Удри богаташа (и узми му све паре)!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Победоносцев

Stara legenda
Poruka
83.772
Један од најистакнутијих лабуриста, дакле британских левичара, старе генерације, Кен Ливингстон, бивши вишеструки градоначелник Лондона, је изразио мишљење да је Боливарска Револуција у Венецуели у смртној опасности. Опасност, каже он, потиче од чињенице да Хуго Чавез није побио све богаташе и њихове породице када је преузео власт, и сада те старе елите подривају темеље револуције.

“One of the things that Chávez did when he came to power, he didn’t kill all the oligarchs. There was about 200 families who controlled about 80% of the wealth in Venezuela,” Livingstone told Talk Radio. “He allowed them to live, to carry on. I suspect a lot of them are using their power and control over imports and exports to make it difficult and to undermine Maduro.”

https://www.theguardian.com/politic...gstone-venezuela-crisis-hugo-chavez-oligarchs

Шта ви мислите, драге колеге? Да ли је друг Кен у праву? Да ли би не само Боливарска Револуција него и, рецимо, Србија била у бољем стању ако би били донешени одговарајући закони, закони по којима би били осуђени на смрт српски богаташи и олигарси? Да ли је то можда и једини пут напред?

oligarchy-1.jpg
 
ах колега, кад кажете "осудити на смрт све богаташе" одмах се најежим, помислим на броза и 1945. годину.... постоје богати људи, који су своју имовину стекли легалним путем.

Ја сам става да и друг који вози шкоду октавију вероватно има за штошта да одговара.

Да ли Србија треба да носи терет тих обесних богаташа? Неки су и министри у овој и бившим владама, да ли је то добро или би било боље узети им све паре?
 
Istina, kako vreme prolazi sve vise volim i podrzavam komunizam. Da je to barem steceno na posten nacin pa da razumem, ali je to sve nastalo prevarom i izrabljivanjem sirotinje.
a i ti belosvetski bogataši najčešće su sticali novac najobičnijim malverzacijama srBskog tipa, oni koji su samo izrabljivali sirotinju su još i pošteni u tom miljeu
 
Naravno, Pravila Igre se moraju poštovati
Nebotno dal si došo do 33 Levela ili po srBski UZO SAV ŠNJUR, sledi sledeći stepenik - ćao zdravo

- - - - - - - - - -

ах колега, кад кажете "осудити на смрт све богаташе" одмах се најежим, помислим на броза и 1945. годину.... постоје богати људи, који су своју имовину стекли легалним путем.

Ah draga, Englezi su odlučili naše uredjenje i Ah draga to ovaj nesrećnik zna
i Ah draga potrčali primitivci Zaadnog Balkana da kradu po Beogradu u kom za vreme rata nisu hteli da budu jer im se ne isplati
i Ah draga pošto više nisi mod onda mogu da te Ah, Ah, Ah, Aaaaaaah....

- - - - - - - - - -

mora da skuplja eipu da bi došo da kenjafte... strašno... Ah...

- - - - - - - - - -

a i ti belosvetski bogataši najčešće su sticali novac najobičnijim malverzacijama srBskog tipa, oni koji su samo izrabljivali sirotinju su još i pošteni u tom miljeu

Jedan je kupovo prljave jabuke pa ih prao i prodavo skuplje
 
ne moramo sve bogataše ali 1000 najbogatijih da

Ja sam bogat duhom, meni ne možeš ništaaa uta-ta

- - - - - - - - - -

Ne znam kako neko može da izabere da bude Monačanin zbog poreza i da ne živi u Srbiji a tolke novce mlati reketom.

Srećom počeo graditi vilu u Srbiji koliko čujem, hehe, ogrijaće i nas sunce kad dodje vreme revolucije.

