Svet savremenog muskarca?

Lord of Chaos

Aktivan član
Poruka
1.598
Vidim ovde nijedna tema ne moze da prodje bez zena, pa mi pade na pamet da pitam - STA JE ONO U STA NIKAKO NE DOPUSTATE DA VAM SE MESAJU VASE SUPRUGE ILI DEVOJKE?

Da ne bude zabune i pogresnih zakljucaka, nisam za to da u vezi treba da vlada jednoumlje (moja ili njena prva i poslednja), ali nisam ni za to da se moja partnerka mesa u svaku odluku koju treba da donesem, pri tome ne poznajuci sve okolnosti pod kojima se odluka donosi. Licno, ne dopustam da mi se cura mesa u odnose sa drugim ljudima (sugestija da, ali mesanje ne), posao, nacin voznje i OBLACENJE (ovo mi nije jasno zasto, ali jednostavno je tako). Evidentno je da ima i ozbiljnih, ali i bezazlenih sfera nasih zivota, zo izvol'te...:wink:
 
Jes, to vi što imate devojke (isto važi i za devojke koje imaju momke, udate, oženjene i sve ostale kombinacije): ja imam svoj prostor, netju dam da mi se meša, ovaj keks je moj i samo moj....

A mi jadni što imamo sav svoj život samo za sebe, da kukumavčimo i dalje. Jer nam prazno. .
 
hanibal77:
ne dozvoljavam da mi se devojka mesa u brak :lol:
a sto vam toliko smetamo? :roll: jbt ili je to nesto moderno da se zalite,je l vidis sta su neke tvoje forumske kolege napravile od zenskog kutka?zar ne mislis da je ovo samo logicki sled dogadjaja?

Ne secam se da sam upotrebio rec 'smetnja', ali jednostavno ne bih voleo da mi cura ili buduca zena bude u svakoj corbi mirodjija (nesto kao ti na svakoj temi, sa smislom ili bez smisla, nema veze :wink: ). Pitanje uopste nije zlonamerno, nemam nameru da se po ko zna koji put ovde delimo na 'nas' i 'njih', vec me interesuje kako ljudi funkcionisu. Ja licno imam kratak fitilj kada su takve stvari u pitanju, pa me interesuje je li tako kod svih ili barem vecine...

DisMisaL:
Jes, to vi što imate devojke (isto važi i za devojke koje imaju momke, udate, oženjene i sve ostale kombinacije): ja imam svoj prostor, netju dam da mi se meša, ovaj keks je moj i samo moj....

A mi jadni što imamo sav svoj život samo za sebe, da kukumavčimo i dalje. Jer nam prazno. .

Bla, bla, trutj, trutj. Svako stanje ima svoje 'za' i 'protiv', nekada bi voleo da imas curu, a nekada bi voleo da si sam. Nisam pitao za ovaj trenutak, vec generalno. E sad, ako si ti jumfer, onda pravac shtajga, samo pazi da ti ne slome srce prijateljice noci. :wink:
 
Lord of Chaos:
Licno, ne dopustam da mi se cura mesa u odnose sa drugim ljudima (sugestija da, ali mesanje ne), posao, nacin voznje i OBLACENJE (ovo mi nije jasno zasto, ali jednostavno je tako).
Mili moj Lorde...
Dok sam citao prve redove tvog pisanija, vec sam smisljao odgovor, koji se, ispostavilo se, poklapa sa tvojim... Tacnije, odnosi sa ljudima su mi na prvom mestu, posao na drugom... u nacin voznje mi se niko nije petljao, jer sam tu zadovoljavajuci za svakog, a za oblacenje primam sugestije.
Ali, avaj... Ne mozes zabraniti da ti se neko ne mesa u te stvari! Neces biti njen, dok ne bude imala uticaja na to... Bas zato, jer su ti to najbitnije stvari.To ti je tako... i nikako drugacije. Biraj: il' budi sam, il' slusaj i klimaj glavom, pa radi po svome. K'o u vojsci...
 
Početno - da bi ti se neko mešao u odluke, mora biti (pred)upoznat sa njima. Ono, prećutiš i posle se izvlačiš na kinder surprajz.

I meni bi svi da se mešaju u odluke, a ne samo partnerke koje nemam. Ljudi jednostavno smatraju da, što su nam bliži, to treba više da se upliću u naše živote. Malo sujeta, malo iz loših dobrih namera. Onda lepo uzmem pa objasnim sve okolnosti, onako kako ih ja vidim. Pomaže i da sam sve malo bolje razmotrim.

I nije problem da li neko pokušava da utiče na moje odluke, već da li ću ja to prihvatiti i na koji način ću odbiti 'pomoć'.
 
