Hrvati kupuju F-16 od Izraela

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 401905

Elita
Poruka
19.065
http://www.jpost.com/Israel-News/Be...orward-with-500m-F-16-fighter-jet-deal-539910

Croatian media reported that Israel had amended its initial bid after stiff competition from Sweden, offering to supply it with a mixed fleet of F-16C/D which are still in active service in the Israel Air Force as well as the older F-16A/B.

Izrael prodaje neodredjen broj F16 aviona hrvatskoj do 2020.
I varijantu A/B koju povlace iz upotrebe, ali i C/D koja je jos u upotrebi.



With the F-16C/D Barak, and one of the most advanced F16s ever built, the F-16I Soufa, Israel flies the largest contingent of F-16s outside the United States, with close to 300 jets. All the aircraft have been heavily modified with Israeli-made avionics, self-protection systems, radar and advanced weapons such as the Python 4 & 5 air-to-air missiles and the Popeye & Spice AGM's.

Uz moguc/verovatan dogovor o prodaji naoruzanja za njih.

Ceka se odobrenje SAD
 
:rotf:

Ako avioni pripadaju Izraelu zasto se ceka odobrenje SAD?

vidi se da se ne razuzmijes...kod kupovine F15/prodaje...Ameri imaju u ugovoru da se brez njihovog "glasa-amena" ne moze preprodati tehnologija...

- - - - - - - - - -

tupane a, sta mislis koliko su stari ti polovni izraelski F 16 ?

bitniji je resurs koji je preostao...naravni i godina starosti..
 
:rotf:

Ako avioni pripadaju Izraelu zasto se ceka odobrenje SAD?
Зато што је то правило свуда у свету:
Нико не може продати сложене војне системе без сагласности
земље у којој је произведено и од којих је купљено.

- - - - - - - - - -

bitniji je resurs koji je preostao...naravni i godina starosti..
Обзиром да су сада пуних 39 година, до испоруке и увођења у употребу,
биће то стари добри момци од 41, 42 године старости.. :)
 
Зато што је то правило свуда у свету:
Нико не може продати сложене војне системе без сагласности
земље у којој је произведено и од којих је купљено.

- - - - - - - - - -


Обзиром да су сада пуних 39 година, до испоруке и увођења у употребу,
биће то стари добри момци од 41, 42 године старости.. :)

Aco..kruzi priča da je pl.Plenki stoprao tu priču ..samo iz jendog razloga..ti F16 od Izraela toliko su modificirani da gotovo samo se zovu F16..Ameri su prije neki dan poslali nasima izvješće da oni žele pregledati te avione da nam ne bi židovi uvalili krševe..tu su se židovi malo uzjogunili jer bi onda ameri vidjeli sta su sve prerađivali..kontaš..mi tj.nasi nemamo znanja da pregledamo te f16tice..zato su se ameri uvaili u priču a i nude nove block-70 ..priči nije kraj ..jos se sve vrti i nista nijeodlučeno...

- - - - - - - - - -

vidim da si "strucnjak",ne bilo ti zapovedjeno definisi resurse starost i ukupnu cenu,obzirom da cete sve morati prilagodjavati F16 sa kojima bi se prvi put susreli

nije isto ako avion leti 35..godina i stoji u hangaru 35 godina..naravno nitko nije kupio eroplane da "sjede" u hangaru..u ovom slučaju židovi su toliko modificirali za svoje potrebe te f16..da ni sami ameri ne znaju zato priča i ide na pregled kod amera..a židovima to ne odgovara..e sad da li si me shvatio..usput cijena jendog f16 bi bila oko 40 -45 milijuna..ali nesluzbeno..
 
jos nije odlučeno koje avione kupujemo..Premijer pl.Plenki je stavio veto..jos se čeka..širiš lažne vijesti i paniku..nemo da opet kod vas krene bezanija ovaj put iz BG..a kuda sad..:grudvanje3::zimag:

Prime Minister Benjamin Netanyahu and Croatian Prime Minister Andrej Plenkovic have agreed to push forward with a sale of Israel Air Force F-16 fighter jets to Croatia which has been upgrading its air force.

Da li ima neki drugi Plenkovic?
 
Aco..kruzi priča da je pl.Plenki stoprao tu priču ..samo iz jendog razloga..ti F16 od Izraela toliko su modificirani da gotovo samo se zovu F16..Ameri su prije neki dan poslali nasima izvješće da oni žele pregledati te avione da nam ne bi židovi uvalili krševe..tu su se židovi malo uzjogunili jer bi onda ameri vidjeli sta su sve prerađivali..kontaš..mi tj.nasi nemamo znanja da pregledamo te f16tice..zato su se ameri uvaili u priču a i nude nove block-70 ..priči nije kraj ..jos se sve vrti i nista nijeodlučeno...

