Православне молитве

de si Stanco srce moje
nije pogrešna rečenica
Misli se na disanje tokom molitve, to jest specifično disanje - uzdah i izdah koji prate reči
jer kako kažu u opisu - ​spusti se Um u srce
na Isuse Hriste sine božji se udahne
a na pomiluj me grešnog izdahne
isti je princip i kod joge i meditacije
A Bole je opisao Isihazam - Molitvu srca, koji neki nazivaju i ''pravoslavna joga''
i meni je to najlepša molitva u hrišćanstvu

Njegova rečenica glasi: "Као што је дисање важно, тако је важна и молитва" bez naznake kada i za koga. Ovakvu kako je napisano mogu da shvatim da je za sve nas važna molitva kao i disanje.
Ako je mislio onako kako si ti napisala rečenica bi trebala da glasi: "Za vreme molitve disanje je važno koliko i molitva".
PS A da, ma evo me, malo gluvarim ovde, ali neću dugo.:D
 
Njegova rečenica glasi: "Као што је дисање важно, тако је важна и молитва" bez naznake kada i za koga. Ovakvu kako je napisano mogu da shvatim da je za sve nas važna molitva kao i disanje.
Ako je mislio onako kako si ti napisala rečenica bi trebala da glasi: "Za vreme molitve disanje je važno koliko i molitva".
PS A da, ma evo me, malo gluvarim ovde, ali neću dugo.:D

pa da, podrazumevao je da se to zna....
 
Ne brini zbog toga, šivot u ovom materijalnom svetu te je dovoljno naučio osnovnim stvarima iz fizike koje treba da znaš.

da ali fizika je jako zanimljiva
nego komplikovana
e sad kvantna fizika je spojila taj jaz između nauke i duhovnog

inače molitvu kao duhovnu disciplinu smatram izuzetno bitnom

da citiram jednog mudrog rabina:
''Molitva je kao strela koju šaljemo Bogu u uvo!''
 
da ali fizika je jako zanimljiva
nego komplikovana
e sad kvantna fizika je spojila taj jaz između nauke i duhovnog

inače molitvu kao duhovnu disciplinu smatram izuzetno bitnom

da citiram jednog mudrog rabina:
''Molitva je kao strela koju šaljemo Bogu u uvo!''

Da se nisi izjasnila u vezi sa fizikom zamolio bih te da mi razjasniš taj spoj nauke i duhovnosti, a kroz kvantnu fiziku. Ja mislim ovako: primeniš Šredingerocu jednačinu na vodonikov atom i padneš duhom.:D
A što se tiče ove rabinove izjave vidi se da ni on nije znao fiziku.:D
 
Da se nisi izjasnila u vezi sa fizikom zamolio bih te da mi razjasniš taj spoj nauke i duhovnosti, a kroz kvantnu fiziku. Ja mislim ovako: primeniš Šredingerocu jednačinu na vodonikov atom i padneš duhom.:D
A što se tiče ove rabinove izjave vidi se da ni on nije znao fiziku.:D
ja i dalje mislim da nauka nije u suprotnosti sa duhom
to su samo različiti uglovi posmatranja istih pojava
mislim u suštini
mnogi naučnici su bili religiozni
 
ja i dalje mislim da nauka nije u suprotnosti sa duhom
to su samo različiti uglovi posmatranja istih pojava
mislim u suštini
mnogi naučnici su bili religiozni

Ne znam šta podrazumevaš pod duhom. Neurobiologija se bavi duhovnošću. Želi da objasni procese u mozgu a koji se odnose i na emocije, što po meni predstavlja duhovnost.
Pa da, mnogi naučnici, ali kada su popustile društvene stege u vezi sa religijom onda ih je sve manje. Smatra se da je SAD najreligioznija država, ali istraživanja pokazuju da je veliki procenat njihovih članova Akademije nauka nereligiozan. Slično je i u Engleskoj (Ni u SAD ni u Engleskoj se ne zove Akademija nauka, ali sam ja naveo udruženja slična našoj Akademiji).
 
Ne znam šta podrazumevaš pod duhom. Neurobiologija se bavi duhovnošću. Želi da objasni procese u mozgu a koji se odnose i na emocije, što po meni predstavlja duhovnost.
Pa da, mnogi naučnici, ali kada su počustile društvene stege u vezi sa religijom onda ih je sve manje. Smatra se da je SAD najreligioznija država, ali istraživanja pokazuju da je veliki procenat njihovih članova Akademije nauka nereligiozan. Slično je i u Engleskoj (Ni u SAD ni u Engleskoj se ne zove Akademija nauka, ali sam ja naveo udruženja slična našoj Akademiji).

ti si naučnik fundamentalista:p
 
gospode pomiluj me grešnoga danas da bih sutra mogao još više da zgrešim... pa me opet pomiluj.
licemerno...