Julian_Duranona:
Mili moj Lorde...
Dok sam citao prve redove tvog pisanija, vec sam smisljao odgovor, koji se, ispostavilo se, poklapa sa tvojim... Tacnije, odnosi sa ljudima su mi na prvom mestu, posao na drugom... u nacin voznje mi se niko nije petljao, jer sam tu zadovoljavajuci za svakog, a za oblacenje primam sugestije.
Ali, avaj... Ne mozes zabraniti da ti se neko ne mesa u te stvari! Neces biti njen, dok ne bude imala uticaja na to... Bas zato, jer su ti to najbitnije stvari.To ti je tako... i nikako drugacije. Biraj: il' budi sam, il' slusaj i klimaj glavom, pa radi po svome. K'o u vojsci...

Sauh, beli brate... Zabraniti znam da je nemoguce, ne bih ni pokusavao, to mi je smrt za svaki odnos sa osobom do koje mi je stalo... Njeno je da se mesha, moje da pruzam otpor, i to je ono sto zajednicki zivot cini interesantnijim... ;-) Al' shto mi ide na zivce dok ja vozim, a ona stiska kocnicu i hvata se za rucku iznad glave, gricka usne i slicno - URGH! Samo je cekam da progovori... :wink:
 
DisMisaL:
Početno - da bi ti se neko mešao u odluke, mora biti (pred)upoznat sa njima. Ono, prećutiš i posle se izvlačiš na kinder surprajz.

I meni bi svi da se mešaju u odluke, a ne samo partnerke koje nemam. Ljudi jednostavno smatraju da, što su nam bliži, to treba više da se upliću u naše živote. Malo sujeta, malo iz loših dobrih namera. Onda lepo uzmem pa objasnim sve okolnosti, onako kako ih ja vidim. Pomaže i da sam sve malo bolje razmotrim.

I nije problem da li neko pokušava da utiče na moje odluke, već da li ću ja to prihvatiti i na koji način ću odbiti 'pomoć'.

'Ebesh ga sad, ako ti je cilj da u necijem izlaganju nadjes rupu, zivot ce ti biti ispunjen max, ja ne bih da raspravljam o tehnickim pitanjima, if you catch my drift... :wink:
 
Ma sve je to zbog kratkog fitilja. Ako joj lepo objasnis, a pri tom je razumna onda je ok. Ako ne shvata da ti to i to smeta, pukni onda.
Mada moze da ima dosta i nelogicnih i suvise sebicnih stvari gde muskarac ne voli da se zena mesa. A da ne pominjem ekstremne situacije.....
 
Kako to izgleda, kad se upliće:
-Dragi, obuci tu košulju na cvetiće što ti je poklonila moja mama
-Ali draga, ja sam macho, imam svoj ugled...
-Nećeš? Nećeš!? A lepo mi je govorila da ne gubim vreme sa tobom. Danas ne poštuješ nju, sutra nećeš ni mene. Šta ja uopšte tražim ovde
-Ma hebala te košulja, evo obući ću hebenu košulju, samo zbog tebe
-Nemoj, ne moraš, nije mi stalo. Navikla sam. Svi ste isti. Muške svinje...
 
DisMisaL:
A gde se ona nalazi, kad uspeva da stiska kočnicu dok ti voziš? Lorde, ili ih ti voziš u kolima za obuku nevozača, sa sve L, ili bi ovo bila zanimljiva tema za Lj&S.

Jel' ti se desava nekada da se vozis sa nekim i da nesvesno stiskas IMAGINARNU KOCNICU NA SUVOZACKOM MESTU? :lol: :lol: :lol:

Ja se licno ne ljutim na tebe, samo mi je krivo zbog te silne 'ebene gorcine koja se oseca u svakom tvom postu. Nisam postavio ovo pitanje da bih se deklarisao kao bolji od nekoga, vec da bih mozda od nekoga nesto naucio, iako je ovaj forum dokazao odavno da je poslednje mesto za tako nesto.
 
DisMisaL:
Početno - da bi ti se neko mešao u odluke, mora biti (pred)upoznat sa njima. Ono, prećutiš i posle se izvlačiš na kinder surprajz.

I meni bi svi da se mešaju u odluke, a ne samo partnerke koje nemam. Ljudi jednostavno smatraju da, što su nam bliži, to treba više da se upliću u naše živote. Malo sujeta, malo iz loših dobrih namera. Onda lepo uzmem pa objasnim sve okolnosti, onako kako ih ja vidim. Pomaže i da sam sve malo bolje razmotrim.

I nije problem da li neko pokušava da utiče na moje odluke, već da li ću ja to prihvatiti i na koji način ću odbiti 'pomoć'.

Jeste i meni isto tako. Pre neki dan se cak komsinica drznula da dodje da me zamoli da prekinam telefonsku vezu (dvojnici smo) da se javi unuku da joj donese neki lek...Stvarno nema smisla takvo uplitanje...:lol:
 
znash kako...jedini trenutci istinske itnime...su kad ke.njam i kad chachkam nos...ostalo sve manje vishe...
a to za drushtvo da se ne mesha to ok...no ja imam neq tendenciju da blatim prijatelje njene...tj to mi se nekako uvek deshavalo...mora da je i ona bila taka dok nije srela mene il neshto...pa kao sad mi ide niz dlaq (:
ma nem pojma...mislim da i nemam nekih izrichitih granica...sve to zavisi od okolnosti i od toga sa kim si...
 
