Razlika između VŠS i VSS

Qw3c0N

Zainteresovan član
Poruka
198
Pozdrav svima, imam prosto pitanje: Kolika je zapravo u praksi razlika u "jačini" između VŠS (viša školska sprema - VI stepen stručne spreme) i VSS (visoka stručna sprema - VII stepen stručne spreme).

Kapiram da je bolje imati VSS ali da li razlika zaista opravdava dodatno cimanje ?
 
Ako već znaš da radiš to što planiraš, ne treba ti nikakava stručna sprema.

TAČNO!

- za sopstvenu delatnost ti ne treba stručna sprema već sredstva
- za zanitlijski rad ti je potrebna veština

- sebi uplaćuješ penziono u onoj meri koja ti se isplati
- ne nasedaj na fore "haha ko očekuje penziju", to govore ovi sa državnih jasli i mentalno opičeni koji sa svojim stanjem mozga uvek mogu na socijalno
 
Ako već znaš da radiš to što planiraš, ne treba ti nikakava stručna sprema.

Znam ali gledam da ipak imam što veću stručnu spremu kako bih sutra mogao da se zaposlim ukoliko mi propadne biznis.
Sukob je u tome dal da idem na završetak faksa (idem na Pravni u Bg) ili da završim neku višu školu.

TAČNO!

- za sopstvenu delatnost ti ne treba stručna sprema već sredstva
- za zanitlijski rad ti je potrebna veština

- sebi uplaćuješ penziono u onoj meri koja ti se isplati
- ne nasedaj na fore "haha ko očekuje penziju", to govore ovi sa državnih jasli i mentalno opičeni koji sa svojim stanjem mozga uvek mogu na socijalno

Fora je u tome što ja ni ne očekujem penziju jer planiram i očekujem da ću raditi dok ne umrem.
 
Znam ali gledam da ipak imam što veću stručnu spremu kako bih sutra mogao da se zaposlim ukoliko mi propadne biznis.
Sukob je u tome dal da idem na završetak faksa (idem na Pravni u Bg) ili da završim neku višu školu.

U tom "slučaju što više to bolje". Sa većom stručnom spremom ćeš uvek imati veće šanse i više izbora. Sa višom školom nisi nigde, o tome nemoj ni da razmišljaš.
 
U tom "slučaju što više to bolje". Sa većom stručnom spremom ćeš uvek imati veće šanse i više izbora. Sa višom školom nisi nigde, o tome nemoj ni da razmišljaš.

Uvideo sam da više traju 3 godine i da mi se ne isplati pomerati se sa trenutnog faksa tako da sam odlučio da idem na VII stepen.

to je potpuno nemoguce predvideti, tako da je ipak glupo kockati se sa staroscu

Slažem se al ne vidim sebe kao nekog ko se može "smiriti" kolko god godina da imao.
 
Uvideo sam da više traju 3 godine i da mi se ne isplati pomerati se sa trenutnog faksa tako da sam odlučio da idem na VII stepen.



Slažem se al ne vidim sebe kao nekog ko se može "smiriti" kolko god godina da imao.
ja ti iskreno zelim da duboku starost docekas u dobrom zdravlju (moguce je naravno), ali nekada su ljudi prinudjeni da se smire zbog raznih ogranicenja koja im se mogu desiti
 

Back
Top