Pijana za volanom :Lepoj Breni oduzeli dozvolu

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.291
Brena se vraćala sa jedne proslave, gde je popila nekoliko čaša vina, ali nije ni slutila da će one toliko uticati na nivo alkohola u krvi. S obzirom na to da se nije dugo zadržala na žurki, rešila je da se pozdravi sa svima i krene kući. Na putu do Bežanijske kose, gde živi, zaustavila ju je policija radi rutinske kontrole. Nakon što im je dala vozačku dozvolu, ljubazno su je zamolili da uradi alko-test - otkriva izvor „Alo!”.

Pevačica im je tada, kako saznajemo, otkrila da je popila nekoliko čaša vina, a kada je alko-test pokazao da je u srednje alkoholisanom stanju, službeno lice je napisalo kaznu folk pevačici.
Kako „Alo!” ekskluzivno saznaje, Brena je pravosnažno kažnjena sa 15.000 dinara. Zabranjeno joj je da upravlja motornim vozilom B kategorije tri meseca, a pored toga je morala da plati i cenu postupka, koja je iznosila 2.000 dinara. Kako saznajemo, Lepa Brena je izmirila sve troškove.


http://www.alo.rs/breni-oduzeli-dozvolu/125435
 
Ja prešao za jedan kilometar brzinu zbog koje se ne ide pred suca za prekršaje
pa me kaznili sa 7.000 dinara i oduzimanje dozvole na mjesec dana .
Ustvari , u rješenju nije bilo ni pomena o oduzimanju vozačke dozvole ali su mi
poslije nekoliko mjeseci poslali obavještenje da mi se oduzima vozačka od tog do
tog datuma za navedeni prekršaj . Da li tako može u normalnoj državi '?
Ovdje očito može .
A za Brenu nije lijepo reći da je bila pijana već vesela .
Kad mogu biti veseli poslanici i za volanom i u skupštini što ne bi mogla biti i ona .
 
Добар, и на жалост, чест пример злонамерног извештавања разне жуте и таблоидне штампе, јер, "пијана" сигурно није била после неколико чаша вина, а још им је и сама казала.

Иначе, уопште не слушам музику дотичне, а још мање ме занимају животи "звезда", тако да ме за Брену конкретно баш брига, али ми смета генерално то наопако, сензационалистичко извештавање, бомбастични наслови...

И у реду је што је кажњена, полиција поступа по закону, при рутинској контроли раде и алко тест, и, наравно, он врло лако покаже више од дозвољене вредности кад неко попије пар чаша алкохолног пића.

Иначе и подржавам да казне буду што оштрије, и да би дозвољени промили алкохола у крви возача требало да буду - 0 . Пити алкохол и возити никако не иде заједно - неки од нас се тога држе од првога дана за воланом, и без обзира на прописе.
 

Back
Top