Kriza srednjih godina

mekflaj

Poznat
Poruka
8.254
Kažu da obično počinje krajem tridesetih, mada može i kasnije, kada se odigravaju hormonske i druge promene i pravi osvrt na postignuto u životu do sada.


Da li prolazite kroz krizu srednjih godina i kako se nosite sa tim?

Iznesimo iskustva.

Komentar neke čitateljke ispod članka o ovoj temi sa b92:
Moj suprug je prosto ustao jedno jutro i rekao da menja zivot iz korena. Vec dva meseca zivi u dvorisnoj supici bez ikakvih uslova za zivot. Kupio novu garderobu, prodao imovinu, kupio polovan auto, nasao 15 god. mladju devojku, raspustenicu, pa mi objasnite kakva je to kriza srednjih godina.
https://www.b92.net/zivot/novodoba.php?yyyy=2010&mm=02&dd=15&nav_id=410488
 
to nije kriza vec '' ko joj **** mater'' - imam potomstvo i cao. kad si videla cigosa u krizi srednjih godina? nikad. samo majmune koji su ozenili koleginicu sa faxa i sad *****. ona zeli da napravi porodicu (a sva je sprcena) a on ima platu 200 000 a **** bi nesto mladje...
 
Ne bih zucnula sta god radio sa imovinom, hobijem, garderobom,pumpanjem misica. Ali pored mene, nista zivo nece jebati!

Da se ja pitam, ja bih to nazvao krizom starih godina, jer oseca da mu nema vise one snage u rukama i u organu, a sav je bio u organu...

A kriza srednjih godina bih upotrebio za nesto drugo.
Kad je mlad, covek ima zelje, planove, projekte, uslove, principe i tako moze da skace sa tacke na tacku...
Ne osvrce se nazad...
Analizira, ali se ne osvrce...

Kriza srednjih godina je kad se prvi put pocne da okrece i onda gleda na stvari ne zrelije, nego pedagoskije...
I dalje je, ako je bio mudar do tada, belo belo, zeleno zeleno , ali tada postaje vidljivo da je nekad greska i u nedostatku greske...ili neke nebuloze vezane za ljudsko razmisljanje..

Neki ljudi nikad ne prodju kroz ovo sto bih ja nazvao srednjim dobom...Moj burazer npr, odmah je iz mladalackog ebe mi se za sve skocio u tu krizu starackog doba, tj daj jos par ovih godina da izvekecem sta mi se usput ponudi ili nije to bas sve samo o seksu, nego i o traganju za stabilnijim vrednostima....ne siguricom nego prigodnijim...

Ali evo npr jedna od nebuloza ljudskog razmisljanja koja je meni dosla naknadno je prva ljubav...
Ona se do tada tesko otvarala drugima, ja sam komunikativan ali tesko pustam druge ka sebi, tj osmotrim ih totalno i ona je zadovoljila kriterijume....a onda smo mladalacki i nezrelo lako otvorili jedno drugom i pustili drugog do kraja...

To je bas ono sto ljudi zamisljaju kao ljubav, znaci sve, bez ograde, bez zezanja u mozak, sa voljom da ucinis i bez primese da zloupotrebis ono sto se tebi ucini....
Ali , posto sam komunikativan, a ona je lako i brzo dobila ulaz, mislila je da svaka tako dobija ulaz...
A ja sam mislio da njena lakoca ulaza moze biti povezana sa naivom i da ne zna da kontrolise naivu i uz sumnju koju joj non stop zlobne najbolje drugarice serviraju , sve to vodi ka raskidu....

Ali u srednjim godinama cak i kad je verovatnoca 90% , kao sto je tu bilo (postenija joj je bila cimerka u domu nego te drugarice, finije vaspitana devojka) ne treba ispustati , nego drzati....
Prevelika idealizacija , ne moze se reci nepoverenje, uz taj cinilac brzog i lakog otvaranja jedno drugom i stalno zlobno i pakosno dejstvo okoline, doveli su do neborbenosti za ono sto imas , mada nije bilo napadnuto ni od koga agresivno nego kao zaba toplom vodom, pomalo , zenski, fukarski......

Ali posto je Srbija seljacka zemlja, a zene su sve seljanke, sto je logicno , potrebno i moranje, jer one se uglavljuju u skicu koju pojedinac gradi u drustvu....a manipulacijama preko ljubavi , dece i domacinstva ostvaruju svoje ciljeve, to je definicija krize srednjih godina ustvari definicija opustanja licemerja koje je sveprisutno , pa se onda neke stvari otvorenije rade, a oni koji su se uzdrzavali od loseg oko sebe i u sebi, dizu ruke od toga i menjaju stav...
Ili postaju kao drugi, a posto im to nije izvorno , onda se to kalemi kao piletu siste, pa izgledaju nezgrapno , kao kad postenjacina hoce da glumi mangupa fu.karu....i dok mangup moze da skine bar polovinu devojaka sa zvakom od 5 min, bukvalno ih odvede na seks, a prvi put ih vidi, to postenjacina moze samo da izgleda glup ili lud...

