borac za svoja prava

zivot nam daje izazove
ne uvek lepe i ne uvek lake
nekad u borbu idemo srcem, cesce ukljucujemo razum
koliki ste borac kad su u pitanju vasi licni interesi?
dokle ste spremni da idete?

Moje prokletstvo!
Kad nešto naumim to i uradim.
Neki put platim previsoku cenu, idem do krajnjih granica mentalne i fizičke izdržljivosti.
Gledam uz put da ne nastrada niko od meni dragih i poštovanih ljudi.
Ali desi se i to !
Doći će me glave jednom to ! :dash:
P.S. Pozdrav Dive, drago mi je da si opet tu.
A sad odoh da radim :D:nosijelku:
 
drugi su nevazni
verovatno nisi bila u situaciji da moras zaista da se boris, za svoju porodicu, za sebe, za svoju decu
sigurna sam da bi tek onda otkrila koliko si zaista jaka

Nisam ja rekla tako nešto, samo da nisam osoba koja će veličati svoja dela.Što ne znači da ih nije bilo, samo da ih ja ne doživljavam tako.
 
zivot nam daje izazove
ne uvek lepe i ne uvek lake
nekad u borbu idemo srcem, cesce ukljucujemo razum
koliki ste borac kad su u pitanju vasi licni interesi?
dokle ste spremni da idete?
Da li si sada ok? :) :zag:

- - - - - - - - - -

Nisam ja rekla tako nešto, samo da nisam osoba koja će veličati svoja dela.Što ne znači da ih nije bilo, samo da ih ja ne doživljavam tako.

Ovako nekako...
Kada neko kaze "svaka cast" zacudim se. Za sta? Pa to je tako moralo, nema hocu- necu. I opet, najvise zbog deteta. Pa ispada da je ono mene zaoravo sacuvalo jer bih bez njega drugačije reagovala verovatno.
 
Nisam ja rekla tako nešto, samo da nisam osoba koja će veličati svoja dela.Što ne znači da ih nije bilo, samo da ih ja ne doživljavam tako.

ok, zato i kazem da mislim da hvala bogu nisi bila u situaciji gde moras, nema hocunecu da se boris
mozda bi tek u takvom polozaju spoznala svoju pravu snagu
i ne, kad je takva borba u pitanju onda se njeno spominjanje ne podvlaci uopste pod velicanje samog sebe, jer je to ona najteza borba za opstanak
ili te ima ili te nama
 
Sta znam, sklona sam da se slozim sa ovim sto emocija pise tj da uvek mislim da sam mogla bolje, da su drugi sposobniji da se snadju, da nesto sto uradim nije vredno tog opisa borba..a zapravo sam se u jednom periodu svog zivota borila i to junacki, to vidim sa ove vremenske distance..tada sam prihvatala dan za danom kako je dolazio, ne misleci o ishodu, ne planirajuci nista, samo se drzeci za bovu da ne potonem..moja bova je bila moja cerka, cini mi se da bih u suprotnom sebi dopustila da plutam...

ne znam da li bih sada sve to mogla ponovo, na taj nacin..cini mi se da ne bih, ali se verovatno varam.
kad moramo, mnogo toga mozemo.
 
Da li si sada ok? :) :zag:

- - - - - - - - - -



Ovako nekako...
Kada neko kaze "svaka cast" zacudim se. Za sta? Pa to je tako moralo, nema hocu- necu. I opet, najvise zbog deteta. Pa ispada da je ono mene zaoravo sacuvalo jer bih bez njega drugačije reagovala verovatno.

:zag:
nisam jos bogi dobro, jer sam u klincu
nema hocu necu
oni to nisu ocekivali
ja sam se obratila policiji i advokatima
ostala sam u prostoru, nisam iselila svoje stvari
ne radim, nemam nikakvih prihoda u ovom trenutku..imam samo rashode za racune koje moram da platim za firmu koja ne moze da posluje u ovom momentu koji se bas rastegao
prosle smo fazu pretnji, preponosna sam na svoje dete koje je sve to muski izdrzala..ponosna sam i na sebe zbog snage koju nisam ni bila svesna da imam
i presrecna sam zbog vojske ljudi koja se pojavila iza mene kao podrska, zbog podrske zajednice u kojoj radim 25 godina..preponosna sam na svoje banovo brdo i svoju cukaricu i na sve na koje sam za ovih 25god ostavila svoj trag kroz saradnju koju smo imali
 
:zag:
nisam jos bogi dobro, jer sam u klincu
nema hocu necu
oni to nisu ocekivali
ja sam se obratila policiji i advokatima
ostala sam u prostoru, nisam iselila svoje stvari
ne radim, nemam nikakvih prihoda u ovom trenutku..imam samo rashode za racune koje moram da platim za firmu koja ne moze da posluje u ovom momentu koji se bas rastegao
prosle smo fazu pretnji, preponosna sam na svoje dete koje je sve to muski izdrzala..ponosna sam i na sebe zbog snage koju nisam ni bila svesna da imam
i presrecna sam zbog vojske ljudi koja se pojavila iza mene kao podrska, zbog podrske zajednice u kojoj radim 25 godina..preponosna sam na svoje banovo brdo i svoju cukaricu i na sve na koje sam za ovih 25god ostavila svoj trag kroz saradnju koju smo imali

Stalno mislim na tebe i sta se desava.nadam se svemu dobrom :zag:
Sto se tice teme,ako sam isla srcem posustala sam.sto zbog ponosa,sto zbog straha,sto zbog gluposti
Ali mnoge stvari koje sam radila hladne glave sam izgurala do kraja i to muski
 
zivot nam daje izazove
ne uvek lepe i ne uvek lake
nekad u borbu idemo srcem, cesce ukljucujemo razum
koliki ste borac kad su u pitanju vasi licni interesi?
dokle ste spremni da idete?

Poprilican i do kraja - ali se ne zakopavam u neuspesima. Ako padnem pa se ubijem, nisam u fazonu da guram to samo da dokazem da mogu. Ali ako vidim iole otskrinuta vrata, prolecem.
 
Poslednja izmena:
ok, zato i kazem da mislim da hvala bogu nisi bila u situaciji gde moras, nema hocunecu da se boris
mozda bi tek u takvom polozaju spoznala svoju pravu snagu
i ne, kad je takva borba u pitanju onda se njeno spominjanje ne podvlaci uopste pod velicanje samog sebe, jer je to ona najteza borba za opstanak
ili te ima ili te nama

Veličina borbe i jačina onog koji se bori nisu u direktnoj korelaciji sa pričanjem o toj borbi. Znači, velika priča nije obavezno i velika borba, kao što ni mala prića nije siguran znak nedostatka velike borbe. Jednostavno, ima onih kojima je lakše kada pričaju o tome, i onih kojima je lakše kada ne pričaju.
 

Back
Top