Samoubistvo je poruka, zašto nismo razumeli predhodne poruke?

Ne naročito, moje depresivne epizode su se svodile na pasivnu samodestrukciju. :lol:
Profesorka psihologije u srednoj školi je naglašavala veoma često da svaki čovek u nekom trenutku razmišlja o samoubistvu. Ja sam to prihvatila kao apsolutnu istinu, te tim mislima nikad nisam pridavala naročiti značaj, kao automatske misli koje treba pustiti da se jave i nestanu. Do tog stupnja depresije koja vodi ka suicidu nisam stigla.
 
Nisam, baš, siguran.
Onaj, kome bi to uspelo, glumi tugu.
Iskrena tuga je vrlo snažan psihološki momenat !

Ima istine. Tuga - nije prava reč, ali ne znam ime za duboku usamljenost, ravnodušnost, osećaj da je svaki dan isti, sa istom dosadom, sitnim bolovima....
Moja odbrana od tih osećanja je da sebi uvek kažem "Sutra, prekosutra...biće bolje". I lep dan uvek dođe. Trenutak sreće. Trenutak u kome umem da uživam i da ga čuvam.
Volela bih kada bih mogla da drugim "tužnim" ljudima nekako prenesem/obljasnim tu moju malu filozofiju.
 
Ima istine. Tuga - nije prava reč, ali ne znam ime za duboku usamljenost, ravnodušnost, osećaj da je svaki dan isti, sa istom dosadom, sitnim bolovima....
Moja odbrana od tih osećanja je da sebi uvek kažem "Sutra, prekosutra...biće bolje". I lep dan uvek dođe. Trenutak sreće. Trenutak u kome umem da uživam i da ga čuvam.
Volela bih kada bih mogla da drugim "tužnim" ljudima nekako prenesem/obljasnim tu moju malu filozofiju.

Sam svoj psihoterapeut...
Lečiš se opimizmom i samodisciplinom !
Tebi dovoljno, jer su efekti vidljivi....bravo !
 
Kada bRu shvata ozbiljno teme i ozbiljno pise i salje ljude kod psihijatra i jeeedva da spomene neki antidepresiv mozda, mnogi skacu i prave me ludim, i ono "pravis ljude bolesnima", "to se on malo zeza", "ajde odmah uvali svima lekove farmakomafije koja te placa" itd.

A kada se to nesto desi onda - Juuuu auuu eto koji bi psihoterapeut i psihijatar mogli da pretpostave tako koban ishod ccc?

Moj odgovor na to pitanje koji je mogao je - DOBAR, eto koji .

Slicna stvar i sa Robinom Vilijamsom.

636061955912488516-1933846179_robin-williams.jpg



Preteran optimizam, preterani smeh, kvazi euforija., sve je to reakciona formacija za depresivnost koja se skriva i potiskuje. A onda izleti kroz reakcionu formaciju kao susta suprotnost toga. :whistling:
 
Ako pažljivo pratimo mikrokontraste Česterovih reakcija i ponašanja u automobilu, možemo na početku 9og minuta videti nenormalnu tugu koja izbija iz njega. Da li neko može toliko biti koncentrisan i pratiti 24h osobu i sve njene nijanse, teško. Porodica još manje. Umetnici nisu jasni mnogim ljudima, a umetnici sa velikim iq kakv je bio Čester još manje. Za razliku od njegove palete reakcija možemo videti Majk Šinodu koji je na kokainu i sve vreme se smeje kao nenormalan. Neko ko počne ozbiljno doživljavati život i socijalni milje gde odrasta i stvara karijeru, zapada u disproporcije takvih mentalnih raspoloženja. Najbolja scena je kada Čester opisuje kada je radio za 1 dolar na sat i kaže da bi više zaradio da je prosio. Milioni dolara koje je zaradio baš govore o tome koliko prezire klimu preplaćenih idola . Ne zaboravimo da su svo troje drugari iz detinjstva i odrasli baš u Los Anđelesu, tako da samo on zna šta takva sredina napravi od senzibilnije osobe. Na to dodajmo Kris Kornelovo samoubistvo za koga je bio jako vezan i shvatamo da suicid jeste nekad izlaz, a nekada beg od mizantropije u kojoj živiš
 
Kada bRu shvata ozbiljno teme i ozbiljno pise i salje ljude kod psihijatra i jeeedva da spomene neki antidepresiv mozda, mnogi skacu i prave me ludim, i ono "pravis ljude bolesnima", "to se on malo zeza", "ajde odmah uvali svima lekove farmakomafije koja te placa" itd.

