GUVERNERKA "Žao mi je, ali nisu svi zaduženi u švajcarcima socijalni slučajevi"

pariteti medju valutama se menjaju , i oni koji su uzeli kredit u evru dok je evro bio 60 sada daju duplo vise.

nego je evro relativno lagano rastao pa to izgleda bezbolnije

crna gora je dobro uradila jer je uvela evro kao svoju valutu.

izbegla je potrese i ovakve situacije

jer je najbolje dugovati u onoj valuti u kojoj primas platu

zamislite sta bi bilo kad bi i evro i ostale valute skocile na ispravniji odnos prema dinaru ( evro preko 200 )

Pa zapravo bi to bilo odlicno, niko ne bi imao da plati ratu i banka bi krahirala.

A i da nekim cudom zaplene na hiljade stanova imao bi besnu rulju od par desetina hiljada ljudi.
 
Bilo nekada. Kako da kao podstanar uštediš 300 evra mjesečno. Ili od 500-600 evra mjesečnih prihoda? I gdje porodica da bude tih 15-ak godina? Naši star i su uglavnom pravili nekretnine. Kasnije ih besplatno dobijali. Tek 20-ak godina se u znaajnijem broju kupuju.

tesko ali moguce

uzmi stan u pancevu , mladenovcu

ili neko drugo mesto gde je kirija 100 evra

pa putuj na posao pola sata duze

svi hoce komociju odmah , posle kukaju

znam tipa koji je uzeo krediti ,kupio stan , uselio u njega podstanare koji mu placaju 80 posto kredita dok on putuje sat vremena dnevno .
 
Ostavljalo KOD TITE :hahaha:

Sad plata 300 jura sta da se ostavi na stranu.
Mislim za veliku vecinu.

moze druze nego smo lenj narod.

Pasenog mog druga iz okoline Lazarevca decko 79 godiste ima 1200 kosnica i 12 radnika. Poceo sa 10 kosnica sad ima 1200 druze

Svake godine zaradi od meda par stotina hiljada evra

Ali lakse je sedeti kuci i kukati i cekati da ti neko dodje na vrata i ponudi posao za 2000e platu a ti pritom ne znas nista da radis i gledas kako da sto manje radis a vise zaradis.

Problem je u nama.
 
"Kada nema cinjenica, svako prica sta hoce. Tih godina sam radio kao kreditni savetnik u jednoj grckoj banci i ovo su cinjenice : 80% mojih klijenata nije bilo kreditno sposobno za stambeni kredit u eur posto je kamata na eur bila 7, a na chf 4,1. Ti ljudi su morali da se zaduze u chf, ili da zive kod mame i babe. Ne govorim o kupovini stanova od 100m2, vec o prosecnim stanovima od 50m2.
Guverner Jelasic se oglasio tek nakon sto smo isplatili mnogo kredita. A banke su se rasturile od para zahvaljujuci svim guvernerima .. i Jelasicu i Soskicu i Jorgovanki"


[Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0)] (ing, 27. jun 2016 10:51)

# Link komentara
 
sigurno je jedno da ova vlast nije zasluzna tj kriva za ovaj ozbiljan problem

takodje je sigurno da je problem, kapitalisticki gledano, neresiv povoljno za duznike
Skandal je da samo Srpska vlast nije u stanju da resi problem a okolne drzave jesu.

Niko nebi nista rekao da samo rupetina nista ne radi.


Samo jos jedan u brdu dokaza koliko je vlast zapravo nesposobna da resi iole ozbiljan problem, poplave, grad, krediti.
Mogu samo zamisliti sta bi se desilo kad bi nastupila neka malo veca kriza.....
 
Skandal je da samo Srpska vlast nije u stanju da resi problem a okolne drzave jesu.

Niko nebi nista rekao da samo rupetina nista ne radi.


Samo jos jedan u brdu dokaza koliko je vlast zapravo nesposobna da resi iole ozbiljan problem, poplave, grad, krediti.
Mogu samo zamisliti sta bi se desilo kad bi nastupila neka malo veca kriza.....

poplave su resene, grad ne moze niko da resi to pada sa neba, postoje procenti o privrednoj aktivnosti, ako i podaci da sad dospevaju drzavi na placanje krediti koje je ttrosila ds vlast

ne bih rekao da je to brdo dokaza, naprotiv precutkujete da je oko poplava mnogo uradjeno, i druge stvari. radujete se nasim nevoljama to je to
 
moze druze nego smo lenj narod.

Pasenog mog druga iz okoline Lazarevca decko 79 godiste ima 1200 kosnica i 12 radnika. Poceo sa 10 kosnica sad ima 1200 druze

Svake godine zaradi od meda par stotina hiljada evra

Ali lakse je sedeti kuci i kukati i cekati da ti neko dodje na vrata i ponudi posao za 2000e platu a ti pritom ne znas nista da radis i gledas kako da sto manje radis a vise zaradis.

