Bes kao kreativna alatka

realistic

Aktivan član
Poruka
1.108
Bes je neprijatno osecanje, svi ga izbegavaju. Medjutim, bes je energija... i to ogromna... Ima li bes neke pozitivne osobine, ako se one znaju iskoristiti na pravi nacin? Da li bi nam bes mogao pomoci da postignemo nesto sto mozda nikad ne bi, da nismo bili besni?
 
Slazem se da bes moze da pomuti razum... ali sta ako bi neko mogao da energiju kanalise u smeru koji on zeli da bude... Da iskoristi bes u svoju korist. Ista kipuca voda omeksa krompir i stvrdne jaje.

Imam dosta iskustva sa tim. U suštini, bes se koristi samo u veoma kritičnim situacijama kada nema drugog izlaza. Recimo, kada je čovek malaksao, bes mu može pomoći da to savlada. Može da se dobije i do 4x više snage u situacijama ''pao mrak na oči''...

Dobro je kada se nekome spašava život, pa je potrebno podići nešto veoma teško. Ili delovati brzo.

springfield-union-newspaper-0414-1982-angela-tony-cavallo.png
 
Poslednja izmena:
Ne, bes je isto sto i strast, nesto sto plane i podgreva pogresne porive. Ne mora se bes kanalisati kroz fizicke aktivnosti, bar ja uspevam da eliminisem na drugaciji nacin, i sto sam starija skoro da ne dolazim u stanje besa. Mozda ima i do toga da li je neko svestan sta zeli, pa da prosudi da li ga bes dovodi ili udaljava od cilja. Ako neko iz besa hrani ambiciju i ostvaruje natprosecne rezultate, to je mazohizam. Drugi pravac je mir, i onaj ko tezi ka njemu nece dopustiti da ga bes ogorci i isfrustrira.
 
Bes je neprijatno osecanje, svi ga izbegavaju. Medjutim, bes je energija... i to ogromna... Ima li bes neke pozitivne osobine, ako se one znaju iskoristiti na pravi nacin? Da li bi nam bes mogao pomoci da postignemo nesto sto mozda nikad ne bi, da nismo bili besni?

Preusmeren ( pozitivno- kao npr rad , rad na sebi ) bes, da. Ali kad je preusmeren vise nije bes ili gnev. Inace je uvek destruktivan.Treba procitati Seneku za pocetak.
 
Ja vrlo retko pobesnim,ali kad se to desi,onda je stvarno neki jak razlog u pitanju.Desi se da planem i posvadjam se sa doticnom osobom,zato sto je pokusala da mi napakosti ili sl.,ali je pozitivno to sto me je razbesnela i sto sam joj stavila do znanja da ne zelim vise nikakav kontakt sa njom.Ili cekam satima u redu i onda dodje neki pametnjakovic i ugura se ispred.Uglavnom,najvise me iznervira nepravda,kad je neko bahat i hoce nesto na silu ,i kad mi se neko potpuno nebitan mesa u zivot,a narocito u vaspitanje dece.
 

Back
Top