Nevakcinisana deca ne mogu u vrtice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne, nemam problem sa domaćim proizvodima. Ali je činjenica da su oni daleko prljaviji od proizvoda koji su proizvedeni po HACCP standardu. Verujem da si video nekad kako izgleda muža krave ili ovce na selu.

Наравно да сам гледао како се музу краве или овце (чак и пробао, није нимало једноставно као што се чини). Али гледао сам и модерне фарме са кравама којима су на вимена накачене електричне музилице због којих их кљукају антибиотицима...

Домаћи производи далеко прљавији? Упала баби длака у млијеко? Па извади длаку и настави пити МЛИЈЕКО, а не оно што се под млијеком продаје по „HACCP стандарду”. Узглред, пробај од „HACCP стандарда” направити кајмак па се запитај што си умјесто кајмака добио тек К од кајмака. :per:
 
Mešaša babe i žabe. Porediš obrano i punomasno mleko. Čemu to, neznaje ili pokušaj bacanja prašine u oči?
Ne rade na svim modernim farmama tako kako si opisao, ali ima i toga.
I da, još jednom, domaći proizvod je daleko prljaviji. Ne prolazi kroz ozbiljne faze filtriranja, i u domaćem mleku je više urina i fekalija.
 
Mešaša babe i žabe. Porediš obrano i punomasno mleko. Čemu to, neznaje ili pokušaj bacanja prašine u oči?
Ne rade na svim modernim farmama tako kako si opisao, ali ima i toga.
I da, još jednom, domaći proizvod je daleko prljaviji. Ne prolazi kroz ozbiljne faze filtriranja, i u domaćem mleku je više urina i fekalija.
Напротив.
У домаћем млеку нема урина и фекалија јер домаћица пажљиво опере виме пре муже.
Крава пушта млеко са задовољством и просто се радује олакшању које јој доноси ручна мужа.
У фармском "Аушвиц" млеку има крви, гноја, антибиотика, урина и фекалија , па је зато и уведено стандардирање.
 
Vidim da si pun ikustva u muži krava, ovaca i koza. Inače, urin i fekalije ne idu iz vimena.
Najveća kontaminacija mleka dolazi iz prljave sredine, tj. staje koja se ne održava kako treba, što je primer u većini seoskih domaćinstava. Koliko seljaka redovno timari i čisti kravu? Znaš li šta sve može da upadne u mleko sa tela krave koja je ležala u staji?
Pranje vimena nije dovoljno, potrebna je sterilizacija istog.
Ti si iz sela, trebao bi da znaš u kakvom stanju je jedna prosečna staja, jedna krava i koliko je čista sama osoba koja muze.
 
Vidim da si pun ikustva u muži krava, ovaca i koza. Inače, urin i fekalije ne idu iz vimena.
Najveća kontaminacija mleka dolazi iz prljave sredine, tj. staje koja se ne održava kako treba, što je primer u većini seoskih domaćinstava. Koliko seljaka redovno timari i čisti kravu? Znaš li šta sve može da upadne u mleko sa tela krave koja je ležala u staji?
Pranje vimena nije dovoljno, potrebna je sterilizacija istog.
Ti si iz sela, trebao bi da znaš u kakvom stanju je jedna prosečna staja, jedna krava i koliko je čista sama osoba koja muze.

Tek sada si preko prirodnog prljanja mleka ili prljanja mleka antibioticima došao do suštine ko kako i po kom izboru želi da živi !

Ja bih pio mleko domaće pa makar sa trunjem. Koliko puta sam našao u kozijem mleku brabonjak ...:kafa: ... pa šta...srk,srk,...
 
Vidim da si pun ikustva u muži krava, ovaca i koza. Inače, urin i fekalije ne idu iz vimena.
Najveća kontaminacija mleka dolazi iz prljave sredine, tj. staje koja se ne održava kako treba, što je primer u većini seoskih domaćinstava. Koliko seljaka redovno timari i čisti kravu? Znaš li šta sve može da upadne u mleko sa tela krave koja je ležala u staji?
Pranje vimena nije dovoljno, potrebna je sterilizacija istog.
Ti si iz sela, trebao bi da znaš u kakvom stanju je jedna prosečna staja, jedna krava i koliko je čista sama osoba koja muze.

Naravno da jesam pun iskustva, zato ti i govorim, da ne ispadaš glup ubuduće u društvu.