I ja se ovako molim:
" Kada meni dođe čas da mreti treba,
Bože daj da umrem u jesenjoj noći.
Nasmejan i vedar, u mladačkoj moći,
pod raskošnim sjajem septembarskog neba"
PS molim se intenzivno čim prođe septembar pa onda sve ređe, a onda ućutim dok ponovo prođe septembar.:D
 
Poslednja izmena:
МОЛИТВА ЗА БЕЗБОЖНИКЕ

Светог Николаја Жичког


Сва бића, Боже, сведоче о Твом бићу, јасније него сат о сајџији, и град о градиоцима, и песма о певачу, и реч о језику и разуму. Јаснији си од сунца, свесилни Боже наш, ипак безбожници не знају за Тебе; и још црње: безбожници у злоби срца свог неће да знају за Тебе. Загњурују главе своје у земљу, као ној у песак, и вичу: невидимо Га, не знамо Га, нема Га! Ја им зборим речима о Теби, који си саздао реч и устројио говор, они се смеју. Ја им чиним милост у име Твоје, они се срде. Ја им понављам речи пророка Твојега: во познаје господара својега (Исаија 1, 3), како ви људи да не познајете Господа свога? А они одговарају: Нема Господа! Одсекла се река од извора — пресушиће. Пресушило је срце у безбожника — пресушиће им сасвим и разум. Полудеће, као што су сви безбожници полудели. Страх ме обузима, да поред мене живог суседи моји не потону у ад.
О, Изворе живота, кажи ми, кажи слуги Твоме: како толика смрт може савити гнездо у живој души човековој?
О, вечно Сунце правде и истине, како толики мрак може пасти на разум човечији, да не може да прочита и разуме почетно и завршно слово свих бића у свету? Није ли, Господе, овако: грех за грехом као конац по конац, док се није изаткала дебела завеса, која од Тебе сакрива и покрива?
Но не допусти, Господе, да цар таме савлада до краја створења Твоја! Тресни силом Твојом и блесни зракама Твојим, да би се пробудили успавани и адом опијени! Учини оно што само Ти знаш и можеш, да се покају суседи моји, беднији и од свих створења Твојих.
Јер ће лепи бити суседи моји кад се покају и Тебе познаду, по молитви слуге Твога светог Mojceja Мурина. Као блудни синови кад се из друштва свиња поврате у друштво анђела. О како ће звучнија и стројнија бити песма Твојој слави и величини кад је сви покајани синови Твоји запевају заједно са вернима и заједно са војскама анђелским на небу, које дан и ноћ славе и величају Оца и Сина и Светога Духа, Бога једнога, живога. Амин.



Vise molitvi i o molitvama....http://www.crkvasvetepetke.org.rs/s...tva-za-bezboznike-svetog-nikolaja-zickog.html
 
I ja se ovako molim:
" Kada meni dođe čas da mreti treba,
Bože daj da umrem u jesenjoj noći.
Nasmejan i vedar, u mladačkoj moći,
pod raskošnim sjajem septembarskog neba"
PS molim se intenzivno čim prođe septembar pa onda sve ređe, a onda ućutim dok ponovo prođe septembar.:D

nikaki si vernik ako to ne radiš u kontinuitetu... :lol:
ne posustaj, bio septembar ili maj, njegove namere niko ne može da nasluti... što je sigurno, sigurno je.
 
I ja se ovako molim:
" Kada meni dođe čas da mreti treba,
Bože daj da umrem u jesenjoj noći.
Nasmejan i vedar, u mladačkoj moći,
pod raskošnim sjajem septembarskog neba"
PS molim se intenzivno čim prođe septembar pa onda sve ređe, a onda ućutim dok ponovo prođe septembar.:D
Ludače.. :lol:

Evo dodaću ti jednu nasmejanu mlađu penzionerku da te greje u jesenjoj noći,
za trideset godina, kada će taj sptembar doći. :heart:

Mada te je otpraviti trebalo odavno. Al neka te..
 
За све што нисам имао
и за све што сам желео
за понос и вечност
ХВАЛА ТИ
За сунце у соби
За пут ка слободи
За руку што води
ХВАЛА ТИ
Јер два пута живим
Док неко ни пола
И већ сам далеко од старога бола
Ново за старо а платио нисам
За све што ми дајеш ти
ХВАЛА ТИ
За сунце у соби
За пут ка слободи
За руку што води
ХВАЛА ТИ
На ноге си ме подигао
На крилима ме уздигао
Када сам је угледао највећу ми љубав дао
То можеш само ти Боже
ХВАЛА ТИ

 

Back
Top