Problem je u nama.

Pazi imam i ja 150 kosnica.
Prica o stotini hiljada evra nije bas tacna, otkupna cena je bula zato sto imas 1-2 firme sa monopolom.
Rade po principu otkupi za 3 evra prodaj za 25 napolju.
 
"Kada nema cinjenica, svako prica sta hoce. Tih godina sam radio kao kreditni savetnik u jednoj grckoj banci i ovo su cinjenice : 80% mojih klijenata nije bilo kreditno sposobno za stambeni kredit u eur posto je kamata na eur bila 7, a na chf 4,1. Ti ljudi su morali da se zaduze u chf, ili da zive kod mame i babe. Ne govorim o kupovini stanova od 100m2, vec o prosecnim stanovima od 50m2.
Guverner Jelasic se oglasio tek nakon sto smo isplatili mnogo kredita. A banke su se rasturile od para zahvaljujuci svim guvernerima .. i Jelasicu i Soskicu i Jorgovanki"


[Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0)] (ing, 27. jun 2016 10:51)

# Link komentara

pohlepa . I nespremnost naroda da se pruzi prema jorganu tj taman onoliko koliko je dugacak
 
pa ako nisi sposoban da dovoljno zaradis da placas kiriju za stan zivis kod tate i mame

prosetaj malo po selima da vidis stare kuce od 30-40-50 kvadrata gde je zivelo i 10+ clanova porodice skladno

I radilo se stedelo i tako napredovalo. Nije bilo ni kredita ni penzije pa opet porodice imale 4 puta vise dece nego vecina ljudi danas.

Ljudi su robovi svojih kompleksa

U Srbiji skoro da ne postoji covek koji nema NISTA tj nikakvu nekretninu

Svako ima negde nesto , kakvu takvu kucu bilo u gradu bilo na selu. Ja znam ljude koji napuste svoju kucu na selu i dodju u grad da zive pod kiriju. I posle kuka nema pare a na selu ima kucu sa 10-20 hektara zemlje a on dosao u grad da radi u npr IDEA-i za 200e?

To su za mene idioti.
Ti koji dođu iz sela u grad koji im je pod nosom možda i jesu idioti. Ali ne žive svi na selu. Šta će ljudi koji imaji više djece?
 
poplave su resene, grad ne moze niko da resi to pada sa neba, postoje procenti o privrednoj aktivnosti, ako i podaci da sad dospevaju drzavi na placanje krediti koje je ttrosila ds vlast

ne bih rekao da je to brdo dokaza, naprotiv precutkujete da je oko poplava mnogo uradjeno, i druge stvari. radujete se nasim nevoljama to je to
Poenta je u tome da se resi problem u korenu.

Umesto toga sto se placa ocarima steta svake godine daj im pare da postave vise tu protivgradnu zastitu i da se kupe rakete.

Steta od poplava verovatno jeste sanirana al sledece godine da opet nadodju vode eto ti opet poplavljenih kuca.


Nevolji se raduje ekipa sto podrzava srpsku vlast u neradu po pianju ovog problema, a sa druge strane kuka kako demografija pada.
I prizivaju neko zivljenje ko u srednjem veku 3 generacije na 50M2.
 
Skandal je da samo Srpska vlast nije u stanju da resi problem a okolne drzave jesu.

Niko nebi nista rekao da samo rupetina nista ne radi.


Samo jos jedan u brdu dokaza koliko je vlast zapravo nesposobna da resi iole ozbiljan problem, poplave, grad, krediti.
Mogu samo zamisliti sta bi se desilo kad bi nastupila neka malo veca kriza.....

Ja bih voleo da srpska država meni reši problem što je evro kada sam uzeo kredit bio 112, a sada je 123-4.

A meni plata ista.

Ko je kriv za to?
 
Pazi imam i ja 150 kosnica.
Prica o stotini hiljada evra nije bas tacna, otkupna cena je bula zato sto imas 1-2 firme sa monopolom.
Rade po principu otkupi za 3 evra prodaj za 25 napolju.

e pa onda svaka ti cast znas o cemu pricam. Ja prenosim pricu iz druge ruke, drugar kaze da je ovaj njegov pasenog nasao spansku firmu i njoj prodaje sve po odprilike 4-5e . Ako ti kosnica daje 30 kila meda po godini x 1200 = 36000 puta 5 evra = 180.000 evra godisnje. Neka da radnicima pola od toga njemu cisto ostane 100.000e svake godine. A osim sto sam proizvodi med otkupljuje od drugih i tu ima jos vecu zaradu.

Znaci moze da se zaradi u Srbiji ali da covek sam sebi stvara posao a ne da ceka da ga neko zaposli u maksiju ili idei pa da posle kuka kako nema za zivot.