A može i malo šverc cigara tokom junačke revolucije :D
 
najbolje kad bi jedan 27E mogao da recimo strelja Djokovica i useli se u njegov penthaus tamo negde, na petoj aveniji

Pa takvi ne učestvuju po revolucijama jer može da dodje do smrtnih ozlijeda što im se nikako ne isplati
Ali zato kad čuju da je sve gotovo stanu u VIP red za deljenje nebeske pravde

- - - - - - - - - -

Duci Simonović da poživi ili neko sličan njemu, pa ajmo na Dedinje sa bakljama.

Govnovod sad nemate a oćete na Dedinje... alo... aj malo privikavanje na civilizaciju... Petlovo Brdo, Julino Brdo...
pa ako koja generacija dolazi da se približava centru a ne odma sa akcentom u centar

- - - - - - - - - -

Djovače dodji u Srbiju i plati porez siso, onda čekaj neku revoluciju duzmemo ti sve.

Uzni od Dode onu gradjevinu stambeno-vojnog karatera što sazido po Beogradu

Ono što se Ah Draga bunila da je stara tema pa nije smelo... divanit o poštenju najglavatijeg Srbina u Repubci

- - - - - - - - - -


ovaj mi uvek dobro dodje za teme o duvanskom dimu - nikad pušio, menjao srca, bubrege, pluća, jetru, slezinu, plećku, but, rebarca...

pa još i džogirao da testira - ako pandrkne srce čeka rezervno

pa opet rikno... nije moglo više... puko od zdravlja...
 
Pa takvi ne učestvuju po revolucijama jer može da dodje do smrtnih ozlijeda što im se nikako ne isplati
Ali zato kad čuju da je sve gotovo stanu u VIP red za deljenje nebeske pravde

- - - - - - - - - -



Govnovod sad nemate a oćete na Dedinje... alo... aj malo privikavanje na civilizaciju... Petlovo Brdo, Julino Brdo...
pa ako koja generacija dolazi da se približava centru a ne odma sa akcentom u centar

u moje selo se to zove borba ispod jorgan planinu :mrgreen:...
 
Dakle, sudeći po raspoloženju, ja mogu da se oderem od rada, da nikoga pri tome ne zavrnem, opljačkam, izrabljujem i slično, a da opet zaradim neke solidne pare. I mene takvog bi opet čekao metak u glavu i konfiskacija imovine, zato što je neko pretpostavio da sam ja novac stekao na nepošten način.

Stavise, vecina bogatasa stekla je novac upravo znanjem i radom.

Sto znaci da su levicari u biti teroristi.
 
Dakle, sudeći po raspoloženju, ja mogu da se oderem od rada, da nikoga pri tome ne zavrnem, opljačkam, izrabljujem i slično, a da opet zaradim neke solidne pare. I mene takvog bi opet čekao metak u glavu i konfiskacija imovine, zato što je neko pretpostavio da sam ja novac stekao na nepošten način.

pa desavalo se to

naprimer razni kardelji, rankovici, brozovi i slicna komunisticka otelotvorenja postenja su po noci streljali nekog petra ili jovana, jer im je otac bio vredan covek i zaradio kao pivar, mozda hotelijer ili kvalitetan zanatlija koji je svoju zaradu investirao u neku kucu pa je dogradio i ostavio im vilu na dedinju, senjaku, dorcolu
a oni su bas tu hteli da se usele i baskare
 
pa desavalo se to

naprimer razni kardelji, rankovici, brozovi i slicna komunisticka otelotvorenja postenja su po noci streljali nekog petra ili jovana, jer im je otac bio vredan covek i zaradio kao pivar, mozda hotelijer ili kvalitetan zanatlija koji je svoju zaradu investirao u neku kucu pa je dogradio i ostavio im vilu na dedinju, senjaku, dorcolu
a oni su bas tu hteli da se usele i baskare

Što znači da tu nema bi "b" od brige za sirotinju ili namere da se kazne bogataši, zbog čega god. Jedini motiv je "hoću tvoje rođače"...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top