A kada se to nesto desi onda - Juuuu auuu eto koji bi psihoterapeut i psihijatar mogli da pretpostave tako koban ishod ccc?

Moj odgovor na to pitanje koji je mogao je - DOBAR, eto koji .

Slicna stvar i sa Robinom Vilijamsom.

636061955912488516-1933846179_robin-williams.jpg



Preteran optimizam, preterani smeh, kvazi euforija., sve je to reakciona formacija za depresivnost koja se skriva i potiskuje. A onda izleti kroz reakcionu formaciju kao susta suprotnost toga. :whistling:

Pogledaj te oči, samo što ne zaplače. :sad2:
 
ili je teorija netacna a on lupa gluposti

ili se nije interesovao

- - - - - - - - - -

a mozda je kvrcnulo preko noci

- - - - - - - - - -

samo lud covek moze da se samoubije

jer uvek postoji neki drugi izlaz

i da zivis izuzetno lose mozes imati zadovoljstva u zivotu

nemas posao i pare - putuj stopom , isprosi ili ukradi za jelo i pici dalje

nemas ljubav - nadji drugu

itd

Da, kako bi bilo lepo kad bi u zivotu bilo sve tako lako. Kad bi covek mogao da zivi kao budala koja nema nikakvu vrstu obaveze prema ikome.
 
zar nije samoubistvo najgrublji nacin ukidanja obaveze

samo ziv mozes pomoci nekome na bilo koji nacin

Ne znam kakvu je obavezu imao naprimer pokojni Čester kada je zaradom obezbedio ženu i svu svoju decu do kraja života. U svetu gde je novac jedino merilo uspeha, pomoći nekom je samo onda kada mu udeliš dolar.
 
a zasto je toliko nenormalno uzeti sebi zivot?
zato sto tako kaze vecina??

:think:

Da li si nekad čuo da se ubio srećan čovek kome ide sve glatko u životu?
Evo, ja to još nisam čula.

Sreća je prirodno stanje čoveka. Normalno je da čovek voli svoj život, normalno je da teži očuvanju svoje sreće, normalno je da ima želje i planove, i da iznalazi razna rešenja kako da bude srećan.
Većinu čini srećnim i sama činjenica da su živi. Možda nisu u stanju da baš tako definišu taj osećaj, ali zaista je tako. Živi su, i bez obzira što im se želje i planovi ne ostvaruju, ti ljudi ne pomišljaju na samoubistvo. Zato većina posmatra samoubistvo kao nenormalan čin.
 
Da li si nekad čuo da se ubio srećan čovek kome ide sve glatko u životu?
Evo, ja to još nisam čula.

Sreća je prirodno stanje čoveka. Normalno je da čovek voli svoj život, normalno je da teži očuvanju svoje sreće, normalno je da ima želje i planove, i da iznalazi razna rešenja kako da bude srećan.
Većinu čini srećnim i sama činjenica da su živi. Možda nisu u stanju da baš tako definišu taj osećaj, ali zaista je tako. Živi su, i bez obzira što im se želje i planovi ne ostvaruju, ti ljudi ne pomišljaju na samoubistvo. Zato većina posmatra samoubistvo kao nenormalan čin.


enem kada pominjes stvari o kojima nisi (ili jesi) cula...

jesi li ikada cula da je u nekom periodu vecina bila u zabludi, a da je nekolicina bila u pravu??

u prevodu: to sto neka sredovecna zensturaca misli da je seca prirodno stanje coveka, nije da je to sveto pismo :zper:
 

Back
Top