I ne moze da se ima jer je rad radnika podcenjen iz prostog razloga sto je broj nezaposlenih i ljudi koji zele da rade kod drugog za platu ogroman i samim tim rad bilo gde za platu je obezvredjen to je tako

ko to nije spreman da prihvati neka sam sebe zaposljava

- - - - - - - - - -

Ja bih voleo da srpska država meni reši problem što je evro kada sam uzeo kredit bio 112, a sada je 123-4.

A meni plata ista.

Ko je kriv za to?

ti si sam kriv

u zadnjih 50 godina pre 2000te SFRJ , sto je bila pojam drzava za ovu danasnju je 4-5 puta imala devalvacije i 3-4 bankrota. Znaci nikad dinar nije mogao da se odrzi sa kursom prema stranim valutama. I ovo sad sto se odrzava to je na misice ogromne tj kreditima.

Samim tim ako ti to znas , a ja znam, jasno ti je da samo totalna budala moze da uzme kredit u devizama a da prihod ostvaruje u dinarima.
 
Ja sam ti lepo napisa da je ZAKON PREKRSEN po vise tacaka.

Niko ne trazi da drzava ili ubogi i krezubavi narod ista placa nego da se postuje isti zakon i da se eventualno vrati kurs na onaj pre poskupljenja.

Ako su sve drzave u okruzenju ukljucujuci i Milogorce uspele da pomognu svojim gradjanima ne vidim zasto bi raspaloj supi od ove drzave bio problem.

Niti jedan zakon nije prekrsen, ukljucujuci i tumacenje volja dve strane prilikom zakljucivanja ugovora.

Ne zanima me koliko para druge drzave u okruzenju otimaju od svojih gradjana da bi placali raznorazne hirove, ja se zalazem da moja drzava meni otima sto manje para.
 
sigurno je jedno da ova vlast nije zasluzna tj kriva za ovaj ozbiljan problem
Kao prvo, ovo uopšte nije ozbiljan problem već su oni koji su u problemu glasni. Dakle, radi se o 16000 ljudi koji su, uzneti slobodom, demokracijom i kapitalizmom, tek dobijenim tajkunskim mendžamenterskim poslom, obučeni u sivi lister i špicaste braon cipele za deset centimetara duže od stopala rešili da okončaju ležanje na tetkinim kaučima i sebi priušte neki dugosanjani penthaus. Kao i obično, računali su da će sloboda i demokracija da traju onoliko dugo koliko je njima potrebno. Trenutno, mnogo njih šeta patku.
 
Хвала колеги Лесију који је осликао социјални моменат из угла напаћених који завиде чак и овима који узимају стамбене кредите.

Какав пејзаж бола.

Pejsaž bola je oslikan iz ugla protagoniste, objektivnom kičicom umetnika koji nije morao da uzima kredit.
 
Па мислили су да ће франак да падне у вредности спрам евра, а он није пао. То је превара.
Nisu, nego jednostavno nisu razumeli šta kažu Šoškić i Jelašić, nemaju pojma iz matematike i ne umeju da čitaju ugovore.Ne znam kako su neki završili faks.
 
Ja da sam na Jorgovankinom mestu ja bi reko slično:

Ko je savetovao kredit u Švajcarcima? Jel tadašnji guverner govorio da se ne uzima?
Jel panduri i onaj Hercegpvac savetovali? E njima žalbe stoko alava.

Ovaj narod sluša bapske savete a onda kuka državi
Sasvim druga stvar je ovaj moj Ugovor sa mt:s-om gde su mi za internet paket uvalili karticu koja nema pokrivenost van Beograda.
E to je prevara - kad vas neko navuče i uvali vam a ne kad trčite da uzmete nešto fensi

- - - - - - - - - -

Dakle - Jezda Dafina i Panduriske Dojave (od jačeg inspektora brajko moj) su primer kako narod funkcioniše
Ali šta ćemo mi sa gram mozga?
Možemo mi da pričamo o dugovima u Švajcarcima ali hajde da vidimo moj problem sa 4G karticom

Ne znam koliko košta ta Vaša kartica 4G priznajem da je to prevara.Da vidimo drugu stranu medalje.Ukoliko Vi date u banku neka bude isto ta Švajcarac,jel korektno da Vam takođe vrate Švajcarski franak.Jel to nije prevara ako Vam ne vraćaju Vaše pare?
 
Ne znam koliko košta ta Vaša kartica 4G priznajem da je to prevara.Da vidimo drugu stranu medalje.Ukoliko Vi date u banku neka bude isto ta Švajcarac,jel korektno da Vam takođe vrate Švajcarski franak.Jel to nije prevara ako Vam ne vraćaju Vaše pare?
Nije, ako piše u ugovoru.Čitajte šta vam nude i pišite tužbe.
 

Back
Top