Tajland

Ju što je dobar putopis, nemam pojma kako mi je promakao do sada! :eek:
Fortes, svaka ti čast i hvala na trudu koji si uložio! :super:

A pratiću i Kvinsi da vidim šta kaže, živo me interesuje kako će proći sa porodicom na Tajlandu. :ceka:
 
sad je bila akcija qatara, ali iskljucivala period 15.12-15.1 :(
ako ne nadjem karte ispd 450, ne verujem da cemo putovati. nas je 4 i puno nam znaci cena karata

Upravo sam gledao period kraj novembra početak decembra, cena je 390€ na Etihadu :),kako se ide dalje u decembar cena skače u drugoj polovini a u januaru je već brutalna jer nema običnih karata za ekonomsku nego smo onih sa beneficijama,što znači da će padati kako se vreme približava jer su to slobodna mesta u suštini koja će se prodavati po ekonomskoj ceni ako ne budu potrošena. Znači treba pratiti kad se jednom zacrta vremenski okvir ali imati na umu da je vrh sezone oko katoličkog Božića i Nove Godine dakle upravo taj 15.12-15.1 i tada su cene i prevoza i smeštaja više.

Meni se sve više dopada ideja da odem krajem novembra,mislim da ću imati zatvorenu finansijsku konstrukciju dotle,koliko vidim to im je zagrevanje za udarnu sezonu pa su cene pristupačnije a vreme je i dalje dobro uz šanse za eventualno koji pljusak više nego u januaru.
 
sve znam, sve sam proucila, bukomarkovala i qatar i etihad i skyscanner, sta nisam :lol:
mi smo ograniceni zbog raspusta koji je u vojvodini do 16.1.

Baš i nemate neki manevarski prostor :)...srećno u "lovu" u svakom slučaju. Ja ću sačekati do kraja meseca pa ako prelomim odmah uzimam ovo ispod 400 početak decembra. Razlika od prošle godine je cena povratne karte do Puketa i dva izleta na phi phi i Ko Poda...malo li je :mrgreen:

Istrpeću neki pljusak više za to, ali definitivno onda Koh Samui otpada jer tamo monsun traje do polovine decembra. Dakle ili Ao Nang ili natrag na Phuket,samo drugo mesto za promenu.
 
Nađi let preko njih pa idi direktno na prevoznika,mislim da cena ne može drastično da se razlikuje ako je ista kompanija ili kod sher letovi. Ja uvek direktno kupujem a njoh koristim informativno.

Kupio sam kartu za Bangkok za 388€ za period novembar-decembar pošto je to bila izgleda akcija do danas.
Sada sam na slatkim mukama da izaberem mesto i isplaniram kombinacije :lol:
 
Nađi let preko njih pa idi direktno na prevoznika,mislim da cena ne može drastično da se razlikuje ako je ista kompanija ili kod sher letovi. Ja uvek direktno kupujem a njoh koristim informativno.

Kupio sam kartu za Bangkok za 388€ za period novembar-decembar pošto je to bila izgleda akcija do danas.
Sada sam na slatkim mukama da izaberem mesto i isplaniram kombinacije :lol:

jao blago tebi :D
ja cekam, prva sledeca akcija koja bude ukljucila januar -kupujem karte.
hotele sam proguglala i bukmarkovala one koji su pozeljni i povoljni pa cu sve da bukiram kad budem imala karte i tacne datume
 
jao blago tebi :D
ja cekam, prva sledeca akcija koja bude ukljucila januar -kupujem karte.
hotele sam proguglala i bukmarkovala one koji su pozeljni i povoljni pa cu sve da bukiram kad budem imala karte i tacne datume

Morao sam Koh Samui da otpiše zbog monsuna u to vreme na istočnoj obali tako da sada gledam Khao Lak ili Surin na phuketu ili Ao nang. Hteo sam da kombinujem ali skup je taxi za te egzibicije. Ne žurim. U Bangkoku ima i hotela 5 zvezdica na akciji sa 50-ak evra po noćenju za dvokrevetnu ali bez povratka novca u slučajevu otkazivanja. Kao što rekoh slatke muke :)
 
le-meridien-khao-lak.jpg


p5.jpg


Pullman-Khao-Lak-Katiliya-Resort-L.jpg



Khao Lak....što više gledam i čitam čini mi se da mi je verovatni izbor za novembar.
 
