Zasto dete uvek pripadne majci pri razvodu?

A sta kad npr imaju dvoje male dece? Opet, oba deteta idu majci...
Kapiram da nije pametno razdvajati bracu, sestra, ali..Sta da misli taj otac koji je mozda zeleo i voleo porodicu a sad gubi sve bez ikakve mogucnosti da utice na rasplet?

uzima se u obzir da kada su mala deca u pitanju treba im vise majka, sto i jeste bioloski tako..deci tek kasnije treba otac. muskarci mogu da se ljute, ali recimo u prvih godinu dana bebi ne treba niko sem majke, ni otac, ni babe, dede, i razna druga familija (familija je samo teret :lol:). decaci valjda od 7-8 godine se okrecu ocu..a sad ne znam tacno sa koliko godina se pita dete sa kojim ce roditeljem da zivi. mislim od 10 godine.

to je tacno da nije fer..ali valjda uzimaju u obzir i biologiju i psihologiju deteta.

- - - - - - - - - -

cak je i narod izmislio izreku - otac kolac..sto znaci da se i u vreme kada nije bilo razvoda od oca nije ocekivalo puno.
 
uzima se u obzir da kada su mala deca u pitanju treba im vise majka, sto i jeste bioloski tako..deci tek kasnije treba otac. muskarci mogu da se ljute, ali recimo u prvih godinu dana bebi ne treba niko sem majke, ni otac, ni babe, dede, i razna druga familija (familija je samo teret :lol:). decaci valjda od 7-8 godine se okrecu ocu..a sad ne znam tacno sa koliko godina se pita dete sa kojim ce roditeljem da zivi. mislim od 10 godine.

to je tacno da nije fer..ali valjda uzimaju u obzir i biologiju i psihologiju deteta.

- - - - - - - - - -

cak je i narod izmislio izreku - otac kolac..sto znaci da se i u vreme kada nije bilo razvoda od oca nije ocekivalo puno.

I bre al si strašna. Pa nije baš sve kako piše u zakonima i knjigama.
Brak je izmišljen da bi očevi mogli da brinu o svojoj deci. A razvod je izmišljen da bi se loše stanje pretvorilo u bolje.
A ovo sa pripadanjem dece je zakonska odluka koja omogućava državi da drži svu takvu decu pod svojim okriljem.
Skoro je bio slučaj s onim turčinom što je oteo decu i pobegao u Tursku. Srbija se nije mnogo bunila zato što ne želi male turke u svom krilu.
Npr. u SAD žena koja nema državljanstvo SAD ne sme da napusti jednu od država ako joj bivši partner koji ima državljanstvo nije dao saglasnost za to. Što će reći da dete jeste pripalo majci ali da je država itekako zainteresovana da dete ostane u SAD.
 
Mislim da nam je to ostalo iz davne prošlosti kad se majka brinula isključivo o deci i kući, a otac o njivama i poslovima. Maloj deci treba samo majka, da ih doji/hrani, smiri, čuva. Bebe još iz stomaka znaju majčin glas i otkucaje srca. Kad se rode, to je jedino poznato za njih. A realno, većina majki više brine o deci nego očevi, čast izuzecima....
Opet, znam neke majke kojima nikako nije trebalo da pripadnu deca, ali zakon je takav. Mislim da treba da postoje obe opcije, pa da se za decu izabere najbolje dok su mala, ili da im se da mogućnost da sama izaberu ako su veća.
I nikako, ali nikako mi se ne sviđa ideja o razdvajanju dece, nikad!
 
I bre al si strašna. Pa nije baš sve kako piše u zakonima i knjigama.
Brak je izmišljen da bi očevi mogli da brinu o svojoj deci. A razvod je izmišljen da bi se loše stanje pretvorilo u bolje.
A ovo sa pripadanjem dece je zakonska odluka koja omogućava državi da drži svu takvu decu pod svojim okriljem.
Skoro je bio slučaj s onim turčinom što je oteo decu i pobegao u Tursku. Srbija se nije mnogo bunila zato što ne želi male turke u svom krilu.
Npr. u SAD žena koja nema državljanstvo SAD ne sme da napusti jednu od država ako joj bivši partner koji ima državljanstvo nije dao saglasnost za to. Što će reći da dete jeste pripalo majci ali da je država itekako zainteresovana da dete ostane u SAD.

