Путин: Комунисти поштују Лењинову мумију као што хришћани поштују свете мошти

pesho

Veoma poznat
Poruka
10.107
Председник Владимир Путин је у интервјуу за филм „Валаам“, чији је одломак приказан у програму „Вести недеље“ на телевизији „Россия 1“, упоредио комунизам са хришћанством, а поштовање Лењинове мумије у маузолеју са поштовањем моштију светитеља.
Шеф руске државе је додао да је комунистичка идеологија заправо веома слична хришћанству, јер проповеда слободу, братство, једнакост, правду, тј. све што је утемељено још у Светом Писму. „Тамо све то постоји. А какав је кодекс градитеља комунизма? То је сублимација, својеврстан примитивни извадак из Библије. Они нису ништа ново смислили”, рекао је Путин.
https://rs.rbth.com/zivot/80634-putin-komunisti-poshtuju-lenjinovumumiju
svetogrdje?
sta bi na ovo rekla SPC
 
Marksizam je, posle Hrišćanstva, najveći pokret u istoriji čovečanstva. Lenjin se izborio za prvu socijalističku državu. Ne znam šta nije jasno? Je l' pogrešio nešto možda?

pa nije putin je garant opstajanja balsamovanog lenjina na crvenom trgu,to je potvrdio i zjuganov
 
Председник Владимир Путин је у интервјуу за филм „Валаам“, чији је одломак приказан у програму „Вести недеље“ на телевизији „Россия 1“, упоредио комунизам са хришћанством, а поштовање Лењинове мумије у маузолеју са поштовањем моштију светитеља.
Шеф руске државе је додао да је комунистичка идеологија заправо веома слична хришћанству, јер проповеда слободу, братство, једнакост, правду, тј. све што је утемељено још у Светом Писму. „Тамо све то постоји. А какав је кодекс градитеља комунизма? То је сублимација, својеврстан примитивни извадак из Библије. Они нису ништа ново смислили”, рекао је Путин.
https://rs.rbth.com/zivot/80634-putin-komunisti-poshtuju-lenjinovumumiju
svetogrdje?
sta bi na ovo rekla SPC

Svaka vlast je od Boga i treba joj služiti.
Oni (SPC) su se lepo slagali sa komunistima.
Naravno u pocetku je bilo nesuglasica ali je brzo prevazidjeno.
 
pa nije putin je garant opstajanja balsamovanog lenjina na crvenom trgu,to je potvrdio i zjuganov

Samo zamisli posledice ako se nešto desi sa njegovim telom. A možda drže telo kao kec u rukavu, pa kad unište, da izazovu opšti revolt. Ko će ih znati.
 
Председник Владимир Путин је у интервјуу за филм „Валаам“, чији је одломак приказан у програму „Вести недеље“ на телевизији „Россия 1“, упоредио комунизам са хришћанством, а поштовање Лењинове мумије у маузолеју са поштовањем моштију светитеља.
Шеф руске државе је додао да је комунистичка идеологија заправо веома слична хришћанству, јер проповеда слободу, братство, једнакост, правду, тј. све што је утемељено још у Светом Писму. „Тамо све то постоји. А какав је кодекс градитеља комунизма? То је сублимација, својеврстан примитивни извадак из Библије. Они нису ништа ново смислили”, рекао је Путин.
https://rs.rbth.com/zivot/80634-putin-komunisti-poshtuju-lenjinovumumiju
svetogrdje?
sta bi na ovo rekla SPC

Putin je samo prepoznao da su komunizam i hriscanstvo dve sestre rodjene. Obe izdaleka lepa, ali kad udju u kucu: "Nedao ti Bog".
 
