Može li se istovremeno voleti više osoba?

Mislim da je krajnje vreme da prodiskutujemo i o ovom fenomenu.
Obicno uvek potezem i salu kad otvaram teme, ali ovog puta ipak sugerisem da odgovori budu ozbiljni.
Neka bude i 3 odgovora, ali bez spama i zafrkancije.

Idemo:zimag:

Može, zašto ne bi moglo. Mislim da je ta monogamija jednostavno nametnuta i nametana hiljadama godina i da protivprirodna.
 
Stručnjaci tvrde da je moguće...

– Takva ljubav funkcioniše u porodicama, među prijateljima. Kada ovakav “tip“ ljubavi stavimo u kontekst partnerskih odnosa, mnogi su skeptični, ali istraživanja tvrde da je moguće –



Ja mislim da ipak ne bih umela, a da ne budem ljubomorna, što bi kasnije moglo da pređe i u neko proganjanje, verbalno maltretiranje, možda bih postala i nasilna...
 
Stručnjaci tvrde da je moguće...

– Takva ljubav funkcioniše u porodicama, među prijateljima. Kada ovakav “tip“ ljubavi stavimo u kontekst partnerskih odnosa, mnogi su skeptični, ali istraživanja tvrde da je moguće –



Ja mislim da ipak ne bih umela, a da ne budem ljubomorna, što bi kasnije moglo da pređe i u neko proganjanje, verbalno maltretiranje, možda bih postala i nasilna...

A zašto bi ti bila ljubomorna ako voliš dvojicu? :D
Ne znam, kod mene je funkcionisalo nekoliko godina, dok nisam raščistila odnose sa obojicom i našla trećeg tj jedinog i sadašnjeg, mog muža i gospodara <333
Da li je bila ljubav prema obojici, ne znam, ali mi je namera bila iskrena, koliko god to rogobatno zvučalo :lol:
 
A zašto bi ti bila ljubomorna ako voliš dvojicu? :D
Ne znam, kod mene je funkcionisalo nekoliko godina, dok nisam raščistila odnose sa obojicom i našla trećeg tj jedinog i sadašnjeg, mog muža i gospodara <333
Da li je bila ljubav prema obojici, ne znam, ali mi je namera bila iskrena, koliko god to rogobatno zvučalo :lol:

Pa, u glavi sam imala scenario da on voli nas dve, otud ljubomora... :zloca:

Mislim da je činjenica da i ako postoji, uvek na kraju ostaviš obojicu i nađeš trećeg. Evo kao i u tvom primeru... Jer nekako valjda navikneš da se njih dvojica dopunjuju i čine te zadovoljnom, pa jedan samo nije dovoljan. Mislim, nagađam...
 
Verujem da mozemo, zasto da ne. Pre svega postoje razlicite vrste ljubavi, ka porodici, ka prijateljima, ka potencijalnim partnerima.
Pitanje se verovatno odnosi na poslednju vrstu. Verujem da je to moguce, zasto da ne, nikad ne znas koga ces zavoleti na taj nacin, ko kaze da smo ograniceni da samo jednom iskreno volimo.

E sad da li je 'ispravno' tako nesto ukoliko vec volis nekoga, to je vec diskutabilno, jer ipak verujem da ne mozemo mnogo da uticemo na to hocemo li zavoleti nekoga ili ne (osim ukoliko na vreme primetimo takvu 'opasnost' pa se distanciramo od te osobe). To mozda nije fer prema osobi sa kojom si vec u ljubavnoj vezi, ali ko je rekao da je zivot fer. Na nama je samo da pametno postupimo u takvoj situaciji, da vidimo sta smo sve spremni da zrtvujemo. U svakom slucaju ni toj osobi nije lako, nije birala koga ce da voli, desilo se, ukoliko iskreno voli i jednu i drugu, morace da prelomi na jednu stranu, i bol je neizbezna.
 
Poslednja izmena:

Back
Top