi, samo susJedi to ''ne vide''? :think:

https://www.krstarica.com/vesti/region/zurof-uputio-pismo-kitarovic-zar-se-ponosite-pavelicem/
 
Ne kužim ovu logiku, zašto ne bi bio ponosan na sve generacije koje su naselile Argentinu, Ameriku ili Njemačku? Ili postoji neka generacija zločinaca?

- - - - - - - - - -

kako da se ne ponose, da nije bilo jasenovca - ko bi čuo za tu konjušnicu zvanu hrvacka

Ti si uvjeren da je RH nadaleko poznata po - Jasenovcu?
Uozbilji se.
 
Добро, и по Вегети.

Štajaznam, pitaj Rumunja: zna za Vegetu, a o Jasenovcu nema pojma.

- - - - - - - - - -

Није ни њима лако са таквом прошлошћу.
Ако искључе све усташе и њихове потомке, остаје им прилично мало нормалних.

Kakve ja, kao Hrvat, imam veze s time da bi mi to bilo teško?
Imam s time veze koliko i ti.
 
Pa 'ebiga, ne možeš reći da veličanje ustaštva nije ponovo procvetalo dolaskom HDZ-a.

Mogu: dolaskom HDZ-a i Tuđmana su ustaše bile pospremljeni pod tepih, tamo gdje im je i mjesto. HOS je iz pragmatičnih razloga jedno vrijeme postojao, pa je zabranjen.
Veličanje je procvjetalo tek nedavno, zajedno sa antivakcinašima, ravnozemljašima, i ostalim retardiranim kretenima koji su dovoljno retardirani da misle da ih cijelo vrijeme truje lažima, ali oni pametnice na to ne nasjedaju.
 
Mogu: dolaskom HDZ-a i Tuđmana su ustaše bile pospremljeni pod tepih, tamo gdje im je i mjesto. HOS je iz pragmatičnih razloga jedno vrijeme postoja, pa je zabranjen.
Veličanje je procvjetalo tek nedavno, zajedno sa antivakcinašima, ravnozemljašima, i ostalim retardiranim kretenima koji su dovoljno retardirani da misle da ih cijelo vrijeme truje lažima, ali oni pametnice na to ne nasjedaju.

Pa ne veruješ valjda sam sebi to što pričaš?
 
Pa ne veruješ valjda sam sebi to što pričaš?

Pričam ti kako je bilo.
Tuđman je imao samo lijepe riječi o Titu (samo ne počinji priču o ***********i Titu, jer je to vrhunac blama), a o NDH i Paveliću je uvijek pričao da je to zločinačka i kvislinška tvorevina.
Osim toga, pod Tuđmanom je donesen Ustav RH u koje jasno piše da su odluke ZAVNOHa ishodišne osnove RH.

Kao da je tebe krenem uvjeravati da je veličanje četnika u Srbiji krenulo s dolaskom Miloševića.
 
Pričam ti kako je bilo.
Tuđman je imao samo lijepe riječi o Titu (samo ne počinji priču o ***********i Titu, jer je to vrhunac blama), a o NDH i Paveliću je uvijek pričao da je to zločinačka i kvislinška tvorevina.
Osim toga, pod Tuđmanom je donesen Ustav RH u koje jasno piše da su odluke ZAVNOHa ishodišne osnove RH.

Kao da je tebe krenem uvjeravati da je veličanje četnika u Srbiji krenulo s dolaskom Miloševića.

Pa njegove teze o Jasenovcu nisu bile ni malo antiustaške. Tvrdio je da je tamo bilo oko 30.000 ljudi i da čak nisu svi pobijeni...
 
Pa njegove teze o Jasenovcu nisu bile ni malo antiustaške. Tvrdio je da je tamo bilo oko 30.000 ljudi i da čak nisu svi pobijeni...

Točnije, kaže: od 30.000 do 40.000, ukupno u NDH 330.000.
Srbin Dragan Cvetković, viši kustos Muzeja žrtava genocida u Beogradu, daje cifru od 88.000.
Ti ćeš reći 700.000
Ja neću reći ništa, jer mi se u to ne upetljava.

A radi se o tome da pod pojmom "Jasenovac" ti smatraš jedno, Tuđman drugo, ja treće, a Cvetković četvrto.

Tvrdim da danas u HDZu ima daleko više ustašoida nego za vrijeme Tuđmana.
 
Točnije, kaže: od 30.000 do 40.000, ukupno u NDH 330.000.
Srbin Dragan Cvetković, viši kustos Muzeja žrtava genocida u Beogradu, daje cifru od 88.000.
Ti ćeš reći 700.000
Ja neću reći ništa, jer mi se u to ne upetljava.

A radi se o tome da pod pojmom "Jasenovac" ti smatraš jedno, Tuđman drugo, ja treće, a Cvetković četvrto.

Tvrdim da danas u HDZu ima daleko više ustašoida nego za vrijeme Tuđmana.

Mislim da samo više dolaze do izražaja. Morali su glumiti malo razumniju politiku na početku, sad to ustaštvo ispoljavaju maksimalno.
 

Нису само сусједи залепљени, имају и њихови сусједи Срби, баш сад гледам, лист Блиц је на линији одбране Грабар-Китаровић-Павелић, "Злонамерне оцене Зурофа". :lol:

Усташка посла...
 
Pričam ti kako je bilo.
Tuđman je imao samo lijepe riječi o Titu (samo ne počinji priču o ***********i Titu, jer je to vrhunac blama), a o NDH i Paveliću je uvijek pričao da je to zločinačka i kvislinška tvorevina.
Osim toga, pod Tuđmanom je donesen Ustav RH u koje jasno piše da su odluke ZAVNOHa ishodišne osnove RH.

Kao da je tebe krenem uvjeravati da je veličanje četnika u Srbiji krenulo s dolaskom Miloševića.

To i jeste perfidija kojom je zagovarano jedno, a rađeno sasvim drugo!
Nije valjda da ti ne znaš kako je u osnovama tog ZAVNOHa proklamovano načelo po kom ,
- ne smije niti će biti hrvacke države u kojoj srpski i hrvacki narod neće biti ravnopravni-!
Znam, sad ćeš promjeniti pristup ovoj debati pošto više nemaš nedorasla sagovornika!
 
Mogu: dolaskom HDZ-a i Tuđmana su ustaše bile pospremljeni pod tepih, tamo gdje im je i mjesto. HOS je iz pragmatičnih razloga jedno vrijeme postojao, pa je zabranjen.
Veličanje je procvjetalo tek nedavno, zajedno sa antivakcinašima, ravnozemljašima, i ostalim retardiranim kretenima koji su dovoljno retardirani da misle da ih cijelo vrijeme truje lažima, ali oni pametnice na to ne nasjedaju.

Da, da, a ove rvacke mantre se uklapaju u povjesnu tezu kako srpski narod u Rvackoj nije ni postoja',
a onda je svaki fakat o izvršenom genocidu nad njim velikosrpska propaganda!
 

Back
Top