Једини успех Томе Николића

Победоносцев

Stara legenda
Poruka
83.772
Тома Николић је данас одликован од Путина за заслуге за српско-руско пријатељство, тако нешто. Од страних грађана одликовани су Тома, неки Јанез, и нека жентурача.

И Тома за дивно чудо није подбацио. За човека који у суштини има шмек и стајлинг шугавог сеоског пса мешанца изгледао је одлично. Лепо одело је имао, није му рашчупана коса била, релативно атлетски је устрчао, и најважније од свега прочитао је говор на руском. Читао је лоше, али говор... говор није био глуп. Да будем искрен, кад сам видео да ће да говори, помислио сам да ће опет нешто да се налупета. Међутим говор је био кратак и пристојан, што значи да му га је нако написао, и рекао је нешто као "даћу све од себе да српско и руско пријатељство заувек живи". И то је све.

Fair's fair, треба одати признање деда Томи. Овај пут није обрукао све Србе.

http://tass.ru/obschestvo/4703282
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/1/politika/2928479/putin-odlikovao-nikolica.html

toma-nikolic-02-680x430.jpg
 
Тома Николић је данас одликован од Путина за заслуге за српско-руско пријатељство, тако нешто. Од страних грађана одликовани су Тома, неки Јанез, и нека жентурача.

И Тома за дивно чудо није подбацио. За човека који у суштини има шмек и стајлинг шугавог сеоског пса мешанца изгледао је одлично. Лепо одело је имао, није му рашчупана коса била, релативно атлетски је устрчао, и најважније од свега прочитао је говор на руском. Читао је лоше, али говор... говор није био глуп. Да будем искрен, кад сам видео да ће да говори, помислио сам да ће опет нешто да се налупета. Међутим говор је био кратак и пристојан, што значи да му га је нако написао, и рекао је нешто као "даћу све од себе да српско и руско пријатељство заувек живи". И то је све.

Fair's fair, треба одати признање деда Томи. Овај пут није обрукао све Србе.

http://tass.ru/obschestvo/4703282
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/1/politika/2928479/putin-odlikovao-nikolica.html

:bye::bye::bye:
ПУТИН УРУЧИО ОРДЕН НИКОЛИЋУ – ускоро нови ниво сарадње две земље


04.11.2017.

Руски председник Владимир Путин уручио је данас председнику Националног савета за координацију сарадње са Руском Федерацијом и НР Кином Томиславу Николићу Орден пријатељства за велики лични допринос у јачању стратешког партнерства и пријатељских веза између Русије и Србије.

„Свако ко одликује размишља коме даје орден, као и онај ко прима одликовање размишља од кога га је примио“, рекао је Николић уочи свечане церемоније.
nikolic-putin-kremlin.jpg


Он је подсетио и да је 2014. године одликовао Путина највишим српским признањем — Орденом Републике Србије на великој огрлици. Указ о додели Ордена пријатељства Путин је потписао 30. маја 2017. године, у време док је Николић још обављао функцију председника Србије.

Висока државна награда Руске Федерације бившем председнику Србије је уручена у Кремљу, на свечаности поводом Дана националног јединства.
„Овај орден у име грађана Србије добијам од Руске Федерације, државе која за Србију и српски народ историјски представља најближег пријатеља и савезника. Овај орден добијам од руског народа, који нам је близак по пореклу, језику, вери, историји, са којим градимо заједничку будућност“, рекао је Николић на церемонији.

Николић је изразио задовољство што је Путин, како је рекао, препознао напоре које је он као председник Србије, од маја 2012. до маја 2017. године, „уложио да и поред многобројних тешкоћа и препрека наше односе доведемо до нивоа стратешких“. Николић је у разговору са новинарима рекао да су „нови председник и Влада Србије на истом путу да развијају сарадњу са Русијом“.

Он је навео да је Канцеларију, на чијем је челу, основала Влада Србије, а да су девет министара чланови Савета и нагласио је да ће ускоро бити нових програма сарадње са Русијом, али није прецизирао о чему је реч.

„На добром смо путу да боље сарађујемо, очекујемо руске инвеститоре“, рекао је Николић.


Он је, међутим, оценио и да спољнотрговинска размена није у складу са добрим односима које имамо Русијом. Николић је такође нагласио и да нико озбиљан у Србији није био против сарадње са пријатељском Русијом са којом нас вежу традиционалне историјске, религиозне, културне и друге везе.

Државна награда Русије — Орден пријатељства додељује се од 1994. године страним држављанима за посебне заслуге у јачању мира, пријатељства, сарадње и узајамног разумевања међу народима, за зближавање и узајамно богаћење култура. Прошле године је Орденом одликован прослављени српски режисер Емир Кустурица.

Орден је направљен од сребра сa позлатом, окружен ловоровим гранама са зеленим и црвеним тачкама од рубина. У Русији се данас низом манифестација обележава Дан народног јединства, установљен у знак народног устанка ослобођења Москве од Пољске у 17. веку, а Руска православна црква и православни верници славе Дан иконе Богородице Казањске, чији је лик повезан са ослобађањем Русије.
 
Nikolić: Sa Putinom sam tokom tri sata otvorio mnogo tema
nedelja, 05. nov 2017,

Izvor: Tanjug






Predsednik Nacionalnog saveta za koordinaciju saradnje sa Ruskom Federacijom i NR Kinom i bivši predsednik Srbije Tomislav Nikolić izjavio je da je tokom svečanosti u u Moskvi, na kojoj mu je ruski predsednik Vladimir Putin uručio Orden prijateljstva, sedeo sa šefom ruske države "skoro tri sata" i da su "otvorili mnogo tema".