DisMisaL:
Kako to izgleda, kad se upliće:
-Dragi, obuci tu košulju na cvetiće što ti je poklonila moja mama
-Ali draga, ja sam macho, imam svoj ugled...
-Nećeš? Nećeš!? A lepo mi je govorila da ne gubim vreme sa tobom. Danas ne poštuješ nju, sutra nećeš ni mene. Šta ja uopšte tražim ovde
-Ma hebala te košulja, evo obući ću hebenu košulju, samo zbog tebe
-Nemoj, ne moraš, nije mi stalo. Navikla sam. Svi ste isti. Muške svinje...
Svakako da ženama ne treba dozvoliti da se u neke stvari upliću, jer jednostavno im tu nije mesto. Ukoliko svoju ženu,devojku, smatraš pametnom i da te voli, onda treba čuti mišljenje, siguran sam da iz dobrih namera može proizaći često nešto kvalitetno.

Nemoj da padaš na ženske fore muške sujete. Ako padaš na to, to će te pratiti kad god poželi. Znači, ono, mamin sin, nemoj da si pičkica, svi ste vi isti i slično. Kako te takva osoba sigurno iritira i na kraju popustiš samo da prestane da zvoca, to će ti raditi celog života i pokvarićeš brak ili vezu. ILI TO NJIHOVO SHVATI KAO NORMALU KOJA TE NIMALO NE IZBACUJE IZ TAKTA, ILI SE PRŽI CELOG ŽIVOTA. aKO SI HLADAN NA OVE FORE I STVARNO TE NE IRITIRAJU, ONA ĆE PRESTATI DA IH KORISTI.
 
Kad počnete da živite zajedno, odluka o zajedničkom životu je najveći stepen kompromisa. Pristaneš prećutno na mnoge stvari koje, inače, ne bi pristao. To se desi neprimetno.
Ne sme da mi se meša u odnose sa ljudima, to nikako. Ne sme da bude ljubomorna ako odem u kafić sa drugarima, a neću da idem kod njene sestre. Moja stvar. Nikako ne sme da stalno komentariše nekoga sa kim ja radim i koga cenim u negativnom kontekstu. Ako više voli boxerice od slip gaća, to je ok, ali čovek mora da ima svoju podrazumevanu sferu privatnosti i da neguje sitnice koje ga raduju.
 
dzordzV76:
Svakako da ženama ne treba dozvoliti da se u neke stvari upliću, jer jednostavno im tu nije mesto. Ukoliko svoju ženu,devojku, smatraš pametnom i da te voli, onda treba čuti mišljenje, siguran sam da iz dobrih namera može proizaći često nešto kvalitetno.

Nemoj da padaš na ženske fore muške sujete. Ako padaš na to, to će te pratiti kad god poželi. Znači, ono, mamin sin, nemoj da si pičkica, svi ste vi isti i slično. Kako te takva osoba sigurno iritira i na kraju popustiš samo da prestane da zvoca, to će ti raditi celog života i pokvarićeš brak ili vezu. ILI TO NJIHOVO SHVATI KAO NORMALU KOJA TE NIMALO NE IZBACUJE IZ TAKTA, ILI SE PRŽI CELOG ŽIVOTA. aKO SI HLADAN NA OVE FORE I STVARNO TE NE IRITIRAJU, ONA ĆE PRESTATI DA IH KORISTI.

mnogo mi se svidja kao razmisljas - dobar rezon;)
 
Lord of Chaos:
Licno, ne dopustam da mi se cura mesa u odnose sa drugim ljudima (sugestija da, ali mesanje ne), posao, nacin voznje i OBLACENJE (ovo mi nije jasno zasto, ali jednostavno je tako).
Isto (sem načina vožnje - ne vozim.), s tim što je meni jasno zašto.
Nisam slučajno odabrala prijatelje niti način na koji se oblačim.
Plus, odeća je vidljiva... mislim, ako se nekome ne dopada moj stil - neka me ne odabere za devojku. 8-)

P.S. Ova tema ti je aseksualna/bespolna, pa sam se upisala. :)
 
Сугестије у свим, баш свим областима су дозвољене...али инсистирање на нешто ако је моје мишљење одлучно против не долази у обзир.

Lord of Chaos:
Jel' ti se desava nekada da se vozis sa nekim i da nesvesno stiskas IMAGINARNU KOCNICU NA SUVOZACKOM MESTU? :lol: :lol: :lol:

Ма брате...можда си сморио...шта ако је притискала имагинарни гас? :lol: :wink:
 

Back
Top