Urin i fekalije dospeju na vime sa podova i sasvim se lako operu mlakom vodom što kravi pričinjava osobito zadovoljstvo i radost.

Na lupetanje o sterilizaciji, odgovoriću ti samo da muža nije hirurška intervencija.

Prosečna seoska krava je u neopisivo boljim uslovima od farmske.

O tretmanu pojedinčnih grla na farmi i u seoskom gazdinstvu, govori izraz "Aušvic" koji sam upotrebio .
 
Počela vakcinacija dece migranata protiv malih boginja

Vakcinacija dece migranata protiv malih boginja počela je danas u prihvatilištu za migrante u Krnjači, a programom imunizacije do 31. maja biće obuhvaćeno 1.592 dece uzrasta do 18 godina, kažu u Komesarijatu za izbeglice i migracije.

- Predviđeno je da MMR vakcinu prime sva deca koja nisu vakcinisana. Ovaj broj može da varira jer se migranti stalno kreću, a ukoliko se bude povećavao broj dece biće obezbeđeno dovoljno vakcina - kazala je Šurlan.
Kako je rekla, među migrantima do sada nije bilo obolelih od malih boginja osim, kaže, nekoliko slučajeva sumnji na morbile koji, ipak, nisu potvrđeni.


Toliko o "najjačem" argumentu antivakcinaša, koji su migrantsku decu predstavljali kao neki veliki epidemiološki rizik:
- broj migrantske dece je epidemiološki gledano mali
- biće vakcinisani
- među njima nema epidemije
 
Počela vakcinacija dece migranata protiv malih boginja

Vakcinacija dece migranata protiv malih boginja počela je danas u prihvatilištu za migrante u Krnjači, a programom imunizacije do 31. maja biće obuhvaćeno 1.592 dece uzrasta do 18 godina, kažu u Komesarijatu za izbeglice i migracije.

- Predviđeno je da MMR vakcinu prime sva deca koja nisu vakcinisana. Ovaj broj može da varira jer se migranti stalno kreću, a ukoliko se bude povećavao broj dece biće obezbeđeno dovoljno vakcina - kazala je Šurlan.
Kako je rekla, među migrantima do sada nije bilo obolelih od malih boginja osim, kaže, nekoliko slučajeva sumnji na morbile koji, ipak, nisu potvrđeni.


Toliko o "najjačem" argumentu antivakcinaša, koji su migrantsku decu predstavljali kao neki veliki epidemiološki rizik:
- broj migrantske dece je epidemiološki gledano mali
- biće vakcinisani
- među njima nema epidemije

Nemaju dokumente.
Ne prijavljuju se nigde.
Nece biti vakcinisani sem ako sami ne budu insistirali.
Medju njima nema epidemije jer nisu vakcinisani.
 
Naravno da jesam pun iskustva, zato ti i govorim, da ne ispadaš glup ubuduće u društvu.

Urin i fekalije dospeju na vime sa podova i sasvim se lako operu mlakom vodom što kravi pričinjava osobito zadovoljstvo i radost.

Na lupetanje o sterilizaciji, odgovoriću ti samo da muža nije hirurška intervencija.

Prosečna seoska krava je u neopisivo boljim uslovima od farmske.

O tretmanu pojedinčnih grla na farmi i u seoskom gazdinstvu, govori izraz "Aušvic" koji sam upotrebio .

OK, vidim da s enrazumeš u tehnologiju. To što tvoja baba Kurana pomuze kravu koja se valjala po svojim go*nima, malo plakne mlakom vodom, ništa ne znači. Glavni problem su bakterije i prljavština u vazduhu, ali još veći ona koja se nalazi na telu krave. Kad je baba Kurana oprala kravu? Kad je oprala svoje ruke? Pojma ti nemaš šta piješ, to je problem, Nije dovoljno reći - ja sami zsela, ovde je sve zdravo i dobro. Nije tako.
 
OK, vidim da s enrazumeš u tehnologiju. To što tvoja baba Kurana pomuze kravu koja se valjala po svojim go*nima, malo plakne mlakom vodom, ništa ne znači. Glavni problem su bakterije i prljavština u vazduhu, ali još veći ona koja se nalazi na telu krave. Kad je baba Kurana oprala kravu? Kad je oprala svoje ruke? Pojma ti nemaš šta piješ, to je problem, Nije dovoljno reći - ja sami zsela, ovde je sve zdravo i dobro. Nije tako.