ево зашто никад нисам могао да верујем Путину потпуно...кад је вратио пентаграме на Војску било је већ тад очитода ту носу чиста посла...очито је само још један у низу играча пентаграма...какве везе има које је пентаграм боје...црвени,жути,бели....ко мунизам,европска демократија,америчка демократија,ислам...све су то само различите подвале гаравог у борби против Крста и Спасења људи...јел има тамо неко да га пита шта тачно симболише петокрака кад је имају и његов комунизам,и мрска америчка и европска демократија,и терористичке исламске земље.како је могуће да те три,шатро различите друштвене норме и уређења-имају један исти симбол?!?!?!КАКО?ШТА им је то заједничко..осим духовног газде који их измислио наравно.....ми који Бога плашимо знамо...они који би да се играју Бога очито имају проблем да разумеју у чијем се колу налазе...
satan.jpg
 
Poslednja izmena:
ево зашто никад нисам могао да верујем Путину потпуно...кад је вратио пентаграме на Војску било је већ тад очитода ту носу чиста посла...очито је само још један у низу играча пентаграма...какве везе има које је пентаграм боје...црвени,жути,бели....ко мунизам,европска демократија,америчка демократија,ислам...све су то само различите подвале гаравог у борби против Крста и Спасења људи...јел има тамо неко да га пита шта тачно симболише петокрака кад је имају и његов комунизам,и мрска америчка и европска демократија,и терористичке исламске земље...ми који Бога плашимо знамо...они који би да се играју Бога очито имају проблем да разумеју у чијем се колу налазе...

Dobar si ti momak Jeremija.
 
ево зашто никад нисам могао да верујем Путину потпуно...кад је вратио пентаграме на Војску било је већ тад очитода ту носу чиста посла...очито је само још један у низу играча пентаграма...какве везе има које је пентаграм боје...црвени,жути,бели....ко мунизам,европска демократија,америчка демократија,ислам...све су то само различите подвале гаравог у борби против Крста и Спасења људи...јел има тамо неко да га пита шта тачно симболише петокрака кад је имају и његов комунизам,и мрска америчка и европска демократија,и терористичке исламске земље...ми који Бога плашимо знамо...они који би да се играју Бога очито имају проблем да разумеју у чијем се колу налазе...Pogledajte prilog 473625

pravoslavne crkve se razlikuju podosta u misljenjima....SPC i ruska crkva imaju drugaciji pogled na stvari a nije valjda da mislis da SPC ima tapiju na istinu
 
pravoslavne crkve se razlikuju podosta u misljenjima....SPC i ruska crkva imaju drugaciji pogled na stvari a nije valjda da mislis da SPC ima tapiju na istinu

RPC poštuje komuniste jer su shvatili da ih je sam Svevisnji poslao da ih kazni zbog njihovih grehova.
 
pravoslavne crkve se razlikuju podosta u misljenjima....SPC i ruska crkva imaju drugaciji pogled na stvari a nije valjda da mislis da SPC ima tapiju na istinu

ајде мани се филоизофирања и одговори просто...шта је то заједничко комунизму,демократији и исламу кад имају ИСТИ СИМБОЛ?И ШТА он представља...мани ме СПЦ,она је одрицањем од Православља,седењем са свим сектама и јересима света у некаквом *светском савезу цркава* и називањем јеретика некаквим *сестринским црквама* одавно отпала од Православља и Истине.баш као и Мисковска Патријаршија коју су водили и воде комунисти...везе они са Правосланом Црквом немају одавно...таман колико Срби огромном већином верују у Бога(*има нешто*,*ми славимо славу значи да смо православни*..........)
 
Poslednja izmena:
RPC poštuje komuniste jer su shvatili da ih je sam Svevisnji poslao da ih kazni zbog njihovih grehova.

кад би знао да је једина држава у историји Цркве која је предана Анатемиу целој њеној историји био једино Стаљинов и Лењинов Совјетски Савез не би лупио овакву глупост...баш као ни Путин
 
ајде мани се филоизофирања и одговори просто...шта је то заједничко комунизму,демократији и исламу кад имају ИСТИ СИМБОЛ?И ШТА он представља...мани ме СПЦ,она је одрицањем од Православља,седењем са свим сектама и јересима света у некаквом *светском савезу цркава* и називањем јеретика некаквим *сестринским црквама* одавно отпала од Православља и Истине.баш као и Мисковска Патријаршија коју су водили и воде комунисти...везе они са Правосланом Црквом немају одавно...таман колико Срби огромном већином верују у Бога(*има нешто*,*ми славимо славу значи да смо православни*..........)

svetosavljem su se odenule lazne patriote,to je problem
 

Back
Top