brak je izmisljen da bi se znala nasledna linija..cisto praktican razlog, vezan za nasledjivanje i srodstvo. :lol:
 
Mislim da nam je to ostalo iz davne prošlosti kad se majka brinula isključivo o deci i kući, a otac o njivama i poslovima. Maloj deci treba samo majka, da ih doji/hrani, smiri, čuva. Bebe još iz stomaka znaju majčin glas i otkucaje srca. Kad se rode, to je jedino poznato za njih. A realno, većina majki više brine o deci nego očevi, čast izuzecima....
Opet, znam neke majke kojima nikako nije trebalo da pripadnu deca, ali zakon je takav. Mislim da treba da postoje obe opcije, pa da se za decu izabere najbolje dok su mala, ili da im se da mogućnost da sama izaberu ako su veća.
I nikako, ali nikako mi se ne sviđa ideja o razdvajanju dece, nikad!

Ovo najrealnije zvuči

Samo u nekim lošim, ekstremniM uslovima sa majkom, deca treba da pripadnu ocu.

U konkretnom slučaju, jeste NEPRAVEDNO prema tom muškarcu, jer je ONA ta koja je ugrozila brak a on treba da trpi.
Međutim, sve dalje će zavisiti baš od toga kako će se postaviti njih dvoje: dakle, on može u životu dece učestvovati mnogo više nego što mu sud dodeli, AKO S ENJIH DVOJE DOGOVORE.
Dakle, njemu savet: nemoj da joj se nešto puno zamera, nego neka pokaže poštovanje, razumevanje i td...(zna zbog čega MORA, deca su najvažnija!)
 
Jeste nepravedno ako otac nije taj koji je srušio sve, ali opet sa njene strane je više fer da sve prekine, nego da ga vara i pravi se luda... U svemu je najbitniji dogovor, ako se njih dvoje mogu dogovoriti, nebitno je kome će deca pripasti.

Samo je tužno jer deci trebaju oba roditelja... :aha:
 
Hajde da malo prodiskutujemo o problemima sa kojima se ljudi susrecu.
Npr. majka hoce razvod jer se zaljubila u drugog, otac ne na sta da radi, prvo je zatecen jer mu je srusena emotiva konstrukcija, a dodatno ga obraduje drzava jer deca skoro uvek pripadnu majci.
Da li je to fer?

narravno da nije fer. cak znam i majke kojima nikako ne bi trebalo dati dete i trebalo bi da se barem jednom proveri da li je to pravi izbor za dete, mozda se majka navukla na heroin, a nigde nema socijalne sluzbe da izadje na teren. posle desete god deca mogu da se izjasne na sudu pa moras dotle da cekas ako ne zelis da vidjas svoje dete jedanput nedaljno dugi niz godina.
 
uzima se u obzir da kada su mala deca u pitanju treba im vise majka, sto i jeste bioloski tako..deci tek kasnije treba otac. muskarci mogu da se ljute, ali recimo u prvih godinu dana bebi ne treba niko sem majke, ni otac, ni babe, dede, i razna druga familija (familija je samo teret :lol:). decaci valjda od 7-8 godine se okrecu ocu..a sad ne znam tacno sa koliko godina se pita dete sa kojim ce roditeljem da zivi. mislim od 10 godine.

to je tacno da nije fer..ali valjda uzimaju u obzir i biologiju i psihologiju deteta.

- - - - - - - - - -

cak je i narod izmislio izreku - otac kolac..sto znaci da se i u vreme kada nije bilo razvoda od oca nije ocekivalo puno.

Ako je to tako sto se onda od oca ocekuje novac?
 
Hajde da malo prodiskutujemo o problemima sa kojima se ljudi susrecu.
Npr. majka hoce razvod jer se zaljubila u drugog, otac ne na sta da radi, prvo je zatecen jer mu je srusena emotiva konstrukcija, a dodatno ga obraduje drzava jer deca skoro uvek pripadnu majci.
Da li je to fer?

Da se daje ocu, isto bi se neko pitao, kao ti sada, zašto je to tako. Mada, nije uvijek ni slučaj da se daje majci. Ako se dokaže da je psihički nestabilna i slično.
 

Back
Top