Под један , ни једна моја баба није се звала Курана, а мод простачког понашања у који упадаш говори више о теби него о мојим бабама које су биле дивне жене домаћице спретне и спремне да припреме храну у условима без хемикалија и конзервирају је на природан начин што говори о хигијенским стандардима које су одржавале.

Под два, није довољно плакнути млаком водом, управо су те бабе са села много пажљивије и са много више детаља приступале припреми муже него што је то случај на "Аушвиц" фармама на којима се антибиотицима решава оно што бабе решавају хигијеном.

Дакле, кад баба Душанка крене да музе своју једну једину кравицу , понесе топлу воду да опере виме .
Шталица је сува и проветрена.
Баба пева, кравица сама пушта млеко.
Нема стискања вимена, нема крви, нема гноја, нема антибиотика.

Него појма ти немаш чиме те олтују и то је проблем. Није довољно рећи ја сам из града овде је све стандардизовано и под контролом,здраво и добро. Није тако.
 
Poslednja izmena:
Ljudi i dalje misle da mobilni telefoni i mikrotalasne izazivaju rak

Zapravo, mnogi ljudi imaju predrasude o tome šta izaziva rak, pokazali su rezultati nove studije.

Stres, život u prestonici i mobilni telefoni nepravedno su osuđeni kao mogući okidači za razvoj raka, sudeći prema mišljenju ispitanika u studiji.

Štaviše, istraživanje Univerziteta London i Univerziteta Lids navodi da su se predrasude o tome šta izaziva rak povećale u poslednjih 10 godina, a na to su najviše uticali mitovi koji se lako i brzo šire internetom i društvenim mrežama.

“Zabrinjavajuće je koliko ljudi kao rizik uzima faktore koji nikada nisu dokazani da izazivaju rak“, kaže dr Semjuel Smit.

Lista odgovora koja je potpuno pogrešna – ove stvari ne izazivaju rak:

Elektromagnetne frekvencije - 34,7%
Aditivi u hrani – 41,1%
Život pored dalekovoda – 30%
Stres – 41,7%
Veštački zaslađivači - 31,3%
Sredstva za čišćenje - 24,3%
Korišćenje mobilnih telefona - 26,1%
Genetski modifikovana hrana - 34,1%
Dim i izduvni gasovi - 25,3%
Fizičke traume – 25,6%
Mikrotalasne – 19,6%
Plastične flaše – 14,6%

Lista odgovora koje su ispitanici tačno zaokružili i koje zaista izazivaju rak:

Blizak rođak koji je imao rak - 63,8%
Opekotine od sunca - 60,1%
Izloženost duvanskom dimu – 78,4%
Manje od 30 minuta fizičke aktivnosti pet puta nedeljno – 35,1%
Više od 70 godina života – 42,5%
Infekcija HPV virusom – 28,9%
Pušenje – 86,4%
Crveno meso – 37,5%
Nekonzumiranje voća i povrća – 28,3%
Alkohol – 40,6%
Gojaznost – 60,4%


Zeza me crveno meso i alkohol
 
Ne dovodite nevakcinisanu decu među decu razumnih roditelja. Ne šiirite zaraze.

- - - - - - - - - -



Ona je jedno od dece koje nije pokazalo simptome, ima dece koja veoma burno reaguju na "boginice" ali ima i dece koje su umrla zbog "boginjica", Ko sme da rizikuje i kocka se sa životom svog deteta? Lako je ovde mnogima da se igraju sa životima tuđe dece i preporučuju vračeve, todoksine i gledanje u Sunce.

- - - - - - - - - -



Tako je, sve je vezano za trenutak, tj, godine i imunitet. Kao neko det eprođe kroz bognije bez ikakvih problema, tako neko umre. Hoćeš li ti da kažeš roditelju koji te posluša da si se zeznuo i da si kriv?