"Sedeli smo jedan pored drugog dva i po, skoro tri sata, i otvorili smo mnogo tema. Razgovarali smo i o onim temama o kojima smo pričali dok sam ja bio predsednik Srbije, i o situaciji u kojoj se Rusija brani od jednog dela sveta, kao i o situaciji u Srbiji, kojoj ne dozvoljavaju da vodi svoju politiku potpuno mirno, ne vezujući se ni za koga", rekao je Tomislav Nikolić za Sputnjik.
Nikolic-Putin-S.jpg
Vladimir Putin i Tomislav Nikolić

Navodi se da se Nikolić, koji je u Kremlju dobio orden za veliki lični doprinos u jačanju strateškog partnerstva i prijateljskih veza između Rusije i Srbije, takođe u Ambasadi Republike Srbije sastao i sa više od 40 srpskih privrednika koji rade u Rusiji, kao i sa srpskim studentima koji studiraju u ruskoj prestonici.
O tome šta je bila tema razgovora na sastanku sa srpskim privrednicima i koje probleme su mu u tom razgovoru izneli, Nikolić je rekao da je, dok je obavljao funkciju predsednika Srbije, delimično bio upoznat sa njihovim problemima i pokušavao da ih u razgovorima sa predsednikom Putinom reši.
"Oni su mi večeras rekli da je to rešavano dalje kroz administraciju, ali da je uvek negde, na nekoj stepenici, zastajalo. Radi se o tome da naši privrednici, uglavnom građevinci, imaju potrebu za radnicima i da žele da dovedu radnike iz Srbije, ali da tu postoje određena ograničenja", rekao je Nikolić.
Naveo je da "jednostavno, naše radnike ruska administracija i njihova migraciona služba svrstavaju među sve ostale zemlje, a posebno izdvajaju one koji pripadaju bivšem Sovjetskom Savezu, odnosno Zajednici nezavisnih država" i da "to pravi probleme našim privrednicima, jer nikad nisu sigurni koliko će posla imati iduće godine, a moraju unapred da traže kvote i da izvrše uplate za sve te radnike koji dolaze u Rusiju".
"Nemamo potpisane sporazume o osiguranju, tako da moraju da uplaćuju invalidsko-penziono osiguranje i u Srbiji i u Rusiji. Tako da ima posla oko toga. Ja sam želeo da vidim da li je nešto rešavano u međuvremenu, i mislim da Kancelarija i Nacionalni savet mogu mnogo da pomognu, tim pre što u decembru imamo rusko-srpsku Mešovitu komisiju na kojoj ćemo izneti taj problem", dodao je Nikolić.
Ističe da je neprihvatljivo da sporazum o socijalnoj sigurnosti između Srbije i Rusije, koji je usaglašen, još nije potpisan.
"Mi smo tražili da predstavnik Nacionalnog saveta prisustvuje sednicama Mešovite komisije, koje će se održati u decembru u Srbiji, i tu ćemo sigurno pokrenuti to pitanje, jer je neprihvatljivo da imamo potpisan takav sporazum sa mnogim državama, čak sa državama sa kojima smo bili u ratu, a da ga sa Rusijom, koja nam je prijateljska zemlja, sa kojom imamo zaista izvanredne odnose, nemamo", ocenio je Nikolić.
Upitan o čemu je razgovorao sa srpskim studentima, Nikolić je rekao da "u Rusiji ima mnogo naših studenata, organizovani su, poznaju se i mnogo ih interesuje da li mogu da se vrate u Srbiju da rade, da li mogu u državnim institucijama da se zaposle i šta mogu da očekuju kad ovde završe fakultete, jer ovde ne mogu da se zaposle, nemaju državljanstvo, prednost imaju građani Rusije".
"A ako bi neko i hteo da ih zaposli, on prvo mora da dokaže da nema takvog kadra među ruskim državljanima, a potom mora da plati visoke stope poreza i doprinosa za angažovanje stranca. Vidim da bi voleli da ostanu ovde da žive i rade, ali je teško naći čoveka, poslodavca koji će to da izdrži, jer ga košta skoro duplo u odnosu na ruskog građanina koji to isto može da radi", rekao je Nikolić za Sputnjik.
 
toma je, kao predsednik, radio i sa ruskim i sa kineskim predsednikom, ono sto rade predsednici

i sa mnogim drugima

politicke amebe na forumu to ne znaju ili precutkujete.


Колико је трошак његових пропутовања и његове ''свите'',
у оносу на приход који је то требало да донесе Србији????

И ово путовање су платили порески обвезници Србије!

ПС1 Мислим и на све остале политичаре.
ПС2 Као и на путовање градоначелника Крушевца на студијско путовање на Тајланд у организацији НАЛЕД-а
које га је коштало живота.
 
Да, Маринац, јасно је као дан да би ти много људи дојавио да и сад живиш у твом вољеном тоталитаризму. То ти је урођено.

Али сад ниси тема ти такав грозан, сад је тема Тома Николић који бар једном у животу није био грозан.

Треба приметити како му је сад укројено одело преко грбе - не одстоји крагна два инча иза врата.

8bce1ee22d2f16ce81af608cbe011.jpg
 
Не бих ја да пробам те његове Зозоваче - прво, ракија смрди и кад је добра, а друго, немам поверења у његову гробарску мануфактуру.

Али да се рукујеш са насмешеним Путином, добијеш од њега орден, и притом не осрамотиш земљу из које си - па то је велики успех.

Пензија баш прија деда Томи. Постао је паметнији.

Узгред... зашто се сендвичари не хвале овим успехом? Није партијска директива да се хвали деда Тома или шта? Да је Вучић добио орден играли би коло.
 

Back
Top