Ili to ili postaje agresivniji u onome sto je iznosio kao sustinu....
Ili treca varijanta, a to je , zaebo je svoj zivot u onome sto je hteo da ispuni , i onda prelazi na hedonisticku viziju zivota do kraja koji ima...

Zene naravno to gledaju kao kokoske koje gledaju pevca koji vodi politiku razgrtanja zemlje da je kao nasao zrno , da bi mu se napaljene kokice namestile, ...
Kad se zivot svodi na analitiku i filozofiju seljanke koja podvodi pod svoje razmisljanje i analizu ponasanje drugih , onda tu ispadaju razne banalnije od banalnih varijacije motiva....
Aseksualac postaje ili homic ili impotentan, kulturan postaje nezainteresovan ili smokljan i tako milion primera...
 
Kažu da obično počinje krajem tridesetih, mada može i kasnije, kada se odigravaju hormonske i druge promene i pravi osvrt na postignuto u životu do sada.


Da li prolazite kroz krizu srednjih godina i kako se nosite sa tim?

Iznesimo iskustva.

Komentar neke čitateljke ispod članka o ovoj temi sa b92:
Moj suprug je prosto ustao jedno jutro i rekao da menja zivot iz korena. Vec dva meseca zivi u dvorisnoj supici bez ikakvih uslova za zivot. Kupio novu garderobu, prodao imovinu, kupio polovan auto, nasao 15 god. mladju devojku, raspustenicu, pa mi objasnite kakva je to kriza srednjih godina.
https://www.b92.net/zivot/novodoba.php?yyyy=2010&mm=02&dd=15&nav_id=410488

potpuno ga razumem,ko ce podneti te razuzdane klinkice muka ziva:aha:
 
Šetam ulicom, razmišljam, zayebana situacija...
:lol:
irrational-man-joaquin-phoenix-inter-6.jpg

Na egzistencijalnu krizu kroz koju prolazim jako dugo, nadovezala se i kriza srednjih godina....

primetiš - kosa se proređuje, sede vlasi masovno krenule oko ušiju...
interesantno je kako neki ljudi lepo stare, npr šon koneri a neki ubrzo počnu da liče na ruine...

preporučujem ovaj film -
irrational man
http://www.imdb.com/title/tt3715320/

u dve oblasti sam doživeo totalni fijasko - ljubavni plan (nisam ostvario niti jednu iole ozbiljniju vezu) i socijalni život (nemam prijatelje).

imam 38 godina i nameće se pitanje da li ću ostati večiti samotnjak i neko ko se kloni ljudi ili uspeti da pređem u svoju suprotnost, naći ženu, formirati porodicu...
 
Šetam ulicom, razmišljam, zayebana situacija...

Na egzistencijalnu krizu kroz koju prolazim jako dugo, nadovezala se i kriza srednjih godina....

primetiš - kosa se proređuje, sede vlasi masovno krenule oko ušiju...
interesantno je kako neki ljudi lepo stare, npr šon koneri a neki ubrzo počnu da liče na ruine...

preporučujem ovaj film -
irrational man
http://www.imdb.com/title/tt3715320/

u dve oblasti sam doživeo totalni fijasko - ljubavni plan (nisam ostvario niti jednu iole ozbiljniju vezu) i socijalni život (nemam prijatelje).

imam 38 godina i nameće se pitanje da li ću ostati večiti samotnjak i neko ko se kloni ljudi ili uspeti da pređem u svoju suprotnost, naći ženu, formirati porodicu...

Nece ti niko reci od pe... i pe...rusha sa foruma, ali pocni da otimas i onda ces imati...
Mislim nije ti cilj naci nego imati....
 
Ja sam totalno poludeo, ebo bih sve što nosi suknju, a nije iz Škotske.
Ma, kad malo bolje razmislim - nema veze ni ako je iz Škotske, svugde mu je bolje nego u gatjama + jedan je život, treba sve probati.
Lepo kažem da sam totalno poludeo, pubertet nije bio ništa u poredjenju s ovim.
 
Ne prolazim kroz krizu srednjih godina. Mislim da kroz to prolaze ljudi koji su živeli da zadovolje tuđe kriterijume, sve radili kako treba, i negde u procesu zaboravili da urade i ono što zaista žele, pa kad ukapiraju da će umreti (to jest da sredovečni ljudi mogu svaki čas da umru) počnu da nadoknađuju... Ali to definitivno postoji, jbt. držiš se s nekim ceo život, i on/a odjednom skroz pomahnita... mada ni to nije loše, možda, možeš ponovo da se upoznaješ, jovo nanovo fazon... e, svašta.
 
Posle četrdeset i druge počinje lagano usporavanje. Donekle fizičko, a pomalo i psihičko. Boriš se protiv kolotečine a najbolje se osećaš u njoj. Dobro je što nisam sam, dosta je razvedenih muškaraca u najboljim godinama a i večitih neženja
 

Back
Top