- - - - - - - - - -



Većina ovih što su protiv vakcina nisu roditelji. Mislim na ove sa foruma, naravno.

ja znam neke koji su roditelji i PROTIV su vakcina, tj nekih vakcina,kako sam shvatila
 
ja znam neke koji su roditelji i PROTIV su vakcina, tj nekih vakcina,kako sam shvatila
Sa vakcinama je jednostavno uvek otvorena dilema. A što mislim da se jednostavno još nije ustanovilo na koji način dolazi do komplikacije, i naravno ne mora da znači da je to baš MMR.
Ja sam se recimo još kao mator konj onesvestio od jedne vakcine, a ostalih trideset ljudi što ju je dobilo, nije im ništa bilo. I mislim da u tom grmu leži zec. Kad sam se ja sa mojih, tada, dvadeset i sedam godina onesvestio, i naravno, odmah su pokrenute mere mog buđenja, samo što kod male dece to sa tim buđenjem nije evidentno. Dete se onesvesti i svi misle da je ono zaspalo i onda provede u besvesnom stanju malo duže vremena, što opet može da izazove poremećaje u glavi...
 
Sa vakcinama je jednostavno uvek otvorena dilema. A što mislim da se jednostavno još nije ustanovilo na koji način dolazi do komplikacije, i naravno ne mora da znači da je to baš MMR.
Ja sam se recimo još kao mator konj onesvestio od jedne vakcine, a ostalih trideset ljudi što ju je dobilo, nije im ništa bilo. I mislim da u tom grmu leži zec. Kad sam se ja sa mojih, tada, dvadeset i sedam godina onesvestio, i naravno, odmah su pokrenute mere mog buđenja, samo što kod male dece to sa tim buđenjem nije evidentno. Dete se onesvesti i svi misle da je ono zaspalo i onda provede u besvesnom stanju malo duže vremena, što opet može da izazove poremećaje u glavi...
Stoga, ako je se uopšte za ponadati da na ovom forumu i nešto pametno može da se inicijalizuje, pa da se pokrene nekakv postupak predostrožnosti nad onom decom koja dobiju vakcinu.
Kako navedoh, vakcina me je oborila nekih pola, pa možda i dvadeset minuta nakon vakcinisanja dok sam čekao u čekaonici kada sam pao sa stolice. Kad su me probudili, trebalo mi je pet minuta da se setim gde se nalazim. Što opet ne bi moglo da se kaže da sam bio u nekakvom stanju iza sna. Ovo je bilo mnogo jače, a intervencija buđenja je brzo usledila. I to mi je bio i jedini put u mom životu da sam se onesvestio. Znači- vakcina je. I ne mora da znači da samo MMR stvara problem. Ja znam autistično dete s kojim sam često u kontaktu, i kod njega se sumnja na vakcinu, ali ne na MMR.
Tako da ovom prilokom, a možda se prilika i omasovi, da se mladim roditeljima, pa i onim starijim jednostavno skrene pažnja na sve moguće vakcine koje deca dobijaju, i da se roditelji malo potrude oko tog određenog dana kada im se dete vakciniše.
Što znači, da povedu računa o ciklusima detetovog sna, i da se opredele za vakcinaciju u pre podnevnim satima. I u principu da se detetu nakon vakcinacije ne dozvoli da zaspi. Ako je moguće i do kraja dana, a manja deca da se u tu svrhu za taj dan iznosaju na rukama, a nikako u kolicima. Sve u smislu ako bi se dete onesvestilo, da se to odmah i primet i da se brzo preduzmu mere buđenja. Jako smatram da nivo autizma može da zavisi od vremena u kojem dete provede u besvesnom stanju. Kraći period nesvesti ne bi trebalo da povuče veće posledice, ali duži period može da znači da se to dete više nikada neće ni probuditi kako treba!!!
Mislim da ovaj način predostrožnosti nije previše, a i što mislim da se pod ovom okolnošću autizam i pokreće.
 
Sa vakcinama je jednostavno uvek otvorena dilema. A što mislim da se jednostavno još nije ustanovilo na koji način dolazi do komplikacije, i naravno ne mora da znači da je to baš MMR.
Ja sam se recimo još kao mator konj onesvestio od jedne vakcine, a ostalih trideset ljudi što ju je dobilo, nije im ništa bilo. I mislim da u tom grmu leži zec. Kad sam se ja sa mojih, tada, dvadeset i sedam godina onesvestio, i naravno, odmah su pokrenute mere mog buđenja, samo što kod male dece to sa tim buđenjem nije evidentno. Dete se onesvesti i svi misle da je ono zaspalo i onda provede u besvesnom stanju malo duže vremena, što opet može da izazove poremećaje u glavi...

Mene zanima u koliko razvijenih zemalja nije obavezna vakcinacija , koliko je zastupljena i kako to tamo objašnjavaju
Poznato je da "bogatiji" imaju veća prava---
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top