.

posebno mi je dirljiva američka briga da vam ješe , kako kažeš , ne uvale krševe .....krajnje dirljivo ....skoro sam se rasplako
 
nije isto ako avion leti 35..godina i stoji u hangaru 35 godina..naravno nitko nije kupio eroplane da "sjede" u hangaru..u ovom slučaju židovi su toliko modificirali za svoje potrebe te f16..da ni sami ameri ne znaju zato priča i ide na pregled kod amera..a židovima to ne odgovara..e sad da li si me shvatio..usput cijena jendog f16 bi bila oko 40 -45 milijuna..ali nesluzbeno..
ukratko ne znas o cemu pricas,nabadas, pa ako prodje prodje
 
Aco..kruzi priča da je pl.Plenki stoprao tu priču ..samo iz jendog razloga..ti F16 od Izraela toliko su modificirani da gotovo samo se zovu F16..Ameri su prije neki dan poslali nasima izvješće da oni žele pregledati te avione da nam ne bi židovi uvalili krševe..tu su se židovi malo uzjogunili jer bi onda ameri vidjeli sta su sve prerađivali..kontaš..mi tj.nasi nemamo znanja da pregledamo te f16tice..zato su se ameri uvaili u priču a i nude nove block-70 ..priči nije kraj ..jos se sve vrti i nista nijeodlučeno...

- - - - - - - - - -



nije isto ako avion leti 35..godina i stoji u hangaru 35 godina..naravno nitko nije kupio eroplane da "sjede" u hangaru..u ovom slučaju židovi su toliko modificirali za svoje potrebe te f16..da ni sami ameri ne znaju zato priča i ide na pregled kod amera..a židovima to ne odgovara..e sad da li si me shvatio..usput cijena jendog f16 bi bila oko 40 -45 milijuna..ali nesluzbeno..

Jeshta, ti F-16 su toliko dobri i novi da Izrael jedva ceka da ih se rjesi.
No zasto placati njihovu reciklazu kad ima dovoljno glupih nacija koji ce ih kupiti za 500 milijuna. z:D
 
:)

Sosjedi , da dodjete na aerodrom "Nikola Tesla" u Surcinu i da pogledate neke exponate ...?

ma da,pa to smo skidali jos 91,..nista novo...z:lol:

- - - - - - - - - -

Jeshta, ti F-16 su toliko dobri i novi da Izrael jedva ceka da ih se rjesi.
No zasto placati njihovu reciklazu kad ima dovoljno glupih nacija koji ce ih kupiti za 500 milijuna. z:D

vidi,da se mene pita ja bih kupio nove "švede" ali ..ima tu puno.. ali...

- - - - - - - - - -

posebno mi je dirljiva američka briga da vam ješe , kako kažeš , ne uvale krševe .....krajnje dirljivo ....skoro sam se rasplako

mi smo objavili da kupujmo erpolane,..izrael,grci,ameri nude polovne...švedi nove,..sad su u priču uletili i ameri s novim block70,..sve je jos u zarku nista nije odlučeno..bilo kako nilo..vece krseve od vasih 29ki ne mozemo kupiti..vi ste extra pojeli qitu u svezi toga...:grudvanje3::zimag:
 
Зато што је то правило свуда у свету:
Нико не може продати сложене војне системе без сагласности
земље у којој је произведено и од којих је купљено.

- - - - - - - - - -


Обзиром да су сада пуних 39 година, до испоруке и увођења у употребу,
биће то стари добри момци од 41, 42 године старости.. :)

Avioni kostaju 500 milijuna.
Onda dolazi njihova oprema, naoruzanje, infrastruktura, obuka pilota i tehnickog osoblja, itd ... cijena s tim skace najmanje duplo.
Pa onda i remonti koji ce usljediti, rezervni dijelovi, itd .. a znamo da je remont jednog merickog Fantoma najmanje 10 puta skuplji od remonta ruskog aviona.
Piloti tek trebaju poceti obuku za taj avion, sto znaci da ce u idealnim uvjetima proci najmanje 5-6 godina dok ne budemo imali dovoljan broj pilota obucenih za sve zadace.
Jer, nakon zavrsene osnovne obuke, slijedi borbena koja traje oko 3 godine.
Kako ce to sve funkcionirati u maloj siromasnoj zemlji ciji je vrh znanja ruski mig 21, koja ima 0 iskustva sa zapadnom tehnikom, i koja iz temelja mora mijenjati kompletan sustav, nije tesko zakljuciti.
Drzava koja nema para ni da promijeni ulje u 2 tenka, to finanncijski ne moze ni u snu izdrzati.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top