Koh-Chang.jpg
Del-av-resorten-Klong-Prao-Resort-pa-Koh-Chang_big.jpg


1940181_174_z.jpg
lonely-beach-02.jpg


Novi favorit: Koh Chang

Ostrvo je na istoku Tajlanda uz granicu sa Kambodžom, malo komplikovamije doći pošto se ide drumskim prevozom. Još čekam konkretniju vremensku prognozu za konačnu odluku.
 
Pre 3 godine smo planirali Koh Chang...ali smo zavrsili na Phuketu...dosta sam citao za Koh Chang....obrati paznju na brod,mislim da je zadnji brod iz Trat u 19...Nije problem doci,
mozes busom mislim oko 4 sata da uzme iz Bangoka,ima i mini bus...a ako vas je vise moze i taksi.
Bio sam u novembru u Khao Lak,nama je bilo super...mislim da Khao Lak nije za tebe,pogotovo ne u novembru jer premiran je ;) i malo mesto, cene su u novembru bas super...tako da izleti itd bas povoljni. :ok:
 
Pre 3 godine smo planirali Koh Chang...ali smo zavrsili na Phuketu...dosta sam citao za Koh Chang....obrati paznju na brod,mislim da je zadnji brod iz Trat u 19...Nije problem doci,
mozes busom mislim oko 4 sata da uzme iz Bangoka,ima i mini bus...a ako vas je vise moze i taksi.
Bio sam u novembru u Khao Lak,nama je bilo super...mislim da Khao Lak nije za tebe,pogotovo ne u novembru jer premiran je ;) i malo mesto, cene su u novembru bas super...tako da izleti itd bas povoljni. :ok:

Nije problem trajekt. Varijanta je Bangkok 3+Pataja3+Koh Chang 8 i opet Bangkok 2(ili ako mi se svidi pataja 1+bkk1). Tako da ću na Koh chang iz Pataje mini kombijem(600bht) u jutarnjim tj. prepodnevnim satima.
Druga opcija je Bangkok 3 +Patong na Phuketu 4+Khao Lak 8 pa Bangkok 1

I treba mi par dana mira i nirvane bez akcije,ima je u Bangkoku i Patongu tj. Pataji u prvoj varijanti sasvim dovoljno

U ovoj drugoj varijanti najveći problem je ubitačna cena taxi-ja od aerodroma Phuket do Khao Lak-a i nazad,skoro duplo skuplja nego let bangkok-phuket. Konkretno u ovoj kombinaciji je Phu-Patong 800bht(ako su iste cene kao prošle) + patong-Khao Lak 2500+KhaoLak-Phuket 1500(4800bht=125€)
A avion sa DonMueang-a Air asiom je oko 65€povratna+ 10€ taxi od Sukhumvita u Bangkoku do DonMueang aerodroma. Ukupno u toj priči 200€ samo za prevoz.

U prvoj varijanti mini kombi 250+600 do Koh Changa*2 odnosno 1700bht (45€) ,razlika nije beznačajna.
Ali vremenska prognoza će odrediti krajnju rutu negde početkom novembra kada bude koliko toliko poznata.
 
1) Da bas sam i mislio da ces planirati Bangkok i Pataju...onda nemas problema sa trajektom.
2) Da taxi je skup do Khao Lak-a ...ja sam isao preko agencije pa mi je bilo uracunato.
3)Vreme...bio sam 7 dana u Khao Lak-u pocev 8.11....prvi dan kisa se spustila oko 18 i lila je 2 sata...Bilo je toplo ali kisa ko iz kabla...
Bukvalno receno svaki dan je padala 1-2 sata...znam da sam bio u vodi a kisa pada :)
Drugu nedelju posle Khao Lak-a sam bio u Karon tu je u 7 dana bilo 2 sata kise.
 
Da, i ja se tešim da kiša znači sat-dva pljuska pa sunce...:)

Jesi li išao na Similian Islands kada si bio u Khao Laku? Vredi li taj izlet.
 

Back
Top